Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prędkośc matiz

zmień orginał ze 155 na 175 średnicy opon to pojedziesz 170
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz korekta

mam matiza 8 lat po dobrym serwisie pali na trasie z 3 osobami 4,3 w miastku 6.5 a do kufra masz rację mały nawet na 2 osoby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzeba zmienić amortyzatory na olejowe np.kayaba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie trzeba trzymć cały czas nogi na stopie.wszystko w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no coz

A tak z drugiej strony to tak zupelnie wierzyc mi sie niechce ze tylko zdrzak byl wgniecony Panie Volvo a kierowca matiza zginal matiz nie wazy 3 kilo tylko okolo 800 i uderzenie nawet w Volvo nie wgniotlo by zderzaka tylko troche wiecej i prosze was posiadaczy duzych aut nie piszcie jakie sa odoprne bo zadne nie sa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiosna lato jesień 5,2 - 6 (te 5,2 to prawie całość poza miastem)
Zimą ciut więcej niż 6, bywa że 6,5 ale to wina tego że odpalam, a dopiero potem skrobie szyby (bo po co skrobać jak potem nie odpali :P).
Jak ta zima będzie taka jak poprzednia to masakra...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

andrzej

to co ludzie piszą o tym samochodzie to kłamstwo jest okej a pali od 5,5 do 6 litrów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam

a ja właśnie kupiłam i od jutra jeżdżę, autko potrzebne mi w zasadzie tylko po to, żeby odwieźć dziecko do szkoły i czasami wyskoczyć na zakupy, w weekend do lasu na wycieczkę, za te pieniądze i tak nic lepszego nie kupię, szaleć nie mam zamiaru, wzrostem nie grzeszę i jak na moje potrzeby to myślę, ze jest wystarczające.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drobna korekta

Matiz przy jezdzie mieszanej pali 5 l na 100 km .Tak jest u mnie po 100000 przebiegu a tym było trochę trasy dużo miasta raz sam raz w 5 osób więc proszę o korektę swojego spojrzenia czy tendencyjnych testów //zależy na czyje zlecenie //.Pozdrawiam ............
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

re: odp

Wielkie dzięki !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp amory

Niestety trzeba wymienić. Osobiście nie posiadam takiej wiedzy jak to zrobić więc proponuje udać sie do jakiegoś znajomego mechanika, a jak nie masz znajomego to popytać w kilku punktach ile by to kosztowało. Na forum daewoo też możesz zasięgnąć rady.

Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hahaha

Kolego twój post jest z 2010 a tu mowa o wcześniejszej dekadzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

POMOCY!

Ostatnio w moim MATIZIE zaczęło coś stukać, dowiedziałem się, że konieczna jest wymiana amortyzatorów. Czy ktoś z was już wymieniał? Jeśli tak proszę o rady i pomoc jak sobie z tym poradzić i czy lepiej udać się z tą wymianą do mechanika.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opinii c.d.

Rok po zakupie rocznik '99:
1. Spawanie tłumika (bo sie zrobił bolid F1)
2. Gorące przednia prawa felga (po 10 km smród nie do opisania), wyższe spalanie i zamulenie - problemem okazał się zacisk i tłoczek - jakoś się zastał. Kwestia rozkręcenia, rozruszania i na obecną chwile felga jest nieco tylko cieplejsza od pozostałych (w najgorszym wypadku nastąpi wymiana całego zacisku).
3. Drobne wybrzuszenia lakieru w obszarze tylnych kół.

