Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Ludzie dostają umowy na wodę i szmbo dziwne umowy gmina już nie może się zajmować potrzeba pośrednika żeby były dywidendy za nasze podatki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Najfajniejsze jest to, że umowę dostałem 18. listopada z datą do podpisania 16. sierpnia.
Trochę niezgodne z prawem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

A o co chodzi z tymi umowami w ogóle? Mieszkam tu od paru lat i o ile pamietam to na początku była już jakaś umowa na wodę a teraz też dostałem nową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Przeczytaj dokładnie umowę i się zastanów prezes spółki do cię mapisał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Tak dokładnie zakładamy spółkę będzie dywidenda na koniec roku tylko czy wzięli pod uwagę ludzi którzy wpłacili opłatę adjacencką też mają udział znaczy to wszystko jest nasze a chciwość wygrywa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

żeby jeszcze poleconym wysłali, a tak to chyba mogę zapomnieć, mam tylko 2 egzemplarze umowy, ani słowa wyjaśnienia, nic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta cała spółka wodna to pachnie jakimś przewałem. Ja rozumiem, że w mieście są takie spółki ale dla 17 000 odbiorców rozsianych po całej gminie kreowanie takiego urzędniczego potworka to wywalanie naszej kasy w błoto.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może jakiś uprzejmy donosik do CBA?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto ma zdrowie aby się w to bawić. Bez dowód tak naprawdę nic się nie da zrobić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda te ich umowy nie mają mocy prawnej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe dlaczego palce macza saurneptun w gminie to nie ci co nastali do Motławy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak sr*ją do Motławy a kasa idzie do Francji powielanie działań Adamowicza
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Data umowy powinna odpowiadać stanowi faktycznemu .Postanowienie umowy ktore przewiduje wczesniejszą datę zawarcia umowy niż data jej podpisania jest nieważne.art.58&1-3 KC.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

A czy ktos podpisał te umowy ? Ja przyznam sie szczerze ze nie podpisałam. Dostalam dwa listy. Jeden na nieżyjąca juz babcie, ktora kiedys mieszkała pod tym adresem (list zaadresowany na moje imie i nazwisko a umowa na nazwisko babci, do tego w jednym egz) Taki maja tam burdel ze nawet listów nie potrafią adresować porządnie ?!
Potem przyszedł drugi list juz zaadresowany do mnie i w dwoch egz. Wydawało mi sie ze to jakis przekręt i nie podpisałam...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też tego nie podpisałem jakaś dziwna formuła jak i cała ta umowa, wsteczna data, przysłana "zwykłym" a nie poleconym listem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to prawda przękręcone nazwiska zgoda na windykację i pszą że och licznik za który zapłaciłem teraz w Gdańsku dywidenda GPC 9 ml a do niemiec wyprowadzili 45 ml ciekawe ta ich umowa z saurneptun do czego doprowadzi w Szemud
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy punkt umowy to paragraf kóry mądry człowiek zredagował tak piękną umowę Noble normalnie jak nic bardzo elokwentny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Nie podpisane ! Umowa przydala sie do podpalenia kominka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Nie wypowiedziałem starej umowy to kiego mam podpisywać nowa. Kanalizacja jest, frycowe za podłączenie zapłaciłem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Właśnie kasa jest wyprowadzana na zachód przez takie spółki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Ciekawe czy maja konta w Francji lub w rfnja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Zdrówka dla wójta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Ten tekst to RFN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

To jest ciekawe że CBA nie sprawdza gdy oficjalnie już w TV mówią że kasa płynie na zchód i dalej nic nie widzę i nie słyszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Napiszcie faktycznie co zrobiliście z ta umowa podpisujecie czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Nikt nie może zmusić nikogo do podpisywania takiej umowy obowiązki gminy są jasne przecież to widać co oni knują
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Żona dzwoniła dziś do gpk szemud . Rozmawiając z panem kierownikiem powiedział że teraz oni zajmują się woda I sciekami że gmina już tego nie prowadzi w sumie od ok 2017 roku. Że umowa powinna być podpisana już dawno ale dopiero teraz się za to wzięli. Pytając o datę wsteczne powiedział że nie muszę podpisywać A oni w każdej chwili mogą przerwać dostawę wody. Co o tym myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

A jak maja odciąć ta wode jesli mam studzienkę z zaworami na swojej posesji a nie przed ? Dziwna sprawa... czemu nie wysyłali umowy chociażby poleconym ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Do obowjązków gminy jest dostarczanie wody i ścieków odbiór woda jest dobrem ogólnie dostępnym nie mogą odciąć przecież jej nie produkują ludzie pamiętajcie że oni żyją za nasze pieniądze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Jak mogą odciąć wodę jak nie mają umowy podpisanej na dostarczanie poczytajcie prawo jak wygląda robią to samo co Trzaskowski skok na kasę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

