Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że Pana odstąpienie zostało uznane za zasadne i zrealizowane. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zachęcam do kontaktu.

Chyba się udało... :-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chodzi, chodzi - tak nabrała moich dziadków w maju br.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

jak pani to zrobiła, bo mamy ten sam problem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dzieki wielkie zaraz spróbuję w ten sposób i dam wam znac co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kilka postów wyżej jest wymiana e-maili jakie wymienił użytkownik tego forum z EBOK Energa. U mnie wyglądało to tak:

JA:

Zwracam się z reklamacją na wystawione Faktury o nr ********** oraz *********

Na fakturach naliczona została "Opłata handlowa" ,jak rozumiem jest to opłata za gwarancję stałej ceny energii.

Nie wyrażałem zgody,jak też nie podpisywałem żadnego aneksu do dotychczasowej umowy , dlatego wnoszę o nie naliczanie mi dodatkowych opłat tego typu na przyszłych fakturach , oraz wnioskuję o korektę przedmiotowych faktur,mającej na celu usunięcie z nich bezpodstawnie naliczonej "Opłaty handlowej"

ENERGA:

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że w celu odstąpienia od oferty Gwarancji Stałej Ceny należy wypełnić formularz do odstąpienia, dołączony do dokumentów a następnie odesłać, w terminie do 14 dni od otrzymania dokumentów, na adres korespondencyjny:
Energa Obrót SA
Dział Obsługi Zgłoszeń
al. Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk

W przypadku gdy upłynął termin 14 dni, przy odstąpieniu zostanie naliczona kara 50 złotych za każdy niewykorzystany miesiąc z umowy.

JA:

Proszę Państwa zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta nie zawarłem z Państwem żadnej umowy na "Gwarancje Stałej Ceny",dlatego proszę jeszcze raz o rozpatrzenie mojej reklamacji,tym razem w świetle obowiązującego prawa.
Jeżeli Państwa stanowisko w tej sprawie nie ulegnie zmianie,moim następnym krokiem będzie powiadomienie UOKIK o nieprawidłowościach.

ENERGA:

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że odstąpienie od oferty Gwarancja Stałej Ceny zostało rozpatrzone pozytywnie. Pana umowa powróci do stanu sprzed skorzystania z oferty.

Tyle wystarczyło :-) Wysłałem do nich 2 meile, na jeden odpisali, żebym reklamacje złożył pisemnie, olałem go bo odpisali mi na drugiego i się udało rozwiązać umowe drogą elektroniczną :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

No właśnie i tu jest pies pogrzebany. Bo 14 dni minęło a ja zauważyłam doliczaną opłatę handlową przy pierwszej fv ktora była wysłana 2 miesiace po tym jak umowa dotarła do mnie na maila. chciałam jeszcze podkreślić ze rozmawiałam z Tymi oszustami przez telefon nie osobiscie i nie dostali mojego odrecznego podpisu przesłali tylko umowe na miala z kilkowa zalącznikami po kilkanaście stron w każdym i rzadko się zdarza, żeby ktoś to wszystko czytał....ja nie czytałam i tu jest mój błąd...
Czyli mam rozumieć, że już pozamiatane tak ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
Czy mógłbym prosić o przesłanie wzoru takiego wypowiedzenia? Pozdrawiam kamila.6666@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeżeli odstąpisz w okresie 14 dni to nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mogę prosić o druk odstapienia od umowy ? I pytanie podstawowe czy nie będzie nałożona Kara 50 zł za każdy miesiac do konca umowy tak jak to informują w umowie?
Moj mail

beata.mizerna@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

"Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że odstąpienie od oferty Gwarancja Stałej Ceny zostało rozpatrzone pozytywnie. Pana umowa powróci do stanu sprzed skorzystania z oferty."

Wy też walczcie :-)

Pozdrawiam i dziękuje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Wygrałem (chyba). Na koncie ebok zwrócone zostały pieniążki jednak nie dostałem żadnego meila potwierdzającego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jak to? Mimo, że nie zaakceptuję i w ciągu 14 dni odrzucę umowę to i tak będę płacić 50 zł miesięcznie? zoczka@wp.p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam. Wczoraj niestety też zgodziłam się na stał cenę , ale jeszcze nie dostałam umowy na emaila. Czy mogę prosić o pomoc i formularze jak odrzucić umowę przed upływem 14 dni. Proszę o informację i formularze na zoczka @wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani Krysiu, w piśmie do Rzecznika trzeba opisać całą sytuację jaka zaistniała, tj. że dzwonili z ofertą, że nie powiedzieli o opłacie handlowej, że nie podpisywała Pani nic i nie odsyłała (również drogą elektroniczną). Ale radziłabym przejść się do Biura Rzecznika Praw Konsumenta i tam wyjaśnić sprawę, on wówczas da Pani wzór pisma i będzie po sprawie.
Życzę powodzenia w walce!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,prosze o wskazowki-co zawierala skarga do Urzedu Regulacji Energetyki
Bede wdzieczna o qwszelkie porady
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam!
Mam ten sam problem,prosze o wskazowki - co Pani ujela w pismie skierowanym do rzecznika
pozdrawiam i czekam na wiadomosc
moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Rowniez poprosze o wzor tej tresci skargi,zostalam takze wciagnieta w te oferte bez poinformowania mnie o stalej oplacie handlowej.
podaje moj adres
kryskab@interia.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,
i jaki rezultat?
bardzo zależy mi na informacji, gdyż nie otrzymałam umowy tylko zawarta telefonicznie. O karze odstąienia zostałam poinformowana ale nie kojarzę aby była mowa o opłacie handlowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ludzie nie dajcie sie energii na zmiane oferty na rok czasu "policz i zmien " jest oplata handlowa 3,50 po roku bedzie 7,50
i oczywiscie drozszy prad jak do tej pory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tez zostalam oszukana przez ta firme.Mieszkam w bloku i przy wymianie starych licznikow na nowe a poniewaz mieszcza sie na korytarzu zrywali plomby przy bezpiecznikach twierdzac ze ktos to zerwal i trzeba zglosic do energetyki .w przeciwnym razie bedzie naliczona kara w wys. 5000 zl
PO zalozeniu nowej plomby otrzymalismy (bylo wiecej osukanych) faktury za plomby w kwocie 35 ,-. Znalezli oszusci sposob na latwy zarobek.Mam nadzieje , ze w koncu ktos im sie dobierze do d....py.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Firma NapinanaPolska (7 odpowiedzi)

Witam, czy ktokolwiek z użytkowników miał może styczność z ta firma? Wraz z mężem zaprosiliśmy...

Gdzie mieszkanie Gdańsk (4 odpowiedzi)

Przeprowadzam się do Gdańska, bo znalazłem pracę z dobrymi warunkami. Nie wiem jednak gdzie...

koszty utrzymania domu a mieszkania (275 odpowiedzi)

Od dawna marzyliśmy z mężem, żeby wybudować niewielki domek. Jednak siostra i mama (obie już taki...