Jeździ i co mi więcej trzeba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz

Koreański owszem, wykonany nie super owszem,ale jeżeli chodzi o wypadki drogowe to na pewno lepszy od fiacików podobnej klasy więc się nie zgodzę z opinią o jego wadach zderzeniowych ( ponieważ ma o 2 gwiazdki więcej o pozostałych konkurentów) wszystko zależy z kim się mocuje:) 5 osób to fakt przesada ale na kilka km to się da o ile wszyscy są małomówni:)spalanie pewnie, że 10 jak mu się "dusi"do oporu. Po co więc dusić jeśli spalanie większe o połowę a i przychyla się niebezpiecznie jak piszą? nie warto - lepiej spalać 5 l i jeździ bezpiecznie:) Ferrari to nie jest ale nie zapominajmy, że ferrari też bagażnika nie ma:) a jego spalanie to u hu hu... więc spokojnie jak przeciętni jesteśmy nie narzekajmy tylko jeździjmy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jesteś w błędzie

Matizem jeżdżę 12 lat i chociaż jestem kobietą jechałam nim 155 chociaż muszę przyznc, że to chyba max no i bez obciążenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli macie pieniądze idę o zakład

Te wszystkie negatywne wypociny to chyba od tych co jeżdżą skuterami. Matiz mój na trasie z trzema osobami przy 125 km/h spala 5,5 l w mieście 4,6 l. Po pierwsze trzeba umieć jeżdzić i nie opisywać takich głupot. Fakt, mankament to biegi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

opinia o matizie

weszlem na to stronę przypadkiem i czytam opinie na tematroznych aut kupilem matiza frinda 2000r 3 lata temu przejechalem nim 70tys do tej pory wymieniłem tylko oleje filtry i pasek rozrzadu bo sprzedajacy stwierdzil ze wymienil ale sklamal mniejsza oto jest to moj pioty samochod a mialem juz bmw audi skode forda wszystkie duze krowy i ktore chleją paliwo jak z kranu a o Czesiach nie wspomnę co do matizka auto rewelka wygodny pali malo max to 7 l ale daje mu w rure nie oszczedzam go czesci sa bardo tanie w porownaniu z inymi autami ci co twierdzo ze to zly samochod so śmieszni jak kupowalem ten somochod tez mi go odredzali rozne cwaniaki to nie jest samochod psuje sie blachy slabe itd jezdzilem tym samochodem kiedyś w holandi i przypadł mi do gustu i nie chce lnego jyz mysle o kupnie drogiego młodszego opcla ful wypas to dopiero bedzie rakieta jestem naprawde zadowolony nie sluchajcie prowokatorów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz 800

Jeżdżę nim 5lat, jak szwagier pierwszy raz się przejechał(jeżdził zawsze brykami pow 100kM)... mówi zapiera..jak ta lala:)?

Mam na liczniku 85000, sam zrobiłem nim 45000 km , odcinkę czół codziennie...

Czasami nie mogę uwierzyć,że ten samochód jeszcze jeżdzi. Katuję go codziennie od 5 lat, często nie mogę powstrzymać się na światłach i 1, 2, 3 odcinka.. nawet na zimnym silniku, biorę bmk, audi, co chcesz(:)..z zaskoczenia..he he, nie ściemniam, nie złe mają miny ..:))... na starcie(poprostu lekki samochód..AlE!!, 3 , 4 ..osoby ogromna strata mocy:)..śilnik sobię poprostu nie radzi...)... silnik jak w ścigaczu, jak chcesz zapier..(po mieści, bo w trasie powyżej 100..kiepsko:) za mały moment obrotowy) kręcić trzeba od 6.. do odcinki... pali wtedy 10.. ale w zimie:). kiedyś ścigałem się z golfem 3 po leśnej drodze(zawieszenie seria u nas), ja 5 osób ona:) 5 osób...ona jechała 20 i zaweszała się.. ja 50.. i jechałem dalej..nic i nikogo nie zgubiłem;).Mam do wymiany przeguby i opony, bo palę gumę codziennie...., (na mokrej nawierzchn)i przy skręconych kołach..moje ulubiona zabawa.. ale przeguby już chrupią:), i tak prawię codziennie od 5 lat(:), nie ściemniam, dlatego, kur.. jak to jeszcze chodzi..????....takie małe gówno..Świetny samochód do driftu na śniegu, naprwdę ładnie go nośi. potem nie miałem problemu chodzić bokiem BMK,ą na asfalcie..:)

