Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz

matiza mam od 1999r przebieg 165 000, z powazniejszych napraw wymiana tylnych amortyzatorow, felg / blacha-chyba z puszek po konserwach /, ostatni tlomnik teraz kocowka drażka, i normalne sprawy eksploatacyjne klocki, szczęki i cylinderki hamulcowe.
ocena: 4 +
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto miejskie

super autko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

problem z instalacja topi mi bezpiecznik swiateł mijania

jak w tytule podałem sprawdzałem wszystko prosze o jaka kolwiek pomoc na meila dizel250@onet.eu zgory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wół roboczy i jak trzeba camping...

mam go od 3 lat... dostałem do użytkowania od znajomej ( u niej któryś tam firmowy z kolei i zupełnie niepotrzebny), wersja cieżarowa! pracuje jako dostawca drewna opałowego do kominka, wegla do pieca c.o., przewozi materiały budowlane itp. -bezawaryjnie!!! razu pewnego służył nawet za camping w "wyprawie dookała Polski! mam bardzo pozytywne zdanie na temat tego małego autka -jest to 3 auto w domu ale najbardziej eksploatowane i jak dotąd niezawodne! wady? jak na ten mały silniczek i cenę za wadę uznaję jedynie brak kontrolki zapalonych świateł!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musze przyznac ze autko sie calkiem calkiem zbiera, jechalem tym 180km/h ale silnik jest po totalnej przerobce, jak i seryne zawieszenie zostalo wyminione na gwintowane oraz hamulce na brembo. Wrazenia z jazdy: Autko chodz jest wysokie dobrze bierze zakrety bo przy 120km/h kazdy by sie zastanowil nad tym co robi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

XD

Bardzo fajne autko mam je juz prawie 4 lata i niemam zadnych zastrzezen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój matiz bez żadnych przeróbek osiąga nieco ponad 13 sek do 100k/h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

jezeli tak narzekasz to po co to kupiles? spalanie 9-12? no nic dziwnego pewnie filtry i swiece od poczatku nie byly wymieniane, dwie cegly na prawym bucie to nic dziwnego ze tyle chla !!! kup pan sobie simsonka pali tylko 2,5 /100. zal mi tych co takie brednie wypisuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

panie zbyszku, znam sie na zartach ale to juz pan przegina :), smiem podejrzewac ze jezdzi pan na 2 cylindrach albo na jednym, skoro tyle pali. z calym szacunkiem ale mam samochodzik juz 5 lat, jezdze w zaleznosci od potrzeb, ekonomicznie z uzyciem ecodrivingu, o ile wie pan co to jest i jeszcze nigdy nie zszedlem ponizej 4 L/100, max co udalo mi sie uzyskac to 4,2. i jest pan pierwszym od ktorego slysze takie opowiastki ze pali 3,75 i jeszcze przy takich parametrach, 120/h i to w trzy osoby :)), bajki na resorach, pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zima idzie

Idzie zima, więc nadszedł czas na nowy aku! Musiałem zakupić bo już mnie stary wkurzał. Po 4 miechach padł totalnie bez ostrzeżenia. Dolałem destylki i podładowałem 12 h w chacie. Odpalał przez miecha. Potem podładowałem 2 h w robocie, działało niecałe 2 tygodnie. Wracałem raz na zapych... Postanowiłem sie nie cackać więcej, ino zainwestować.
Koszt nowego akumulatora 189 zł (2 lata gwary). Nie wiem czy drogo no ale cóż... Wole nowy niż go ciągle ładować i sie modlić czy odpali...

Nadal jestem zadowolony z autka tylko człowiek nie brał pod uwagę że to jednak kosztuje (oprócz kupna także użytkowanie) trochę więcej niż zakładało się wcześniej. Ale nie jest tak źle :)

Pozdro :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Męczysław

Mam Mecia od 2 miesięcy-rocznik 2000 przebieg 128 tyś.
Trafiłem na dziwny egzemplarz-zdążyłem wymienić przez 2 mieś-tuleje,klocki,tarcze,kopułkę,kable-w warsztacie powiedzieli że jeden hamulec mialem zrobiony na kapsel od żywca (nigdy czegoś takiego nie widzieli),układ kierwoniczy,kupilem za 4800 dołożyłem 700zł za naprawę i teraz śmiga aż miło-przy przeglądzie mechanik pow ze tylne amortyzatory w matizach żadnych norm nie spełniają (mimo że moje nówki)-ale to norma i żebym się nie przejmował-generalnie przejechałem nim 3 tyś km i jeździ bo nic więcej od niego nie wymagam-a jeszcze mi jeden gar w nim się wyłączył...i miałem całe 2 cylindry głos silnika niezapomniany : )
Matiza mam w wersji Joy czyli 2 jaśki i abs ze wspomaganiem.A problemy są też z akumulatorem,mimo że mam nowy to jak 3 dni stał i było w miare chłodno to miał opory żeby odpalić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TO TYLKO AUTO

To tylko samochód, nie ważne czy BMW, AUDI czy FORD, ważne że jeździ. Mam zamiar kupić Matiza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz99

