Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie także dzwoniła Pani z Energii, ale podziękowałam, ponieważ nie zmieniam niczego ani nie biorę przez telefon, nawet jeśli chodzi o telefon, wówczas idę sama do siedziby firmy, oddziału itp. Za to mój brat dał się nabrać na pakiet medyczny lux medu z łapanki na ulicy, za pośrednictwem jakiegoś Centrum Energetycznego, także uważajcie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

uwazaj na co sie zgodzisz ja sie zgodzilem w marcu i czekalem na e fakture 4 miesiace / ani przepraszam ani pocaluj mnie w d*pe podobno wysiadl jakis system / dowiedzialem sie ze jesli zgodze sie na gwarancje stalej ceny to za kilowat pradu zaplace dwa grosze wiecej i za fakture zaplace czternascie zlotych wiecej , gdy otrzymalem fakture to myslalem ze mnie szak trafi te zlodzieje policzyli mi 25 zlotych za dwa miesiace oplaty za gwarancje stalej ceny a kilowat pradu w/g moich obliczen wynosi obecnie siedem groszy wiecej zapytalem czy moge zrezygnowac z tej przyjemnosci to dostalem odpowiedz ze jesli zrezygnuje to zaplace 50 zl za kazdy miesiac do konca umowy nie polecam energi i zadnych umow z nimi to jest poprostu okradanie ludzi !!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

No ja napisałem wniosek i wszystko dobrze sie skończyło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani z UOKiK użyła wyrażnie słowa: SKARGA !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

bardziej wniosek o udzielenie pomocy w zakresie praw konsumenckich, niż skargę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mili Państwo! i ja człowiek ostrożny i sceptyczny dałem się wkręcić tym OSZUSTOM!! Korespondencja z Energą jest BEZCELOWA, to strata czasu.
Dziś rozmawiałem z panią z UOKiK- jest prowadzone postępowanie w tej sprawie- należy złożyć tam PISEMNĄ skargę w godz.8-15 i cierpliwie czekać :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

A ja nie sądzę, żeby cena zmieniła się tak, żeby płacić miesięcznie więcej o te 15 zł. Ale przekonamy się za parę lat;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chyba słuszne spostrzeżenie z tą stałą ceną. Wszystko możliwe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tak sobie myślę że krzyczycie bo naliczają wam tą opłatę handlowa w wysokości 15 zł...a czy pomyślał ktoś iż w tej całej sytuacji możecie być wygrani..?przecież Energa moze podnieć cenę za energię...i będą psioczyć ci co sie nie zgodzili na tą "Gwarancję stałej ceny" czyli ja..a Energa wydoi z pieniedzy jednych..jak i drugich...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mnie umowę przysłali dosłownie na drugi dzień po rozmowie z konsultantem i tak na gorąco to zaakceptowałam , a jeszcze to że wyjeżdżałam chyba przyśpieszyło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Aga, ja nie dostałam umowy na maila od razu, kilka dni to trwało, więc może lada dzień... Załącznik 9 chyba dotyczy odstąpienia od umowy (pisałam wyżej), możesz wypełnić elektronicznie i tak tez go odesłać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba opinię!!

Akurat ja miałem to szczęście że mi przez prawie 2 miesiące nie przysłali umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba opinię!!

Pamiętam,żew tedy bardzo się spieszyłąm ,następnego dnia wyjeżdżałam na dwa tygodnie i chciałm mieć to uregulowane- nie przecztyałąm dokładnie i potwierdziłąm. Po prostu wierzyłam w to co mówił konsultant
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

prosiłam, ale do dzisiaj nic nie dotarło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Gdy dostała Pani umowę na maila to wysłała Pani maila do enegri z potwierdzeniem że zgadzam sie na warunki umowy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Zadzwoniłam dzisiaj tak jak Pan radził do Rzecznika . Pani bardzo miło ze mną rozmawiała, powiedziała,że sama miała taką propozycję od Energa i w tej chwili na biurku ma papiery z podobną sprawą.
Powiedziałą ,że dobrze zrobiłam pisząc do nich odpowiednie pismo, bo telefonować nie ma sensu i teraz muszę poczekać na odpowiedź ( mają na to 1 m-c czasu} ja wysłałam pismo 6 lipca, więc lada dzień powinnam dostać odpowiedż. W zależności od tego jak odpowiedzą mam później zebrać wszystkie papiery i przyjść do niej.
Tylko ,że powiedziała mi ,że umowa zawarta drogą meilową jest ważna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Opłata handlowa nie ma nic do rzeczy, bo oni i tak napiszą że była Pani poinformowana o wysokości opłaty handlowej.

Kwestia dotyczy tylko i wyłącznie czy podpisana była umowa, bo jeśli nie to bez sensu czekać, zadzwonić do Rzecznika dziś lub jutro i w ciągu 2 tygodni sprawa będzie rozwiązana. Na Pani korzyść oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

W tym momencie to chyba już z pomocą Rzecznika Praw Konsumenta...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeżeli otrzymałam umowę na maila - była tak długa,że przyznam się szczerze do końca nie przeczytałam ( pisemnej nie dostałam i nic nie podpisywałam) mam jakieś szanse? W telefonicznej rozmowie nic konsultant nie wspominał o opłacie handlowej.
W tej chwili prowadzę z nimi korespondencję wcześniej mailową, obecnie pisemną ( około miesiąca czekam już na odpowiedź).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki jest koszt budowy domu? (124 odpowiedzi)

Jaki jest mniej więcej koszt budowy domu? Posiadam działkę około 1000 m2 kilka km od Trójmiasta....

Jaki program do wizualizacji mieszkania?? (20 odpowiedzi)

Hejka, może ktoś polecić jakiś fajny program gdzie bede mogla zaprojektować całe mieszkanie?...

Ozdoby do pokoju (3 odpowiedzi)

Każdy chce aby pokoje w jego domu były zadbane, a on sam jak i jego goście czuli się w nich...