Deweloper

Witam. Rozglądam się nad kupnem bliźniaka. Czy polecacie któregoś z deweloperów który buduje w Bojanie? A którego omijać szerokim łukiem? Mam na oku chociaż jeszcze nie oglądałam blizniak przy Złocistej. Chodzi mi o teren czy nie jest podmokły? Proszę o pomoc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper

Przepraszam na ul. millenium!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper

Żadnego nie kupuj!!!!!!!!!!! Lepiej i taniej wybudowac samemu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Deweloper

Nie mam czasu ani siły sama budować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

@Kagra a będziesz miała potem czas i siłę na ogarynanie takiej własnej posesji? posiadanie domu i działki to naprawdę dużo czasu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper

A odradzasz jakiegoś konkretnego dewelopera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper

Tutaj nie ma 2 czy 3 deweloperów. Co jedna czy dwie budowy, to inny. Na którymś z tematów niżej, chyba o warunkach zabudowy, pare osób wypowiadało się o jakości tych budynków
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper

A wiesz to z własnego dosw. czy z opowiadań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każda zaoszczędzona złotówka , to złotówka więcej w kieszeni "dewelopera" . Wykonują minimum zgodne z projektem , najtańsze materiały, najtańsza robocizna. Miejsce budowy też w najmniej atrakcyjnych punktach. czyli najtańsze działki. Obejrzymy te "budowle " po 10 latach eksploatacji ;-) I wiem z praktyki, nie z opowiadań . ;-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dziękuję za opinie. Orientuje się może jak buduje deweloper Atm Invest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chciałem od nich kupić bliźniaka którego kończyli w Bojanie na Kazimierza Wielkiego ale niestety sprzedały się za szybko i nie zdążyłem sprzedać swojego mieszkania. Też ich sprawdzałem i nie natrafiłem na nic negatywnego. Oni budują typowe bliźniaki a nie czworaki o których pisał kolega poniżej. I z tego co widziałem to też nie zostawiają bałaganu po sobie. A co do dróg w Bojanie to gdzieś obok jest tna ten temat osobny wątek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam a gdzie znalazł Pan jakiekolwiek opinie na temat tego dewelopera? Szukam , szukam i nic, ani pozytywnych nie widzę ani negatywnych. Trochę mnie to niepokoi. Byłabym wdzieczna gdyby Pan przesłał link z opiniami. Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie szukałem opinii w necie bo zawsze może się tu trafic ktoś z ich konkurencji i zacząć przekonywać że są ble. Po prostu podjechałem parę razy na budowę, popytałem robotników i tak jak wcześniej napisałem nie trafiłem na nic negatywnego. Tam gdzie ja chciałem kupić czyli Kazimierza Wielkiego, teren był suchy, nie było obaw o to czy podmokłe. Niestety nie udało mi się sprzedać mieszkania w Gdyni i dlatego nie zdążyłem z zakupem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doświadczenia nie, ale zbierałem trochę informacji na temat poczynań deweloperów w Bojanie, przede wszystkim ze względu na to, że po budowie zostawiają stan dróg w opłakanym stanie a i samo budowanie domów 4 lokalowych(tak takie też już powstają/powstały) w miejscowości gdzie nie ma do tego infrastruktury jest dla mnie pomyłką. Nie chodzi mi o to że jestem uprzedzony, tylko po prostu niektóre realizacje wyglądają jakby były po prostu zrobione dla maksymalnego zysku. Jedno z osiedli na ul. Wrzosowej nawet nie ma porządnie zrealizowanego frontu, drzwi wejściowe a przed nimi zaraz podjazdy - trochę to szpeci krajobraz. I nie mam tu pretensji do konsumentów, tylko bardziej Gminy, że nie kontroluje ładu przestrzennego, stanu dróg, i planowania wydajności chociażby infrastruktury wodociągowej. No i przy okazji nasłuchałem się o jakości budynków. Mam nadzieje jednak, że może ktoś kto mieszka, albo bezpośrednio interesowal się zakupem będzie mógł się podzielić doświadczeniami.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pytanie jest o polecenia lub niepolecenia konkretnych deweloperów, a nie czy warto. Deweloper jak się dobrze wybierze to moze być opłacalny, więc.. moim rodzicom kupiliśmy nad morze od lokum i są zadowoleni. Więc widać może być okej?? Przykro mi, niesety o Bojanie tutaj nic nie powiem, bo nie wiem, ale wkurzające są takie neatywne od razu komentarze..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper

atm invest bardzo solidna i dobra firma godna polecenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Deweloper

