Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud. Zauważyliście że jak tylko prosicie o wyremontowanie drogi to słyszycie odmowę z braku pieniędzy bądź propozycje składek od mieszkańców? Tym czasem wójt zaplanował sobie że zabierze ziemię ludziom i zrobi sobie drodze w koło jeziora w Kielnie. Zaznaczam że mieszkańcy nie chcą tej drogi gdyż zniszczy ona ostatnią naturę w tym miejscu. Przeznaczył na to 5 milionów złotych!!! A teraz wisienka na torcie obok planowanej drogi po jednej i po drugiej stronie tereny wykupił nie kto inny jak lokalny powiązany deweloper... Przypadek? Nie sądzę... Czas odrzucić waśnie między wioskami i razem wykurzyć tą zarazę zwaną wójtem.
popieram tę opinię 79 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Jestem zaa. Wójt ma za przeproszeniem w d... starych mieszkańców. Aktualnie sprzedaje działki, zbiera duże pieniądze i trzyma się z bogaczami. Myślę że czas zbierać podpisy i ruszyć do wyższych szczebli o odwołanie wójta z bieżącego stanowiska.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Wymusza od właścicieli ziemi żeby sprzedali swoją ziemię za złotówkę za 2m. Ci o których piszę nie zgadzają się więc bardzo utrudnia przeklasyfikowanie tej ziemi na budowlaną
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

A tym samym wiadomemu deweloperowi wszystkie ziemie przerabia z ZKE na budowlaną. Gdzie ZKE to zieleń krajobrazowo ekologiczna
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Mam nadzieję że karma do niego wróci.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 2

pomyśl jak złą karmę mają mieszkańcy Bojana, że są ofiarami działań tego wójta :D
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Na ulicy na dambnik tez chce zabrać ziemię. Zaproponował również symboliczną kwotę, jak się nie zgodzimy to nas wywłaszczy
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

W waszym przypadku na poszerzenie a w kielnie na zrobienie zupełnie nowej drogi dla kogo? Prywatnego inwestora? Za 5 milionów złotych można by bardzo dużo bardziej potrzebnych dróg wyremontować
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Jaka nowa droga!? Chyba chodzi Wam o ścieżkę rekreacyjną w koło jeziora z ławeczkami i chyba placem zabaw. Wydaje mi się że żadna "droga" tam nie powstanie. Jak dla mnie super sprawa na spacery z dzieciaczkami, potrzeba więcej takich miejsc. Oby było to monitorowane żeby nawet wieczorem czuć się bezpiecznie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 36

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Takie inwestycje można robić owszem jeśli po pierwsze mieszkańcy graniczący tego chcą po drugie jeśli tereny należą do gminy... A wójt po chamsku chce tereny zdobyć od ludzi czyli wywłaszczyć a tak już się nie robi
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super, w naszej gminie brakuje już tylko ścieżek rekreacyjnych w Kielnie. To, że drogi gminne wyglądają jak w bangladeszu to jest zupełnie nie ważne. W gminie liczy się tylko Kielno.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie Kielno a prywatny biznes tego co to wymyśla... Podobno z deweloperem mają cichą spółkę więc każda inwestycja obok ich terenów podnosi ceny działek... Ciąg przyczynowo skutkowy...
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

proszę mi wierzyć że mieszkańcy Kielna nie chcą takich inwestycji. Dużo bardziej potrzebny jest remont dróg, budowa dróg i kanalizy w wielu miejscach w całej gminie. Dlatego trzeba się zjednoczyć przeciwko wójtowi i tej polityce wydawania gminnych pieniędzy wg własnego interesu pana wójta.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwestycja nosi nazwę Budowa dróg gminnych w miejscowości Kielno". Obejmuje cały teren dookoła jeziora a także wiele działek z jeziorem nie graniczących. W planach jest zarówno "teren rekreacyjny" jak i droga, parking, które mają zapewne posłużyć nowym mieszkańcom osiedla mieszkaniowego, które zamierza wybudować znajomy deweloper wójta.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Ciekawe czy chciałoby się spacerować ze świadomościa że spacerujemy po ludzkiej krzywdzie,no chyba że nie mamy ludzkich uczuc
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Właśnie patrząc na co niektóre komentarze ludzie nie mają ani krzty współczucia i empatii dla innych. Nie widzą że pięknymi inwestycjami jakie proponuje wójt kryje się ludzka krzywda. Nawet nie pomyślą co by zrobuli jak by to się ich tyczyło.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Nie ścieżka lecz droga,jednokierunkowa i parking nie wiadomo komu potrzebny(właściwie to wiadomo) . Przy kościele w Kielnie są dwa parkingi w odległości może 50 m od jeziora puste i otwarte cały tydzień za wyjątkiem niedzielnych mszy,no i czasami pogrzebów,trzeci parking przy rondzie. Komu potrzebny czwarty parking można się domyślać. Znany deweloper podobno doszedł do porozumienia z właścicielem spoldzielni ,,Jantar'' a parking ma powstać o szerokość ulicy od Jantara, tyle że komuś zabierają działkę budowlaną pod ten parking
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem zadowolony. W kielnie mamy dwa ronda. Piękny basen. centrum sportowe i rozbudowaną szkołę. Bardzo dobry układ drogowy. Proszę przyjechać i zobaczyć okolice ośrodka zdrowia. Jest pięknie. Niedługo biedronka i będzie wsio. A co najważniejsze udało się wypchnąć drogę S6 w stronę Bojana. Sukces. Mój Wójt kochany Ryszard Kalkowski
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 40

