Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Można wiedzieć jak ta skarga brzmiała? Za wszelka pomoc bedę wdzięczna, mój mail megamarlena@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, udało się wygrać, bo mi rzecznik powiedział, że jestem na straconej pozycji. Podpisałam umowę, którą dostarczył kurier i minęło juz niestety 14 dni. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

pseudonim OTEK >>>>NAGANIACZ Energi wkleił swój post z dn.22.10.2015... zero inwencji, kamuflażu..po prostu płacą mu za krętactwo i matactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tydzień temu wysłałam do Energa wiadomość o możliwości odstąpienia od umowy i prośbę o przesłanie tego załącznika, o którym
Pan pisze, niestety do dnia dzisiejszego nie dostałam żadnej odpowiedzi .
Tu gdzie mieszkam nie ma oddziału Energa więc osobiście nie mogę się udać.

9
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

reklamacja do Energi, a jak nie pomoże, to pismo do rzecznika praw konsumenta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dostałem odpowiedź dzisiaj...

"Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie. W odpowiedzi informuję, że w celu odstąpienia od umowy Gwarancja Stałej Ceny proszę o przesłanie pisemnego odstąpienia od umowy"

Mam im wysłać listownie to samo co napisalem im w meilu ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja również dała się nabrać i zgodziłam się na gwarancje stałej ceny na maila miałam dostac umowe w ciagu 14 dni przyszła po półtorej miesiaca nawet zapomniałam o tym, rachunek nastepny miałam normalny wiec uznałam że jest ok. jednak faktura nastepna nie przyszła ani poczta ani na maila bo brałam e fakture i Pani mi powiedziała ze mam niedopłate 30 zł za tamten rachunek mimo ze ten co dostałam poczta opłaciłam dopiero Pani mi wytłumaczyła że mam się zalogowć w systemie 24 energa zdziwiona ze nie dostałam na maila informacji ze jest faktura już dostępna i okazało się ze wysłali mi jedna nizsza o opłate handlowa fakture do domu a druga z opłata handlowa za ten sam okres rozliczeniowy wygenerowali w systemie. Jeszcze co śmieszne umowa przyszła 26.08 a opłate handlowa naliczyli do faktury za okres 11.06-07.08. Dzisiaj wysłałam do nich reklamacje tak jak Pan Grzegorz i czekam na odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Janusz, podobnie to ujęłam w swojej reklamacji, którą wysłałam listem poleconym -priorytet dn.16.10.15. Wczoraj 3.11. miałam już zrobioną korektę na moim koncie, nie musiałam wojować. Nie ma sensu powoływać się na rozmowę z konsultantem i na to czy padło słowo "opłata handlowa".W myśl obowiązujących przepisów art.20 ust.2 ustawy o ochronie praw konsumenta nie doszło do zawarcia umowy, gdyż nie ma potwierdzenia z naszej trony na trwałym nośniku. Jak nie została zawarta nowa umowa to musi obowiązywać ta stara, bez opłaty handlowej i muszą zrobić korektę wystawionej faktury z opłatą handlową. Piszcie i powołujcie się na powyższą ustawę, powinno pomóc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

trzeba złozyc reklamacją i wniosek o odsłuchanie rozmowy z ofertą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie trzeba zaraz do sądu, jeśli nic nie podpisałeś i nie odesłałeś maila potwierdzającego zgodę, możesz złożyć reklamację z prośbą o korektę faktury. W reklamacji powołałam się na ustawę o Ochronie Praw konsumenta z 25.12.2014r. par.20 ust.2. Mówi ona, że aby umowa była ważna, należy potwierdzić zgodę na warunki umowy listownie, bądź mailowo- tj. na trwałym nośniku. Jeśli nie wyśle się takiej zgody, umowa nie jest zawarta w świetle przepisów prawa, a jak nie jest zawarta, to obowiązuje ta stara, bez opłaty handlowej.Taka korekta w moim przypadku to 24,76 zł. a czas reklamacji 14 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Wklejam jeszcze raz info w temacie zawieszenia opłaty 15 zł
gdyż to rozwiązanie jest prostą i skuteczną alternatywą na zmniejszenie kosztów.

Drodzy forumowicze.Mam dobrą wiadomość dla wszystkich którzy mają naliczaną opłatę handlową.

Można ją zawiesić!!!!!!