Ma Pan od nich bliźniaka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poszuka sobie Pani na Partyzantów Kaszubskich. Naprawdę fajna lokalizacja z dobrą drogą (asfalt, płyty) pod same bliźniaki. Buduje się całe kameralne osiedle
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Słabe bliźniaki, patodeweloper MB oszczędza na wszystkim, ściany pojedyncze, akustyka żadna, projekt do bani. Strony świata to sprawa abstrakcyjna (salon od północy)... Byle kupić i się odwrócić... Wyciął w pień mnóstwo drzew, żeby upchnąć jak najwięcej bliźniaków...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Salon od północy jest tylko w środkowym rzędzie. Ależ to jest temat nośny dla konkurencji...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat mam zadowolonych znajomych na tym osiedlu, widać jak na wszystkim oszczędza zwłaszcza po tych dużych działkach:-)
Rzeczywiście bliźniak na 1000metrów to dzisiaj wyjątkowa oszczędność ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bliźniak na 1000 m2 to nie pomysł dewelopera tylko wymóg prawa, zdaje się MPZP.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę omijać Prawdziwy Dom i IMS czy jakoś tak .
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 12

Cena szeregu, biorąc pod uwagę stan deweloperski, skłaniałaby mnie do zakupu domu wolnostojącego, gotowego do zamieszkania
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szeregi wygrywają tym, że deweloper może zaniżyć cenę ze względu na ilość mieszkań na działce. 1000 metrów to minimum na jakie można dzielić ziemie w gminie, a niektóre szeregowce są usytuowane tak, że 1000 m kw przypadają 4 lokale. Chociaż nie powiem, wolę wydać więcej i mieć 1000 metrów dla siebie. Niż kisić się na 250 metrach. Nie po to buduje się za miastem aby żyć w takim zagęszczeniu:D
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co z tymi deweloperami nie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widziałam, że jedne z budynków były ocieplane na stanie surowym otwartym. Według mojej wiedzy ocieplenie powinno być zrobione po tynkach, po ich wyschnięciu? Jeśli wszystkie etapy budowy są prowadzone w złej kolejności, to trochę słabo. Ale samodzielna budowa to też koszmar i nigdy nie wiadomo na jakich wykonawców trafimy, jeśli wcześniej nie budowaliśmy i nikogo nie znamy. Lub jeśli zmieniamy wykonawców, żeby w końcu trafić na takich, co nam w 100% odpowiadają, budowa będzie trwała latami. Najlepiej chyba kupić używany dom, ale nie do kapitalnego remontu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może z rynku wtórnego?
https://www.otodom.pl/oferta/dom-z-ogrodem-blisko-lasu-oferta-godna-polecenia-ID44Qtm.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za taką cenę to można mieć 3 mieszkania w szeregowcu . Ja rozumiem Państwa argumenty że lepiej samemu coś wybudować itd.
Ale pomyślcie że kredyt na 600 000 czy 900 000 jakie to są raty. No chyba że zakładacie że młodzi ludzie dysponują taką gotówką :) Niestety jak wskazują raporty budowa różnego rodzaju szeregowców i bliźniaków będzie nabierać na sile. Co do deweloperów nie przesadzajmy nie wszyscy są tacy źli, ale to prawda większość to Janusze biznesu zero pojęcia i słoma z butów . Niedługo nastąpi mrożenie rynku kredytów a galopujący wzrost cen trochę zwolni - pozostaje mieć nadzieje że rożnego rodzaju amatorzy w deweloperce padną tak szybko jak poswatali.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kupno działki + budowa domu, wyniosło mnie do stanu deweloperskiego 420 tys, tylko działkę kupiłem w lepszej cenie, bo teraz poszły znacznie do góry. Jak ktoś oczywiście popłynie i wystawi wielką chałupę albo zrobi w niej nie wiadomo co, to koszty oczywiście mogą wzrosnąć do 600 000 czy 900 000. Tylko potem takie domy przez 5 lat na otodom są, bo nikt ich sprzedać nie może.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale to chyba było w roku 1410, albo jakiś mały domek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zależy co rozumiesz przez mały domek. Niektórzy uważają że 200 metrów do normalny dom. Ja 2 lata temu się budowałem, wyszło mnie 400 000 ale budowa systemem gospodarczym i dom 120 mkw. Ceny budowy domu są mega rozstrzelone, bo tak naprawdę zależy od tego jak kto to rozplanuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

