Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 74

nawet na pewno oszustem jest Energa, a nie oszukany klient.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam identyczną sytuację . Czuję się oszukana . Przed podpisaniem nowej umowy płaciłam rachunki rzędu 16 - 20 zł co dwa m-ce poza sezonem letnim ( niskie ze względu na lokal sezonowy ) na nowej umowie 55 zł . Złożyłam reklamację i co ? oczywiście racja po ich stronie ! odpuściłam !
Umowa kończy się 31 lipca . Dziś dzwoniłam do Energa po to aby z automatu nie przerzucili mnie na podobną umowę czyli z opłatami handlowymi no i miałam nosa bo pani konsultantka oznajmiła mi , ze po 31 lipca czyli od 01 sierpnia przechodzę na umowę z cennikiem standardowym gdzie będzie pobierana opłata handlowa tylko ,, nieco niższa ,, Nie zgodziłam się oczywiście i napisałam pismo między innymi o treści ,, rezygnuję z cennika standardowego i proszę o przejście na cennik taryfowy czyli jak w poprzedniej umowie .
Oszustwo i manipulacja !!!! Nie zgadzajcie się
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

RPO napisze ci pismo, oczywiście jak potrafi to zrobić, odczekasz kilka miesięcy a psiakuratura PIS i tak umorzy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

tp jest bolszewicka złodziejska SSP zarządzana przez PIS i kurdupla, nie mają nawet aplikacji na smartfony w XXI wieku u schyłku II dekady, tam pracują d**ile i złodzieje chronieni przez psikuraturę gdańską
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam.
Też zostałem wrobiony w to....czy nie można po prostu odstąpić od umowy z energią w lokalu po skończeniu okresu zawartego w gsc i ponownie podpisać np. na współmałżonka ale z taryfą G11?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam odradzala bym podpisywania z nimi umów. Podpisała umowę a teraz chce ją rozwiązać. Fakturę bez mojej wiedzy wystawili za pół roku po drugie był Pan z Energi spisywał licznik i powiedział że stan licznika a dane u nich są inne i faktycznie na liczniku jest co innego ina fakturze też. Skąd to mają. Porostu nadwyzaja liczniki. Jakim prawem. Tak jak ten Pan mówił mieli przez parę lat spokuj a teraz ludzie zauważyli że coś nie chalo i kierują sprawy do sądu i wygrywają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeżeli taka informacja zostanie zatajona, można taką umowę unieważnić w każdej chwili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

A Ty z ciemnogrodu jakiegoś się wydostałeś, czy może Merlin Cię teleportował? Dystrybutorów energii elektrycznej jest kilku w Naszym kraju, a sprzedawców wielu. Rynek energii został uwolniony i nawetnoperatorzy telefonii komórkowej mogą sprzedawać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dorzucą opłatę handlową, polecam innych sprzedawców z GUD-K podpisanym z operatorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Obrót to ma najdroższa stawke polecam innego sprzedawce z podpisanym GUD-k z operatorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Obrót jest najdroższy ze sprzedawców prądu polecam innych 27 podmiotów posiadających usługi kompleksowej z operatorem Energa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety, ale jak w punkcie nie przeczytasz umowy, to nie udowodnisz później swojej racji - nie masz świadka. A czy na nagrywanie się zgodzą? Nie sądzę. Myślę, że lepiej jest jednak zawierać umowę przez telefon, bo jednak papiery wysyłają do domu. Wiem, że może są pisane maczkiem, ale wtedy trzeba pytać konsultanta jasno i wprost "czy zapewnia Pan że mój rachunek nie będzie wyższy przy użyciu takiej samej ilości kilowatów?", "czy zapewnia Pan, że powiedzial mi Pan o wszystkich opłatach?" itp. Słowem można łatwo zmanipulować, dlatego lepiej pytać prosto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Proszę o wzór pisma. Na moją pocztę. jagoda1234584@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam wizytę w punkcie Energa w Riviera, Gdynia. Dałem się naciągnąć na piękną gadkę. Prosiłem o G11 taryfę a dostałem G11K, kiedy zapytałem się czym się różni to pracownik odpowiedział że tylko tym że "dostanę" w promocji pomoc assistance i bon na 200 zł, że nie ma żadnych dopłat. Kłamał w żywe oczy, z dokumentów wyszło coś innego, 19.99 zł dodatkowo miesięcznie i wyższa stawka za kWh o 10 gr. Próbowałem odkręcać, trzy reklamacje ale bronią swojego pracownika i obstają przy swoim. Niestety w dzisiejszych czasach trzeba wszystko od A do Z przeczytać, najlepiej to chyba zacząć nagrywać rozmowy. Już nigdy nie podpisze niczego na kolanie w punkcie, tylko zdalnie - wtedy zawsze jest 14 dni na przeanalizowanie dokładne umowy. Teraz sprawa u Koordynator ds. Negocjacji przy Prezesie URE - zobaczymy może to coś pomoże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracownicy w Punktach Obsługi Klienta celowo nie informują klientów o późniejszych wyższych opłatach za energię jak opłaty stałe i opłata handlowa. Wyższe opłaty zauważyłem dopiero, gdy dotarł do mnie pierwszy rachunek z taryfą G11K - tzw. Premium . Jest to jedno wielkie wyłudzenie wyższych świadczeń od klientów .
Nic zatem dziwnego ,że obecny rząd chwali się ,że Energa wyszła na plus o bodajże 200mln zł. w ostatnim czasie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzecznik Praw Klienta informuje mnie ,że mogę się zwrócić do sądu i tyle z Jego strony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moge prosić o info bo też mam z tym problem
krzys-k2@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ta zlodzieje naciagaja ludzi ze podpisuje sie umowe o przedluzenie umowy a wychodzi na to ze to wielki kant zeby tylko zlodzieja placic. Oplate handlowa skandal to powinni scigac z urzedu wielkie oszustwo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam pani EWO zostałem właśnie oszukany przez energe doszła mi opłata chandlowa cz może pani mi przesłać to pismo jak to odkręcić z góry dziękuję arko5579@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chce Pani sobie podnieść opłaty za prąd to proszę się zgodzić ale jeśli nie to proszę się nie zgadzać. Ja zostałem w to wciągnięty podczas przepisywania licznika i płacę teraz wyższe rachunki i nie mogłem wyegzekwować powrotu do poprzedniej treści umowy. Energa to dziady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

ogród (17 odpowiedzi)

Jak macie urzadzony? tak aby nie było trzeba dużo w nim robić:)

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (4 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.