Dyskryminacja przy zakupie mieszkania

Temat dostępny też na forum: Dom i mieszkanie
Witam,Jestem zainteresowana kupnem mieszkania na Letnicy i mam upatrzone 47 m2,i proszę sobie wyobrazić,że wobec tego nie mogę zakupić ani komórki lokatorskiej,ani podwójnego miejsca parkingowego.Te luksusy należą sie do mieszkań 3 pokojowych(komórka lokatorska)albo powyżej 50m w przypadku miejsca postojowego.To jakaś paranoja,ktoś kto ma więcej powierzchni,ma większe możliwości przechowania,niż ten z mniejszymi metrami.Czuję się jak obywatel gorszej kategorii.Deweloper wychodzi z założenia ,że jak kupujesz mniejsze mieszkanie to nie stać mnie na dwa auta?Ktoś powie:to kup se babo większe i po sprawie.Ja myślę perspektywicznie-to ma być mieszkanie dla mnie i męża ,nie potrzebujemy wielkiego,bo już jesteśmy w takim wieku,że powiększać rodziny nie będziemy.a czynsz za każdy metr kosztuje..Czy ktoś z Was spotkał się z takim traktowaniem ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

zbuduj sobie sama i nie płacz bo od tych waszych lamentów tylko sie womitować chce...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Spójrz na ten problem z innej strony. Niektóre mieszkania mają tarasy o pow. 15 m2, inne mają balkony o pow. 5m2, a jeszcze inne nie mają balkonów. Czy to oznacza, że mieszkania bez balkonów są dla ludzi gorszej kategorii? Oczywiście, że nie. Jeżeli chcesz mieć taras kupujesz mieszkanie, które taras posiada. Jeżeli chcesz mieć komórkę i 2 miejsca garażowe, kupujesz mieszkanie powyżej 50m2. Swego czasu kupowałem mieszkanie, do którego musiałem dokupić komórkę obowiązkowo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki to deweloper ma takie zasady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś podobnego.. A ktory to deweloper ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dyskryminacja przy zakupie mieszkania

Strasznie dziwne. U większości deweloperów jest wręcz obowiązek zakupu komórki i miejsca naziemnego lub w hali garażowej. Jakiś czas temu interesowałam się mniejszym mieszkaniem (ok. 40m) w Letnicy, w Robygu. W biurze sprzedaży od razu mi powiedziano, że zakup miejsca i komórki jest obowiązkowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwne nie jest, bo wszystko zależy od budowanego osiedla.
Jeżeli deweloper zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego albo decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, zobowiązany jest zapewnić np. tylko jedno miejsce na mieszkanie, w tym liczy się miejsca zewnętrzne, to klient zamierzający kupić podwójne miejsce garażowe ma problem. Ilość komórek lokatorskich nie musi być regulowana przepisami i wtedy małe mieszkania pozostają bez komórek. Małe mieszkania w lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie kupowane są przeważnie z zamiarem wynajmu krótkoterminowego i komórki są "niechodliwe". Dlatego deweloperzy zapewniają niewielkie ilości takich pomieszczeń, z przeznaczeniem dla właścicieli większych mieszkań.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Martwcie sie leoiej o kredyty !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

O! widzę, że Jan bez względu na treść wątku ma koszmarne sny pod tytułem: "kredyty"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hossa sprzedaje tez miejsca postojoew do tylko do wiekszych mieszkan, ale komorke to juz powinien miec kazdy lokal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nowa Letnica (192 odpowiedzi)

Inwestycja powstać ma w dzielnicy, która położona jest niedaleko centrum Gdańska, a jednocześnie...

Osiedle Latarników (28 odpowiedzi)

Osiedle powstaje w szybko rozwijającej się pod kątem zabudowy mieszkaniowej części Gdańska....

Oliva Koncept (40 odpowiedzi)

Osiedle powstanie w otoczeniu zieleni, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Budynki rozmieszczono na...