wierze, ze tak było, ale teraz jest inna epoka budowlana. dodatkowo jakby ktos chciał kupić dzialkę, to juz taniej niż za 120zł/m2 nie ma, chyba, że będzie czekać rok na jakąś okazję, ale koszty budowy znowu pójdą w górę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tu się z Tobą zgodzę, ceny działek przez 2 lata poszły kosmicznie w górę. teraz poniżej 175 zł/m.kw, ciężko coś znaleść(oczywiście nie mówię o okolicach Trasy Kaszubskiej)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie można kupić 3 mieszkania za taką cenę w szeregowcu? Chętnie się dowiem...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Poszukaj a nie się zgrywasz najtańsze są już za 350 tys .Tak abstrahując od wszystkiego widać że to wiejska mentalność . Ktoś zadaje konkretne pytanie a 99 procent prawi nie na temat . Jak nie macie nic interesującego do powiedzenia albo nie interesuje Was ta tematyka to najprościej nie odpisujcie nic . Macie domy , wille czy szałasy ....co to kogo obchodzi ktoś jest zainteresowany bliźniakiem czy szeregowcem i szuka opinii.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te za 350 tys. to stan deweloperski, żeby móc tam zamieszkać to drugie tyle musisz włożyć, a nie się zgrywać! Znajdź trzy takie mieszkania w bliźniaku, gotowe do zamieszkania w tej cenie... Powodzenia!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Przepraszam ale na pewno nie wydałam 350 tyś na wykończenie mojego m. Chyba masz wszystko ze złota w domu za taką cenę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też szukam dobrego dewelopera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gagitczek, skontaktuj się na priv e-mail kb24.biuro@gmail.com , przedstawimy oferty
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuję, napiszę do nich w poniedziałek. A jaka jest sytuacja deweloperów mamy w ogóle? Znalazłem stronę w Internecie https://korter.com.pl/ gdzie można kupić nowe mieszkania od dewelopera. Z listy wynika, że w naszym mieście jest duży wybór. Jest tu ktoś, kto ostatnio współpracował z deweloperami?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, czy mają Państwo doświadczenia ze współpracy z deweloperem Semar? Aleja Brzozova?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Piękne miejsce osiedla ;-);-) 100 m od S6 ... Cisza, spokój i czyste powietrze .... jak w ich reklamie ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I nie ma dojazdu z Bojana. Od Koleczkowa droga zamknięta, Czynu Tysiąclecia też zamknięta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trzeba wójta się pytać To jego tylko słupa podstawil
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0


no jeżeli to faktycznie on tym zarządza z tylnego fotela to grozi mu za to bezwzględne więzienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to? Proszę o więcej informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


wszystkie dojazdy od strony Bojana zamknięte przez budowę S6, proszę zajrzeć na mapy google, tam jest to pozaznaczane gdzie są zamknięte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak to wiem. Rozumiem, że skoro naprawiają drogi to myszą je tymczasowo zamknąć.

