Dlaczego facetów nie stać na szczerość?

Pytanie do panów: dlaczego nie stać Was na szczerość? Dlaczego, jeśli coś Wam nie pasuje, nie powiecie po prostu, tylko nagle znikacie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dlaczego facetów nie stać na szczerość?

Bo rozmowa o problemie jest traktowana przez faceta jako proba naprawienia sytuacji a zniknięcie jest szybszą forma wycofania sie z relacji bez niepotrzebnej konfrontacji. Innymi słowy nie ma czego zbierac. Trzeba szukac dalej. Powodzenia i nie bierz tego do siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki. Tak już założyłam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie każdego stac by zaszyć sie w Biała szate .....()
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to jest biała szata?
Jakiś klasztorny celibat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jakie emocje/co oznaczają te 5 kropek i dwa nawiasy?

mój typ to męskie genitalia, a jeśli nic to nie oznacza to po to pisać(?)

ps: (?) - znak zapytania w nawiasach okrągłych to dla mnie pytanie retoryczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dlaczego facetów nie stać na szczerość?

Traktuje to jako prowokacje, lecz jednak nie do końca udana :-)
Z mojego doświadczenia z kobietami szczerość nie ma żadnego znaczenia, zawsze przekładałem to nad wszystko inne - uważałem że jeżeli się chce i wyrazi trud to się dogada z drugą osobą zawsze. No ale po paru relacjach życie to zweryfikowało. Dla kobiet w znakomitej większości przypadków szczerość nie ma znaczenia. niby jej chce, ale w praktyce woli usłyszeć stereotypowe czy tanie teksty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie jest prowokacja. Uważam, że jeżeli jednej stronie coś nie pasuje, to powinna o tym powiedzieć, a nie uciekać. To nie jest dobre rozwiązanie. A z mojego doświadczenia wynika, że każdy z Was robi dokładnie to samo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kto uciekl ?..... i to podstpem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tylko facetów, kobiet również. Chociaż faktycznie znacznie częściej takie zachowanie występuje u facetów. Myślę, że w dużej mierze pewnie jest tak, jak napisał "Ge". Nie chcą wnikać, tłumaczyć, analizować, milknie i koniec. Wystarczająco sugestywne, a że kobieta chciałaby wiedzieć dlaczego, jej problem.... (w ich mniemaniu).
Kobiety tez tak potrafią się zachować i nie tylko w relacjach z facetami. W przyjaźni, walną focha i nawet nie raczą powiedzieć o co im chodzi. Nie rozumiem. O ile facet po krótkotrwałej znajomości zamilknie nie podając powodu to jeszcze ok, ale po latach przyjaźni, chyba już by się jakieś słowa wyjaśnienia należały.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No, dokładnie... Czy można to nazwać tchórzostwem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Ja
Według mnie to nie jest tchórzostwo, a raczej totalne olanie sprawy, czy też drugiej osoby. Odnosząc się do relacji damsko-męskich duże znaczenie ma też fakt, czy to jest ktoś z kim popisze się tydzień i ,milknie, ktoś kto po jednym spotkaniu milknie, czy też po znacznie dłuższej znajomości.
Jednak większość przypadków nie łączyłabym z tchórzostwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajomość kilkumiesięczna. Dobiłaś/eś mnie, M :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>nie łączyłabym

Już widzę, że mnie dobiŁAŚ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlaczego dobiłam? Jeżeli znajomość była kilkumiesięczna to chyba sama zdawałaś sobie sprawę, że to nie tak powinno wyglądać. Zakończyć kilkumiesięczną znajomość bez słowa, milknąc po prostu to nie tchórzostwo, to skur...stwo. Totalny brak szacunku do Ciebie. Nie wart, żeby za nim płakać, ale wiem, łatwo się mówi.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za te słowa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest taki kanał na YT o nazwie Anna Szlęzak , polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten kanał to ma być przykład jak postępować czy dosłownie odwrotnie - ku przestrodze?

ps: pewnie nie jestem targetem wiec może ta wiedza przekazywana na kanale Anny nie jest podemnie krojona i stąd moje pogubienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie, przepraszam.. ten materiał o Ghostingu mówi chyba sporo, a w samym wideo wcale nie ma dużo niepoważnych wstawek (może anwet dokładnie tyle ile trzeba)
https://www.youtube.com/watch?v=xMKagFW5NsY

Duży plus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Tylko d*pka nie stać na szczerość

Tylko d*pka nie stać na szczerość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale jest ktoś gorszy od d*pka:
tym kimś jest "fałszywy miły facet" - the fake nice guy:)
https://www.youtube.com/watch?v=jzC-7riegzq
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

33l Ty jakąś reklame wyprawiasz? Poczytaj sobie parę mądrych książek i będziesz wiedział tyle co ta kobitka co się tak mądrzy a poza tym jesteśmy w Polsce a "ghosting" itp. można nazwać po Naszemu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, to nie była reklama, czasem oglądam tę kobitkę. Czasem czytam - właśnie tych książek ale nie mam zielonego pojęcia czy są mądre.
Nie znam innego określenia, ani też nie chce wymyślać polskiego i promować go w sieci. z pragmatyzmu i szacunku do własnego i Waszego czasu zostaje: Ghosting, podobnie z resztą jak wiele innych zachowań jakie zgrabnie już nazwano zagranicą (prawdopodobnie jako pierwsze). I szacun dla purystów językowych i zachowań patriotycznych w tej materii.

Ton twojej wypowiedzi zinterpretowałem jako zarzut - i poczułem się zauważony, trochę jak celebryta :) ..powiem Ci że to bardzo uskrzydla, może nawet troszkę rozumiem to parcie na szkło, zaczynam myśleć że to nie tylko o kasę chodzi w tym showbiznesie, a właśnie o tę uwagę którą się na sobie skupia. Płytkie to ale odrobinę rozumiem.
Dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jeszcze coś.. gdyby ktoś kliknął jakąś łapkę w górę albo w dół, w ogóle jak najwięcej jakichkolwiek łapek - byłoby ekstra
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łapkowy potwór
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, domyśl się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dlaczego facetów nie stać na szczerość?

Bo tak jest łatwiej. Znikam to znikam. A tak to muszę się zastanawiać nad tym jak powiedzieć komuś cos co może potencjalnie urazić i sprowokować awanture
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dlaczego facetów nie stać na szczerość?

z tego samego powodu, co kobiet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie należy przypisywać cech ze względu na płeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak bardzo zwierzasz się przyjaciołom? Czy Twoi przyjaciele Ci ufają? (3 odpowiedzi)

Prawdę mówiąc, mam mały krąg dobrych przyjaciół, którzy stali się mi bliscy przez wiele lat i...

Feromony na pierwszej randce (44 odpowiedzi)

Poznałem jakiś czas temu sympatyczną dziewczyne, na której bardzo mi zalezy oraz umówiliśmy się...

samotność w małżeństwie (39 odpowiedzi)

Zacznę od tego, że nie oczekuję rad. piszę tu, żeby zrzucić z siebie ciężar wszechogarniającej...