Drugi poród po cesarski cięciu

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Hej. Orientujecie się może jak wygląda sprawa wyrażania zgody na poród sn po cc? Czy w Gdańskich szpitalach respektują w ogóle odmowę porodu sn przez pacjentkę? Jest do wypełnienia jakiś dokument w szpitalu dotyczący niewyrażenia zgody na poród sn?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

he he, jak nie ma zagrożenia to rodzisz. Mnie pocięli drugi raz, jak już zaczęłam rodzić i blizna mi po pierwszym cc pękła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

ja też próbowałam sn, ale niestety blizna zaczęła się rozchodzić i cesarkę mi zrobili
odstęp pomiędzy porodami 4,5 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Ja się nawet pytać lekarza nie będę, urodziłam bliźniaki przez cc i kolejnego porodu również nie podejmę się naturalnie.. Pójdę do prywatnej kliniki , nikt nie będzie na mnie eksperymentował z rozchodzeniem lub pękaniem blizny w czasie porodu..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

ja 2,5 roku po cesarce urodziłam naturalnie, nikt mnie nie pytał jak chcę rodzić, wszystko było ok i byłam zadowolona ale potem zrobił mi się obrzęk na szwach i długo dochodziłam do siebie. Teraz już wiem, że od razu bym poprosiła o cesarkę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Ja drugi poród miałam po 4 latach. Pierwsze rozwiązanie skończyło się cc po 35 godzinach meczarni i powiedziałam że nie zgodzę się rodzic sama przy drugim rozwiązaniu. I tak było trafiłam na Zaspe przelezalam całą noc na porodowce, bo wody odeszły i rano kazał lekarz podłączyć oksytocyne i próbowac rodzic naturalnie alr odmówiłam powiedziałam że już drugi raz cierpieć nie będę położna dała mi wykład jaka to ja matka, że nie chce sama rodzic, ale wiem jaki to był starszy długi ból i za godzinę syna wyjeli przez cc.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Boże ta blizna po tylu latach może się rozejsc? Ja jestem dwa miesiące po pierwszym CC i nie wyobrażam sobie rodzić SN pomimo że miałam koszmarny poród.

Wiecie czy po CC można nosić pas/gorset poporodowy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Można nosić, ale z doświadczenia nie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

A dlaczego? Nic nie pomógł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

nosiłam i mi pomógł, brzuch się nie rozlazł :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

miejsce po cięciu strasznie mnie bolało, mięśnie się 'rozleniwiały'. Bez pasa było mi znacznie lepiej, brzuch szybko wrócił do formy. Po drugim cc nie stosowałam pasa i brzuch mam teraz taki sam jak po pierwszym cc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

O ile nie ma wskazań do cc, rodzi się naturalnie. Zawsze można w prywatnej klinice - zapłacisz to Ci zrobią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

drugi poród sn po cc jest obarczony większym ryzykiem, podobno jest prawo wedlug ktorego można odmówić porodu sn gdy już się raz przeszło cesarkę, ale w praktyce to pewnie rożnie bywa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Przepis ten mówi, że poród siłami natury po cc jest możliwy tylko wtedy, gdy stan rodzącej na to pozwala (ocenia lekarz) i gdy rodząca sama wyrazi taką chęć - w praktyce jak się nie zaprzesz rękami i nogami, nie zrobisz awantury na pół szpitala i nie powołasz się na wszystkich świętych, to będą uparcie twierdzić, że "wyrażasz chęć".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

słabe to :/
Ja miałam pierwsze cc i teraz prawie po 4 latach boję się że bedę musiala rodzić naturalnie a i tak może sie to skonczyć w rezultacie cc, nie chce dwa razy cierpieć. Ale pocieszające jest to że przy drugim porodzie naturalnym gdy pierwsze było cięcie raczej za długo nie męczą porodem i jak nie ma dlugo postępu to odpuszcają i robią cc ale generalnie wszysto zalezy na kogo się trafi w szpitalu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

ja mialam pierwsze cc tez sie wymeczylam w koncu brak posepu i cc po 4 latach drugi poród iudalo sie sn.I powiem szczerze ze dziekuje ze tak sie udalo bo wspomnienia chwil z dzieckiem po porodzie przecudne. a po cc dziecko dostalam dopiero rano
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Gdzieś czytałam, że pomaga panikowanie i płakanie, że strasznie boli blizna po cesarce - podobno wtedy personel łapie stres, że coś pójdzie nie tak i łatwiej o drugą cesarkę. Smutne jest to, że w innych dużych miastach da się "po ludzku" umówić na CC, jeśli są wskazania lub skierowanie, a w Trójmieście człowiek aż do ostatniej chwili nie wie, co go spotka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Co wy piszecie?
Kobieta, która miała cc może odmówić porodu sn i lekarz ma obowiązek to respektować. Takie są przepisy. Jestem w szoku, że są lekarze, którzy z tym dyskutują.