Prosząc o więcej informacji miałam na myśli sprawę wójta i tej inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


to czekamy na wyjaśnienia tego co to napisał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym roku było pisane już o nim On rękę trzyma na wszystkim Tak samo na deweloperce
https://m.trojmiasto.pl/forum/cz-ktos-cos-wie-na-temat-wojta-t936699,4,16.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper

Kupiłem blizniaka na ul.Derdowskiego i szczerze polecam inwestora mdr invest, oni maja tylko fajne lokalizacje a jeśli chodzi o standard wykończenia to na pewno najwyższy ze wszystkich deweloperów w Bojanie(piec,okna,elewacja,ogólna estetyka).
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

Bliźniak czy segment na wsi to jeszcze jakoś jestem w stanie zrozumiec, chociaż wolałem się pobawić w budowę domu. Jednak tych mieszkań na wsi, które teraz budują to przechodzi ludzkie pojęcie. Na takie coś jest naprawdę popyt? Przecież to są takie nowoczesne familoki:D
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0


potwierdzam słowa sąsiada, chociaż po elektryku musiałem sporo poprawiać. Przede wszystkim z tym deweloperem da radę wszystko załatwić a to już spory plus sam z siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko zależy od punktu odniesienia .... Polonez też jest limuzyną w porównaniu do Fiata 126...;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam wyłącznie negatywne doświadczenia związane z deweloperami. Chyba najlepiej kupić z rynku wtórnego, zazwyczaj poprzedni właściciel naprawił to co deweloper zrobił źle.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zbudowac samemu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się ma do 30 lat i alternatywne finansowanie, np rodziców z gotówką
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepszy deweloper na pomorzu to semar, uczciwosc gwarantowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja polecam Prawdziwy Dom i Pana Ryszarda Bobkowskiego. Mieszkam w bliźniaku od tego developera i naprawdę wszystko w porządku. Dobrze zbudowany, ciepły dom, na etapie realizacji można się dogadać tak więc ja naprawdę jestem zadowolony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Ciekawe czego się dogadać, jak z tym gościem nic nie idzie, osobiście nie kupiłabym drugi raz od niego
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper

Też szukam dewelopera i pytałam się dwa trzy miesiące temu ludzi mieszkających w już niby skończonych. Z zewnątrz tego nie widać ale ile ci ludzie mają nerwów przez nich to się mija z celem. Albo powodzie w ogródkach, albo zacieki na ścianach, w jednym parapety odpadają albo deweloper nie robi zgodnie z projektem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktory deweloper konkretnie? Jesli te na derdowskiego to dziwne bo sam bylem tez sie pytac ludzi i byli zadowoleni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na Derdowskiego też byłam, ogólnie z zewnątrz ładnie ale ludzie ktorych pytalam zgłaszali sporo uwag. Wszędzie gdzie ogladalam jest właściwie to samo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech Pani nie zadaje takich pytań na tym forum !!! Oprócz tego, że uciekinier z Tworek będzie pod kilkoma nickami przekonywał o tym, że bliźniaki to czworaki to kolejni skoligaceni z developerami będą obrzydzać konkurencję i zachwalać swoich.
Ja przed zakupem bliźniaka objechałem kilka budów i zadałem pytanie już mieszkającym.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jakie odpowiedzi otrzymałeś od mieszkających już w blizniakach, pewnie same superlatywy..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Popatrzcie jak po roku odchodzi ostatnia warstwa elewacji z tych budynków. Świadczy to o jakości tych bliźniaków. (ul. Poległych Żołnierzy )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie na Poległych Żołnierzy są bliźniaki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o mieszkanie w nowo budowanym osiedlu to polecam wszem i wobec dewelopera Szymichowskiego. https://szymichowski.pl/ będę mieszkać w ekskluzywnym osiedlu, które on zbudował. To wspaniała przygoda. Pewien jestem, że zamieszkanie w Pruszcz Parku przyniesie mi i mojej rodzinie wiele radości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Cóż, pojęcie ekskluzywności ma różne oblicza i bywa różnie postrzegane ... ;-);-) szczególnie przez trolli reklamowych ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

