Dieta Montignaca

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo skuteczna i nie przynosi efektu jojo tak jak. np. dieta Dukana. Czy macie jakieś fajne przepisy na dietę Montignaca(w szczególności chodzi mi o pomysły na śniadania i kolacje ;-) Pozdrawiam dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dieta Montignaca

ja od tygodnia tak grzeszę ,że wstyd sie przyznać a i jeszcze baterie mi sie w wadze wyczerpały hehe to chyba zły znak ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

stokrotka wydaje mi się że możesz zjeść rosół z mięskiem, jest to w całości posiłek tłuszczowy (tylko nie jedz marchewki i selera z rosołu-mają wysoki IG)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

stokrotka bo właśnie na tej mące którą ja kupiłam (typ 1850) jest napisane: graham, dlatego się zastanawiam, czy takowa nadaje się do robienia muffinów, naleśników itp. Jutro koniecznie muszę się wybrać do tesco. Rosół do mięsa jak najbardziej możesz wypić (o ile nie jest gotowany na kostkach rosołowych itp. badziewiach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

nie wiem czy to graham,ale moja nie byla taka biala jak zwykla maka..raczej takiego ciemnjeiszego koloru..

wlasnie mi przypomnialas,ze mialam zamiar robic nalesniki..ale juz teraz nie robie...moze jutro..

no i z tesco jest tych mak od koloru do wyboru:-) ceny rowniez..

czy moge zjesc mieso z kurczaka ugotowane i wypic ten rosol z tego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Dziewczyny czy mąka pp typ 1850 to jest tzw. mąka graham?? Bo kurcze tylko taką znalazłam i tak się zastanawiam, czy to właśnie z tej mam robić naleśniki?? Gdzie w ogóle kupujecie te mąki typ 1850,2000 itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

ja kupiilam w tesco za 2,49 bodajze ale z pelnego przemilau 1850...nie udalo mi sei zrobic nalesnikow..ale dostalam teraz nowy przepis i mam zamiar go wyprobwac aczkolwiek nie wiem czy zamiast twarogu chudego moge dac serek chudy homogenizowany:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Dziewczyny gdzie kupujecie mąkę orkiszową i jaka w ogóle mąka jest najsmaczniejsza do naleśników, placków itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

hey Dziewczyny..jestem po pierwszym tyg diety..pierwszym wazeniu...i pierwszej niespodziance..mam -2,5kg;-))

dzisiaj zgrzeszylam bo zjadlam 2 cukierki....ale mam wyrzuty sumienia..
:((

czekam do kolacji..i od jutra od nowa...

czy zamiast twarogu chudego do ciasta nalesnikowego moge dac serek chudy homogenizowany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Dziewczyny a jaki robicie sos do mięsa? Chciałabym jutro zrobić pierś z kuraka i posmarować ją serkiem alemette, następnie obsmażyć i wrzucić do garnka żeby się poddusiła, ale kompletnie nie wiem, jakich dodać do tego przypraw, żeby wyszedł smaczny sos :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Dziewczyny a czy robiąc naleśniki białko najpierw ubijacie, czy wrzucacie po prostu w całości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Iwonka-warzywa jemy do KAŻDEGO posiłku:)-prosta zasada:)
Olusia-masz rację z tą jogobellą:) wszyscy tylko o tym soku z buraka, a nikt o iG nie pomyślał:)
U mnie dziś zapowiadało się pięknie a wyszła porażka...:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Przepis na naleśniki twarogowe:
http://forum.montignac.com.pl/nalesniki-twarogowe-if-vt2434.htm