Jak ludziska się ładują do środka, to sporo miejsca(jak na małe gówno).. mam 186 cm wzrostu i jak maksymalnie przesuwam do tyłu siedzenie, z przodu mam kupę luzu... 0, 5m na nogi zapasu, a z tyłu nie jest ciasno... Często z przodu woziłem babkę 8o parę lat.. dawała radę z wsiadaniem i wysiadaniem, do większych ałt nie dawała rady za chu,....a. Dlatego Dużo miejsca z przodu, na nogi i co chcesz.. mam 2 metr kumpla, i nie widziałem żeby się kulił w matizie:)/.Blachy są papierowe, ale rama jest wyje..silna, laska mojego kumpla pukneła w audi B4, przy 65 km/h w bok.. audi do kasacji, matiz ..silnik wbił się pod spód.. naprawa 5 tyś.. ale siniaczka nie miała..pewnie fart:). Znajomy blacharz wyciągał ramę 12 ton wyciągarką ..rwały się łańcuchy, dopiero 40 ton uciągu dało radę go naciągnąć. Sami blacharze mówią.. z****iście mocna rama, mało który samochód (większy) ma tak mocną konstrukcję, ale papierowe blachy.(trzeba uważać na bite mocniej auta, bo się gną naprawdę wszędzie...ja sam przywaliłem przy 40 w ścianę tyłem i trzeba ćwiarę wspawać..ale geometria nie ruszona, wszystko z tyłu się nie domyka, ale dalej jeździ:), i to jest najlepsze...:).

Usterki..wszystkię przez zaniedbania, za pużno wymieniony płyn w chłodnicy, potem korek(wyciekł płyn), .. potem stopił się plastikowy kolektor.. silnik się nie zatarł, piłowałem:). Za późno wymienione szczęki, .. wiadomo:). ..zapieczony tłoczek.. zaniedbanie mechanika.. i poleciała tarcza, zaczeło coś skrzypać w przednim zawieszeniu, bo jeżdzę z dzieciakami przez progi 50tką :), niezapomniane wrażenia(;)... Wszystko przez zaniedbania. Nigdy nic się nie popsuło od tak...zawsze, zawsze pali od 1 sta.. Nigdy mi nie zgasł czy coś... Czasami nie wymieniam oleju na czas, myję raz na 3 miechy..,zżarte tylko progi... żnę na zimnym do odcinki(;0), nie potrafię się powstrzymać(ten piękny dzwięk jak w Triumf Daytona 900:), świec nigdy nie wymieniałem.. a on dalej zapier,,.. poprostu nie do z****.... I chodzby mnie katowali!!!!, tego się nie wyprę:)...samochód do miasta w pole i do krasz driftów:)(MAM ZASADĘ AUTO JEST DLA CZŁOWIEKA, A NIE CZŁOWIEK DLA AUTA.. JAK PIES I MA SŁUŻYĆ WIERNIE I AŻ DO KOŃCA..I TO AUTO TO AKCEPTUJĘ TO MI WYSTARCZA!!!.:).Pozdrawiam fanów Matiza i BMW, Oraz BRACI MOTOCYKLISTÓW:)....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podcinanie przewodu paliwowego

Mam auto od 3 lat niestety juz poraz trzeci przecinaja mi przewód paliwa i spuszczają benzynę......Mieliście podobne przygody , czy tylko jam mam takie"szczęście"? Jak temu zapobiec?Może macie namair na jakiś warsztat i zmyślnego mechanika, który zabezpieczył by porządnie ten przewód.Pozdro.Margolcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Rodzice - ocena (3 odpowiedzi)

Fajna lokalizacja, ładny ogród, dzieci świetnie się bawią - bo dzieci zawsze świetnie się...

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...