Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że Pana odstąpienie zostało uznane za zasadne i zrealizowane. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zachęcam do kontaktu.

Chyba się udało... :-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chodzi, chodzi - tak nabrała moich dziadków w maju br.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

jak pani to zrobiła, bo mamy ten sam problem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dzieki wielkie zaraz spróbuję w ten sposób i dam wam znac co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kilka postów wyżej jest wymiana e-maili jakie wymienił użytkownik tego forum z EBOK Energa. U mnie wyglądało to tak:

JA:

Zwracam się z reklamacją na wystawione Faktury o nr ********** oraz *********

Na fakturach naliczona została "Opłata handlowa" ,jak rozumiem jest to opłata za gwarancję stałej ceny energii.

Nie wyrażałem zgody,jak też nie podpisywałem żadnego aneksu do dotychczasowej umowy , dlatego wnoszę o nie naliczanie mi dodatkowych opłat tego typu na przyszłych fakturach , oraz wnioskuję o korektę przedmiotowych faktur,mającej na celu usunięcie z nich bezpodstawnie naliczonej "Opłaty handlowej"

ENERGA:

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że w celu odstąpienia od oferty Gwarancji Stałej Ceny należy wypełnić formularz do odstąpienia, dołączony do dokumentów a następnie odesłać, w terminie do 14 dni od otrzymania dokumentów, na adres korespondencyjny:
Energa Obrót SA
Dział Obsługi Zgłoszeń
al. Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk

W przypadku gdy upłynął termin 14 dni, przy odstąpieniu zostanie naliczona kara 50 złotych za każdy niewykorzystany miesiąc z umowy.

JA:

Proszę Państwa zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta nie zawarłem z Państwem żadnej umowy na "Gwarancje Stałej Ceny",dlatego proszę jeszcze raz o rozpatrzenie mojej reklamacji,tym razem w świetle obowiązującego prawa.
Jeżeli Państwa stanowisko w tej sprawie nie ulegnie zmianie,moim następnym krokiem będzie powiadomienie UOKIK o nieprawidłowościach.

ENERGA:

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że odstąpienie od oferty Gwarancja Stałej Ceny zostało rozpatrzone pozytywnie. Pana umowa powróci do stanu sprzed skorzystania z oferty.

Tyle wystarczyło :-) Wysłałem do nich 2 meile, na jeden odpisali, żebym reklamacje złożył pisemnie, olałem go bo odpisali mi na drugiego i się udało rozwiązać umowe drogą elektroniczną :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

No właśnie i tu jest pies pogrzebany. Bo 14 dni minęło a ja zauważyłam doliczaną opłatę handlową przy pierwszej fv ktora była wysłana 2 miesiace po tym jak umowa dotarła do mnie na maila. chciałam jeszcze podkreślić ze rozmawiałam z Tymi oszustami przez telefon nie osobiscie i nie dostali mojego odrecznego podpisu przesłali tylko umowe na miala z kilkowa zalącznikami po kilkanaście stron w każdym i rzadko się zdarza, żeby ktoś to wszystko czytał....ja nie czytałam i tu jest mój błąd...
Czyli mam rozumieć, że już pozamiatane tak ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
Czy mógłbym prosić o przesłanie wzoru takiego wypowiedzenia? Pozdrawiam kamila.6666@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeżeli odstąpisz w okresie 14 dni to nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mogę prosić o druk odstapienia od umowy ? I pytanie podstawowe czy nie będzie nałożona Kara 50 zł za każdy miesiac do konca umowy tak jak to informują w umowie?
Moj mail

beata.mizerna@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

"Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że odstąpienie od oferty Gwarancja Stałej Ceny zostało rozpatrzone pozytywnie. Pana umowa powróci do stanu sprzed skorzystania z oferty."

Wy też walczcie :-)

Pozdrawiam i dziękuje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Wygrałem (chyba). Na koncie ebok zwrócone zostały pieniążki jednak nie dostałem żadnego meila potwierdzającego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jak to? Mimo, że nie zaakceptuję i w ciągu 14 dni odrzucę umowę to i tak będę płacić 50 zł miesięcznie? zoczka@wp.p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam. Wczoraj niestety też zgodziłam się na stał cenę , ale jeszcze nie dostałam umowy na emaila. Czy mogę prosić o pomoc i formularze jak odrzucić umowę przed upływem 14 dni. Proszę o informację i formularze na zoczka @wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani Krysiu, w piśmie do Rzecznika trzeba opisać całą sytuację jaka zaistniała, tj. że dzwonili z ofertą, że nie powiedzieli o opłacie handlowej, że nie podpisywała Pani nic i nie odsyłała (również drogą elektroniczną). Ale radziłabym przejść się do Biura Rzecznika Praw Konsumenta i tam wyjaśnić sprawę, on wówczas da Pani wzór pisma i będzie po sprawie.
Życzę powodzenia w walce!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,prosze o wskazowki-co zawierala skarga do Urzedu Regulacji Energetyki
Bede wdzieczna o qwszelkie porady
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam!
Mam ten sam problem,prosze o wskazowki - co Pani ujela w pismie skierowanym do rzecznika
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Rowniez poprosze o wzor tej tresci skargi,zostalam takze wciagnieta w te oferte bez poinformowania mnie o stalej oplacie handlowej.
podaje moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,
i jaki rezultat?
bardzo zależy mi na informacji, gdyż nie otrzymałam umowy tylko zawarta telefonicznie. O karze odstąienia zostałam poinformowana ale nie kojarzę aby była mowa o opłacie handlowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ludzie nie dajcie sie energii na zmiane oferty na rok czasu "policz i zmien " jest oplata handlowa 3,50 po roku bedzie 7,50
i oczywiscie drozszy prad jak do tej pory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tez zostalam oszukana przez ta firme.Mieszkam w bloku i przy wymianie starych licznikow na nowe a poniewaz mieszcza sie na korytarzu zrywali plomby przy bezpiecznikach twierdzac ze ktos to zerwal i trzeba zglosic do energetyki .w przeciwnym razie bedzie naliczona kara w wys. 5000 zl
PO zalozeniu nowej plomby otrzymalismy (bylo wiecej osukanych) faktury za plomby w kwocie 35 ,-. Znalezli oszusci sposob na latwy zarobek.Mam nadzieje , ze w koncu ktos im sie dobierze do d....py.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Ubezpieczenie mieszkania (147 odpowiedzi)

chcemy ubezpieczyć mieszkanie ale nie wiem gdzie najlepiej i w miare cenowo , fajna bylaby opcja...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (5 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

Jaki jest koszt budowy domu? (124 odpowiedzi)

Jaki jest mniej więcej koszt budowy domu? Posiadam działkę około 1000 m2 kilka km od Trójmiasta....