Dojazd do PKM

Mamy PKM, 2 nowe piękne wiaty autobusowe- puste.. Wszystko czeka tylko na co??.Czy ktoś wie może czy będzie jakiś autobus który będzie regularnie jeździł do przystanku PKM Gdańsk Rębiechowo w swojej trasie? Zaraz dzieci do szkół a tu tylko piechota w deszczu i śniegu zostaje!!! Kpina jakaś...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojazd do PKM

Musisz się do tego przyzwyczaić, tak działa gmina Żukowo...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz po starcie PKM firma Albatros uruchomiła połączenie Banino-PKM Gdańsk Rębiechowo. Niestety zainteresowanie było bardzo słabe. Często jechała 1 osoba lub wcale. W tym czasie PKM nie miała stałego taktu - co powodowało brak synchronizacji PKM-bus.

Tak, połączenie bardzo by się przydało - szczególnie w godzinach szczytu. Ostatnio dużo osób parkuje samochodami przy PKM.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było znikome, bo rozkład autobusów miał się nijak do rozkładu PKM. To raz, a dwa - prywatna firma, to dodatkowy bilet, nawet mając drogi bilet metropolitalny trzeba było kupić bilet na ten autobus: bezsensu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bijcie piany.
Już raz autobus jeździł z 4 pasażerami wciągu całego dnia kursowania.
Zainteresowanie żadne. A to bilet drogi, niedostosowany czas połączeń.
Bicie piany w Baninie jest na porządku dziennym: parkowanie, śmieci, woda, krzywa droga, odłączenie od gminy i jeszcze
znalazłoby się z 10 tematów.
Odnoszę wrażenie, że na tym forum jak i na FB króluje postawa "kozak w necie d.u. p. a. w świecie".
Niech każdy, który tak mocno krytykuje różne sytuacje, położy rękę na sercu i powie
ile razy był inicjatorem pomysłu, który zrealizował od A do Z i przyniosło to wymierne korzyści dla ogółu?
Tych osób jest garstka i zapewne tu nie zaglądają.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 9

@Pewex ja często korzystałam i było trochę ludzi. Rano jechało się na stojąco do szkoły, bo busem jechały dzieci, a po 16 bardzo dużo ludzi wsiadalo pod PKM w stronę Banina. Nie uważam, że to był słaby interes, zwłaszcza że dużo ludzi dopytuje się o powrót jakiegoś środka komunikacji.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie honorowali zniżek chociaz w autobusie ieli wywieszone taryfy ulgowe. Zrobili wszystko żeby ludzie nie jezdzili
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z PKM korzystam raz w roku w dzień zaduszny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja tez uważam ze nie powinno budzić to żadnych kontrowersji. Po prostu normą jest ze autobus zajeżdża na pętle autobusowa jak jest to w każdym innym mieście/ większej wsi a taką jest Banino.- Chodzi o to żeby 126 zajeżdżał tez tam w stałej trasie lub wybranych kursach. Wtedy zobaczylibyśmy jakie jest zainteresowanie i ile osób korzysta w godzinach rannych i popołudniowych z tego przystanku....Mysle ze sporo.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko problem ze 126 jest taki. Ze kierując się w kierunku gd jedzie w to samo miejsce co pkm. Inaczej sprawa wygląda w drugą stronę do ga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak ktoś chce jechać do Gdyni PKM to nie ma autobusu do stacji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez.wsiadam do Gdańsk Rembiechow.a dalej 126pod samom robote.nie mam problemu.tylko szkoda ze niejezdzi dalej do Miszewki.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

SAMOM?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można tez iść naprzełaj.do stacji Pempowo jest najbliżej od nas.20 minut po za sezonem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przystanek PKM pięknie prezentuje się na tle szczerego pola a dzięki czerwonym osłonom daje się zlokalizować z oddali. I tylko, bo dojazd do niego z enigmatyczną tabliczką przy ul. Akacjowej jest ledwie widoczny a i sama ulica nie zachęca do używania jej bez ryzyka . Prosi się bardzo doprowadzenie jakiegokolwiek środka transportu publicznego do tego przystanku od strony Banina - także w imię ochrony środowiska jako że brak takiej możliwości dojazdu niepotrzebnie generuje wzmożony ruch samochodowy w tym rejonie. Tu podkreślam także wagę takiego transportu z kierunku Banino-Nowy Tuchom wzdłuż ul. Tuchomskiej, zbiorczej dla dużych skupisk intensywnej zabudowy szeregowej. Jest to o tyle łatwiejszy do rozwiązania problem, że ulica ta uzyskawszy na przeważającym odcinku nawierzchnię asfaltową stała się bardziej dostępna dla środka komunikacji np. typu bus. Myślę, że warto by gmina zainteresowała taką możliwością czy też koniecznością chociażby prywatnego przewoźnika a chętni do korzystania ze zbiorowego transportu z pewnością będą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo, tylko komercyjnie to się nie opłaca. A ja np widzę pilniejsze potrzeby niż wozenie Twojego tyłka. Bylo kupić bliżej stacji a nie teraz marudzic, że mi się należy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 18