Tam, skąd pochodzę i gdzie rodziłam (2x cc) kobiety, które po cc chcą próbować sn są wręcz uważane za szalone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

"Co wy piszecie? Kobieta, która miała cc może odmówić porodu sn i lekarz ma obowiązek to respektować. "

To pokaż nam ten przepis. Niestety w Trójmieście porodówki są 100 lat za Murzynami, masz szczęście, że rodziłaś w innym miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Zgodnie z prawem po cc możesz odmówić porodu naturalnego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

A ktoś wie jak to jest w praktyce na klinicznej i zaspie? ktoś tam pyta pacjentke i faktycznie jakieś dokumenty dają do podpisania czy raczej udają że tematu nie ma i każą bez względu na wszystko rodzić naturalnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Nieprawda!!!! Według ptg jedynie lekarz może kwalifikowac kobietę do c.c. A poprzedni poród przez c.c. nie jest przesłanką do powtórnego cięcia ;)warto być na bieżąco a nie powtarzać co kto powie ;) pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Pierwsza ciąża zakończyła się u mnie poprzez cc. W drugiej od samego początku lekarz prowadzący mówił, że w tej sytuacji mam prawo nie wyrazić zgody na sn. Radził to jedynie dobrze przemyśleć a nie ulegać takiej czy innej modzie/opiniom itd. Drugą cesarkę, bez żadnego "ale" ze strony personelu miałam w Redłowie w czerwcu 2015, po 6,5 roku od pierwszej.

W październiku prawie identyczną sytuację w tym samym szpitalu miała moja koleżanka i również nikt nie robił jej problemów.

Jednym ze wskazań do cesarki JEST "stan po cięciu cesarskim" czy stan samej blizny. Wystarczy wpisać w google o wytycznych PTG i cesarkę. Inna kwestia, że część lekarzy uważa, że to "tylko" zalecenia a oni nie muszą się do nich stosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

A ktoś orientuje się jakie jest teraz podejście do tego tematu w szpitalu na Zaspie lub na Klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Pierwsze cc 2012 w wojewódzkim, mam wadę macicy i nikt nie zwlekał z cc, nawet dr Zygmuntowicz. Kliniczna 2015 też miałam mieć cc, 14h męczyły mnie skórcze, ostatnie 4h non stop pod ktg. W końcu doszli do wniosku, że nic z tego nie będzie i już wpółprzytomna powędrowałam na salę operacyjną. Dzień wcześniej przyjeli mnie na patologie z wpisem w dokumentach, że do cc. Co do czego nikt mnie się nie pytał jak chcę rodzić.
Najważniejsze, że syn zdrowy. Poza tym wiem, że naturalnie nie dałabym rady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Czyli dużo tak na prawdę zależy od lekarza na jakiego się trafi w nie od szpitala :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Myśle że tak jest. Ja rodziłam na zaspie zależało mi na sn lekarz na którego trafiłam bardzo naciskał na cesarke ( powod obniżone tetno choć w normie) dziecko urodziło sie sn zdrowe. Rozmawialam wtedy z położną że ten lekarz bardzo lubi cesarskie ciecia i ona przytakneła i stwierdziła ze lubi z nim pracować bo są też tacy co zwlekają do ostatniej chwili z decyzją o cięciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Dziewczyny, które miały drugi poród po cc i chciały / musiały rodzić naturalnie - jak to konkretnie wygląda w trójmiejskich szpitalach? Położna ze szkoły rodzenia mówi, że nie ma mowy o aktywnym porodzie w tej sytuacji na Zaspie i na Klinicznej - od razu kładą pod ktg i tylko leżysz i czekasz, i cierpisz... Podobno w przypadku vbacu to najlepiej do Redłowa - tam możliwy jest poród aktywny. Czy to prawda? Jakie są wasze doświadczenia? Szczerze mówiąc, wolałabym drugą cc, ale na to w Trójmieście raczej nie mogę liczyć, ewentualnie jeśli się kilka godzin pomęczę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Bzdura
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Drugi poród po cesarski cięciu

Nie rozumiem, że tak kobiety chcą miec to cc. Mnie po cc przez miesiąc tak rwala blizna, ze wytrzymać z bolu bylo ciezko. A kolezanka urodzila naturalnie i po kilku dniach jak nowo narodzona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest bardzo indywidualna sprawa, mnie rana bolała może z 1 dzień, później zero bólu. Szwy ciągnęły, ale to na pewno nie był ból. Nie wiem jakbym się czuła po naturalnym, może jeszcze lepiej i sprawniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

jaki kupic e-papieros ??? (18 odpowiedzi)

może ktoś coś poleci dobrego , wolałabym nie za 300 zł bo musze kupić 2 szt ...tyle , że ciemna...