Endometrioza

Hej Kochane Forumki :)

Mam małe pytanie ponieważ niewiele znalazłam na ten temat na forum :( Czy któraś z Was może wie czym objawia się endometrioza?? Jak to się leczy itp?? Mam dopiero 22 lata,ale od 5 lat już nie mam jajnika :( a do tego ciągle mam stany zapalne drugiego jajnika niby lekarze nic nie widzą (z tego co wyczytałam na necie to lekarz tak poprostu tej choroby nie wykryje) poza tym non-stop mam bóle a przy okresie z miesiąca na miesiąc coraz gorzej :(( powiedzcie mi jak ewentualnie wykryć tą chorobe bo już nie mam sił z tym :(

Z góry bardzo dziękuje za wszelą pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

hop do góry :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

wiem ze w niektórych przypadkach konieczna jest operacja, a najlepiej to idź do dobrego lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

http://www.qz.pl/glowna.php?dzial=zdrowie&artykul=553

nie wiem czy ci to cos da ale moze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Przede wszystkim znajdź dobrego lekarza, to napewno jest do wykrycia tylko potrzebujesz doswiadczonego lekarza, który będzie chciał Ci naprawde pomóc...wiem, że endometrioza jest ciężka do wykrycia i wiele kobiet nie wie, że choruje na nią, ale przy determinacji Twojej i lekarza napewno uda sie ją wyleczyć, życze powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Dzięki wielkie za odpowiedź :) ja chodze do Dr. Piskulak słyszałam,że jest dobry... Tak przy okazji to może jakieś dodtakowe opinie :) skierował mnie na badanie CA-125 to ponoć ma wykryć endometrioze,ale było w normie z tymże słyszałam też o takich przypadkach,że przed okresem jest Ca w normie a w trakcie jest znacznie podwyższone... Wiem,wiem,że można to operacyjnie wyleczyć,ale ja się boje :( Wtedy też miałam też tylko torbiel mieć usuniętą,ale usuneli jajnik i teraz mam skutki uboczne pod postacią STRACHU :((( a tym bardziej,że dzieci jeszcze nie mam :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

ja miałam endometrioze wielkosci główki niemowlaka i miałam operacje

prwda jest taka ze jedyna sznaksa wykrycie ze to endo to operacja -tak tylko mozna endo podejrzewac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

O kurka to sporą miałaś :( ale już jest wszystko wporządku?? :) zresztą po Twojej Małej widać,że chyba tak :) a możesz mi powiedzieć czym u Ciebie się objawiała?? Bo mi lekarz powiedział,że mam stan zapalny i zresztą z tego powodu mam w książeczce wypisane skierowanie,ale chodzi też o to,że ja to mam średno dwa razy w miesiącu niby to zapalenie... A troche poczytałam sobie o tym w necie i niestety większość objawów pasuje do mnie :( więc już sama nie wiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

ja miesiaczowałam raz na 3 do 6 miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Aha... Nie to u mnie wszystko jest regularnie,ale ból nie do opisania... Nie wiem jutro jestem zapisana do lekarza więc zobaczymy :) Popytam Go :) Sorki,że Cię męcze,ale wyczytałam gdzieś w wątku,że chodzisz do Dr. Piskulak tak?? Jeśli się nie myle to czy On odrazu Ci powiedział o tej chorobie czy zlecił Ci jakieś badania/laparoskopie??:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

nie ja chodziłam do dr .Debniaka

no a bolało mnie też niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

ja nie miałam robionej laparo bo nie było sensu taka duza miałam ta endo ze było ja widac na USg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Aha bardzo Ci dziękuje :) Sorki widocznie pomyliłam Cię z kim innym :) To życze Ci dużo zdrówka i jeszcze raz bardzo DZIĘKUJE WSZYSTKIM :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