przeczytałem i karolinapolonska napisało "To wspaniała przygoda. Pewien jestem, że zamieszkanie w Pruszcz Parku przyniesie mi i mojej rodzinie wiele radości."
Też mi się wydaje że mieszkanie w parku jest przygodą. Wypchaj sianem sienniki, ławki są twarde.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie no ten post od karlinapolonska to reklama. Kto normalnie by pisał takie bzdury o ekskluzywnym osiedlu i przygodzie w związku z zamieszkaniem w familoku od dewelopera:D
Jeszcze nawet nie potrafi w zdaniu użyć poprawnego rodzaju.

karolina a "pewien jestem" :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper

Proszę poczytać na stronie: https://www.budstol-invest.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

wystarczy się przejść po inwestycjach, które już stoją 1-2 lata i próbować z kimś pogadać. Nie wszyscy są skorzy do rozmów bo pełno naciągaczy się kręci. Nikt nic więcej nie powie jak ktoś, komu piękne oczy i czułe słowa dewelopera już nie mydlą rzeczywistości tylko się musi użerać z gwarancjami. Na jednym osiedlu największej inwestycji w okolicy jest już mowa o pozwie zbiorowym więc wiesz, trzeba osobiście ludzi pytać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ej, ludzie deweloper ma tylko dobro innego człowieka na uwadze. Budowane "ekskluzywne" domy z dogodnym dojazdem w miłym sąsiedztwie kilkunastu rodzin w jednym ciągu dają cudowne poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Zacieśniają się więzi między mieszkańcami, którzy budowali domy jednorodzinne z przekonaniem, że takie będą nadal stawiane, zgodnie z mpz. Wszyscy sobie pomagamy przy naprawach dróg, wcześniej utwardzanych z e społecznych darowizn. Szanujemy wodę i ograniczamy jej zużycie latem, aby wystarczyło dla wszystkich
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyżby chodziło o osiedle koło boiska? W ogłoszeniach jak wystawiali domy, informowali o terminie zakończenia III/IV kwartał 2021 a mamy luty 2022 i jakoś nie widać tabunu "wykończeniowców" wokół budynków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale za to budują już następne rzędy Gargameli i kolejne .... Ciekawe jak będą ci ludzie wyjeżdżać rano z podporządkowanych bocznych uliczek na Warszawską czy MJr Bojana . ;-) Będzie wesoło jak postoją w korku .. ..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Położą yumby. Każda utwardzona droga i pierwszeństwo mają ci z prawej, bo na Majora Bojana nigdzie nie ma znaku Droga z pierwszeństwem. Jak nie ma oznakowania to zawsze pierwszeństwo z prawej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To powstanie oznakowanie, bo Bojana jest przelotowa . ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Litości.
A co to znaczyprzelotowa ?
Nie ma takiej kategorii dróg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie oczekuję litości ;-) Potoczna nazwa drogi coś łączącej , osiedle, miejscowość , dzielnicę .. Boczna dewelopera łączy co najwyżej ostatniego Gargamela w szeregu z tą drogą ..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przypominam że nie ma też drogi głównej. Jak nie ma znaku że droga z pierwszeństwem to zawsze pierwszeństwo z prawej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tam są dobre jaja z podłączeniem osiedla do gazu. Się deweloperzyna trochę przeliczył:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem że nie mają gazu? A droga dojazdowa ogarnięta? Bo też nie bardzo ją widać. A te hałdy ziemi miedzy szeregami?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawy podłączenia gazu skomplikowały się, podobno do końca 2023 pgnig nie bedzie przyłączała nowych obiektów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to się ogrzeją ... ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jak udało się dostać pozwolenie na budowę? Przecież do tego trzeba mieć uzgodnienia sieci i warunki przyłączenia. Chyba że budowa poszła "na zgłoszenie". Mała budowa - mały wałek, ale tu to chyba 30 domów?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do pozwolenia na budowę nie potrzeba zapewnienia o dostawie gazu. Konieczne jak już to są zapewnienia podłączenia do wody i prądu. A na projekcie, pewnie nakreślono przyłącze do "planowanego" gazociągu.

