Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

do mnie tez dzwonili z gwarancją stałej ceny ale tam opłata handlowa wynosiła 5 zł i niby taryfa G12k w szczycie 0,47 i poza szczytem 0,31 to jest jakas inna GSC czy ta sama bo już się pogubiłam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Umowa kompleksowa oznacza, iż masz sprzedawcę i dostawcę prądu w jednej osobie (ENERGA OBRÓT S.A. - sprzedawca, ENERGA OPERATOR S.A. - dostawca) :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie pisałam w kontekście tylko Twojej wypowiedzi, ale ogólnie. W Twoim przypadku było nieco inaczej. Natomiast ja odniosłam się do GSC oferty telefonicznej. Tutaj jest na odstąpienie pełne 14 dni od momentu otrzymania umowy na maila lub pocztą.
Co do "wciskania" starszym osobom...wyobraź sobie, że roczniki 40-50 bywają bardziej ogarnięte, kumate niż niektórzy młodsi klienci (mają też z reguły większą kulturę,obycie ale nie o tym temat). Wielu klientów była świadoma, że opłata handlowa dochodzi i podpisywało. Można? Można. Często też, gdy osoba jest starsza, rozmawia się z młodszym członkiem rodziny. Nieraz też wspólnie z klientem omawiamy pozycje na fakturze, gdy klient ma ją przed sobą.
Cóż, ale oczywiście klient to ten biedny poszkodowany, a Konsultant wcielone zło;-) Nie robię nic niezgodnego z moim sumieniem, sama wielokrotnie zachęcam klienta do zapoznania się z GSC na stronie internetowej gdy nie jest przekonany. I wiesz co - wielu się zapoznało i również wyraziło zgodę. Szok co? Ale dalej wieszajcie na nas psy...proszę bardzo, skoro to Wam forumowicze ulży, zapraszam.
Btw. Skrypt jest układany przez prawników, jest zgodny z prawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dokładnie tak.
Kurier przywiózł nową umowę kompleksową (skąd ta nazwa? Energa ma jakieś kompleksy? ;>)
Od wejścia z "gwarancją stałej ceny" o którą nie prosiłem.
Jak pisałem, od wejścia od "promocji" odstąpiłem. Potem w BOK-u Energi dopytywałem się, czy odstąpienie było skuteczne. Powiedzieli, że było.
Kilka dni temu dostałem maila z Energi, że przyjęli moje odstąpienie ;)
Po miesiącu :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chodziło o nową umowę na inne nazwisko - pozwolę sobie zacytować wypowiedź Sadyla z początku wątku:

"Po ponad roku (!) walki z Energą o podpisanie umowy ze mną (cały czas była na poprzedniego lokatora) wreszcie się udało :/
Kurier przywiózł, podpisałem.... a potem na spokojnie przeczytałem.
No i oczywiście, wcisnęli mi Gwarancję Stałej Ceny, mimo, że wnioskowałem o zwykłą G11 :(
Oczywiście.. odstąpiłem od umowy w zakresie dotyczącym tej "promocji"."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kurier przyniósł Ci umowe do PODPISANIA? Przecież gwarrancji stałej ceny sie nie podpisuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Droga Konsultantko!

We wpisie z 2015-06-27 22:41 pisałem, jaka była moja historia.
Nie zawarłem dat. Kurier przywiózł mi do podpisania umowę w drugiej połowie czerwca, gdzie datą zawarcia umowy był 15/04
De facto.. po podpisaniu jej przeze mnie, Energa całkowicie zgodnie z prawem mogłaby się wypiąć.
Nie zrobiła tego. To jej plus.
Może dlatego, że przy każdym podpisie wpisałem datę czerwcową :D

> Nie róbcie z konsultanta krętacza.

Krętacz to może za duże słowo, ale umiejętność przemycania treści istotnych tak, żeby nikt ich nie zauważył, macie nieźle wyszkolone.
No i wciskanie oferty staruszkom.. za to powinien być paragraf (w zasadzie jest.. ktoś powyżej cytował) :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dokładnie, dzwoniąc do Was, dwukrotnie informujemy o opłacie handlowej. I słuchajcie - my mamy wytyczne, nie możemy wprowadzać klientów w błąd. Nasze rozmowy są odsłuchiwane, jesteśmy rozliczani za każde słowo. Ja zawsze mówię wyraźnie o opłacie handlowej, wolno i wyraźnie.
Nie róbcie z konsultanta krętacza. Zresztą za brak informacji o opłacie handlowej my ponosimy konsekwencje bo kierownicy na bieżąco nas odsłuchują. I ludzie - macie na odstąpienie 2 tygodnie od momentu otrzymania dokumentów a nie od rozmowy! Dla konsumenta ten czas został wydłużony z 10dniowej możliwości odstąpienia. To jest mnóstwo czasu by zapoznać się na spokojnie z ofertą. Pamiętajcie, każdy medal ma dwie strony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dziś miałam rozmowę telefoniczną i chciano mi przedstawić ofertę ok Ale w trakcie okazało się że podpisuje nową umowę to było nie fer. Zreflektowalam się w ostatniej chwili Ale zobaczymy proszę uważać na sposób przeprowadzenia rozmowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