Tylko kolego największym płatnikiem w gminie jest Bojano. Czyli nasze pieniądze idą na twoją wieś. Powinno być dzielone proporcjonalnie do wnoszonych podatków
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic dodać, nic ująć soczewka stosunków w gminie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to powód do radości owego czasu był protest nie dla s6 w kielnie oczywiście nieswiadome bojano zaglosowalo w 80% ,poparło ten protest I tym samym mają teraz S6 w bojanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łubudubu łubudubu śmiech przez łzę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podejrzewam, że jesteś tylko internetowym trollem, ale pozwolę sobie skomentować. Basen w Kielnie nie działa od otwarcia, kolejna inwestycja, na którą poszła masa kasy a nikt z niej nie korzysta. Układ drogowy jest ładny? Sądzę, że asfalt wylany przez środek lasu nie należy do ładnych rzeczy, a większość dróg dojazdowych jest budowanych z prywatnych pieniędzy mieszańców danej ulicy. Jest tyle ważniejszych inwestycji w Gminie, że budowa jakiegoś pseudorekreacyjnego terenu na prawdę nie jest na rękę mieszkańcom. Tym bardziej, że by ją zrealizować, wielu z nich będzie wywłaszczona!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co widać to większość z tych trolli to chyba nawet w Kielnie nie była ze nie wiedzą co się w ich własnej wsi dzieje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście zepchnąłeś S6 pod mój dom- możesz być z siebie dumny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Taka ścieżka dookoła jeziora to super pomysł. Jeziora i lasy powinny być dostępne dla wszystkich a nie tylko wybranych bogaczy albo szczęśliwców którzy mają działkę w fajnym miejscu. U nas wszędzie tylko teren prywatny i płoty, nawet nie ma gdzie na spacer pójść. Ale jest ale zwyczaj zabierania działek za złotówkę to lekkie nadużycie władzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Jezioro jest i zawsze było dostępne dla wszystkich... Las zniszczył wójt swoim asfaltem do swojego domu a teraz chce ostatnie miejsce gdzie jest trochę natury zniszczyć...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Lekkie? Wójt płaci ludziom grosze a jak człowiek chciałby pójść wykupić kawałek to by musiał zapłacić grube miliony.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Czekaj, to wedlug Ciebie "szczęśliwcy", którzy mają akurat nad jeziorem działki, bo sobie je kiedyś kupili (a nikomu nie ukradli) mają teraz oddać gminie za symbolczną złotówkę połowę swoich działek, żeby jacyś przypadkowi ludzie mogli sobie pochodzić po drodze o szerokości 15m (jaka "ścieżka rekreacyjna" ma tyle szerokości)? Kurczę, dla mnie to jednak jest trochę nie okej...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

