Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

co Pani napisała że odsłuchała Pani rozmowę mi napisali ze tyko drogą sądową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

spokojnie, jeśli pani odstąpi od umowy przed upływem 14 dni nie będzie żadnej kary umownej. Kara umowna jest naliczana jeśli po podpisaniu umowy z gwarancją ceny zmienimy sprzedawcę. Każdy klient, który zawiera umowe z jakąkolwiek firmą przez tel. ma 14 dni na odstąpienie bez skutków dla niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Który rzecznik - z którego miasta prowadził sprawę? I czy umowa była zawierana na odległość lub poza lokalem czy może w salonie? I rozumiem, że już 14 dniowy okres upłynął?

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Czy ja też mogę prosić graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Czy mogę prosić o przesłanie e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Też bym poprosiła o druk rezygnacji e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

gwarancja stałej ceny to wielki przekręt i naciąganie klientów ,bo wartość rachunków za energię nic się nie zmienia a doliczana jest opłata handlowa 15zł miesięcznie i w sumie rahunek za energię płacimy więcej.
Radzę nie podpisywać takiej umowy,bo wycofać się z tego już nie można bowiem za zerwanie umowy są kary przez cały okres tej umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tez zostalem oszukany przez energe. Bardzo prosze o wzor odstapienia od umowy, chce podkreslic, ze minelo juz wiecej niz 14 dni od zaakceptowania tej przekletej umowy przez telefon. Z gory dziekuje.Moj mail: piotr534@onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też proszę o informacje do kogo napisać i wzòr treści takiej skargi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Umowa zawarta na piśmie czy tylko telefonicznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

15 zł miesięcznie więcej więc na fakturze w rozliczeniu 2- miesięcznym przybywa 30 zł !!! W moim przypadku, przy średniej 50 zł na fakturze, jest to de facto perfidnie zakamuflowana podwyżka ceny - u mnie, niestety, aż o 60% !!! I tę podwyżkę Energa sobie zapewniła aż na 3 lata!!! Idę do Rzecznika Praw Konsumenta; myślę, że skończy się procesem zbiorowym przeciwko Enerdze bowiem daleko szukać nie trzeba - dotknęło to prawie wszystkich moich znajomych i na pewno nie pozostawimy sprawy w obecnym kształcie. Zachęcam do podobnego działania wszystkich, którzy czują się nabici w butelkę umową Gwarancja Stałej Ceny. Myślę, że Energa strzeliła sobie w kolano swoją pazernością i że czeka ten zakład wiele procesów, a po 3 latach nie zostanie im ani jeden klient, czego tej wstrętnej firmie życzę !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Bardzo proszę o wzór skargi na maila: j.holicka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, też dałem się nabrać, czy mógłbym prosić o pomoc?
Możesz mi przesłać treść odwołania i adres na który mogę je wysłać?
Podaje mojego maila abelorn86@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

hmm 15 zł? teraz od 20 listopada mają nowa ofertę i opłata handlowa z e-fakturą wynosi tylko 2,50 zł miesięcznie. Może się coś zmieniło.
http://www.energa.pl/object.php/act/sho/oid/eb2de880df1af396f40787319343eee8/v/1448660608

tu koszt jednej jednostki to 0,29 zł z VAT

natomiast klasyczny cennik to 0,34 zł z VAT
http://www.energa.pl/object.php/act/sho/oid/49a1d398f54da5dbf1b45161911b9dc2/v/1448660608

Czy ktoś wie skąd ta różnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie,
Zaczne od tego że umowa była spisane w salonie ENERGi żona podpisała umowę, ale sprzedawca nie wspomiał nic o OPŁACIE HANDLOWEJ dopiero w pod drugiej fakturze ( bo jeszcze nie miszkamy w lokalu który remontujemy) zauważyliśmy stałą OPŁATĘ HANDLOWĄ, umowa zostałą podpisana, forma umowy jest pokreślona, zakreślone długopisem, wygląda jak skierowanie na badania od lekarza rodzinnego. Mimo to jest to umowa podpisana i nie uważnie przeczytana. Czy według waszego doświadczenia, bądź rozmowy z Rzecznikiem Praw Konsumenta taką umowę można w jakikolwiek sposób ją rozwiązać bez opłat karnych w wysokości 50zł!!! miesięcznie, przez 3 lata. Jeżeli macie jakieś propozycję to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Grunt, to dobrze zmanipulować klienta.
Ale przyznanie się do tego na forum publicznym? To już żenada...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
ja jestem konsultantem energa który wydzwania do państwa i to nie prawda że nie mówimy o opłacie handlowej, oczywiście to robimy tylko w odpowiedni sposób. Po prostu opieramy sie na chciwości ludzkiej że usłyszą że zaoszczędzą kilka złotych i ufności w energetykę. To takie proste
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jesteśmy w tej samej sytuacji co reszta.
Dla nas jest to oszustwo, ponieważ pamiętam że zadawałam pytanie czy są jakieś ukryte koszta :/ na pewno będziemy wnioskować o udostępnienie nam nagrania rozmowy.
Mało tego, okazuje się że przysłano nam również umowę stałej ceny do PPE o którym nawet nie rozmawialiśmy przez tel. !!
Bardzo proszę o treść skargi do urzędu regulacji energetyki na maila
sylwia-michalska@o2.pl
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja bardzo bym prosiła o wzór tego pisma :-)
mój mail: patra004@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Szybko :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wartość nieruchomości (9 odpowiedzi)

Czy zatrudniacie jakieś podmioty, które będą dbały o zwiększanie wartości waszych nieruchomości?

czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej? (48 odpowiedzi)

Dziewczyny, poradzcie, ja zwariuję. Strasznie duzo czasu schodzi mi na mycie drzwi kabiny...

Aplikacja mobilna do zarządzania pracami budowlanymi - co o tym myślicie? (4 odpowiedzi)

Witam. Jestem właścicielem firmy remontowo-budowlanej. Zatrudniam obecnie kilkunastu pracowników....