Tak dokładnie o to chodzi pewnie finansują lgbt do Bojana miał przyjechać zespół z Warszawy opowieści o narkotykach i raport pani z gminnego ośrodka załatwiała kierowniczka nie zgodziliśmy się co to ma być nikt tego zespołu niezna rzenada trzeba rozgonić kotrów i będzie normalnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale to po polskiemu ciężko zrozumieć tą wypowiedź :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A moze na kolejne plusy zbierają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu jest odpowiedź kiedy mozna odciąć wodę
https://www.zadluzenia.com/odlaczenie-wody-zaleglosci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Ewidentnie próbują mieszkańców zastraszyć takimi tekstami. Cwaniaczki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe jest to że oni tej wody nie produkóją tak samo jak za śmieci płaci się w cenie za opakowania w sklepie a potem trzeba śmieciarzom zapłacić coś nie tak opakowanie do żywności powinno być biodegradowalne a za resztę powinni płacić dla właściciela jako surowce wtórne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowę wyślę do Urzędu Praw Konsumenta zobaczymy co powiedzą
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dojenie i wyprowadzanie kasy przez spółki gminne

No tak, wszystko dobrze mówisz... Ale jest jeszcze takie coś jak zawór główny, przyjadą do twojego zaworu zakręca wodę i du.. zimna. Wkurza mnie ta cała gminna klika. Pytasz się sołtysa, a on nic nie wie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto pamiętać takie działania przy najbliższych wyborach. Gospodarka odpadowa, woda, pozwolenia na zabudowę wsi szeregowcami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie mogą zakręcić woda jest dobrem społecznym gmina wody nie produkuje tylko ma obowiązek dostarczania pobiera pieniądze .Nie mogą żądać w umowie dostępu do mojej własności , chyba że ktoś bezwiednie podpisał i wysłał , też ma prawo odstąpienia od takiej umowy. Proszę z wrócić uwagę że za licznik już wszyscy zapłacili, i jest własnością właściciela posesji, dlaczego mam przekazać go jakiejś spółce.A jeszcze dostęp do niego i pomieszczczeń to jest wymuszenie . Trzeba żądać zawsze podstawy prawnej, bo tutaj jest bezprawie. Licznik na ulicy i problem z głowy a włażenie z buciorami bo ja do licznika to chyba coś nie tak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda a stare liczniki też zebrali od ludzi i sprzedali na złom przecież te liczniki każdy kupił firma widomex sobie dorobiła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsze jest to że nie ma na kogo zagłosować bo zwykle startują jacyś ludzie, którzy nawet nie wiadomo kim są, a ostatni kontrkandydat na Wójta pochodził z drugiej strony Gminy. Przed obecnym Wójtem mieliśmy takiego z okolic Szemudu to ten to już w ogóle trzymał Gminę w latach 80.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie gminy widnieje że zmienił się konserwator dwóch hydroforni teraz przejmuje firma Saur Neptun S.A z Gdańska.Jest to pretekst do podpisania nowej umowy z odbiorcami (nas nie interesuje kto to konserwuje !!!!) Umowa jest po to żeby dobrać się do tych co nie płacą za wodę ,bo nie można jej odciąć.Gdy ją podpiszcie kręcicie bat na siebie bo w umowie jest że poddajecie się egzekucji komorniczej i w tym momencie mają podstawę do odcięcia wam wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to wszystko prawda konto w France i można żyć Terz nie widzę na kogo tu by można głosować wszyscy się przyglądamy co się dzieje i mało kto co robi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko dlaczego moderator wyłączył możliwość głosowania na tym forum ciekawe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze to, kto jest konserwatorem interesuje mnie tyle co, zeszłoroczny śnieg. Woda ma byc zawsze i w dobrej jakości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jestem za tylko dlaczego z ludzi póbują wała zrobić . Tak jak z tym zespołem ktoś napisał pani z ośrodka kierownik chciała dzieciom zafundować rap o nazwie Rymcarze to prawda Zbiorowisko pedałów i narkomanów mieli opowiadać o narkotykach i tym wszystkim związanym z lgbt jak doznał objawienia lider tego zespołu .Po prostu miało być szkolenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Istotne kto jest konserwatorem, dzierżawcą sieci wodno-kan. Warto wiedzieć ile płaci czynszu dzierżawnego gminie (właścicielowi sieci) i na co jest on przeznaczany. Może warto wiedzieć dlaczego spółka zmieniła siedzibę (czy to własność czy wynajem?) jaki to ma wpływ na ceny wody i kto jest szczęśliwym beneficjentem wynajmu lub zakupu nowej siedziby ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Bosko Butik (10 odpowiedzi)

Zaprasza na otwarcie Butiku w Bojanie, już w najbliższą środę 21.02!Będzie słodki poczęstunek i...

Siłownia (6 odpowiedzi)

Czy są siłowni w Bojanie albo w pobliżu dla dorosłych i młodzieży?