Cwaniak obejdzie każdy kruczek aby tylko wystawić i opchnąć te potworki, podobno te lasy, które wyrżnięto ostatnio obok ul. Poległych Żołnierzy należa do niego, więc wiecie co tam się pobuduje. A na grupie Bojano bronił wycięcia lasów bo to przecież teren rolniczy a wycięcie lasu to jedynie doprowadzenie terenu do możliwości użytkowania terenu zgodnie z przeznaczeniem.

Wał na wale wałem pogania
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na tym forum to chyba bardziej plotka plotkę pogania ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dobrze piszesz, że do pozwolenia na budowę nie potrzeba zapewnienia o dostawie gazu ale jak klient ma ogrzać mieszkanie. Klient podpisał umowę z deweloperem który zapewniał go że kupuje dom wyposażony min w :
- piec wysoki model vaillant vci z zasobnikiem( cena samego pieca ponad 10 tyś zł )
- ogrzewanie podłogowe w całym domu ( łącznie z garażem )
A to chyba jednoznacznie wskazuje że dom będzie ogrzewany gazem.
Czy to wina klienta że deweloper oświadczył że sprzeda mu dom zgodny ze standardem w terminie do końca 2021 roku?
Po prostu deweloper do tej pory na mniejszych lub większych "wałach" realizował inwestycje 4 lokalowe gdzie z "kolegami z gazowni" dawało się wiele załatwić po cichu i szybciutko podłączyć gaz. A teraz przy dużej inwestycji wtopa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiesz to co tam klient z deweloperem podpisuje to inna para kaloszy. Deweloper postawi sobie potworki po prawnej najniższej linii oporu, a to że wciśnie to klientom to już nikogo nie obchodzi, zależy co tam w tych umowach jest to można już ewentualnie dochodzić w sądzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile przy budownictwie jednorodzinnym jestem w stanie zrozumieć lekkie niedociągnięcia formalne, to przy inwestycji na budowę -nastu bliźniaków w jednym miejscu takie fuszerki prawne budowlane planistyczne nie powinny mieć miejsca
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikagda. Przez działkę przy rozlewisku przebiega już gazociąg średniego ciśnienia, dodatkowo w studium biegnie tam linia kolejowa i elektryczna wysokiego napięcia. Naprawdę niewiele miejsca zostaje tam na domki, które i tak trzeba by opchnąć zanim kupujący dowiedzą się o tym co ich czeka za płotem. Chociaż kto wie, po drugiej stronie powstały domy tuż przy planowanej stacji. Tyle że aby przepchnąć zmianę studium trzeba by mieć naprawdę wysokie chody u wojewody i w PSE.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wszystko jest dla mnie niesamowite!?
naprawde nie ma możliwości zabezpieczenia swoich interesów przez kupujących?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale to nie wina dewelopera, że narodowi czempioni tak zarządzają pgnig, że to według mediów stanęło na krawędzi bankructwa. Z pierwszej ręki mam info, że są firmy gotowe zrealizować podłączenie na własny koszt byle zakończyć budowę i też nie ma zgody, więc tutaj niekoniecznie musi chodzić o same finanse
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak nie wiadomo o co chodzi to .... wiadomo o co chodzi. A poza gazem tam jest jeszcze problem z kanalizą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z górki mają do Kaczej... co to za problem dla pseudo deweloperka .. ... ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie jest tak do końca, że brak podłączeń to kwestia braku kasy w pgnig. Nie ma pewności, że uda się rurę wypełnić gazem, więc nowych nie podłaczają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wracając do tematu dewelopera bo ostatnio doznałem szoku na spacerze. Czy to jest legalne, czy do RDOŚ ktoś to zgłosił? Trudno mi uwierzyć, że podniesienie terenu o kilkanaście metrów pozostanie bez wpływu chociażby na Kaczą i tereny chronione niedaleko. Rzeźba terenu uległa dramatycznej zmianie, zmieniły się spływy wód, przebieg wód podziemnych itd. Masakra