olcia gdybys miała jeszcze jakies pytania to pisz na meila bo ja tu czesto nie zagladam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Mnie lekarz leczył na policystyczne jajniki i zdecydowałam sie na laparoskopię w laparoskopi wyszło ze znaleziono 3 ogniska endometriozy i usinięto je,poźniej brałam przez 6 miesiecy orgametril i po odstawieniu zaszłam w ciąże.całe leczenie trwało 2 lata od usunięcia endometriozy 8 miesięcy i upragniony prezent teraz ma juz 3 miesiące(córeczka)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Dodam jeszcze ze nie miałam zadnych objawów miesiączki regularne nie bolesne,ja robiłam ca125 przy braniu orgametrilu wtedy było 11,13 wcześniej nie robilam ale faktycznie tez sie robi przy stawianiu diagnozy.Ja laparoskpię robiłam w sweesmedzie na NFZ a leczyłam sie u dr.Wójcika,polecam tez Skweresa pracuje w owym szpitalu i jest też gi-endokrynologiem,napewno odradzam dr.minowskiego który tez jest gin-endokryn, ale mnie tak leczył ze straciłam 1,5 roku na leczenie czegoś czego nie miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Dodam jeszcze ze nie miałam zadnych objawów miesiączki regularne nie bolesne,ja robiłam ca125 przy braniu orgametrilu wtedy było 11,13 wcześniej nie robilam ale faktycznie tez sie robi przy stawianiu diagnozy.Ja laparoskpię robiłam w sweesmedzie na NFZ a leczyłam sie u dr.Wójcika,polecam tez Skweresa pracuje w owym szpitalu i jest też gi-endokrynologiem,napewno odradzam dr.minowskiego który tez jest gin-endokryn, ale mnie tak leczył ze straciłam 1,5 roku na leczenie czegoś czego nie miałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

a fakt Wiktoria ma racje trzeba robic CA 125 ja mam ciagle wysokie bo kilka ognisk endo zostało mi na jelitach i pechcerzu a stamtad ciezko usunac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

A moge jeszcze zapytać czy to Wasi lekarze Was skierowali na laparoskopie czy same się domagałyście?? Bo ja jak ostatnio byłam u swojego lekarza to powiedział mi,że e moim przypadku nie ma mowy o laparoskopi :( osobiście nie jestem za tym bo panicznie się boje jakichkolwiek zabiegów,ale jeśli to jedyny sposób by to wykryć chyba nie mam wyjścia :( i jeszcze ostatnie pytanko czy powinnam iść z tym też do specjalisty czy normalnie ginekologa :) Magdalenka mogę Cię prosić o maila w razie co będe wiedziała,że moge pisać :)

Wielkie dzięki Dziewczyny :) Dziś ide do gin i przynajmiej mniej więcej będe wiedziała jak z Nim rozmawiać :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Wiktoria dziękuje Tobie również za odpowiedź i gratuluje Ci córci :) Hm... Ca125 miałaś wtedy w normie bo z tego co się orientuje to powyżej 30 trzeba się już martwić :) No u mnie też jest wszystko w normie z tymi badaniami :( hmm.... Ale ten ból ni do opisania :( zobaczymy co lekarz mi powie wieczorkiem dam znać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

nie rozumię dlaczego odmawia Ci laparoskopii? a propo lekarza bardzo eażne zeby był to ginekolog-endokrynolog.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Sama nie wiem o co chodzi :( Tak jak napisałam wieczorkiem ide do lekarza na badania i popytam co i jak :) zobaczymy a jak nie to tak jak Wiktoria piszesz pójde do gin- enokrynologa :) Odezwe się wieczorkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Już jestem po lekarzu :) i musze przyznać,że mnie zdołował :((( zapytałam Go wprost czy to może być endometrioza i powiedział mi,że miał od początku takie podejrzenia,ale nie chciał mnie martwić :( Spytałam Go jak można wykryć to choróbstwo powiedział,że są dwa sposoby 1 to laparoskopia czego mi nie poleca gdyż miałam już 3 zabiegi na jamie brzusznej (jajnik, krwiak po jajniku usuwany i wyrostek) i w sumie 4 narkozy także ta byłaby 5 :( a 2 sposób to dał mi leki DANAZOL mam je brać jeśli mi chociaż w znacznym stopniu przejdzie ból oznacza,że mam endometrioze :( A w dodatku zobaczył coś na USG :( kurka wodna jestem załamana a w tym tyg miałam wracać na studia :( Dziewczyny co o tym sądzicie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

olcia po pierwsze ca125,po drugie co zobaczył na usg?po kolejne jednak jestem za laparoskopią najbardziej wierygodna pobiora wycinki i będzie pewność ,ilośc znieczuleń(narkoz) przez Ciebie przezytych nie ma tu znaczenia.Endometriozy nieda się wyleczyć da sie ja uśpić wstrzymując miesiaczkowanie,dobrze tez wpływa ciąża,no a najlepiej usunąc ogniska ale nie jest powiedziane że nie utworza się nowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Wiktoria bardzo Ci dziękuje za odpowiedź :) Byłam dziś u gin- endokryn i dał mi skierowanie na laparoskopie. Jestem w końcu ustaysfakcjonowana ponieważ mi wszystko dokładnie wytłumaczył co i jak :) i powiedział mi jak wygląda leczenie endometriozy :) także wiem,że nie mam tych leków brać :)

