Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,.Proszę o napisanie co uzyskaliście,ja też czuję się oszukana zawarłam umowę przez telefon,przedstawiciel nie poinformował,mnie o opłacie handlowej,dostałam umowę i załączniki na maila,niestety przeczytałam je po 14-dniach.Uważam,ze jest to naciąganie ludzi ,ta umowa powinna się nazywać gwarancja stałej opłaty handlowej,też zraziłam się do firmy Energa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wiec tak. Zadzwoniłem do powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Powiedziała mi Pani, żebym napisał 'WNIOSEK
o udzielenie pomocy w zakresie praw konsumenckich' Pani Rzecznik nie zdziwiła się że chodzi o ENERGE. Pisze wniosek i dzis wysyłam. Powiedziała też, żeby nie pisać samemu do ENERGI bo będą zbywać. A rzecznikowi szybko odpiszą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Panie Pawle czy rzecznik praw konsumenta coś konkretnego doradził?
ja w dalszym ciągu czekam na pisemną odpowiedź Eerga-Obrót.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też zostałem wpuszczony w kanał, jestem za pozwem zbiorowy, razem można więcej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani Agnieszko, proszę napisać co Pani powiedzieli w biurze obsługi klienta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Również jestem poszkodowany... Umowy nie otrzymałem a opłata handlowa została doliczona do faktury bez mojej wiedzy. W dniu jutrzejszym wybieram sie do rzecznika praw konsumenta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja byłam na policji i w prokuraturze i powiedzieli ze jeżeli nie ma potwierdzenia umowy na piśmie, to taka umowa jest bezskuteczna w myśl ustawy z dnia 25 grudnia 2014 i mogę iść do biura obsługi klienta aby mi tę umowę przedstawili na piśmie a następnie z niej pisemnie zrezygnować i to powinno wystarczyć. Więc jutro idę...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Gwarancja stałej ceny to jeden wielki kant!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

proponuję pozew zbiorowy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też dałem się oszukać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

witam, udało się Panu dowiedzieć o cesji lub zmianie osoby figurującej na umowie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ale w opłatę jest wliczony podatek akcyzowy, a cena podana jest w brutto :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dziękuję za informację, bardzo pomocna. Dzięki takim informacjom wysłałam rezygnację klika dni przed upływem możliwości ze zrezygnowania..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Przed chwilą rozmawiałam z pania z infolinii i powiedziała że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od doreczenia dokumentów bez ponoszenia żadnych kosztów . Powyżej 14 dni doliczają 50 zł miesięcznie za rezygnację z umowy lojalnościowej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jak zobaczyłam fakturę, która zawierała opłatę handlową zaraz do nich przedzwoniłam,rozmawiałam z konsultantką,która nic konkretnego mi nie odpowiedział - powiedział,że mam opisać całą sytuację w mailu, niestety po dłuższej korespondencji mailowej nic konkretnego mi nie odpisano.
Na koniec podali mi adres na ,który mam wysłać pismo.
06.07.2015 r. wysłałam do nich pismo i czekam na odpowiedz.Fakturę opłaciłam bez opłaty handlowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Maria napisz czy coś wskórałaś mój maż taż sie zgodził i na czas nie odesłaliśmy rezygnacji nie było mowy o tym że będzie płacone 14 99 zł więcej za to że jest e-faktura 2 lata byłam na e-fakturze i nic nie płaciłam a teraz muszę bo te 14.99 to ta gwarancja stałej ceny jest jak dzwoniłam do nich to pytano się czy umowa została zawarta na 3 miesiące czy na cztery lata ale w rozmowie nikt męża się nie pytał czy chce na 3 miesiące tylko odrazy na 4 mu wepchnęli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
też dałem się nabrać.Prowadziłem z nimi korespondencję, a teraz piszę skargę na nich d oUrzędu regulacji energetyki

pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wypowiedź nie na temat - chodzi o gwarancję stałej ceny a nie o zmianę operstora.Czytaj tekst a nie fantazjuj !
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

obecnie wszystkich swoich znajomy ostrzegam przed tego typu telefonami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Uważam ,że sprawą powinien zając się prokurator, mnie również na to nabrano - umowa na 36 miesięcy W trakcie rozmowy telefonicznej nic nie wspomiano o miesięcznej opłacie handlowej 15,99zł.
Straciłam dobre zdanie o Energa -Obrót , po skończonej umowie nie przedłużę z nimi już żadnej umowy. Obecnie piszę do nich pisma ,ale nie wiem czy to przyniesie jakoś rezultat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Kuchnia na wymiar - cena - opinie (187 odpowiedzi)

Witam wszystkich ! :) chciałabym prosić o pomoc w wyborze firmy, która zrobi mi meble kuchenne na...

Jaki jest koszt budowy domu? (124 odpowiedzi)

Jaki jest mniej więcej koszt budowy domu? Posiadam działkę około 1000 m2 kilka km od Trójmiasta....

Meble ogrodowe (53 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...