Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Moją Babcię naciągnoł młody chlopak którego nie dało się wygonić domu.
Babcia licząc że odłoży pare groszy z emerytury podpisała atrakcyjnie niskie ceny prądu.
Mieszkamy teraz razem i przychodzą nam koszmarne kwoty do zapłaty za prąd jestem 4 osobową rodziną i nie wiadomo co byśmy musieli robić żeby naciągnąć pradu na 800 kw.Teraz mamy ogromny problem musimy przekierować sie do rzecnika praw konsumenta.A RACHUNKI PO 600 ZŁ MIESIĘCZNIE NIE MALEJĄ!!!
NIE PODPISUJCIE Z NIMI UMOWY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety mąż podobnie zrobił ale te koszty to nic dodatkowo zobacz na fakturze płacisz energie czynna całodobowa za 1kwh 0,2550 i jeszcze stała opłata która płaciliśmy do tej pory 0.2285 więc płacimy podwójnie za 1kwh
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, mam ten sam problem ,chciałabym rozwiązać umowę z energia czy udało się pani zerwać bardzo proszę o kontakt.mejlowo. babutek1964@wp.pl. POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak czuję się oszukany, choć u rzecznika nic nie wskóram. Ponieważ w tym państwie oni działają zgodnie z prawem. A teraz jak to było, chodzi o Energa. Dodam że cały czas byłem związany właśnie z Energą. Zadzwonili do mnie również. Po całej prelekcji którą wygłosił mi dzwoniący, pytam się gdzie jest haczyk ? A on mi na to że haczyka nie ma, chodzi tylko o to żeby utrzymać klienta przy sobie. No skoro tak, to wyraziłem zgodę, na przystąpienie do gwarancji stałej ceny. Elektronicznie dostałem umowę, kilka stron drobniutkim pismem. Więc nie zagłębiając się w treść, zatwierdziłem umowę. I po otrzymaniu pierwszej faktury, stwierdziłem, że opiewa na sumę zwiększoną o 14,99 zł (opłata handlowa) rozliczam się rozliczeniem rzeczywistym, więc od razu stwierdziłem wyższą kwotę. Więc dopiero teraz zagłębiłem się w treść umowy, a tam gdzieś w środku jest informacja że, do faktury będzie doliczana kwota 14,99 zł miesięcznie, właśnie jako opłata handlowa. Oraz w razie rezygnacji z umowy, będzie naliczana kara 50 zł miesięcznie do końca umowy. W moim przypadku to trzy lata. I tak przez trzy lata, wydębią ode mnie prawie 540 zł ( 36*14,99). Dodam że w pierwszym miesiącu, otrzymacie dwie faktury (ze starej i nowej umowy) i będzie dwa razy pobrana opłata abonamentowa i przesyłowa. A teraz rada, gdy zadzwonią grzecznie podziękujcie nie wdając się w dyskusję i poproście żeby więcej nie dzwonili. A na pewno zostanie wam w kieszeni 540 zł.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ano, ano. polecam małych sprzedawców, stawki konkurencyjne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli czujecie się Państwo oszukani to na taką okoliczność można skorzystać z instytucji rzecznika praw klienta. Skontaktować się z nim i wyjaśnić sprawę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

najlepiej wybierać kogoś sprawdzonego i wtedy mieć pewność ze nikt nas nie oszuka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, również dałam sie oszukać. Proszę o pomoc jeśli można prosiła bym o wzór pisma na emaila monia19_98@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, też dałem się wrobić, byłem w energii i straszą mnie jeśli zrezygnuję to zapłacę miesięcznie 50zł kary, bardzo proszę jeśli posiada Pan to pismo odwoławcze bardzo proszę o przesłanie mi na adres trojmir@o2.pl z góry dziękuję Mirek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam.
Ja również dałem się nabrać, jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu to czy prosiłbym o przesłanie na mój e-mail wzoru pisma skierowanego do energi, mój e-mail traczyk80@o2.pl, z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja mama też została nabrana w punkcie klienta. Po śmierci mojego taty chciała przepisać licznik na siebie na starych warunkach jakie były do tej pory i w 2015 roku przepisała.... tyle,że Pani oszustka nie poinformowała jej,że będzie opłata handlowa a wręcz przeciwnie mówiła,że będzie tylko zmiana umienia na rachunku a reszta się nie zmieni.... takie oszustwo na emerytce zrobili!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie też nabrali. Nie powiedzieli,że opłaty handlowej nie ma przy innych taryfach. Za 31 kWh zapłaciłem ponad 57 zł. Poprzednio byłem w PGE Obrót S.A. - za takie zużycie zapłaciłbym ok. 20 zł. Prosiłem o tanią taryfę, a dostałem droższą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to oszustwo nie ma żadnej stałej ceny , dałam się nabrać i podwyższaja często opłaty pobirają też te same opłaty dwa razy w miesiącu po podpisaniu umowy nie można jej zerwać bo trzeba zaaaaaplaciiić wysoką kare ostrzegam nie dajcie się naaabrać bo to złodzieje i naciągacze
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest celowe i świadome naciąganie klientów na wyższe koszta. Okazuje się czytając wpisy ,że jest to ogólne przyzwolenie na oszustwa ze strony Energii-Obrót !!! Dziwię się tylko ,że odpowiednie organa w Polsce ścigające tego typu wyłudzenia nie zajmują się tym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nie zrobisz .Podstępnie naciągają ludzi na ekstra koszta . Przy taryfie G11K oprócz wyższych kosztów stałych doliczają jeszcze opłatę handlową 13zł./mies.(!!!) Czego przy taryfie G11 nie ma. Energa-Obrót to państwo w państwie.Te podstępne naciąganie klientów nadaję się tylko do telewizji .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie też dzwonili kilka razy z gwarancją stalej ceny,ostatecznie zgodziłam się na rok Obecnie dostałam rachunek na której jest opłata handlowa 8 zł i grupa taryfowa G12 WK Dzwoniłam do Enera-Obrót SA. konsultant powiedział że teraz nie mogę mieć taryfy G 12 W i mam ceny standardowe ( to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajnie w kocu zajmą się indywidualnie każdym klientem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, mam problem z opłatą handlowa, ktora jest naliczana od 2015 roku, od tamtej pory ojciec nie dostawał zadnych faktur, naciagneli go telefonicznie na tą nową umowę. Wczoraj dopiero udało nam się zalogować na ebok. Zawsze dostawał faktury za garaż 13-17 zł na dwa miesiące, teraz o 30 zł więcej. Jak rozwiązać tą umowę. Czy spłacić poprzednie faktury nie uwzględniając tej opłaty handlowej. Jeśli można to proszę o jakąś pomoc lub informacje jak napisać pismo na maila piowil80@gmail.com lub telefon 502462276.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowna Pani.
Jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu to czy mogłaby Pani przesłać na mój e mail wzoru pisma skierowanego do Energii?Dla przypomnienia podaję e-mail mirekmatulewicz@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez czytalam, ze te male firmy sprzedajace gaz czy prad są atrakcyjniejsze od tych gigantow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Ubezpieczenie mieszkania (147 odpowiedzi)

chcemy ubezpieczyć mieszkanie ale nie wiem gdzie najlepiej i w miare cenowo , fajna bylaby opcja...

czym myjecie drzwi kabiny prysznicowej? (48 odpowiedzi)

Dziewczyny, poradzcie, ja zwariuję. Strasznie duzo czasu schodzi mi na mycie drzwi kabiny...

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (5 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.