Dzięki Wam Kochane Forumki za pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

olcia a jak możesz to napisz u jakiego endokrynologa byłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

sama sie leczyłam więc troche znam sie w tym temacie,ja obracałam sie na forum www.nasz-bocian.pl jak się leczyc -endometrioza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

A prosze bardzo już Ci pisze :) Byłam u Dr. Rafała Ciepłuch :) Troche czytała o Nim nan necie i myśle,że dobry lekarz z Niego. Ja jestem zadowolona co prawda pierwsza wizyta,ale jak już wcześniej pisałam wszystko fajnie mi wytłumaczył :P więcej będe mogła się wypowiedzieć po laparoskopii bo to właśnie ten Doktor będzie mi robił i zobaczymy co i jak :P ale co najważniejsze uspokoił mnie i powiedział,że to też niekoniecznie musi być endometrioza (oby:)) tylko mogą być zrosty :) a powiedz mi jakie Ty leki miałaś?? Zastrzyki czy jakieś tabletki?? I ile Cie to kosztowało?? Bo mi powiedział,że jeśli to się jednak okarze to choróbstwo to jakieś zastrzyki bym brała które o zgrozo miesięcznie kosztują 400 zł :/ wrrrrr.... No w sumie zobaczymy po laparoskopii :) Powiem Ci szczerze,że ja już na necie (obiecałam sobie) nic nie patrze no poza tym forum (tu mi jakoś tak fajno i miłe babeczki są:)) bo chyba więcej się choróbstw się dorobie niż w rzeczywistości mam :Phehe... a słyszałaś może coś o tym lekarzu?? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Aha i ile się leczyłaś na tą chorobe?? Czy zaraz po tym jak przestałaś brać leki zaszłaś w ciąże :) Przepraszam jeśli zadałam zbyt osobiste pytanie... Jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj :)

Pozdrawiam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Ja byłam leczona 3 lata ale na endometrioze około roku naewt mniej,na poczatku jeden lekarz bez badań tylko na podstawie usg leczył mnie na policystyczne jajniki,więc zmieniłam lekarza i uparłam sie na laparoskopie,wtrakcie laparoskopii pobrali 3 ogniska endometriozy(o której wczesniej nie było mowy,zadnych objawów)i badanie histopatologiczne potwierdziło ze to były wycinki endometriozy,więc jak dostałam pierwsza miesiączke po laparoskpii to wróciłam do dr.wójcika i wtedy zapytał czy chce brać leki,juz nie pamietam ale śa 2 rodzaje zapytałam czy sa różnice w działaniu więc ja wybrałam w tabletkach orgametril tani tek około 10 zł(tabletki) tylko że musiałam sie liczyć z tym że przytyje,lek wstrzymał mioesiączkowanie na 6 miesięcy tak go brałam dzień w dzięn przez pół roku,chciałam zajść w ciązę i zaraz po odstawiniu kiedy dostałam pierwsza miesiączke zaaplikowałam sobie leki stymulujące jajeczkowanie (sama) i za to dostałam opiernicz od Wójcika ,dał mi 6 miesięcy na zajście w ciąże stwierdził że to najlepszy i najbardziej płodny okres więc niema co stymulowac jajników.w styczniu po miesiączce miałam iśc na wizyte do niego zeby sie zastanowic co dalej ,ale 11 stycznia cieszyłam sie juz ciążą.!także zapytaj o działanie leków sa tańsze i drozsze działanie takie samo tylko cena inna,musisz sie liczyc ze to takie wywołanie sztucznej menopauzy także samopoczucie niezbyt fajne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Oki dziękuje :) Zobaczymy jak będzie u mnie :) Narazie jestem zła bo dziś się dowiedziałam,że musze mieć jakieś kwalifikacje na zabieg tzn iść do ordynatora oddziału którym jest dr.Cipłuch,ale przyjmuje On tylko w środy :( A ja w sobote miałam jechać już na zajęcia :( tym bardziej,że we wtorek mam kolokwium :/ nie wiem co robić :( kurka wodna... Jestem załamana... A A możesz mi powiedzieć jeszcze Wiktorio jak wygląda laparoskopia?? Coś wstrzykują w kręgosłup?? Czy jak to wygląda?? Bo ja niestety jestem osobą która panicznie boi się bólu :( wrr..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

