Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tez mi office zaoferowali. Najgorsze jest te ich naciąganie. Jak powiedziałem ze muszę się zastanowić to skłamała, że oferta wygasa od września. Nie przypuszczałem, że energa stosuje taką politykę, na myśl mi nie przeszło słysząc o opłacie handlowej by zapytać jakiego rzędu jest ta kwota. No i mam,wystarczy że nie powiedzą wszystkiego i już mogą nazywać taką ofertę uczciwą? Cena energii rośnie, myślało się że człowiek myślący logicznie zabezpieczy się przed tym.
Dość zawierania umów przez telefon. Dziś zawarłem umowę, jutro wysyłam pismo z linku podanego u góry przez Tomka(Dzięki wielkie,oszczędziłeś mi czasu) o odstąpieniu od umowy,nie będę czekał aż mi przyślą cokolwiek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie dzwonili dzis i obiecali w pakiecie Microsoft Office. To jakas nowosc w kuszeniu czy tez tak mieliscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skutki odstąpienia od umowy
czytała pani ta umowe

prosze o odp.
moj e-mai tdk1251@wp.pl czy bedzie sie kare placilo im?

pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skutki odstąpienia od umowy
czytała pani ta umowe

Jeżeli zażądali Państwo rozpoczęcia świadczenia usług lub dostarczania
energii elektrycznej przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, zapłacą nam Państwo kwotę proporcjonalną do zakresu świadczeń spełnionych do chwili, w której
poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy, z uwzględnieniem cen i stawek opłat wskazanych w umowie.
przez telefon zgodzilem sie na taka umowe
jesli zrezygnuje to bede placił kare im ( jaka to kwota )
mogla by mi pani napisac

prosze o odp. moj e-mai tdk1251@wp.pl

pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dzien Dobry
Jak mozna odstapic od tej umowy gdzie sie zglosic.
Gdzie pobrac dokumenty zeby zrezygnowac.
Prosilbym o pomoc z Pani strony e-mail tdk1251@wp.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mam identyczną sytuacje. Podczas rozmowy z konsultantem jakies 2 miesiace temu wyrazilem zgode, ale podczas rozmowy trzykrotnie zapytalem czy jakakolwiek oplata wzrosnie czy bede placił tyle samo ile place dotychczas, czy nie bedziecie mi naliczac dodatkowych oplat, rozumiem ze moj rachunek nie stanie sie wyzszy niz jest do tej pory na wszytskie te pytania konsultant odpowiedzial ze po to to jest zebym wiecej nie placil niz place, ze chodzi o to zeby klient byl zadowolony. powiedzial ze umowa zostanie wyslana poczta zebym mogl sie z nia zapoznac. Przez 2 miesiace nie przyszla do mnie zadna umowa żadną drogą, a wczoraj dostalem fakture za prąd wraz z jakas opłata handlową około 15zł/m. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić, Rozmowa była nagrywana więc gdzies to można odsluchać i tym samym udowodnić ze konsultant poprostu skłamał. Także nie dostałem zadnej umowy więc nie miałem szansy na rezygnację. Myśle że media powinny zainteresować się tą sprawą a poszkodowani powinni złożyć pozew zbiorowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dostaniesz faktury kwotą wyższa
bo doliczą ci dodatkową opłatę handlową. To oszustwo z którego nie jest łatwo się wymiksować. A jeszcze ciekawsze jest to że nie patrzą i nie sprawdzają czy rozmawiają z właścicielem. Po rozmowie telefonicznej z "panem Kaziem" z ulicy przysyłają na e-mail umowę i jeśli ktoś się zagapi i wywali to badziewie ze swojej poczty uważając że to spam - jest ugotowany. Po prostu uznają bezprawnie umowę za obowiązującą. Takie to obyczaje monopolisty w państwie prawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dostaniesz faktury kwotą wyższa
ą bo doliczą ci dodatkową opłatę handlową. To oszustwo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Przestań pieprzyć głupoty tak monopolistyczna firma jak Energa powinna być firmą zaufania publicznego a nie stosować złodziejskie praktyki. To jest możliwe tylko w tym chorym kraju!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

pytanie jak u ~energetyk i czy po odstapieniu od umowy wszystko wruci do normy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

piepszysz głupoty nie mówili ani słowa o opłacie handlowej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Co skreślić w tym piśmie "* odstąpieniu od umowy kompleksowej/sprzedaży energii elektrycznej* " ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pisz od razu na najwyższy szczebel władzy energa - obrót napisz: "skarga" i przedstaw swoją sprawę, dołącz załączniki. Zobaczysz, że zaraz będzie jak trzeba. Ja tak zrobiłam jak mieli mnie gdzieś i naliczali co chcieli, wszystko zostało szybko wyrównane, a tak udawali głupków, a jak nie pomoże pisz do UOKiK lub do ministra odpowiedzialnego za Energetykę. I niczego się nie bój. To oni z nas żyją a nie my z nich i złodziei trzeba tępić! Powodzenia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

lepiej odrazu wysłać skan lub listownie

Babeczka powiedziała że od 2 tyg do miesiąca przyjdą papiery na maila !!!!
Umowa zawarta została telefonicznie, więc chyba od tego czasu są liczone 2 tygodnie. Ot taka dziwna polityka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

A ja zadzwoniłam i pytała o opłatę handlową, a facet na infolinii udawał, że nie wiem o czym ja mówię!
Zlewka totalna i już wiem, że celowa
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeśli papiery przyniesie kurier to, czy wystarczy ich nie podpisywać, aby zrezygnować z oferty przedstawionej telefonicznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pismo pod tym adresem: http://energa.pl/object.php/act/sho/oid/4cedc181b80c5c12b9fd2ec7395e9ce8/v/1421613778
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam

Dzisiaj też do mnie zadzwonili, Po przeczytaniu raczej zrywam umowę.

poproszę na maila pismo o rezynacji z umowy

sl3dziu@gmail.com

Dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

ceny nie wzrosną o 20-30%
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

no dobrze, a jeśli przez te 4 lata będzie podwyżka cen to co? wtedy korzystamy nie? przecież wiemy, że na obniżkę nie mamy co liczyć a na podwyżki jak najbardziej??? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Drzwi zewnętrzne Aluhaus - warto? (33 odpowiedzi)

Dzień dobry, Chcemy wymienić stare drzwi na nowe. Stwierdziliśmy z mężem, że pójdziemy w drzwi...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (5 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

Meble ogrodowe (53 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...