Dokarmianie ptaków latem jest wykroczeniem

Opinie do artykułu: Dokarmianie ptaków latem jest wykroczeniem.

Gdyby ktoś nie wiedział, to wszędobylskie gołębie należą do dzikiego ptactwa, a w związku z tym gdy dokarmiamy je poza sezonem zimowym, w świetle prawa prowadzimy... nielegalną hodowlę.Wysypywanie grochu czy suchego chleba dla ptaków to norma zimą. Ale także latem często widać na ulicach rozradowane rodziny karmiące ptaki.A tymczasem teoretycznie gołębie o tej porze roku powinny żywić się nasionami traw czy kwiatów z kwietników albo owocami z drzew i krzewów. Takie było ich zadanie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

karmia,karmia

jak mozna znosic halas wrobli przed okami , bo ktos z lokatorow wymyslil sobie dokarmianie wrobli , a przy okazji zlatuja sie glolebie ,kruki i inne wrzeszczace i halasujace . brudza strasznie , parapety o*****e .siedza na dachu budynku i borde dra . Kary wprowadzic dla tych ,ktorz dopuszczaja sie zachwiania rownowagi dla ptakow . Niech zyja i radza sobie swoim sposobem , nie potrzeba ingerowac w ich zycie . Ludzie dokarmiajacy obudzcie sie , nie robcie im w ten sposob krzywdy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zachodzie gołębie uważane

Ty też jesz i s...z. Trzeba az oczyszczalni ścieków bo przyroda sobie nie poradzi. Z kąt się wzięly bezpańskie koty, chyba nie przywędrowały z Australii i uważasz że ten brud co ludzie po sobie zostawiają powinny sprzątac koty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gołębie są inteligentne i oddane ludziom. Nie sa dzikie bo udomowione.

Gołębie miejskie nie sa wcale dzikimi ptakami. Gołębie miejskie pochodzą ze skrzyżowana gołębi udomowionych, dlatego lgną do ludzi. nie istnieją,

Gołąb skalny został udomowiony około 3000 lat temu przez Sumerów, którzy również go zjadali. Z okresu pomiędzy 2334 a 2279 r. p.n.e. pochodzą psalmy pokutne, w których znajdują się opisy gołębników.
W starożytnym Egipcie gołębich odchodów używano do garbowania skór. Zjadano również ich mięso. W II wieku p.n.e. istniał już tam zawód hodowcy gołębi.

Gołąb pocztowy jedna z odmian gołębia skalnego, odznaczająca się zdolnością powracania do gołębnika z dużych odległości.

Praktyczne wykorzystanie gołębi pocztowych do przesyłania wiadomości znane jest ze starożytnej Persji i Egiptu; w Grecji wykorzystywano je jako posłańców przekazujących informacje o zwycięzcach Igrzysk Olimpijskich. W XII wieku muzułmanie w wojnach z Królestwem Jerozolimskim używali ich do wzywania pomocy. Gołębie te powszechnie wykorzystywano w czasie I wojny światowej (zob. Twierdza Boyen).

W czasie II wojny światowej zniszczona została populacja polskiej hodowli gołębi pocztowych, kiedy to Niemcy w 1940 roku na terenie Kraju Warty zarekwirowali wszystkie gołębie.
Hodowców w Polsce grupuje Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Obecnie gołąb pocztowy hodowany jest głównie dla celów sportowych. Organizowane są zawody z ich udziałem polegające na wypuszczaniu kilkuset do kilku tysięcy ptaków ze wspólnego startu, z odległości dochodzących czasem do 2000 km. Ich średnia prędkość przelotu na umiarkowanym dystansie (około 800 km) to 80 km/h, jednakże prędkości do 94,5 km/h obserwowano w zawodach na krótkie dystanse.
Bezpośrednim przodkiem gołębia pocztowego jest gołąb skalny, protoplasta
również kilkuset innych ras gołębi domowych (garłacze, pawiki, wywrotki itd).

Gołębie zawsze oddawały przysługi ludziom i sa ścisłe związane z człowiekiem.