"lekkie nadużycie" to słabe słowa jak na taką kradzież. Jezioro jest prywatne, ale mimo to w większości miejsc jest do niego dostęp dla każdego człowieka. jest spory teren i ławeczki który służyć może do rekreacji i odpoczynku. Tokiem myślenia "niech wszystko będzie dla wszystkich" cofniemy się do prl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezioro jest prywatne i tereny wokół również. Tylko jeden brzeg należy do gminy Szemud. Budowa kolejnej drogi jest konieczna w miejscowości Kielno. Bojano mnie nie interesuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Widzę że ktoś tu chce skłócić ludzi ze sobą. Drodzy forumowicze nie dajcie się wciągnąć w te grę. W kupię siła a oni o tym wiedzą dlatego ktoś od nich przy korycie pisze farmazony...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli niech zostanie tak jak jest. i temat do zamknięcia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I wystarczy żeby pospacerować i zaśmiecić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Gdzie ta piękną natura, wokół jeziora? Chodzi o to błoto i śmieci po prawej i lewej stronie ? I meneli w każdym kącie dookoła jeziora ?
Wszystkie główne miejscowości w gminie są czyste i zadbane. Bojano dostało kompleks sportowy, nową drogę, biedronkę i mnóstwo innych rzeczy. Tak samo szemud . Wyremontowana hala. Fontanna itd. Możecie poszukać sobie stare zdjęcia tych miejscowości, i sami zobaczycie różnice. Wątpię że będzie to ulica, tylko bardziej promenada wokół jeziora gdzie będzie można wybrać się na spacer. Nic tylko zachować porządek i się cieszyć. Widzę ze wszyscy pałają tutaj nienawiścią do wójta, i myśle ze nie jest to problem ,, ulicy przy jeziorze tylko że robił to wójt Kalkowski. Bo wydaje mi się że jeśli inny wojt wpadł by na ten pomysł to wszyscy inni ludzie byli by zadowoleni. Ps. Jeśli chcecie poczuć trochę natury to jedźcie do innych miejscowości niż kielno, szemud, bojano, przecież tak wam na tym zależy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Tak chodzi o naturę. Śmieci i meneli masz w głowie... Jest tam wiele zagrożonych gatunków ptactwa itp. Dobrze wszyscy wiemy że chodzi o podniesienie cen działek obok a należą do wiadomo kogo... Więc daruj sobie te wywody bo więcej już ludzi nie oszukacie... Koniec folwarku...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od początku kadencji gość nic dla np. Koleczkowa nic nie zrobił. I jak tu go polubić i na typa głosować. No nie da rady.
A jeszcze jedno wiem że takie pisanie nic nie daje to tylko upust swojej flustracji.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież jest wylany nowy asfalt, chodniki, pętla dla autobusów. Co można tam więcej zrobić? Kino, galerie handlowe ? A co z naturą ? Xd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie rozśmieszaj mnie, bo powiem mamie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A stronę Łebno lebienska huta czy zęblewo to już nic
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlatego to ważne żeby się teraz zbuntować. Mieszkańcy Kielna nie chcą tej inwestycji, a te 5 milionów złotych mogłoby być przeznaczone na drogi dojazdowe czy inne potrzebne inwestycje m.in. w Koleczkowie. Nie pozwólmy wójtowi wydawać gminne pieniądze na co mu się podoba!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd wiesz czego chcą mieszkańcy Kielna? Musiałoby być referendum co by chcieli mieszkańcy ja akurat jestem za ścieżka wokół jeziora ale nie droga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Połączenia autobusowe choćby? Ale mieszkańcy Kielna tego nie chcą. Widocznie im pasuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Który gatunek zamieszkujący jezioro w kielnie jest zagrożony ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgodnie z mapa przedsięwzięcia inwestycja obejmuje drogę wokół jeziora, drogi dojazdowe okoliczne łącznie z Jantarową, Tredera, jeziorną i oliwską. A także wiele okolicznych działek, których właściciele zostaną wywłaszczeni! Kwestia czystości będzie wyglądać tak samo jak teraz- teren który teraz należy do gminy, obok jeziora jest brudny a śmietniki na nim wiecznie przepełnione. Ławeczki połamane. Skąd pomysł, że skoro gmina nie radzi sobie z zadbaniem o mały kawałek obok jeziora, poradzi sobie z całą drogą dookoła jego? ale w inwestycji chodzi nie tylko o drogę wokół jeziora a również o stworzenie infrastruktury dla osiedla które niedługo powstanie w sąsiedztwie. Osiedla szanownego dewelopera, który swoje krzywdy już zrobił w Bojanie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Referendum???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

referendum!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Niech wójt robi co się da i póki może. Przyjdzie nowy, to będziecie tęsknić . Tylko później ciężko będzie gorycz przełknąć ️ Papaaa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Chyba sobie jaja robisz, że ktoś po nim tęsknić będzie :D
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

A ja ponowię wątek już kiedyś poruszany przeze mnie na forum. Ryszard zrobił wiele , najwięcej z wszystkich wójtów tej "nory" od czasów wolnej Polski, ale... Za czyje, za nasze i w dużej mierze za pożyczone. Gmina jest najbardziej zadłużona od kiedykolwiek. Wójt pozostawi po sobie taką spuściznę i dokładnie w takiej kolejności, a nie wy się kłócicie, która wioska ważniejsza, wszyscy poniesiemy konsekwencje tych działań i braku zbilansowanych wydatków:
1 Ogromny dług gminy na inwestycje , często bezsensowne i mające na celu jakieś tam interesy...
2 Pokłóceni mieszkańcy wiosek

