Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

No właśnie to Energa oszukuje klientów, i to przez telefon opowiadając klientowi czy też potencjalnymi klientowi o korzyściach x podpisania umowy. Czy jest po prostu oszustem. Moja rada nie podpisywać umowy i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do tego aby nie zgadzać się na ofertę Energii już chyba nikogo nie trzeba przekonywać na tym forum. Otrzymałam chyba najwyższą kwotę za gwarancję stałej ceny bo aż dodatkowo 24,99 zl co miesiąc. Dzięki temu forum moja reakcja wobec Energii była natychmiastowa. Nie czekając na pismo, które mialo przyjść ma emaila w ciągu 7 dni- (a nie przyszło), wystosowałam do nich pismo z informacją, że rezygnuję z oferty i wnoszę o kontynujację umowy na dotychczasowych warunkach. Dodatkowo nadmieniłam, że nie otrzymałam oferty ani na piśmie ani na innym twardym nośniku, więc umowa w świetle prawa nie została zawarta. Pismo zostało wysłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Wciągu 3 dni roboczych otrzymałam potwierdzenie, że proces wprowadzania zmian w mojej ofercie uległ anulowaniu, a umowa będzie realizowana na dotychczasowych warunkach. Wysyłajcie pisma jak najwcześniej i jasno precyzujcie swoje żądania w przeciwnym wypadku będą z nami robić to, co będą chcieli. Niestety wszędzie i do każdego należy podchodzić z nieufnością. Takie czasy :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie właśnie 30 .04.2018 r. skończyła się ta nieszczęsna umowa " gwarancji stałej ceny "zawarta na 3 lata. Nikt do mnie nie dzwonił i byłam pewna ,że powrócę do wcześniejszej umowy i stawek w taryfie G-11 . Niestety faktura za miesiąc maj została wystawiona w/g taryfy G-11 k , gdzie jest opłata handlowa 7,50 zł i stawka za energię całodobową wyższa niż w taryfie G- 1 1 i w rezultacie jak przeliczyłam te wszystkie wymienione składnik , to wychodzi do zapłaty jeszcze więcej niż przy opłacie handlowej 15,99 zł. Nie podpisywałam z nimi żadnej umowy na taryfę G-11 k. Napisałam do nich , niestety odpisują ,że stosują prawidłowe stawki. Taryfa G-11 , którą miałam przed trzema laty nie zawiera opłaty handlowej i opłata KW energii całodobowej jest niższa. Dzisiaj wysłałam następne pismo . Nie wiem czy powinnam zwrócić się z tym do rzecznika praw konsumenta? To co wyprawia energa z klientami to jest nie do pomyślenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałem podobnie. Kończyła mi się umowa z gwarancją stałej ceny i też atakowali mnie telefonami z kolejną "super ofertą". Nie zgodziłem się na żadną i po upływie okresu, na który miałem umowę z gwarancją stałej ceny przeszedłem automatycznie na taryfę wcześniejszą. W moim przypadku była to G12. Ceny prądu niższe niż przy gwarancji stałej ceny i nie ma opłaty handlowej. Moja rada to nie dać się wciągnąć w ich kolejne oferty. Podnieśli kwotę opłaty handlowej oferując jakąś usługę fachowców od remontów. Nie wiem dokładnie na czym miałoby to polegać, ale fachowców jak będę potrzebował to sam sobie znajdę. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Iść do siedziby podpisać nową, normalną umowę najlepiej z taryfą G11 bez żadnych bajerów i promocji. Bo to tylko pic na wodę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam!
Kończy mi sie nieszczęsna umowa z gwarancja stałej ceny. Wydzwaniają do mnie o przedłużenie, ale nie zgodzę się już na stałą cęne. Jak z nimi gadać, żeby wypertraktować jak najkorzystniejszą ofertę? Nie znam się zbytnio? Dzięki za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nic nie podpisywać
Jeśli chcesz coś zmienić najlepiej najpierw poczytać w internecie a później pójść do biura.
Nie godzić się na nic przez telefon ani nie wpuszczać domokrążców do domu
Polecam tobie prąd od PGNiG.
W razie pytan pisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

