Domy w okolicy Trójmiasta - Wymiana doświadczeń

Dzień dobry wszystkim. Chciałbym poruszyć temat oferty domów w okolicach trójmiasta. Wspólnie z żoną poszukujemy domu w Gdańsku lub najchętniej okolicy. Większość ofert to domy szeregowe lub bliźniaki w cenach z przedziału 250 350 tys. zł za około 100 120 m2. Obejrzałem kilka takich ofert i powiem szczerze, że jakoś wykonania to raczej minimum minimów. Znajomy, który z zawodu jest budowlańcem mówi, że bałby się mieszkać w takim domu. Poza tym w Internecie pełno jest negatywnych opinii (nie będzie wymieniał nazwy deweloperów). Zastanawiałem się przez chwilę, czy nie zacząć budować samemu, jednak po doświadczeniach znajomych z samodzielnym budowanie również to mnie zniechęciło (problemy z wykonawcą, latanina po urzędach, pełno dodatkowych kosztów itp.) uznałem wówczas, że skorzystam z oferty tzw. inwestora zastępczego, ale marże takiego specjalisty to nawet 10% wartości budowy. W rezultacie doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby kupić gotowy dom od rzetelnego dewelopera w przedziale cenowym 450 600 tys. zł. Nie będzie to największa tanizna, a biorąc pod uwagę to ile musiałbym zapłacić inwestorowi zastępczemu (około 50 tys. zł) to lepiej wziąć gotowe rozwiązanie i widzieć co się kupuje. Takie rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejsze, jednak problem w tym, że nie ma zbytnio na rynku ofert z tego segmentu. Czy macie jakieś info o planowanych inwestycjach ? Jakie są wasze doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli dysponujesz kwotą, o której piszesz (450-600) to rozważ budowę domu. Fakt, to proces wymagający ale warto się weń zaangażować i stworzyć coś solidnego, zgodnie z własnymi potrzebami. Na rynku jest wielu solidnych wykonawców, również o krajowej renomie.
Nie pomogę ws inwestycji, zwyczajnie nie interesują mnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też uważam, że powinieneś rozważyć budowę domu - https://budowa-domow-drewnianych.com.pl/ tu budują domy bardzo szybko i bardzo dobre. Polecam Ci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt? Nic? Hop hop!
Chciałam poczytać i może dowiedzieć się czegość interesującego (??)
Wykańczam dom i chętnie porównam różne koszty, doświadczenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem ostatnio, że na Wiczlinie powstaje ładne osiedle domków. Może tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

w tym roku rozpoczynam budowe domu Z 71 w blizniaku na dzialce 1100 m2 , w odleglosci 21 km od wrzeszcza.piekne mieisce ,wszystkie media nawet jest Biedronka oraz las i jezioro.Domek posiada 5 pokoi ,kuchnia z spizarka,2 lazienki. Pokrycie dachu dachowka Brass .Cena stanu deweloperskiego OK 350000 zl. Do sprzedania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam .
Jeśli będzie zapotrzebowanie na stolarkę okienną to zapraszam do kontaktu .Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://willbud.pl/oferta.html - Domy/Mieszkania w Gdyni Wiczlinie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie polecam tych domów , budowane na bagnie i słabo docieplone , niskobudżetowy chłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co za bzdury, jeździłam tam od początku budowy i żadnych bagien nie było, kto mieszka na Wiczlinie ten wie. Ocieplenie też mam normalne!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup dom w stanie surowym zamkniętym od osoby prywatnej która zaczęła budowę i nie skończyła. Jest ich wiele w obrębie miasta w rożnych konfiguracjach, no chyba że wolisz kupić tak zwany "dom" i mimo wszystko mieć sąsiada za ściana jak w bloku. Mieszkanie dwupoziomowe z kawałkiem trawnika i sąsiadem za ścianą to nie DOM, to wciąż tylko mieszkanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla większości jednak to dom :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Willbud to ciekawa oferta. Właśnie czegoś takiego szukam, jednak bardziej na południu Gdańska. Osobiście nie wieżę w oferty typu "Super dom w cenie mieszkania za 350 tys. zł" bo sam widzę po znajomych, którzy sami budują dla siebie ile tak na prawdę kosztuje dobrze zbudowany dom i kwota ok. 600 tys. wydaje się być rozsądna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba pałac...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też pomyślałam "pałac" ;) i zostanę przy naszym "ciułaniu".
Za 600tyś. maleńka działeczka i z kimś przez ścianę...
Budując samemu, może wolniej i skromniej ale ma się wpływ na wszystko (materiały, instalacje...), zna się dom od podszewki.
Człowiek serce wkłada w każdy etap i wie co pod "pierwszym wrażeniem".
Jesteśmy na etapie wykończeń. Zakładając, że przeznaczyłabym na nie 100tyś. to i tak całkowity koszt budowy nie przekroczyłby sumy 300tyś. Nie liczę działki, kupionej 10 lat temu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Koszt budowy domu (nie pałac) do stanu otwartego to ok. 130 tyś.( z odeskowanym i pokrytym papą dachem). Jak ktoś potrafi coś sam to wychodzi taniej. A wykończenie? Dostępność dobrych materiałów i przedmiotów jest rzeczą gustu. Sam płaciłem za klamki do drzwi wewnętrznych po 180 zł. ....po roku wymieniłem na dużo tańsze i ładniejsze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy co dla kogo oznacza pałac. W Gdańsku i Gdyni to można za 600 tys. znaleść mieszkanie 60 m2 :)
Widzę po znajomych, ze koszty wcale nie są takie niskie. Wiadomo, że jak ktoś wybuduje sam i z tanich materiałów to koszt jest niski i dom za 300 tys. jest realny. Natomiast patrząc na ceny samych działek to taka 1000 m2 działeczka z kanalizacją wodą i prądem w miare blisko Gdańska to koszt około 250 tys. także to już robi kwotę 550 tys. :) Nie mówię tu o działkach w dobrych lokalizacjach, bo tam cena to 1000 zł/m2.
Znajomi za sam tylko projekt domu u Architekta zapłacili 25 tys. zł, także z tymi kosztami i pałacami bywa różnie :)
Jak ktoś się zna na budowie, ma na to czas i to lubi to pewnie sam sobie zrobi lepiej, ale dla kogoś, kto nie wie za bardzo jak to ugryść to budowanie samemu to więcej nerwów i stresów :P Wiem po znajomych, którzy wszystko sami chcieli zrobić :P I wiecej wydali na poprawki po kolejnych ekipach i stracili wiecej czasu niż to warte :)
Jak to się mówi Chytry dwa razy traci :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja znajoma kupiła pralkę Bosha za 1820 zł, ja trzy dni po niej kupiłam taką samą za 1520.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ja ją dzisiaj kupiłem za 900 zł, słaby interes zrobiłeś. Żal.pl jak się czyta takie nic nie wnoszące komentarze...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

