Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

u mnie to samo płaciłem za garaż 13 PLN teraz 45 PLN ( handlowiec nawet nie porównał ofert) nikt nic nie podał umowa wogóle nie przyszła anie pocztą ani mailem , złodzieje składam reklamacje i trzeba poruszyć to w mediach .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Niestety nie udało mi się odstąpić od umowy, napisałam do nich pismo i po ponad miesiącu odpisali mi,że odsłuchali moja rozmowę z konsultantem i byłam poinformowana o opłacie handlowej ( jestem na 100 % pewna, że nie) i niestety przez 3 lata umowa jest wiążąca .
Na pewno po tym czasie nie podpiszę już z Energą żadnej umowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeśli umowa jest zawierana poza siedzibą spółki zgodnie z art. 40 Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) mają Państwo prawo do odstąpienia od umowy z zachowaniem 14 dniowego terminu wypowiedzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja napisałem do BOK rezygnację w dniu 12.08.2015r., odpowiedź następującej treści otrzymałem 24.08.2015r.: "dziękuję za zgłoszenie. Po konsultacji z odpowiednią komórką merytoryczną uzyskałam informację, że w tym wypadku wskazany jest kontakt z osobą, z którą została dana umowa podpisana. " W punkcie partnerskim powiedzieli, że nic z tym nie mogą zrobić tylko Energa, mieli się odezwać i do tej pory cisza.

Więc napisałem kolejny list email do BOK 25.08.2015r. i do tej pory cisza. Co z teraz robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

bardzo prosze o formularz i na jaki adres mailowy wysłać
michaleks63@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam ! mam prośbę czy mogłabym otrzymać formularz odstąpienia od umowy Energa - gwarancja stałej ceny" na e-mail wiesiak1@op.pl Pilna prośba .Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,

Również dałam się nabrać na tą 4 letnią umowę, czy mogłabym prosić o przesłanie mi na maila co Pani im napisała i z jakim skutkiem?
Moj mail mjedruch69@gmail.com

Pozdrawiam,
Monika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Energa jest spółką Skarbu Państwa -51,52% udziałów należy do Skarbu Państwa, czyli do nas. Czy nie byłoby właściwe pisać skargi również do Ministra? W końcu taka spółka powinna być firmą zaufania publicznego. Niestety tak nie jest. Przez głupi pomysł racjonalizatorski jakiegoś cwaniaka tracimy i jesteśmy oszukiwani
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

od razu widać że jesteś "od nich".Jest to działanie na szkodę odbiorcy i zgodnie z art.84 Kodeksu Cywilnego można uchylić się od skutków prawnych(wprowadzenie w błąd)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam

tez jestem "ofiarą-mułkiem:)" - i dopiero zaczełem głebiej analizować umowę
mam pytanie do was czy dobrze rozumiem
- mam w umowie napisane: (cytuje)
umowa wchodzi w życie z dniem podpisania, a jej realizacja w zakresie świadczenia usługi kompleksowej następuje: z dniem kolejnego odczytu rozliczeniowego i obowiązuje na czas: nieokreślony
czy z tego wynika ze moge zrezygnować w kazdym momencie
na jaki okres macie przesłane umowy tez na okres nieokreślony czy macie jakąś datę ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

To są oszuści dzisiaj odstąpiłem od tej umowy konsultant zataił że musiałbym co miesiąca płacić 15 zł za tzw opłatę handlową. Proszę sprawdzić na forum oszukanych przez Energe w ostatnich dniach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mieszkam w Wejherowie pani domnie zadzwoniła i wszystko mi przeczytala informujac mnie ze opłata handlowa wynosi 5 pln,powiedziałem jej że generalnie przy moim zuzyciu pradu oszczednosc jest prawie zadna,następnie pani poinformowała mnie jeżeli mam efakture to moze mi zmniejszyc opłate handlową do 3pln,wszystko to mialo miejsce 2 wrzesnia2015,pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

a w Wejherowie oplata handlowa 3 pln
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

ja tez by prosila o wyslanie tej rezygnaji adres : agniecha9@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

To aż przykre, że w naszym kraju człowiek człowiekowi wilkiem. Kłamcy i złodzieje! Nie polecam oferty Gwarancja Stałej Ceny Energa. To są manipulatorzy, którzy chcą zarobić na ludziach używając umów przygotowanych przez prawników i psychologów. Jestem za pozwem zbiorowym i obaleniem tego złodziejstwa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

@sliwa i tu się mylisz. Umowa zawarta telefonicznie jest zgodna z prawem. Powołujesz się na art. 20 Ustawy o Prawach Konsumenta - a czytałaś ten artykuł? Jest wyraźnie napisane, że umowa zawarta przez telefon musi być potwierdzona na papierze lub INNYM TRWAŁYM NOŚNIKU. Równie dobrze może to być zwykły dysk o ile rozmowa jest nagrywana (przy czym firma musi Cię poinformować o nagrywaniu rozmowy). Jedyne co możesz zrobić to poprosić o kopię tego nagrania - muszą Ci to udostępnić. Jeśli tego nie zrobią, nie mają nagranej rozmowy lub potwierdzonej na innym trwałym nośniku to wówczas możesz walczyć. Inaczej, moim zdaniem, nic nie wskórasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: STOP oszustom z Energii

Moja mama też została oszukana, dostała umowę na maila. Po rozmowie z radcą prawnym dowiedziała się, że jeśli nie potwierdziła umowy którą dostała (nawet na maila) to umowa taka nie odniosła skutków prawnych tym samym nie jest ważna. (Art.20 ust.2)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

STOP oszustom z Energii

Witam wszystkich wkręconych w oszukańczą "promocję". Napisałem skargę do UOKiK oraz pismo do rzecznika praw konsumenta jednocześnie. I coś DRGNĘŁO ! :-) Za lipiec energa zwróciła mi 16 zł opłaty handlowej, a na fakturze sierpniowej nie ma tej pozycji! :-)) Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, prowadzący do ROZWIĄZANIA umowy z oszustami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Może złożymy jakiś zbiorowy pozew przeciwko Enerdze?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Udało sie komus zrezygnowac z tej zlodziejskiej umowy? Pytam osoby ktore nie wypowiedzialy umowy przed uplywem 2 tygodni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Gdzie skup złomu z dobrymi cenami ? (9 odpowiedzi)

Gdzie w trójmieście znajdę skup metali kolorowych z najwyższymi cenami ? Chodzi mi o miedź ,...

Jak długo sprzedawaliście swoje mieszkania? (107 odpowiedzi)

Witam chciałabym wiedzieć jak dlugo sprzedawaliście swoje mieszkania ( liczba pokoi, metraż,...

Ile płaciliście za schody samonośne ? (33 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...