A ty na naleśniki amerykańskie:
http://forum.montignac.com.pl/nalesniki-amerykanskie-by-sd_silver-w-wykonaniu-kukuryka-if-vt2298.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Olusia wieczorem się zorientowałam, powoli się nauczę, oby nie za powoli :-/
dziś na śniadanie zjadlam chlebek+twarożek+dżem, ale właśnei doczytałam że trzeba też warzywa ... no i tak się człowiek najlepiej uczy na błędach wlasnych
Teraz idę robić makaron w pomidorach

aha gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? wlaściwie nie znam asortymentu poza tesco, no i gdzie kupujecie takie rzeczy jak twarożek 0% i w ogóle wszystko 0% ? bo się na mnie na osiedlu patrzą jakbym z księżyca spadła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

ups..a ja dzisiaj jadlam jogurt z ananasem bo brzoskwiniowego nie dostalam://

mozecie pdoac przepis na sprawdzone nalesniki..takie co wyjda na pewno?;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Z tą różnicą że ananas ma ig 60 a brzoskwinia 30, dlatego NIE jemy ananasa, a tym bardzie przetworzonego w jogurcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Jogobela ananasowa też może być,
ja dziś na śniadanko otręby owsiane+owoce mrożone (maliny,truskawki)zalane mleczkiem 1,5%- i do mikrofali na 2 min...pychotka:) + a potem marchewka:)-bo warzywko musi być:)
około 12 będzie drugie śniadanko ( mąż jadł pstrąga wędzonego na śniadanko i zostało pół więc zjem tego pstrąga i jakieś warzywka
na obiadek będzie łosoś z warzywami może w sosie bazyliowym (gdzies wyżej o pisałam przepis na sosik bazyliowy-pyszny, polewam nim łososia i warzywka (brokuły i kalafiorki)
a kolacja...może makaron ciemny (boa mam ugotowany od wczoraj) z sosem pomidorowym:)

Powodzonka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Iwonka w Twoim sniadaniu jest błąd, nie jemy chleba z serem żółtym, jajkiem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Nie rozumiem..wyzej Dziewczyny pisaly,ze jogobelle light mozna tylko brzoskwiniowa bo jest na fruktozie...sprawdzalam i ananasowa tez jest fruktozie wiec chyba mozna co??

~A./ mozesz napisac jak robisz muffinki i nalesniki? bo ja probowalam zrobic nalesniki z maki pp ale za cholercie nie chcialy mi wyjsc..:((

ja na sniadanie dzisiaj jem chlebek wasa z twarogiem i dzemem, ogorka,papryke..

na drugie sniadanie jogurt..

na obiad - nie wiem...

na kolacje myslalam o tych nalesnikach..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

Nikiforka ja zazwyczaj na śniadania jem naleśniki z dżemem lub ew. kabanosa z Biedronki z serem pleśniowym camembert :) czasem też zdarza mi się zrobić muffinki i zajadam je również z dżemem. Dziś np. zjadłam parówki z kurcząt wędzone i do tego ogórek zielony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dieta Montignaca

z tego co sie orientuje białko do śniadania nie jest konieczne, ważne żeby zjeść go określoną ilośc przez cały dzień, śniadania węglowe? a możesz podać jakieś propozycję? bo ja już mam powoli dosyć serka wiejskiego i twarogu, a kiełbasa bez chleba mi nie pasuje, poza tym z tego co sie orientowałam mało która wędlina jest dozwolona, wg. jednego z forum podanego wyżej http://montignac.webd.pl/ jogobella jest zakazana, tylko jogurt naturalny... ale ja od czasu do czasu ja jem.
dziewczyny dzielcie sie swoim jadłospisem to będzie łatwiej coś wymyślać, zwłaszcza jeśli chodzi o śniadania i kolacje bo chyba z tym każdy ma największy problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Szkoła Podstawowa nr 52 przy Kościuszki i 24 przy Wenedy - proszę o opinie. (6 odpowiedzi)

Drodzy jak oceniacie poziom nauczania w SP 52 przy Kosciuszki oraz 24 przy Wenedy. Szukam...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

Prawo rodzinne-adwokat (3 odpowiedzi)

Jeśli ktoś zna naprawdę godnego polecenia adwokata od spraw rodzinnych, to proszę o informację,...