Cześć Matizowcy Ja też mam MATIZKA , jest to małe zarypiaste czyli fajne małe autko . I nie można wymagać czy porównywać z autami klasy Mercedes , vw , toyota i inne , bo to przesada. Jest to autko super w swojej tylko klasie .Bo za inne podobne trzeba płacić słono. Ja Matizka mam 10 lat , bo takiego kupiłem aby codziennie dojeżdżać 35 km do pracy. Obecnie przejechałem nim 167000 km. I zmieniłem w nim dwa razy pasek rozrządu , kable dwa razy , linkę od sprzęgła , oczywiście świece co 30 tys.km. olej i filtry na bierząco tak jak w książce . Nie zawiódł mnie tak mocno tylko 2 razy , jak się przepalił kabel od świecy , a póżniej kopułka. Ale wszystko miałem, i po 20 minutach jechał jak nowy. Wszystko do Mtizka jest tanie , tylko nie kupujcie podrób , bo to się zemści. Ja kupiłem tanie amortyzatory z Allegro i szlag je trafił. Lepiej zainwestować w markowe części a Matiz będzie chodził jak nowy . Jak na 167000 km. bo tak przejechałem, sprawuje się bez większych zarzutów. Tylko trzeba wymieniać w Matizie wszystko na czas . Do dojeżdżania do roboty to jest idealne tanie autko. Jego następcą jest obecnie Chevrolet SPARK
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

romek

ludzie chwala auta z niemiec ,aja chwale sobie matizka ,jezdze juz 6 rok i nic nie nawala naprawde dobre autko ..polecam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre autko

mam matizka 2002 rok 80 ooo przejechane jedyne co wymieniłam to olej ,jeżeli nie masz super bryki to ludzie na ciebie dziwnie patrza ale nie wiedza ze zawsze płaci sie za marke firmowego auta ,a jazda jest taka sama a te badziewie które przywożą z niemiec ,i czym tu sie chwalic roczniki maja tragiczne że płakac sie chce .tragedia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

posiadacz

fajne autko jezdzi tak jak super firmowa bryka ci co nie mieli matizka to bzdury pisza !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest o.k.

W CYKLU MIESZANYM 5,5 I/100km,TRASA Z KATOWIC DO WISŁY NIE PRZEKRACZAJĄC 90km/h 4 OSOBY 3,85 l TO JEST OKOŁO 100km.ŚREDNIE SPALANIE NA ODCINKU 5000km.MATIZ ROCZNIK 2000.POZDRO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz kontra reszta aut!!

jak kazde auto ma swoje wady i zalety jednak zeby auto chodziło trzeba je doglądaĆ matiz jak kazda inna marka jest dobra i zła bo jeden wyjdzie dobry drugi gorszy i tak jest z innymi markami aut ja jeżdze matizkiem od półtora roku i nie narzekam na niego na hamowni sprawdziłem i spalanie jego wynosi średnio 4,9 L/100km przy predkosci 130 km/h spalanie jego jest 5,1L/100 powyzej 130km/h jest to 5,8 L/100 a jesli o jazde matizem i nie tylko matizem również innymi autkami to każdy kierowca powinien zachować szczególną uwage na miare swoich umiejętności kierowania pojazdem bo kazdym autem mozna zaliczyc bumm.. ja widziałem BMW serii 7 po kraksie jak walną przy 180km/h w tira zal bylo patrzec jak taki woz sie rozbił a ja sobie obok przejechałem i coz jechałem dalej a tam w BMW niestety nie było co z niej zbierac i jak juz mówiłem trzeb asie kierowac rozumem i umiejętnościami jazdy a nie szpanem bo jezdze szybko i dobrze. a wcale i nie bo ja prowadze dobrze i bezpiecznie bo nie sztuka przejechac szybko tylko sztuka dojechac na miejsce takze tyle powiem o matizie dobre autko jak na taką klase to autko fajne jak kazde inne!! pozdrawiam fanów małych aut
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak średnio

Mój pierwsy samochód. Jak na pierwszy to spoko, bo jeździ ale tak serio to jeździłem rózńymi smaochodami....i porównywać moge matiza z seicentem tyle tylko ze matiz ma 5-drzwi. Zbyt dużo pali, zawieszenie kiepskie, trzeszczą w srodku plastki co jest uciążliwe, jest dla 4 osób a 5 to juz ciasnota. Standardowe wyposażenie to kierownica:) a tak serio to nic tam nie ma:)skrzynia biegów nieprecyzyjna, a na dodatek bagażnik na jedną torbe. Zbyt wysokie spalanie na 800 pojemnosci i jak jedzie w nim 5 osób to naprawde nie m a czym jechac...ale ma plusy...fajnie sie nim parkuje bo jest malutki, na desce rozdzielczej wszystko jest tam gdzie trzeba, łatwy dostęp, ceny to jak w biedronce i jeszcze jedno....wstajesz rano, jedziesz do pracy i odpala...raczej mój ale neiw iem jak inne. Trzeba dbac, oleje i inne badziewia wymieniac to sie odwdzieczy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...

Ania - ocena (5 odpowiedzi)

Przedszkole Baśniowa Akademia na ulicy Baśniowej 10 w Gdańsku w okolicach Kowal, to prawdziwa...

Rodzice - ocena (3 odpowiedzi)

Fajna lokalizacja, ładny ogród, dzieci świetnie się bawią - bo dzieci zawsze świetnie się...