Dom Inteligentny

Szukam sprawdzonej firmy do wyceny i wykonania instalacji domu inteligentnego w Gdyni. Czy ktoś korzystał z usług takowego wykonawcy, jest zadowolony z jego usług i może polecić? Na trojmiasto.pl reklamuje sie sporo wykonawców takich instalacji jednak rzetelnych opinii brak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dom Inteligentny

Witam serdecznie :)
Dom inteligentny to dość rozbieżna nazwa :)
My wykonywaliśmy dom ,w którym sporo rzeczy jest na pilota dość inteligentnie jeśli nadal jesteś zainteresowany/a to z przyjemnością dam namiary na Naszego fachowca !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dom Inteligentny

Jak najbardziej jestem zainteresowany.
szrajbendorf@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogolnie najpierw zapoznaj sie glebiej z tematem. Latwo znalezc zrodla wiedzy przykladowo tutaj: https://spectrumsmart.pl/ szczegolnie kwestia inteligentnego oswietlenia jest ciekawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę polecić firmę Intelectro do wyceny i doradzenia najbardziej optymalnych rozwiązań: https://www.intelectro.pl/
Fachowiec doradzi co jest na topie i w co warto inwestować lepiej niż artykuły na blogach. W końcu wykonuje takie instalacje na co dzień a nie pisze o tym bo temat popularny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już raz posłuchałem jednego fachowca.
Przekonał mnie do zakupu urządzenia zupełnie nie przydatnego., Zapewne zalegało mu na magazynie. Uwierzyłem fachowcowi, bo przecież, wykonuje instalacje,na codzień, to wie co mówi. Owszem, wiedział, co powiedzieć, żeby wcisnąć klientowi badziewie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Folia bąbelkowa najlepiej sprawdzi się do zabezpieczenia delikatnych towarów. Można jej użyć na czas transportu, remontów, czy zwykłego przenoszenia różnych elementów wyposażenia wnętrz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inteligentny dom to moim zdaniem temat rzeka, dla mnie ogromnym znaczeniem była jakość powietrza, ponieważ w dobie smogu i okresie jesienno-zimowym chciałabym, aby moje dzieci oddychały powietrzem dobrej jakości. Namówiłam męża do instalacji wentylacji, za którą odpowiedzialna była firma brawent, z resztą tutaj macie na nich namiar: https://brawent.pl/ . Swojej decyzji nie żałuje, bo w każdym pomieszczeniu mam gwarancje powietrza dobrej jakości. Wiadomo, że taki system, jak każdy inny należy regularnie czyścić, wówczas może nam służyć latami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inteligentny dom to dom przyjazny dla środowiska i energooszczędny. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie fotowoltaiki z nowoczesnym i wydajnym systemem grzewczym, np. pompą ciepła. Na rynku jest kilka firm, ja mam pompę Netsu i mogę ją tylko polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa ciepła zapakowana w folię bąbelkową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowaliśmy się na zakup http://perfectnails.pl/czym-sa-inteligentne-domy-olesnica/ nasze marzenie zostało spełnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taki inteligentny budynek to fajna sprawa. Może nie za tania, bo wszystkie te nowoczesne instalacje kosztują, ale z pewnością warta swojej ceny. Z takiego domu z pewnością się łatwiej korzysta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowałem się na system inteligentnego mieszkania. Instalację pod system mam już wykonaną i teraz czekam na odbiór mieszkania, który ma nastąpić pod koniec roku. Powiem, że tu, na forum swego czasu pozyskałem bardzo ważną informację, którą zdążyłem wykorzystać, praktycznie w ostatniej chwili. Chodziło o to, że przeważnie nie możliwości analogowej obsługi urządzeń w przypadku awarii takiego cyfrowego systemu. Wydawało mi się, że równoległa, klasyczna instalacja elektryczna jest czymś oczywistym, a okazało się, że tak nie jest. W porę wyjaśniłem ten problem z firmą instalującą system i uniknąłem zaskoczenia w przyszłości. Oczywiście był to dodatkowy koszt.

Piotr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co znaczy inteligentny budynek? Czy masz na myśli fotowoltaikę i pompę ciepła? Jeśli tak to super sprawa, ja mam calą instalację (firma Netsu) i wszystko działa bezawaryjnie, w zimie mam cieplo, w lecie mam klimatyzację, korzystać z naturalnyego źrodła energii. Polecam, zwlaszcza, że można miec duże dofinansowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Automatyka w budynku jest przede wszystkim od tego aby wprowadzić oszczędności w zużyciu energii! Reszta to fajne dodatki w związku z użytymi urządzeniami. I tak projektant, programista i monter powinien prowadzić inwestora aby taka kolejność była zachowana.
Dobrze jest na pewno skontaktować sie z firmą, która oferuje takie rozwiązania: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/komputery-i-monitory-przemyslowe/monitory-przemyslowe/ Od siebie polecam kontakt z firmą Sabur.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim przypadku cele wprowadzenia automatyki w mieszkaniu ustawiłem raczej w odwrotnej kolejności. Nie liczę w pierwszej kolejności na spektakularne oszczędności w zużyciu energii, ale liczę na znaczne zwiększenie komfortu zamieszkania.
Automatyczne włączanie i wyłączanie światła, klimatyzacji, ogrzewania, rolet, czujniki ruchu, zalania, zasadniczo mają poprawić komfort i bezpieczeństwo zamieszkiwania. Ograniczenie energii jest tylko dodatkową korzyścią, bo prawdopodobnie przez długie lata i tak nie pokryją kosztu założenia systemu "inteligentne mieszkanie".