Uważam, że dla transparentności działań trzeba audyt gminy zrobić i błagam, niech będzie niezależny, a nie niech gmina go zamówi u swoich audytorów...hehe

Pozdro !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

A co go ta gmina obchodzi jak zaraz kadencje konczy a nastepnej juz nie bedzie. Po za tym osoba pelniaca funkcje wojta nie moze prowadzic dzialalnosci gospodarczej , no i nie prowadzi , oficjalnie, ale radzilbym przyjrzec sie temu.... Przejrzec zmiany planu zagospodarowania . przestrzennego dzialek oraz komu zostaly sprzedane.
Budowy drog i inwestycje w ich sasiedztwie oraz kto wygrywa przetargi do realizacji okolicznych inwestycji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Ktoś daje wpisy na starych tematach żeby ten ukryć czy to nie dziwne?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

No właśnie, to Wójt siedzi i zamazuje wpisy nasze!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

I już dzwonimy na prokuraturę na niego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Przetargów nie ma. Z bomby dostaje je GPK
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Akurat ścieżka dookoła jeziorka to by się przydała. W naszej gminie brakuje takich miejsc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Ścieżka? Projekt mówi o zabraniu ludziom na około pasa 12 metrów dalsza część projektu mówi o drogach do terenu znanego nam dewelopera wraz z parkingami i infrastrukturą za bagatela 5 milionów z naszych podatków... A reszta niech się składa na jumby ważne że swój biznes się kręci
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

A gdzie jest jakiś projekt tej inwestycji?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Na gminie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