Szanujcie gołębie i budujcie gołębniki w których można zamienić jajka na sztuczne, zamiast krakać bezczynnie.
Autor artykułu wcale nie zna się na ptakach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze

A ja uwazam to za bardzo madre, ptaki powinny normlanie wspomagac naturalny ekosystem polujac na owady, a nie potem placz ze wysyp kleszczy. No ale co ma je utrzymac w ryazch (lasach) jak nie wlasnie taki ptak? Normlanie powinna byc za to kara grzywanej a nie za smiecenie czy cos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W badaniu z Uniwersytetu Ohio wykrywalność raka przez rozróżnianie zdjęć, na których 'jest rak' vs. 'nie ma raka', u gołębi wynosi 84%, czyli tyle, ile u najlepszych radiologów.
W takim razie niewiele widziałeś. Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz, że zwierzę jest mało inteligentne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty jako Homo sapiens roznosisz najwięcej chorób i zakażeń. Gratuluję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kamienie na szaniec

Mówisz: ptaki noszą w dziobach kamienie :) ??? Może chcą pomóc przy budowie. A swoją drogą szkoda, że nie noszą w dziobach rozumu. Niektórym by się przydał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zakaz dokarmiania wszystkiego

Straszne jest uświadomić sobie ilu jest sadystów wśród prawodawców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan korneliusz jest kretynem do tego kompromitujacym sie nieznajomoscia prawa. Niech najpierw przeczyta ustawe tam jest definicja hodowli zwierzat, a nie opowiada bzdury
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak przejechałes winniczka w okresie rozrodczym to grozi Ci kara jak poza to raczej nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby nie problem

a jednak jest bo jak ptak się przyzwyczai to zeruje w tym samym miejscu.

Stado Gołębi s****ących na okna, samochody o****ne schody trasy parapety.

Może nie karać tylko takiej dobrotliwej babci jednej czy drugie w ramach pracy społecznie użytecznej zlecić sprzątniecie tego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokarmianie ptaków latem jest wykroczeniem

W moim miejscu zamieszkania, na podwórzu gołębie, a wraz z nimi rybitwy, mewy śnieżki i kawki dokarmiane są przez cały rok. Kilka lat temu sąsiad zaczął dokarmiać gołębie chlebem. Wkrótce pojawiło się wielu emerytów naśladujących sąsiada. Dokarmianie ptaków przez cały rok stało się plagą. Najwięcej szkód robią rybitwy. Ich odchody znaleźć można na karoseriach samochodów, zewnętrznych parapetach, oknach, wejściowych zadaszeniach etc.. W dziobach noszą kamienie na dach budynku. Co się z tym wiąże łatwo możemy się domyśleć. Podczas większych mrozów i głodu, rybitwy potrafią zadziobać gołębia i go pożreć. Kilka razy byłem świadkiem takich ataków. Życie z tym ptactwem przez 365 dni w roku stało się uciążliwe i kosztowne. Częstsze mycie auta, remont dachu itd.
Pozdrawiam ornitologów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

niedawno chciałem przysiąść na ławce, sypnąć trochę ptaszkom i odpocząć po emeryckim spacerku. W pewnej chwili podszedł do mnie stały bywalec ławek i powiedział: uważaj ,bo ci s**** napta.Tym zepsuł mi popołudnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogą mnie cmoknnąć....

Psychiatra się kłania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałam gniazdo....

Nie przestępcem, głupcen niedouczonym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomagam ludziom....

co poruwnujesz podniebnych szczurów do ludzi.Pukni się w głowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odp.na "wytruć wszystkie ptaki"

Bardzo pani przesadza-nie wytruć ale nie przyczyniać
się do zwiększenia populacji przez niepotrzebne dokarmianie szczególnie ptaków,ktore stworzone są do tego aby same się żywiły-takie są prawa przyrody i ingerencja czlowieka w te prawa zamiast pomagać niestety szkodzi.A z patologią trzeba walczyć- nie zabijać ale również nie ingerować w prawa natury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie dokarmiać gołębi

Gołębie to ptaki wielce nieużyteczne a wręcz szkodliwe
roznoszą choroby, brudzą,obsrywają parapety mieszkań i nie tylko.Dokarmianie gołębi i latem i zimą powinno
być zabronione.Dziwię się matkom z małymi dziećmi które nie boją się kontaktu dzieci z tymi ptaszyskami i wręcz zachęcaja do karmienia.Emeryci za dużo wydają
na chleb i nie zjedzone resztki marnują rzucając je dla gołębi.Chyba jednak chleb jest za tani.
Apeluję do mądrych -nie dokarmiajcie gołębi nigdy ani
zimą ani latem.Mądry zrozumie a głupi niestety nie albo będzie robił na złość mądrym.Powinny być mandaty.
W Paryżu straż miejska karze mandatami osoby karmiące ptaki bo to również zaśmieca środowisko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2