Piotr
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

System prawie na ukończeniu.
Wykonawca realizujący instalację okazał się niedoświadczonym "fachowcem", żeby nie powiedzieć partaczem. Cała instalacja elektryczna kosztuje mnie bardzo dużo.... nerwów też. Liczyłem, że wybrałem firmę z doświadczeniem, i że projektujący system wie co robi. Trzymam kciuki w napięciu, czy to wszystko zadziała, bo tyle pomyłek popełnionych na etapie realizacji, nie wróży dobrze. Być może z upływem czasu, w miarę poznawania przeze mnie wszystkich możliwości, system okaże się funkcjonalny i pomocny. Na razie czarno to widzę, Co prawda, światełko w tunelu gdzieś w oddali błyska, ale nie jestem pewien, czy to nie jest fatamorgana.

Piotr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zeszło powietrze, napięcie minęło.
Jesteśmy w fazie testów i odbioru systemu, który na razie działa bezawaryjnie. Zaczynam być zadowolony, bo widzę nie tylko światełko, ale wylot z tunelu. Funkcje inteligentnego mieszkania spełniają moje oczekiwania. Pozostaje tylko dostosowanie czasów i ustawienie działania poszczególnych elementów systemu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Przykładowo automatyczne wyłączanie oświetlenia ma następować po 10 min od bezruchu, zamiast po 15 min. Pozostało doprecyzowanie ustawienia automatycznych zasłon w oknach, ustawienie czasu zadziałania czujek zalania, żeby przykładowo nie odcinały wody podczas mycia podłóg, ale jednocześnie żeby ewentualne zalanie nie spowodowało szkody. Bardzo fajnie działają czujki ruchu, które sygnalizują załączanie świecącą na niebiesko diodą. Świecąca dioda doskonale spełnia dodatkową funkcję dyskretnego oświetlania poszczególnych pomieszczeń podczas konieczności wyjścia w nocy np. do łazienki, czy dojścia do lodówki. Dzięki temu w sypialni nocą nie muszę w razie potrzeby włączać oświetlenia, albo w całkowitej ciemności poszukiwać kapci, czy telefonu. Podczas nieobecności system rejestruje każdy ruch i przesyła informację na telefon. Po alarmie wystarczy wejść w kamerkę, żeby upewnić się w czym tkwi problem, czy nie ma w mieszkaniu nieproszonego gościa.
Powie ktoś, że to szczyt lenistwa, żeby przy pomocy komórki sterować oświetleniem, zasłonami i urządzeniami domowymi, ale dlaczego nie wykorzystywać nowoczesnych technologii, skoro są one dostępne. Dobrze jest wiedzieć, że automat odetnie energię po wyjściu z mieszkania i nie zostawimy przypadkowo włączonego żelazka, albo że automat włączy, wyłączy dobierając odpowiednią moc ogrzewania w poszczególnych pomieszczeniach. Dobrze jest móc zdalnie wszystkim zarządzać, kontrolować i monitorować. Teraz tylko trzymam kciuki żeby działanie systemu było bezawaryjne.

Piotr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie akcesoria powinny się znaleźć w takim domu? Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam sterowanie rolet, bram, swiatla, niektórych gniazd w domu itp. Nie jestem w stanie wymienic wszystkich funkcji, ktore moge zaprogramować Korzystam z wszystkiego.

Polecam również zamontować sobie monitoring ip, daje dobra jakość obrazu:
https://www.napad.pl/401-monitoring-ip

System taki można zamowić w firmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciocia poleciła mi dobre panele fotowoltaiczne które są montowane przez firmę https://solarget.pl/panele-fotowoltaiczne-elk/ bardzo profesjonalne mają podejście do klienta i potrafią doradzić. Fajne jest też to że oferują przed całym zamówieniem, darmową wycenę montażu całej instalacji, więc możesz wiedzieć wcześniej i być przygotowany na wydatek. Warto wspomnieć też że moja instalacja zwróciła się już po 4 latach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takie instalacje to moje marzenie. Fajnie jest sterować oświetleniem, sprzętem czy też roletami gdy nawet nie trzeba się ruszać z miejsca. Myślę, że jeśli ktoś ma taką możliwość (głównie finansową) to warto inwestować, w końcu trzeba sobie życie ułatwiać a nie utrudniać :) Fajną ofertę widziałem https://www.fhome.pl/rozwiazania/proxi/ i muszę przyznać, że proponowane przez firmę rozwiązania są naprawdę kuszące i ciekawe. Już nie mogę się doczekać, aż niektóre z nich wykorzystam w swoim domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie korzystalismy bo wszystko co mamy zainstalowane i kupione by;lo przemyslane na biezaco, porownujac opinie, jakosc i ceny. tak np ostatnio zalozylismy czujniki dymu gazu i wody z lanberga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z punktu widzenia użytkownika nie zauważyłem wad. Jako instalator trzeba się trochę natrudzić podczas konfiguracji systemu, jednak obecnie wachlarz możliowści systemu jest bardzo szeroki i umożliwia on integrację z większością urządzeń tj. odkurzacze, wideofony, alarmy, systemy audio, klimatyzatory itd.

Dobrze będzie skontaktowac się z nimi
https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/systemy-zarzadzania-energia
Doradzą co się sprawdzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkurzacze, pralki, klimatyzacja, wszystko to może być oddzielnie sterowane przez wifi, bez oddzielnego systemu. System służy do automatycznego zarządzania zintegrowanymi urządzeniami wraz z czujnikami. Trzeba zastanowić się, co może być pomocne i potrzebne, a co może okazać się bezużytecznym gadżetem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie zamówić tanie okna pcv (17 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...