Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 74

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

No i mnie też oszukali z premedytacją, napisałam maila właśnie i czekam na odpowiedź. Jeśli nie będzie pozytywna, zgłaszam sprawę do Prokuratury.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Polecam wszystkim "nabitym" w tą "promocję", wizytę w lokalnych Prokuraturach i nie dajcie się spławić, bo to wyczerpuje znamiona KODEKS KARNY Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

niestety też dałem się nabrać... słała cena nie dla gospodaestw domowych oczywiście wychodzi drożej, opłata handlowa wynosi 15 zł i o tyle będziecie płacic więkasze rachunki a wypowiedzenie nie wchodzi w gre tak jest zapisana umowa,że strach sie bać....
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pisanie maili, dzwonienie na infolinię nic wam nie da... Dzwoniący konsultant ma obowiązek przeczytać wam tzw. "część formalną" w którymś tam punkcie jest podana wysokość opłaty handlowej z usługą e-faktury lub bez niej. Po tym, gdy wszystko odczyta dopiero przechodzi do wszelich potwierdzeń.A , że kto słuchałby jakiegoś faceta dukającego przez słuchawke 3 strony umowy to z biegu mówimy: "Tak" i potem mamy problem. Wiem, bo sama się też nacięłam. Miały być rachunki takie same, nawet niższe a tu koło 30 zł w górę... Niby okres wypowiedzenia jest, ale jest także kara ..50 zł za kazdy miesiąc.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, mnie niestety też tak naciągnęli...rachunek miał nie wzrosnąć przy jednakowym zużyciu prądu JAK dostałam rachunek to oczy mi wyszły na wierzch, wzrost ceny o 50%....jestem zdruzgotana i wściekła,że tak dałam się oszukać.Też prowadzę z nimi korespondencje, ale wątpię czy uda mi się wrócić do poprzedniej formy rozliczenia...po prostu OSZUŚCI !!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja też się dałem w to wrobić. Dzwonił jakiś facet z Energii, mówił o wzroście za kw dopiero po 3 miejscu po przecinku i że przez 4 lata cena się nie zmieni, nie pamiętam czy w ogóle wspominał mi o tej opłacie handlowej...Jak zobaczyłem pierwszy rachunek, że wychodzi mi drożej o jakieś 20 zł przy podobnym zużyciu, to się mocno wpieniłem, wysłałem im maila o rezygnacji z tej umowy, odpisali mi, że minęło już 14 dni od zawarcia umowy telefonicznej i jeśli chcę zerwać umowę to musiałbym im do 2019 płacić 50 zł miesięcznie!!! Zdębiałem, ale przypomniałem sobie, że oni mi tej umowy ani na pocztę ani na maila nie przesłali, nie mogłem się z nią nawet zapoznać. Więc wystosowałem kolejnego maila,że jeżeli mi nie przywrócą poprzedniej to zwrócę się do UOKiK -u. Było to 2 czerwca,do dziś czekam na odpowiedź. Myślę, że sensownie byłoby powiadomić media i akcję nagłośnić,żeby Ci złodzieje nie oszukali następnych
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mam to samo opłata handlowa na 2 miesiące z 0 zł. Na 30 zł. - omijać z daleka !!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Odradzam korzystanie z kalkulatora URE. Nie jest zbyt wiarygodny. Króluje w nim duon, tylko dlatego, że oferuje super cenę podczas pierwszego roku. Porównywarka cen prądu powinna brać ceny z całego okresu obowiązywania umowy, niestety ta tak nie robi. Tutaj więcej info na temat tej porównywarki: http://blogenergetyczny.pl/ure-kalkulator-energii-elektrycznej/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ten kalkulatorek to możesz se wsadzić.... nie wiem jak oni liczą te oszczędności, ale są wyssane z palca, najprościej wrzucić wszystko do excela, a Energii podziękowałem za "promocję" stałej ceny i zmieniłem operatora!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki jest kalkulatorek. Można sobie przeliczyć, jaki operator wyjdzie najkorzystniej dla konkretnego odbiorcy:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dziekuję wszystkim za wpisy!
i Wesołych Świąt życzę!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

NIE POLECAM!!! Prąd może trochę tańszy, ale za to opłata handlowa wzrasta z 0 zł / mc do 15 zł / mc. W moim przypadku przy zużyciu energii na poziomie 200 kWh wychodzi drożej. Dałem się nabrać i żałuję.
popieram tę opinię 55 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kiedy odchodzilem z Energii dali mi obnizke o ok 20%. I tak odszedlem do RWE. Roznica wyniosla 43%.
Dodam, ze w RWE mam zapisane ceny w umowie na poszczegolne lata a w Enerdze proponowali np upust od aktualnych cen. Smiech na sali !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

"energa" jest operatorem - dostawcą prądu, a sprzedawcą może być inny podmiot np. plus gsm... i można go zmieniać do woli!!! Oczywiście wszystko zależy od umowy jaką się zawiera. Znam przedsiębiorców, którzy zmieniając sprzedawcę otrzymali rabaty na ok 20-25%. Jedyną niedogodnością jest opłacanie dwóch rachunków, jeden za opłaty stałe, przesyłowe i coś tam, a drugi za rzeczywiste zużycie energii.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

nie można zmienić sprzedawcy energii bo w naszym kraju jest tylko jeden i jest to Energia, a naciągacze którzy to proponują to zwykli oszuści. Było już kilka programów na ten temat jak ludzie się zadłużyli na kilkadziesiąt tysięcy właśnie poprzez podpisanie umów na dostarczanie energii przez jakieś dziwne "firmy"
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 64

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

hej...
do mnie też dzwonili z taką propozycją, poprosiłem o kontakt po niedzieli i tak na spokojnie to sobie myślę, że chcą uniemożliwić zmianę sprzedawcy energii, bo dzisiaj nawet w pakiecie z telefonem komórkowym można kupić prąd ;)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

SKARPETY SPORTOWE & ARTYKUŁY ORTOPEDYCZNE I REHABILITACYJNE (4 odpowiedzi)

Zapraszamy do nowo otwartego SKLEPU ORTOPEDYCZNEGO, który mieści się na Gildii nr 1, BOX 117....

kursy florystyczne w Gdańsku (16 odpowiedzi)

Witam, poszukuję w Gdańśku kursów florystycznych-dekoratorskich - co możecie polecić, poproszę...