To może ktoś poda link do tego projektu bo takie rzeczy są zwykle w internecie. Skoro nie chcecie podać to pewnie jakaś ściema z tymi 15 metrami asfaltu i zabieraniem ludziom hektarów za złotówkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Ja tam działki nie mam, z mojego nie pójdzie a chętnie se pospacerujemy z dzieciakami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Standardowe myślenie... Nie moje niech "kradną"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Demokracja jest? Jest. Mogę mówić jak myślę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Masz rację, Jest, rozumu też nie ma obowiązku posiadać .. ;-)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, bo oczywiście jak się ciebie nie tyczy, to niech robią co chcą. Tylko jak tobie będą zabierać ziemię nie miej później do nikogo pretensji. Twoje bąbelki będą miały, gdzie chodzić, ale inni zostaną pozbawieni swoich własności. Proszę się najpierw zapoznać o co dokładnie chodzi, a potem wypowiadać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie interesują mnie inni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ahhh... Typowa madka. Ważne żeby dzieci miały gdzie spacerować . Jak nie myślisz o innych to chociaż pomyśl o sobie, że może i ciebie takie coś kiedyś dotyczyć. Tyle żeby wtedy nie było za późno i ci inni się od ciebie nie odwrócili. I co wtedy powiesz swoim dzieciom no sorki dzieci mieliśmy mieć super dom albo to miało być wasze no ale nie martwcie się pan wójt zbuduje nam tu piękną drogę, teren rekreacyjny lub inne takie. Brawo dla pani...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak z mojego pola będzie trzeba coś zbudować dla ludzi to będę myślała. Trzeba było po 1000m² nie kupować że teraz o każdy metr jest lament. Mi się podoba ten pomysł a wy macie prawo narzekać, wasza sprawa. Ja cię nie krytykuję a wyrazić swój pogląd mam prawo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Metr? Jednemu półtora hektara jednemu pół hektara i cała działka 1000 metrowa mieszkalno usługowa. Rolnikowi jednemu też chyba z 4000 metrów. O tych następnych już nie wspomnę... Nie wiesz o czym mówisz a się wypowiadasz...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hahahahaha, 20 hektarów. Gdzie papiery są na to? 'chyba' -hahaha
Nazwisko jakieś, nr działek? Plotkary wstrętne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Już niedługo udostępnimy mapy. I nikt nie pisze o 20 hektarach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale nie rozumie pani że ludzie te działki kupili żeby w przyszłości czy to wybudować dom, czy użyć ich w celach rolniczych czy do obojętnie czego bo to ich własność. A nie żeby jakaś deweloperka się sprowadziła i żeby dać komuś zarobić. A wiadomo jak to teraz wygląda. To nie jest malutki kawałek ziemi że nikt tego nie odczuje tylko krzywda dla sporej ilości ludzi. Tym bardziej że jest to załatwiany w tak sposób że jest odbierana własność ludzią. Już widzę pani lament gdyby wójt zaproponował by 1zl za metr a później sprzedał drożej. Jestem ciekawa czy była by pani w stanie spojrzeć tym ludzią w oczy i cieszyć się że jest nowy parking, teren rekreacyjny czy cokolwiek ich kosztem. Ja rozumiem pani może mieć swoje zdanie ale proszę mieć troszkę serca dla ludzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam serca za to mam twardą d...
Moja ziemia moja sprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro pani inni nie interesują to co pani tutaj robi XD
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale za to pustkę w głowie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech zatem wójt tereny rekreacyjne buduje na gminnych działkach. M.in. na tej działce w Kielnie, na którą teraz jest organizowany przetarg publiczny! https://szemud.pl/aktualnosci/i-przetarg-ustny-nieograniczony-na-sprzedaz-nieruchomosci-gruntowej-niezabudowanej-polozonej-w-miejscowosci-kielno.html?fbclid=IwAR3bVNtAjfGykdbNt4auIjhv8-HAD9JQuW6H9hTEjIAPGtS2NP3oPFTMlLY
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Ścieżka tak droga na auta nie to też jestem za
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Jezioro w Kielnie i większość działek nad nim jest prywatne, więc czemu akurat koniecznie tutaj nagle mają być jakieś rekreacyjne ścieżki? A nie np. W Kamieniu? Chyba łatwo połączyć kropki... Jak ktoś chce się wybrać na spacer wokół jeziora niech idzie nad Bieszkowice czy inne Marchowo. A jak mu zabraknie betonu nad wodą to jest blisko gdyński bulwar.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Wiadomo czemu... Wiadomo kto obok nakupował działek i będzie stawiał osiedle... Projekt zakłada również zrobienie infrastruktory drogowej w polu oraz parkingi ciekawe kto na tym skorzysta?? Odpowiedź nasuwa się sama...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Psy szczekają a karawana dalej jedzie. Tylko tak to widzę tyle nasze ile piszczelami a miłościwie panujący wójt dalej na urzędzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Referendum w sprawie odwolania ze stanowiska oraz zgloszenie sprawy do prokuratury
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Czas najwyższy tą radę gminy tych pupilków wchodzących w d*pe jaśnie Pana i jego samego wywieść na taczkach... Już raz jednego wójta tak wywieziono teraz czas na tego cwaniaka i oszusta.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Taaa, 'weźmy się i zróbcie' - kolejny patol mądry wyłącznie w towarzystwie klawiatury..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Patola to masz przed lustrem i na gminie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Moze to jeden i ten sam patol :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Im szybciej tym lepiej żeby ten złodziej więcej już krzywd nie narobił... Jak mu nie wstyd a w kościele rączki złożone jak aniołek a na gminie aż d*pa boli
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Gorszej gnidy nie znam jak ten cwaniak.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Kaczor, potem on
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Swoją drogą ciekawe czy pracownicy którzy tak wiernie służą Ryszardowi i kręcą wałki razem z nim wiedzą że jak on przestanie być wójtem to oni też polecą... Nadstawiać karku za taką gnidę? Jak można po czymś takim spojrzeć w lustro bez obrzydzenia...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Nasi bezRadni jakoś mogą Byli kiedyś przeciwko ryszardowi A teraz z nim Tacy ludzie Nas reprezentują
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Nie przypominam sobie aby radni z Kielna byli przeciw wójtowi. Kto był przeciw?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Radny z Kielna to już tak głęboko w czterech literach wójta jest że ten smród już jest dla niego jak perfum...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Oj Wy to macie problemy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie tylko karku nadstawiają, jak można po czymś takim małżonkowi spojrzeć w oczy ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

o jakiej ścieżce spacerowej w tym temacie mówicie? To ma być droga dla samochodów za 5 milionów złotych, a nie rekreacyjna promenada...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezmyślni radni na wszystko mu powiedzą tak... Trzęsą przed nim portkami... Nawrocki i Mach Hopa Perzowa i reszta pucybutów... A ten z rębisk to bez mydełka w d*pe w chodzi... Rysiek powie zjedz g*wno a ani ze smakiem jedzą i dziękują...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ci nasi radni to są naprawdę pomioty bez honoru. Jak oni mogą w lustro patrzeć.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie po co ta mowa , jak cos nie pasi to zgloscie do cba a jak nie to

Nie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drodzy mieszkańcy Gminy Szemud

Macie zebranie wiejskie bodajże 21 września, więc idźcie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Słychać wycie? Znakomicie. (6 odpowiedzi)

Kalkowskiemu już tak się pali koło tyłka, że trolle odpalone na 150%.

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

Zasługi Wójta Kalkowskiego - anty lista (33 odpowiedzi)

Jako, że druga tura tuż tuż a ludzie mają to do siebie, że zapominają szybko no i mamy dużo...