śmieszny człowieku firm oferujących sprzedaż energii jest w Polsce prawie 200! wybór należy do Ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopóki nie podpiszesz to zawsze masz możliwość wyboru innego operatora. Powiedz jej że przed podpisaniem chciałbyś spokojnie przeczytać umowę i niech Ci ją prześle np. mailowo. Wtedy przeanalizujesz i podejmiesz decyzję .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwoniła do mnie babka z energii co robić ? Podpisywać czy się na to nie zgodzić ? Jeśli się nie zgodzę to mam szanse energię dostać od kogos innego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu link działa:
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12277
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj masz decyzję UOKiK w tej sprawie.
https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14067
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo pani była tak szkolona, żeby nie dać możliwości lub czasu na odmowę. Możemy wiedząc że dzwoni ktoś z Energa eż włączyć nagrywanie w telefonie. Wtedy są duże szanse że uda się bezboleśnie odstąpić od umowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2018-03-06 16:22:20
Przyjąłem podobną ofertę i teraz płacę od 1,5 roku opłatę handlową 15.5zl co miesiąc a ceny energii pozostały bez zmian. Stała cena dotyczy tylko ceny energii a nie przekazu, co czyni ofertę bezsensowną dla klienta. Pozdrowienia i nie daj się złapać
Wczoraj odebrałam telefon od Energa z ofertą. Rozmowa oczywiście jest nagrywana po naszej ustnej zgodzie. (tzw.nasza zgoda na jednorazową rozmowe) Pani szybko czyta ofertę i przechodzi do finalnego pytania o potwierdzenie danych klienta. Natychmiast należy przerwac tej pani i jednoznacznie i glośno powiedziec że nie wyrazamy zgody i nie jestesmy zainteresowani tą oferta!!!! Najlepiej nie odbierać od nich telefonu!!!! ( do mnie dzwonili z nr. 5887703520, wcześniej próbowali z 5887703505 i 5887703525)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjąłem podobną ofertę i teraz płacę od 1,5 roku opłatę handlową 15.5zl co miesiąc a ceny energii pozostały bez zmian. Stała cena dotyczy tylko ceny energii a nie przekazu, co czyni ofertę bezsensowną dla klienta. Pozdrowienia i nie daj się złapać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To oszustwo !!!!!! doliczają jakąś wysoką opłatę handlową , ja płacę przez to co miesiąc wyższe rachunki o 35 zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzajcie strony o których pisze poprzednik, bo często takie sprawy były urzędowo rozwiązywane i można wypowiedzieć umowę jeżeli jest zawarta na podstawie oszustwa lub wyłudzenia, tylko trzeba znać swoje prawa i wiedzieć że jest taka możliwość, a to często jest na właśnie tych stronach dla konsumentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naciagacz, corka dewelopera hahahaha
2018-02-21 22:52:58
naciagnięty
2018-02-21 22:13:45
i ja się dałem nabrać za 88kw płaciłem 64 zł co dwa miesiące,a teraz płace 107 zł -pakiet premium,masakra,taka firma,a tak naciąga,ostrzegam innych,przedemną płacenie przez 24 miesiące i danina prawie 1000 zł na tych oszukańców
rozwiazanie problemu ale 3miasto blokuje dodanie tresci UOKiK

uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14067
Przedstawiciele tej firmy odwiedzając mnie w domu zaproponowali mi tańszą energię twierdząc że (…) dostawca energii zostanie ten sam tylko zmieni się cena na niższą. - to jedna z wielu skarg, jakie wpływały do UOKIK, rzeczników konsumentów oraz Urzędu Regulacji Energetyki

Wprowadzanie w błąd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

naciagnięty
2018-02-21 22:13:45
i ja się dałem nabrać za 88kw płaciłem 64 zł co dwa miesiące,a teraz płace 107 zł -pakiet premium,masakra,taka firma,a tak naciąga,ostrzegam innych,przedemną płacenie przez 24 miesiące i danina prawie 1000 zł na tych oszukańców
rozwiazanie problemu ale 3miasto blokuje dodanie tresci UOKiK

uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14067

wpiszcie to co wyzej w wyszukiwarke i bedziecie mieli caly tekst UOKIKu w sprawie Energi Obrot i oszukiwania na oplacie handlowej itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i ja się dałem nabrać za 88kw płaciłem 64 zł co dwa miesiące,a teraz płace 107 zł -pakiet premium,masakra,taka firma,a tak naciąga,ostrzegam innych,przedemną płacenie przez 24 miesiące i danina prawie 1000 zł na tych oszukańców
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (5 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.

ogród (18 odpowiedzi)

Jak macie urzadzony? tak aby nie było trzeba dużo w nim robić:)

Wykonczenie/remont ku refleksji i przestrodze (24 odpowiedzi)

Witam. Aktualnie jestem jednym z wielu,ktorzy chca lub sa w trakcie remontu swojego pierwszego...