Przede wszystkim byłabym wdzięczna a używanie cywilizowanego i konstruktywnego języka. Poza tym o ile pamiętam nie jesteśmy po imieniu... Przechodząc do tematu - nie piszę wyłącznie o własnych potrzebach, bo sama póki co poruszam się własnym środkiem lokomocji; widzę jednak osoby mieszkające w Baninie dłużej aniżeli istnieje przystanek PKM i uwagi o mieszkaniu bliżej są tu nie na miejscu. Jest tutaj także sporo młodych osób, które nie mają jeszcze samochodów a odległość do pokonania pieszo z każdego miejsca w Baninie jest spora. Odpowiedź na pytanie czy dla przewoźnika opłacalne jest dowożenie osób do PKM Rębiechowo niewątpliwie wiąże się z przebiegiem i długością trasy jaką by pokonywał.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pięknie pani Ewa prostaka zaorała, mój szacunek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę rozwiązanie. Założy Pani działalność, wystąpi o niezbędne koncesje/pozwolenia, zakupi Pani tabor. I już może Pani spełniać swoje marzenie/misję zapewniania dowozu dla swoich sąsiadów do przystanku PKM. Brawo Pani. Tylko po co pretensje do gminy, za swoje nietrafione wybory zakupowe. Należy dostosować swoje wybory do potrzeb. Kto naobiecywał, że gmina zapewni na to środki? Do kogo pretensje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

a mnie również interesuje kiedy szanowna gmina ma zamiar wykonać porządny dojazd do stacji PKM GD-Rebiechowo. Póki co inwestuje tylko w węzeł integracyjny w Żukowie. W Baninie oczywiście NIC!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież jest ogłoszony przetarg na bip-ie Żukowa. Pytanie tylko ile firm się zgłosi, bo może się okazać, że oferty będą wyższe niż zakładany budżet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z ogłoszenia wynika, że zgłosiły się dwie firmy. Przeznaczony budżet był 30 mln, a minimalna oferta jest na ponad 45 mln. Ciekawe co teraz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie po przetargu ;) Powiem, że gmina stwierdzi iż jej nie stać. A ja powiem gminie, to trzeba było jeszcze dłużej zwlekać z ogłoszeniem przetargu to może byłoby jeszcze taniej!

Ale ok teraz czekamy na decyzję naszych wspaniałomyślnych włodarzy. Zobaczymy jakie "nie da się" wymyślą! No tak, przecież czekali tak długo na decyzję w innych organach administracyjnych. (czyt. nie gminnych) A może nas zaskoczą i jednak wezmą na klatę wyższą kwotę?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/106330-przetarg-na-budowe-dojazdow-do-wezla-w-rebiechowie-uniewaznione-w-ciagu-dwoch-tygodni-zostanie-powtorzony
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skróciliby linię 126 do odcinka PKM Rębiechowo- Miszewo- Żukowo i byłoby ok. Częstotliwość byłaby większa i możnaby objechać więcej okolicznych wiosek za te same pieniądze. Po co dublować kolej i stać w korkach?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nic wam się nie podoba teraz to macie raj normalnie Bahama ja za Komunę w Baninie do szkoły 2km dziennie chodziłem i nie narzekałem Zima Stulecia 5 m śniegu też dało radę jak masz kasę wynajmuje sobie taryfę z ochraniazem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Za dużo z tej szkoły nie wysniosłeś.. a moze j. polski był pierwszą lekcją, na którą nie docierałeś o czasie, brodząc w 5cio metrowych zaspach?;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojazd do PKM

Skoro postawili dwie wiaty to powinni puścić jakiś autobus który jeździłby np z miszewa pod pkm, lub w stronę czapli
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojazd do PKM

Była kasa,projekt,wykonanie... Ktoś kasę wziął. Nie koniecznie miało tam coś działać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi brakuje akurat nocnego do Banina przynajmniej w piątki i soboty
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zwykle pretensje do Gdańska, że coś zrobił i niby za mało. Może ktoś się zainteresuje co nasza wspaniała gmina zrobiła dla naszego dojazdu do PKM? Jaki normalny przewoźnik będzie niszczył autobusy jeżdżąc tam obecnymi wertepami? Kankowski i Szymkowiak już drugą kadencję ślizgają się obietnicami budowy dojazdów, a ludzie nadal na nich głosują. Od czerwca mieliśmy jeździć kilometrami nowych ścieżek rowerowych i niemal autostradami do przystanków PKM na terenie gminy. Z tych wszystkich przedwyborczych bzdur został ochłap w postaci węzła integracyjnego w Żukowie, który jakoby dostał pozwolenie na budowę z końcem kwietnia. Mamy koniec sierpnia i nie widać ż a d n y c h robót.
Stawiam skrzynkę piwa, że w następnych wyborach znowu zostaną wybrani.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

już przestań, chcesz to startuj i zrób nam ten haj life!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Dojazd do PKM

Wiadomo może czy puszcza tam jakiś autobus?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Linia 810 tam jeździ - przynajmniej kilka kursów
Rozkład jazdy: http://gryf.trasownik.net/uploads/pdf/810_20200101.pdf
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile kosztuje bilet?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To za mało by rozważać dojazdy do pkm w ten sposób. Muszą być dostępne wszystkie pociągi by miało to sens. Za chwilę to padnie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokąłdnie tak, znowu autobus niedostowany do rozkład pkm...odjezdza 5 min przed przyjazdem bardzo popularnego połaczenia Gdynia - Gd. Rebiechowo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojazd do PKM

Czy mozna do pkm dojechac pankiem lub innymi, czy mozna wnioskować o strefę dla tych aut?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...