Byłem dzisiaj w BOK Energa w zupełnie innym temacie ale nie omieszkałem wyrazić swojego rozczarowania firmą w związku z tą opłatą. Pani ładna sama od siebie poinformowała że od dwóch tygodni maja promocje do taryfy Gwarancja stałej ceny. Powiedziałem jej że chyba mnie nie interesuje już żadna ich promocja ale że pani nalegała to posłuchałem.
Więc tak
Po podpisaniu załacznika nr1 do regulaminu promocji do oferty Gwarancji stałej ceny (okres promocji od 24,09,2015 do 31,12,2015)
w ramach wariantu 33
opłata handlowa została mi zawieszona do 1,01,2019 a umowę mam zawartą do 31,12,2019 czyli opłatę będę płacił tylko przez rok i to prawdopodobnie będzie wtedy nawet zasadne:)
Polecam odwiedziny w BOK ENERGA gdyż w tych okolicznościach nawet buzia się sama uśmiecha.
Widać też że chyba zrozumieli że wizerunkowo dla firmy ta promocja nie była najbardziej fortunna skoro skłonni są teraz zawieszać tą haniebną opłatę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mój maż nie zgodził sie przez telefon, poprosił o oferte na piśmie,zeby sie z nią zapoznac. Przyszeła umowa - jak nas nie było- zwykłym listem, po czym energa zmieniła nam taryfę bez naszej zgody. Mineło 14 dni - co teraz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Proszę o wzór odstąpienia od umowy. Dziękuję.
mój emeil; marianpiwcewicz@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Powołałam się na art. 20 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta w myśl którego nie potwierdziłam na piśmie ani żadnym trwałym nośniku tej umowy.W ciągu tygodnia wystawili mi fakturę korygującą i odstąpili od umowy.Trzeba walczyć o swoje i nie dać się naciągać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Instrukcja zerwanie gwarancji stałej ceny

Jak zwiekszylo Ci sie saldo to odstapili od umowy, udalo sie. A odpowiedz powinienes miec w wiadomosciach, znajdz ikone koperty i kliknij na nia, tam powinna byc wiadomosc z odstapieniem od umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Szynszyl ty jesteś chyba z branży bo bardzo upominasz się za tą bandą oszustów i naciągaczy z pod znaku ENERGA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Instrukcja zerwanie gwarancji stałej ceny

Witam dziwna rzecz mi si przydarzyła po wysłaniu reklamacji do energa nie dostałem odpowiedzi ale na koncie zrobiła mi się korekta ostatniego rachunku którego zapłaciłem i mam nadpłatę 97 złoty byc może umowa została przywrócona do poprzedniej wersji jutro będę dzwonił żeby mi to wyjaśnili dam znać na forum walczcie z energa 24 Grzegorz powyżej dokładnie opisał jak to robić i co pisać i nie bać się oddawać spraw do sądu .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skłaniam się, żeby sprawę złożyć do sądu. Dziś byłem u Rzecznika Praw Konsumentów i powiedział, że taka sprawa to koszt rzędu 30 zł. A dlaczego to wszystko popieram bo wczoraj płaciłem już 60 zł za te stałe ceny za energię gdzie w ostatnim miesiącu płaciłem 30 zł a w poprzednich 17 zł. Po wczorajszej rozmowie z konsultantką z Energi nie umiała mi odpowiedzieć skąd te ceny się biorą więc wymyślała, że jest to opłata przesył zmienny, przesył stały, za którą płacimy już wliczone stawki. Najgorsze jest, że w białych rękawiczkach w tym demokratycznym Państwie prawa jesteśmy tak bujani. "RAZEM DAMY RADĘ"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Proszę napisz jak udało Ci się to udało, ja walczę z nimi już pól roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Właśnie wygrałam z Energą. Odstąpili od umowy mimo że minęło 14 dni od zawarcia umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przymorze - jakiej wielkości grzejnik łazienkowy? (21 odpowiedzi)

Nie znam się na tym. Nie wiem jaki grzejnik kupić do łazienki. Ktoś pomoże? Przymorze, blok 4p. W...

obróbka cnc (9 odpowiedzi)

Witam, Poszukuję firmy, która zajmuje się obróbką cnc. Słyszałam bardzo dobre opinie o firmie...

Czyszczenie tapicerek meblowych i pranie dywanów. (24 odpowiedzi)

Często na łamach forum pojawiają się pytania o godną polecenia firmę wykonującą usługi...