ENERGA@energa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Może pani mi podać ich e-mail
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chcesz, to wierz jej, a potem dołączysz do innych pokrzywdzonych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ale przecież konsultantka objaśnia podczas rozmowy, że i tak "promocja" wejdzie w życie w następnym okresie rozliczeniowym oraz jeśli tak bardzo nalegam "pisemne potwierdzenie mojej zgody telefonicznej na zmiane dotychczasowych warunków umowy" (co powinno być umową do podpisania z warunkami, regulaminem itd...) przyjdzie PO 14 DNIACH od rozmowy więc albo teraz albo wcale ale zapewnia że nie ma innych ukrytych kosztów :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kilka słów wytłumaczenia. W rozmowi musi pojawić się 2 razy informacja o opłacie handlowej, bez tego nie puszczą rozmowy dalej, tzn, anulują ją, przynajmnien powinni. Jest to na zasadzie "zgodnie z p. Taryfą opłata handlowa będzie wynosić..." czyli nie, że dodatkowo, że jej nie było, ale jednak taka informacja pada, dugi raz podczas częsci formalnej.
druga kwestia, można zawierać umowy przez telefon, ale tylko ze swoim aktualnym sprzedawcą, czyli z firmą, z która się już ma umowe. Nie można z obcymi firmami, wtedy jest potrzebna zgoda na piśmie.
kwestia odstąpienia. Można odstąpić od umowy do 14 dni od dnia otrzymania dokumentów. Więc nie ważne czy umowe się dostanie po tygodniu czy po miesiącu, 14 dni się liczy od dnia otrzymania. Wtedy wypełnia się formularz odstąpienia, który jest dołączony do umowy. To, że wiele osób nie dostało w ogóle dokumentów to dlatego, że nie są wysylane poleconym, tylko zwykłym listem. A jak wiadomo poczta polska nie jest niezawodna. Jak sie nie dostało dokumentów to umowy w zasadzie nie ma.
nagranie rozmowy ciężko otrzymać, bo zwyczajnie lepiej powiedzieć, że przepadło. Chociaż się informuje, że klienta ma prawo do nagrania.
w razie dodatkowych pytań zapraszam, można powiedzieć, że o gwarancji stałej ceny wiem wszystko, domyślcie się skąd.
pozdrawiam, nie dajcie się.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie dajcie się wkręcić, potem będziecie żałować jak Wasi przedmówcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tczew dokładnie to samo usłyszałam dziś na prośbę o wysłanie umowy na maila, ze promocja dotyczy tylko oferty telefonicznej. Powiedziałam, że się zastanowię i może zadzwonić za 2 dni. O żadnej opłacie nie wspomniał :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Na Twoim miejscu bym się nie zgodziła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ha i tutaj jest najlepsze - odpowiedz jest taka ze promocja dotyczy tylko umowy przez telefon i nie ma możliwości wysłania papierkowej wersji ponieważ papierowa wersja nie istnieje (!) chodzi tylko o telefoniczną zgodę na promocyjne warunki w celu zachowania klienta na minimum 1 rok (wpierw było to 3 lata).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Poproś, żeby Ci przesłali ofertę na piśmie i przeczytaj wszystko na spokojnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

DO MNIE ZA 4TYM RAZEM ZAPROPONOWALI 7% MNIEJ I 0ZŁ OPŁATY HANDLOWEJ NA 1 ROK WAHAM SIĘ I NIE WIEM GDZIE JEST HACZYK???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Apartamenty w Trójmieście (9 odpowiedzi)

Witam. Które osiedla apartamentowców wg. Was są uważane za najbardziej ekskluzywne w Trójmieście?...

Czyszczenie tapicerek meblowych i pranie dywanów. (24 odpowiedzi)

Często na łamach forum pojawiają się pytania o godną polecenia firmę wykonującą usługi...

Gdzie skup złomu z dobrymi cenami ? (9 odpowiedzi)

Gdzie w trójmieście znajdę skup metali kolorowych z najwyższymi cenami ? Chodzi mi o miedź ,...