To jest widok od Kaczej wzdłuż Warszawskiej obok naszego ulubionego dewelopera walczącego z Bojańskim krajobrazem.

https://ibb.co/TTpZc8m
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W okolicach Gdyni sporo buduje Semeko, nie wiem jaka lokalizacja Cię interesuje, ale jeśli chodzi o Rumię, Redę to mogę zdecydowanie ich ofertę polecić, jestem zadowolony z mieszkania przez nich przygotowanego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

cóż za wysublimowana reklama hahahahahahahahahahaha
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To mówiłem ja, Jarząbek Marian. Trener 2 klasy ! Łubudubu !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzeiń dobry. Osobiście polecam fajne osiedle, które teraz buduje się na Matarni. Blisko obwodnicy, czyli i do Gdańska, i do Gdyni blisko, a do tego wszystko na miejscu. Sprawdź sobie osiedle Venti Park, albo wpisz w wyszukiwarkę texo to też ci wyskoczy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Polecasz osiedle, które się dopiero buduje? Fajny beton się tam miesza? Czy ładnie pustaki układają.

Napisz, że w imieniu dewelopera piszesz takie bzdury a nie wciskasz ludziom kit
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam Bojano, wszędzie tylko nie tu. Drogi koszmarne, latem brak wody a mieszkańcy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kup od wójta, jego piesek seba buduje
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

parafrazując klasyka, wieś piękna ale ludzie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wieś piękne tylko wójt .....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper

Polecam zajrzeć na stronę budstol-invest.pl mają nowe domy na sprzedaż w
Bydgoszczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak to zaraz miedzy Bojanem a Dobrzewinem ta Bydgoszcz. Temat w sam raz na to forum :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spamują frajerzy nawet nie czytaja gdzie wklejają te swoje durne reklamy
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź sobie inwestycję Morska Park - oprócz fajnej lokalizacji masz pełen monitoring, cichobieżne windy, fajną infrastrukturę - jeśli chodzi o standard to mieszkania mają duże okna z trzywarstwową stolarką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wsadźcie sobie w 4 litery te deweloperskie potworki. Całe bojano zastawione tym syfem i to na granicy prawa. Mam nadzieje, że w dobie wysokich stóp procentowych i dośrubowanych wymagań co do kredytu większość tych pseudodeweloperów zostanie wymiecionych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

W latach 20-30 up. wieku w Gdyni był "Pekin" i inne mordory, Żeby tak zeszpecić jedno z najładniej położonych okolic? Wiadomo, trzeba gdzieś mieszkać, ale te bliźniaki to horror! Wszystkie jednakowe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

I tego też im życzę, z całego serca ... ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja akurat nie jestem przekonany do zakupu mieszkania, zwłaszcza jeśli bierze się na taki cel kredyt, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy będziemy w stanie ten kredyt spłacić. Dlatego ja wolę wynająć mieszkanie. Tutaj https://torun.mdr.pl/ znajdziecie ciekawe oferty mieszkań pod najem instytucjonalny, warto się zastanowić. Mieszkania są wynajmowane najemcom już z wykończeniem; są podłogi, glazura, biały montaż, drzwi wewnętrzne. Ściany są pomalowane na biało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Doskonałe drzwi wewnętrzne do sypialni i łazienki oferuje firma Kornik. Polecam ich produkty. Są eleganckie i modne. Wykonane z dobrego drewna i solidne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Różaniec o pokój na świecie (5 odpowiedzi)

Dziś o 16:00 tj.16.02 kontynenty połączą się w modlitwie o pokój na świecie i ustanie przemocy,...

Pytanie do ..... (7 odpowiedzi)

Startujących w wyborach. Jaka jest przyczyna niskiego ciśnienia wody w sieci wodociągowej w...