Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 74

Nie można zmienić dystrybutora energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o sprzedawców panuje dowolność wyboru. Na ten moment na polskim rynku jest obecnych około 130 sprzedawców. Jedyna możliwość na zmianę operatora to przeprowadzka w inny region Polski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gohna
2015-03-20 10:27:22
Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie energa z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
Uwaga obecnie proponowana opłata handlowa 24,90 pln brutto miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że rachunek przychodzi co 3 miesiące ok +/- 100 zł to po zmianie umowy na starcie trzeba będzie płacić opłatę stałą 75 zł + zużycie prądu. Ludzie zastanówcie się zanim podejmiecie pochopnie decyzję. Pani oszukuje informując, że obecnie płaci się ok 0.75 zł/kwh (ja średnio płacę 0.35 - 0.39 kwh).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie warto, też się dałem wrobić i do tej pory nie mogę tego odkręcić. Jak już przyjmiesz ich ofertę a będziesz chciał wrócić do starej taryfy to robią tak pod górę, że nie da rady tego zrobić a ich propozycje i oferty telefoniczne zawsze są mniej korzystne. Tak było w moim przypadku. Zanim się zorientowałem minęło 2 lata znacznie wyższych rachunków. Obecnie próbuję wrócić do starej taryfy i mimo, że mam taką możliwość zagwarantowaną to od lutego nie mogę się doprosić kontaktu, wysłałem kilka maili z kompletem wypełnionych dokumentów i w odpowiedzi otrzymuję znów komplet formularzy albo kilka załączników z ogólnymi warunkami itp. Mimo, że nie jestem laikiem nie sposób zmienić taryfy z mniej korzystnej na lepszą, w drugą stronę, tj na niekorzyść robią to podczas jednej rozmowy telefonicznej. To co robią to rozbój w biały dzień, nie daj się nabrać na ich oferty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszelka pomoc mile widziana :). Moj mail to asiek087@wp.pl
Chociaz jest pewnie wiecej osob zainteresowanych tematem, wiec jesli pani moze to prosze pisac na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam już tego potrącenia, trochę nie tak napisałam, to nie było żadne "załatwienie"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

E....
2018-08-21 19:35:54
Pani Asiu (...)
można prosić o info - "po załatwieniu" czy nadal ma Pani to potrącenie, a jeżeli tak to w jakiej kwocie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Asiu , miałam podobnie. Jeżeli Pani może to proszę podać maila , odpiszę ,albo porozmawiamy w jaki sposób to załatwiłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja umowa "Gwarancja stałej ceny" też wygasła, mimo tego opłata dalej jest naliczana: 12,19zł/mc netto - rozliczenia prognozowane, e-faktura. Szukam w cennikach, ale póki co nie wiem czy nastąpiła jakaś zmiana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Najlepiej nic nie podpisywać i powiedzieć że nie dziękuję i tak zawsze ze wszystkimi bo dadzą opłatę handlową jak wszedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie do osób - które ponosiły "Te" wysokie koszty tytułem "Opłaty handlowej":
Czy po wygaśnięciu bieżącej umowy, nadal macie obciążenia na fakturach za Opłatę handlową? Jeżeli tak to na jaką kwotę??
Ja po "uwolnieniu się" aktualnie mam naliczaną opłatę handlową w kwocie 2,5zł - rozliczenia rzeczywiste, e-faktura.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

cmariusz
2018-06-14 08:57:47
Miałem podobnie. Kończyła mi się umowa z gwarancją stałej ceny i też atakowali mnie telefonami z kolejną "super ofertą". Nie zgodziłem się na żadną i po upływie okresu, na który miałem umowę z gwarancją stałej ceny przeszedłem automatycznie na taryfę wcześniejszą. W moim przypadku była to G12. Ceny prądu niższe niż przy gwarancji stałej ceny i nie ma opłaty handlowej. Moja rada to nie dać się wciągnąć w ich kolejne oferty. Podnieśli kwotę opłaty handlowej oferując jakąś usługę fachowców od remontów. Nie wiem dokładnie na czym miałoby to polegać, ale fachowców jak będę potrzebował to sam sobie znajdę. Pozdrawiam.
Ja miałam podpisaną umowę kompleksową w taryfie G11. Właśnie umowa wyszła - pierwsza rozmowa z BOK i moja zdecydowana odmowa na "super ofertę kompleksową", kolejnych połączeń nie odbierałam. Właśnie odebrałam eFakturę na "czystej" taryfie G11 i opłata handlowa nadal występuje tyle, że w ilości 0,16 na m-c zamiast "1" - daje to około 2,5zł na miesiąc.
Mam pytanie do osób, które uwolniły się od opłaty handlowej - macie podobnie??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Należy się liczyć z dodatkową opłatą handlową co miesiąc obecnie wg Konsultantki Energi ma wynosić około 15,oo zł bez względu na ilość zużytej energii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej hej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję Pani Ewo, już piszę pismo i wysyłam.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko pisemnie korespondencja na adres: energa-obrót sa ul. Al. Grunwaldzka 472 80-309 Gdańsk list polecony a najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Ewo czy mogła by Pani podać adres na który mogę wysłać pismo. Prowadziłam z nim korespondencję mailową, na ostatnie pismo, w którym pisałam ,że nie podpisywała z nimi żadnej umowy na taryfę G-11 k i w/g której mnie rozliczają , dostałam odpowiedz ,że sprawa została przekazana do dalszej realizacji i odpowiedz zostanie udzielona w piśmie o sygnaturze ZDUNO/2018/., ..... takie pismo dostałam 21 czerwca, na które nie mam jeszcze odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Ewo, przydarzyła mi się taka sama sytuacja, od telefonu minął już tydzień, a oczywiście żadnego potwierdzenia umowy emailowego nie otrzymałam, żebym mogła go użyć (złapali mnie w trakcie wakacji...). Bardzo proszę o przesłanie draftu odstąpienia od umowy (jak widać skutecznego :-) ) na adres email ewciapak7@gmail.com. Dziękuję serdecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Należało nie podpisać umowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żadna kiszka. Nie podpisana przez Ciebie umowa po prostu nie obowiązuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie zamówić tanie okna pcv (18 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Ile płaciliście za schody samonośne ? (30 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...