Czy wszyscy mechanicy to złodzieje i oszuści ?

Kochani, temat wielokrotnie poruszany, ale jak widać bez skutku. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy wszyscy kradną i oszukują ? Ja nie znam uczciwego mechanika. Każdy mnie oszukiwał i zastanawiam się czy jest na to jakiś sposób. Czy ustawodawca może załatwić ten problem, czy może to zależy od nas ? To że nie ma siły na tych ludzi, póki co jest pewne, ale czy można to zmienić ? Czytałem ostatnio, że w trakcie jakiś badań ustalono, że 80% mechaniorów to kłamcy i złodzieje. Kantują na wszystkim i zawsze. Co o tym sądzicie ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spotkałem uczciwych mechaników. Pracują w ASO a inni w zajezdni autobusowej na etacie. Jak mechanik ma warsztat swój to zawsze będzie kantował (kupował z rabatem 50% i sprzedawał za cenę detaliczną) na częściach. Tak samo na usterkach... przy awarii wtryskiwaczy wymienił mi dobrą turbinę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy wszyscy mechanicy to złodzieje i oszuści ?

Większość kantuje i oszukuje, ale nie wszyscy. Wiadomo, nikt nie sprzeda części po swoim rabacie, bo to ze on ma rabat to nie oznacza ze ma sprzedawać bez zarobku dla siebie. Taka prawda i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Znam mechanika, poleca tez kilku znajomych co nie wymyśla ze coś jest do zrobienia jak nie jest, porządnie doradzi, postara się rozwiązać usterkę i jest bardzo wyluzowana osoba. Często jeżdżę tam firmowymi samochodami i zawsze mi się fajnie gada, w miedzyczasie przychodzą inni klienci i widzę jakie ma podejście. Prywatnie nigdy nie byłem bo jeżdżę od jakiegoś czasu do mechanika ktory zawsze chętnie pomaga, przywożę swoje części jak mam czas żeby kupić i jak jak jest dosyć szybka naprawa to zostaje i słucham ciekawostki, przy okazji coś podejrzę :) obu Panów polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy można podać namiary na tych uczciwych mechaników >?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszy to B J Ratka na Okólnej, drugi to mechanik który po pracy robi u siebie w garażu, Pan zna się na samochodach bardzo dobrze i żaden samochód mu nie straszny. Minus taki ze zaczyna około 19 wiec naprawa trwa dłużej. Ale i tak polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś jego kumplem to może i uczciwy ale dla obcego ktoś kto robi na boku bez papierów,podatkow jest bez urazy tak samo uczciwy jak cygan proszący o parę zł na paliwo bo mu zabrakło a potem odda dając w zastaw "złoto".Coś pójdzie nie tak ,to nie kojarze pana auta,gdzie kwit przyjęcia na warsztat,w ogóle jaki warsztat?...i tak to się zazwyczaj kończy niestety.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie jestem tego kumplem, gość jest starszy o jakieś 20 lat. Może i remont silnika i jakieś poważne sprawy to dałbym do warsztatu bo tu nie mam gwarancji, ale jakieś normalne wymiany spokojnie można robić. Do tego chciałem zaznaczyć ze wymieniałem amortyzatory w normalnych warsztacie, faktury nie dostałem (poprosiłem o nią to powiedzieli ze nie wiedzieli ze będę chciał), przez telefon mówiła o Sachsach, jak po kilku tygodniach postanowiłem sprawdzić te amortyzatory to okazało się ze założone są Monroe ( czy jakoś tak). Osoba która założyła temat pisze o mechanikach oszustach, wiec podejrzewam ze nie wiem co to gwarancja, faktura i protokół przyjęcia samochodu. Jak znasz taki warsztat to chętnie się podziel, może zacznę tam jeździć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam serdecznie p. Marcina z warsztatu Alpina na osowej, jeśli chodzi o naprawy elektryki to jest to fachowiec wyjątkowej klasy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wielu leci w kulki niestety bo musza być konkurencyjni cenowo to przycinają na rzeczach które niby zrobili a w rzeczywistości nawet nie tknęli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niby czemu ?? https://ditopony.pl/opony/opony-terenowe/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrego mechanika poznasz po ilości samochodów na placu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....

Myjnia na wiadra (3 odpowiedzi)

Cześć, czy kojarzycie myjnię samochodową na której bez pretensji właściciela można umyć auto...