olcia laparoskopia jest wykonywana w znieczuleniu ogolnym,ja przeszłamja super o 8 rano mialam do 10 trwała o 15 spacerowałam z mężem, a na drugi dzień wyszłam do domu,najwazniejsze to szybko wstac z łozka.będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

O kurka to aż 2h trwa??? A ja myślałam,że krócej :/ Tzn przeczytałam gdzieś,że to trwa zaledwie kilka minut :) No cóż powoli oswajam się z tą myślą :) więc jakoś musi to być :) hehehe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Witam, czy możesz powiedzieć jakie to badania ca125, czy wykonuje się je z krwi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Już wiem, jest to marker nowotworowy. Może ktoś wie gdzie można wykonać takie badania i ile kosztują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

W każdej przychodni i laboratorium można zrobic opłatnie a koszty to najwyżej 35zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Mam 26 lat od 3 lat lekarze podejrzewaja u mnie endometrioze. Umiejscowiona jest ona podobno w zrostach po cesarskim cieciu, niedaleko pepka. Pani ginekolog stwierdziła że moze pomóc zajscie w ciąże. Tak tez zrobiła , jednak to niestety nie pomogło. Cały czas borykam sie z ta choroba. Mam bolesne miesiaczki , które trwaja nawet do 2 tygodni. Ból zaczyna sie juz tydzień przed miesiączką a kończy dopiero po. Żaden lekarz nie skierował mnie na takie badania jakie opisujecie. Jestem z województwa Wielkopolskiego i nie znalazłam jeszcze takiego ginekologa który by mi pomógł, a byłam juz naprawdę u wielu. Chciałabym wiedzieć co dalej robić. Jakie badania najpier powinnam wykonaci na czym one polegaja. Moze polecicie mi jakiegos dobrego ginekologa i napiszecie gdzie przyjmuje, bede wdzięczna za szybka odpowiedz, pozdrawiam ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Może spróbuj prof. Markowską pracuje w Szpitalu Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu. Ma prywatny gabinet na ul. Poznańskiej w Poznaniu. Ja polecam. Dobrym i ludzkim lekarzem jest też dr Muszyńska -Wiese. Nie wiem czy przyjmuje prywatnie, ale pracuje prywatnie w Certusie. Próbuj - dr Wiese to lekarz o bardzo dobrym podejściu do pacjenta. Ją takze polecam. Ja się kopię z tym choróbskiem od dawna. Jestem po laparotomii i wycięciu jednego jajnika plus jajowodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Mam 28 lat jestem po dwóch operacjach chodziłam od lekarza do lekarza i nikt mi nie pomógł endometrioza tak się zaawansowała że teraz mam wycięte mięsnie brzucha i wstawioną siatkę.Pomógł mi lekarz z Bydgoszczy dr Hęsiak i skierował mnie do szpitala w Łodzi (Centrum Zdrowia Matki Polki).5 lat walczyłam z bólem,teraz chodzę do kontroli i czuję się dobrze.bardzo ciężko jest zwalczyć tą chorobę więc życzę powodzenia.dr Hęsiak przyjmuje w poniedziałki i środy od 16 do18 ul Gdańska 59 w bydgoszczy.Trzymam kciuki.jest jeszcze jedno wyjście zadzwoń do szpitala w Łodzi i spróbuj sie zarejstrować numer otrzymasz z informacji.To jest najlepsza klinika ginekologiczna jeszcz raz życzę powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Endometrioza