naucz się czytać między wierszami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po prostu napisz coś mądrego a nie trolluj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam Dom z bardzo dobrych materiałów, ładnie ocieplony, błysk dachóweczka wiodącej na rynku firmy, najnowsze technologie wg moich potrzeb... więc nie ubliżaj tymi smętami o "jakości".
Prawda! Budowa domu nie dla każdego jest. Nie każdy ma cierpliwość, zmysł i lubi po urzędach biegać czy kontrahentów dobrych szukać.
Jeśli masz kasę to kupuj "gotowy produkt". Zawsze potem możesz coś poprawić...
Trzeba się wgryźć w temat, zgłębiać i postępować w zgodzie ze sobą a nie wg zasady "sąsiady mają 200m2 to my 210" ;)
Dom to Dom a nie tylko budynek.

Życzę Bartek byś znalazł coś najlepszego dla siebie i Twojej rodziny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z budowaniem według mnie jest tak trochę jak z gotowaniem. Można wybrać się do restauracji, zamóić sobie stek wołowy i zapłacić za ten stek 50 zł, można też kupić stek u rzeźnika i przygotować go sobie samemu, wtedy zapłacimy za to samo 20 zł. Jednak żeby tak było, to najpierw musimy nauczyć się gotować, posiadać garnki, patelnię itp. i przede wszystkim musimy mieć na to czas. Dlatego dla gospodyni domowej to nie problem, ale dla zabieganego bankowca to już znaczny problem :)

Problem w tym, że na rynku ofert w klasie nazwijmy to premium jest niestety mało :( Wszędzie są oferty "najtanie" szeregi już od 199 tys. :) a jak jest coś dobrego to i 1 mln zł kosztuje. Czyli parafrazując to co napiałem wyżej "mało jest tych restauracji co te steki po te 50 zł oferują" :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mądrze prawisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pojeździłem sobie trochę po biurach deweloperów i po budowach ostatnio. Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Semeko. Konkretny profesjonalny kontakt z przedstawicielami, i też same prace wyglądają na zaawansowane, w ciekawych miejscach, w których po prostu powinno się dobrze mieszkać jak już wszystko zostanie ukończone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

No ja tez ostatnio jezdzilem po deweloperach - i mam wrazenie ze Semeko to najgorszy kontakt maja, prace slabo wygladaja...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem od http://szawal.com.pl/w-jaki-dom-zainwestowac-na-poczatek/ bardzo ciekawe propozycje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, chciałbym przeprowadzić się do Hiszpanii. Szukam tam informacji o cenach domów. Szukałem w różnych częściach kraju i myślę, że zostanę na południu. Okolica ta wydała mi się bardzo interesująca, ponieważ kiedy zobaczyłem stronę malagaexiste.es z informacjami o Maldze, bardzo polubiłem tę prowincję. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi znaleźć więcej informacji na temat domów do kupienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. Rozumiem Pana wątpliwości dotyczące słabej jakości nowoczesnego budownictwa. Jednak nie wszystkich deweloperów wrzucałbym do tego samego worka. Ja z całego serca mogę polecić TEXO Deweloper. Aktualnie budują domy w Gdańsku Matarni. Polecam przyjrzeć się bliżej ich ofercie, bo wg mnie na tle Trójmiasta pozytywnie się wyróżniają. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

Biuro Inżynierskie AKTA (3 odpowiedzi)

hej hej! Serdecznie odradzam tego admin z Gdynii. Nie tylko nam nie pomagał, ale chciał nas...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (74 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...