Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
Też zostałam w ten sposób oszukana. zadzwoniła do mnie konsultantka i naciskała na zmianę, zgodziłam się teraz straszą 50 zł co miesiac przez 3 lata jak zrezygnuję z tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

My niestety też daliśmy się nabrać :(
Czy mogę prosić o wzór pisma na maila monikam303@wp.pl?

Z góry dziękuję,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam. Poproszę o wzór tego pisma, też spróbuję powalczyć - ddaro@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,ja również dałam się nacjągnąć na gwarancję stałej ceny,napisałam prośbę o odsłuchanie rozmowy i dostałam odpowiedź że jest to niemożliwe z powodu ochrony danych osobowych.Jestem pewna że nie zostałam poinformowana o dodatkowej opłacie ,a obecnie pani z energii twierdzi że zostałam poinformowana trzykrotnie.Co jescze mogę zrobić aby
unieważnić umowę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/uokik-zarzuty-dla-firmy-energa-obrot-za-nieuczciwe-praktyki-rynkowe,629142.html NARESZCIE ŻEBY TYLKO MUSIELI NAPRAWIĆ A NIE ZMIENIĆ OD WYROKU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

To oszuści zaproponowali mi gwarancję stałej ceny a nie powiadomili o kosztach prawie 17 pln do rachunku a zaproponowali na licznik za który płacę tylko opłaty przesyłowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

witam serdecznie chciałam powiedzieć że podpisałam te umowę ale nikt mi nie powiedział że będę dodatkowo płacić prawie 10 zł.miesięcznie za usługę handlową w starych rachunkach tego nie było.W rezultacie za 2 miesiące mam większy rachunek około 20 zł.TO ZDZIERSTWO!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

również zostałam oszukana bardzo proszę o wzór pisma na adres
klaudunia1767@wp.pl
z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Proszę Pani , ja mam nagraną całą rozmowę z konsultantką , udało jej się nabrać mojego męża w, w nagraniu rozmowy mąż prosi o ofertę i nie wyraża zgody na na zmianę umowy , jednak na koncie automatycznie zmienili umowę bez jego zgody. Na szczęście zadzwoniłam na infolinię po 6 dniach i wszystko wycofałam, ale jeśli mogę Pani pomóc to Chętnie udostępnię całe nagranie. kontakt pybeata12@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Opłata miesięczna 15 zł zamiast 70 groszy!!!!
Tak robią ludzi w balona
Ich platforma energa 24 od grudnia nie działa. Energa to porażką
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam. Ja również zostałam oszukana. Poproszę o wzór pisma jakie Pani wysłała do ENERGA. Bardzo proszę o wysłanie na maila dagusia-p@wp.pl

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam. Również nabrałem się na opłatę handlową przy zawieraniu umowy" Gwarancja stałej ceny".Konsultant dzwonił w maju 2015 roku więc może da się unieważnić tę umowę. Proszę o wzór takiego pisma , bardzo dziękuję. arturtech1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
Z uwagi na to iz jestem w podobnej sytuacji bardzo proszę o wzór pisma jakie wystosowała Pani do ENERGI. magdawiszniewska17@wp.pl pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie polecam podpisania tej gwarancji stałej ceny. Ja to podpisałem i od razu nastąpiła [podwyzka za energie - około 17%. Chodzi tu o wprowadzenie tzw. opłaty handlowej oraz dopłaty za 1 kW energii. Gdybym tego nie podpisał miałbym cenę o 17% niższą. Pozdrawiam - oszukany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ty d*pku żołędny. chyba nnigdy na swoje gały nie widziałeś umowy z tym oszusytem energą. Jjest to kilka stron drobnym maczkiem pisane,
i w dodatku takie wyrazenia jakieś wzory algorytmy kompletnie niezrozumiałe i nigdzie nie pisze o dodatkowej opłacie. Mało tego telefonicznie też mnie nie poinformowano o takiej opłacie . Właśnie zamierzam podac do sądu Energe za nieuczciwe naciąganie klientów, bo zostaje tylko ta droga niestety.
Ty chyba tam pracujesz i niezłą kase zarabiasz i to dlatego tak piszesz. a jeszcze masz prąd darmowy więc zamnkij sie chociaż.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam wszystkich, Dziś otrzymałem odpowiedź od Energa na reklamację którą złożyłem miesiąc temu. Okazuje się, że pomimo tego, że wypowiedzenie umowy (tej z promocją Office) złożyłem osobiście w biurze Energa, to umowa nadal obowiązuje. Wypowiedzenie zaginęło w bliżej nieznanych okolicznościach. Dobrze, że mam potwierdzenie na kopii wypowiedzenia. Ale co z tego? Naliczają energię po nowemu.
Mnie już ręce opadają :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

proponuje pozew zbiorowy przeciwko Enerdze. 10 osob chyba sie zbierze ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

zawieszoną a nie anulowaną, a co będzie jak odwieszą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

tylko własny prąd może was uratować. Montujcie na gwałt ile się da fotowoltaiki w szybach - można wymienić stare szyby na te co produkują prąd, za oknem montować wiatraków ile wlezie. Niech sobie sami ci uczciwi inaczej dostawcy prądu, konsumują swój prąd jak im uczciwi konsumenci zawadzają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeśli nie podpisałaś umowy, tylko telefonicznie się zgodziłaś, to umowa nie został zawarta zgodnie z poniższym artykułem
"Art. 20.
1. Jeżeli przedsiębiorca kontaktuje się z konsumentem przez telefon w celu zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek na początku rozmowy poinformować konsumenta o tym celu, a ponadto podać identyfikujące go dane oraz dane identyfikujące osobę, w imieniu której telefonuje.

2. Jeżeli przedsiębiorca proponuje konsumentowi zawarcie umowy przez telefon, ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku. Oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy jest skuteczne, jeżeli zostało utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy."
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Meble ogrodowe (53 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...

Drzwi zewnętrzne Aluhaus - warto? (33 odpowiedzi)

Dzień dobry, Chcemy wymienić stare drzwi na nowe. Stwierdziliśmy z mężem, że pójdziemy w drzwi...

Ile płaciliście za schody samonośne ? (33 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...