Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

co Pani napisała że odsłuchała Pani rozmowę mi napisali ze tyko drogą sądową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

spokojnie, jeśli pani odstąpi od umowy przed upływem 14 dni nie będzie żadnej kary umownej. Kara umowna jest naliczana jeśli po podpisaniu umowy z gwarancją ceny zmienimy sprzedawcę. Każdy klient, który zawiera umowe z jakąkolwiek firmą przez tel. ma 14 dni na odstąpienie bez skutków dla niego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Który rzecznik - z którego miasta prowadził sprawę? I czy umowa była zawierana na odległość lub poza lokalem czy może w salonie? I rozumiem, że już 14 dniowy okres upłynął?

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Czy ja też mogę prosić graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Czy mogę prosić o przesłanie e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Też bym poprosiła o druk rezygnacji e-mail graprz1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

gwarancja stałej ceny to wielki przekręt i naciąganie klientów ,bo wartość rachunków za energię nic się nie zmienia a doliczana jest opłata handlowa 15zł miesięcznie i w sumie rahunek za energię płacimy więcej.
Radzę nie podpisywać takiej umowy,bo wycofać się z tego już nie można bowiem za zerwanie umowy są kary przez cały okres tej umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tez zostalem oszukany przez energe. Bardzo prosze o wzor odstapienia od umowy, chce podkreslic, ze minelo juz wiecej niz 14 dni od zaakceptowania tej przekletej umowy przez telefon. Z gory dziekuje.Moj mail: piotr534@onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też proszę o informacje do kogo napisać i wzòr treści takiej skargi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Umowa zawarta na piśmie czy tylko telefonicznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

15 zł miesięcznie więcej więc na fakturze w rozliczeniu 2- miesięcznym przybywa 30 zł !!! W moim przypadku, przy średniej 50 zł na fakturze, jest to de facto perfidnie zakamuflowana podwyżka ceny - u mnie, niestety, aż o 60% !!! I tę podwyżkę Energa sobie zapewniła aż na 3 lata!!! Idę do Rzecznika Praw Konsumenta; myślę, że skończy się procesem zbiorowym przeciwko Enerdze bowiem daleko szukać nie trzeba - dotknęło to prawie wszystkich moich znajomych i na pewno nie pozostawimy sprawy w obecnym kształcie. Zachęcam do podobnego działania wszystkich, którzy czują się nabici w butelkę umową Gwarancja Stałej Ceny. Myślę, że Energa strzeliła sobie w kolano swoją pazernością i że czeka ten zakład wiele procesów, a po 3 latach nie zostanie im ani jeden klient, czego tej wstrętnej firmie życzę !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Bardzo proszę o wzór skargi na maila: j.holicka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, też dałem się nabrać, czy mógłbym prosić o pomoc?
Możesz mi przesłać treść odwołania i adres na który mogę je wysłać?
Podaje mojego maila abelorn86@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

hmm 15 zł? teraz od 20 listopada mają nowa ofertę i opłata handlowa z e-fakturą wynosi tylko 2,50 zł miesięcznie. Może się coś zmieniło.
http://www.energa.pl/object.php/act/sho/oid/eb2de880df1af396f40787319343eee8/v/1448660608

tu koszt jednej jednostki to 0,29 zł z VAT

natomiast klasyczny cennik to 0,34 zł z VAT
http://www.energa.pl/object.php/act/sho/oid/49a1d398f54da5dbf1b45161911b9dc2/v/1448660608

Czy ktoś wie skąd ta różnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie,
Zaczne od tego że umowa była spisane w salonie ENERGi żona podpisała umowę, ale sprzedawca nie wspomiał nic o OPŁACIE HANDLOWEJ dopiero w pod drugiej fakturze ( bo jeszcze nie miszkamy w lokalu który remontujemy) zauważyliśmy stałą OPŁATĘ HANDLOWĄ, umowa zostałą podpisana, forma umowy jest pokreślona, zakreślone długopisem, wygląda jak skierowanie na badania od lekarza rodzinnego. Mimo to jest to umowa podpisana i nie uważnie przeczytana. Czy według waszego doświadczenia, bądź rozmowy z Rzecznikiem Praw Konsumenta taką umowę można w jakikolwiek sposób ją rozwiązać bez opłat karnych w wysokości 50zł!!! miesięcznie, przez 3 lata. Jeżeli macie jakieś propozycję to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Grunt, to dobrze zmanipulować klienta.
Ale przyznanie się do tego na forum publicznym? To już żenada...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
ja jestem konsultantem energa który wydzwania do państwa i to nie prawda że nie mówimy o opłacie handlowej, oczywiście to robimy tylko w odpowiedni sposób. Po prostu opieramy sie na chciwości ludzkiej że usłyszą że zaoszczędzą kilka złotych i ufności w energetykę. To takie proste
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jesteśmy w tej samej sytuacji co reszta.
Dla nas jest to oszustwo, ponieważ pamiętam że zadawałam pytanie czy są jakieś ukryte koszta :/ na pewno będziemy wnioskować o udostępnienie nam nagrania rozmowy.
Mało tego, okazuje się że przysłano nam również umowę stałej ceny do PPE o którym nawet nie rozmawialiśmy przez tel. !!
Bardzo proszę o treść skargi do urzędu regulacji energetyki na maila
sylwia-michalska@o2.pl
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja bardzo bym prosiła o wzór tego pisma :-)
mój mail: patra004@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Szybko :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie zamówić tanie okna pcv (19 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej? (48 odpowiedzi)

Dziewczyny, poradzcie, ja zwariuję. Strasznie duzo czasu schodzi mi na mycie drzwi kabiny...

Ludzie nie płaćcie prowizji !!! (164 odpowiedzi)

Właśnie wróciłem z emigracji, która trwała sporo lat i oczom nie wierzę 8-o Pośrednicy w Polsce...