Wypróbuj olej CBD, jeśli szukasz naturalnych sposobów na łagodzenie objawów związanych z przerostem endometrium! Ten olej ma potencjalne korzyści przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji bólu i stanów zapalnych związanych z przerostem endometrium. Dodatkowo, CBD może wpływać na regulację hormonów poprzez oddziaływanie na receptory endokannabinoidowe.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić terapię, warto rozważyć dodanie ziół takich jak dziurawiec i pokrzywa. Pokrzywa ma działanie przeciwzapalne i regulujące hormonalnie, a dziurawiec posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosuj tez na brzuch okłady z ciepłego oleju rycynowego ale bez haksenu

Osobiście polecam olej CBD marki Cannatopia o stężeniu 5%. Moja siostra stosuje go od kilku miesięcy i odczuwa znaczną poprawę. Jeśli masz pytania, warto skonsultować się z farmaceutą w konopnej farmacji, który dobierze odpowiednie zioła do Twojej terapii. Maja tez stronę internetową... https://konopiafarmacja.pl/

Wypróbuj te naturalne metody i zobacz, jak mogą Ci pomóc w łagodzeniu objawów przerostu endometrium!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważne jest, żeby zgłębiać wiedzę na temat endometriozy, zwłaszcza gdy masz do czynienia z takimi objawami. Jeśli szukasz więcej informacji na tematy zdrowotne i alternatywne metody leczenia, polecam zajrzeć na https://magiacodziennosci.com/ - mogą tam być ciekawe artykuły również na temat ziołolecznictwa. Warto również skonsultować się z innym specjalistą ginekologiem, który może zaproponować dodatkowe badania. Twój blog to świetne miejsce, aby dzielić się tak ważnymi pytaniami!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypróbuj olej CBD, jeśli szukasz naturalnych sposobów na łagodzenie objawów związanych z przerostem endometrium! Ten olej konopny ma potencjalne korzyści przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji bólu i stanów zapalnych związanych z przerostem endometrium. Dodatkowo, CBD może wpływać na regulację hormonów poprzez oddziaływanie na receptory endokannabinoidowe.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić terapię, warto rozważyć dodanie ziół takich jak dziurawiec i pokrzywa. Pokrzywa ma działanie przeciwzapalne i regulujące hormonalnie, a dziurawiec posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Osobiście polecam olej CBD marki Cannatopia o stężeniu 5% znajdziesz go tu jak również inne zioła https://konopiafarmacja.pl/ Moja siostra stosuje go od kilku miesięcy i odczuwa znaczną poprawę. Jeśli masz pytania, warto skonsultować się z farmaceutą w konopnej farmacji, który dobierze odpowiednie zioła do Twojej terapii. Wypróbuj te naturalne metody i zobacz, jak mogą Ci pomóc w łagodzeniu objawów przerostu endometrium!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jeśli masz endometriozę, konieczna jest kolposkopia

W celu oceny stanu szyjki macicy i pochwy można zalecić kolposkopię w celu wykrycia endometriozy, ponieważ endometriozie często towarzyszą różne objawy ginekologiczne, w tym nieprawidłowa wydzielina i dyskomfort w obrębie miednicy. Zabieg pozwala lekarzowi zbadać błonę śluzową i zidentyfikować ewentualne zmiany, które mogą mieć związek z endometriozą lub innymi chorobami z nią związanymi.

Ponadto kolposkopia może pomóc wykluczyć lub potwierdzić obecność zmian przednowotworowych lub raka szyjki macicy, który może dawać objawy podobne do endometriozy. Zapewnia to kompleksowe podejście do diagnozy i leczenia, pozwalając lekarzowi na dokładne określenie przyczyn objawów i dobranie najskuteczniejszego dla pacjenta sposobu leczenia.

Więcej informacji na temat tego badania można znaleźć tutaj https://medium.com/@doktorpro/%C4%8Do-je-kolposkopia-a-kto-ju-potrebuje-76513d0bc511
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Cum on opinie (45 odpowiedzi)

Szukam opinii o specyfiku Cum on. Najbardizej zależy mi tutaj na informacjach o działaniu oraz o...

Sprawdzona suplementyka (3 odpowiedzi)

Jeśli macie jakieś sprawdzone suplementy, które możecie polecić to będę wdzięczny za podpowiedzi....

lek. med. Maria Chojnacka - ginekolog Sopot (4 odpowiedzi)

Ja tu tylko zostawię treść skargi, którą złożyłam na Panią doktor. Dzień dobry, Składam skargę...