Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Dziękuję za Twój wpis, dzieki niemu mogę sie uchronić przed błedem. Dzwonią do mnie od dwóch dni, dałam sobie czas do jutra, żeby sprawdzić ofertę i trafiłam na Twoją historię; teraz już wiem, co zrobić, jak zadzwonią jutro.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy rozpisuja sie o oplatach handlowych.Tojest jeden z problemow Energii.Nikt nie pisze co wyprawiaja z f-rami. Np. za rok 2017 dostalam 5 faktur jednoczesni 24.11 2017r z terminem zaplaty 21.11.2017 wszystkie nna raz ! Za listopad 2017 / za jeden m-c /f-ra fikcyjna opiewala kwote jaka oplacam srednio przez 4 m-ce. Pewnie zabraklo im pieniedzy na pensje Prezesow. W/G umowy powinnam rozliczac sie z nimi co 2 m-ce zgodnie z odczytem OSD. W porownaniu z bylym moim dostawca place wiecej. Nie moge sie doczekac konca mojej umowy z nimi i wrocic do starego dostawcy !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy podczas rozmowy telefonicznej konsultant poinformował o kwocie opłaty handlowej. Rozmowy są nagrywane Rzecznik Praw konsumenta ma prawo do dsłuchania takiej rozmowy. Gdyby się okazało że klient nie został poinformowany powinien po złożeniu reklamacji. otrzymać korekty. Znam przypadek że Energa wystawiła korekty po rozmowie telefonicznej klienta, który nie został poinformowany o dodatkowej opłacie wybierają gwarancję stałej ceny.

A D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gwarancja stałej ceny wiąże się z dodatkową opłatą handlową za każdy miesiąc przez okres trwania tz .promocji to jest promocja dla firmy a nie dla klienta. opłaty handlowe są od 7 zł brutto do około 17 zł. zależy od wybranej promocji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ale jak straszyli wyższą ceną, a okazało się że jest niższa, to oszuści i tyle. Szkoda że nie można tego udowodnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W grudniu minęły mi te 3 lata umowy z gwarancją stałej ceny. Atakowali mnie wielokrotnie aby skorzystać z ich najnowszej oferty z opłata handlową 16 zł. Straszyli, że jak nie skorzystam to będzie mnie obowiązywał cennik standardowy z dużo wyższą cena niż proponują. Dziś dostałem fakturę i okazuje się, że cena prądu niższa niż w ofercie z gwarancją stałej ceny i dodatkowo brak opłaty handlowej. Piszę aby inne osoby nie dały się nabrać na ich "super okazje". Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Teraz dokładnie sprawdziłem - rozmowa miała miejsce 04.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam Wszystkich!

Do mnie też dzwonili dłuższy czas temu - około roku może trochę mniej i również przystałem na ich ofertę. W następstwie tego nie otrzymałem fizycznie umowy na emailu też niczego nie zauważyłem... Sprawdziłem faktury od początku obiektu czyli od 2016 roku i oplata handlowa była na fakturze zawsze ale wcześniej (około 5zł netto) jak i teraz wynosi u mnie 4 zł netto na miesiąc ale nigdy w takiej wysokości jak u Was. Jaką macie cenę energii czynnej dziennej i nocnej ? U mnie jest to odpowiednio 0,3855 oraz 0,2558zł netto za kWh w taryfie G12K.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Oszustwo doliczą Ci opłatę handlową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tu możecie pytać o wypowiedzenie umowy:
https://www.uokik.gov.pl/kompetencje_prezesa_uokik3.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O umowy pytajcie tu:
https://bip.ure.gov.pl/bip/skargi-i-wnioski/19,Skargi-i-wnioski.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nigdy są to naciągacze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałem to samo dwie młode panie przychodzą do mnie do domu w sobotnie popoludnie z ofertą stałej niskiej ceny.. bo prąd od 2018 roku ma być droższy. Nie mówią ze są z energa tylko ze będzie nowe logo na umowie i rachunku. Ale wszystko po staremu bo jako staremu klientowi PGE mi się należy GSC. Niestety podpisałem! Na szczęście jest 14 dni na odnowę.. wiec wysłałem list polecony z potwierdzeniem odbioru napisany dwa dni po wizycie tych pań. Rezultat po około 2 tygodniach dostaje list Energ anuluje umowę i uważa ja za nie ważna. Wiec uważajcie na tych oszustów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wow ! Ale miłośnik ! Moja rada to Nerwosol dwa razy dziennie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ! Ale nerwowy ,ja tak ze radze autorowi tej wypowiedzi wizyte u dobrego specjalisty. Niema co o nerwy trzeba dbac,. Jak nie to zawał albo wylew gotowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie warto korzystać z możliwości wyboru, jakie umożliwiają obecne przepisy. Wszystko i tak jest kwestią handlowa - tego jaką cenę nam zaproponuje. Nie jest zatem powiedziane, że właśnie z Energii otrzymamy najkorzystniejszą propozycję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wyszczegajcie się tych bandytów naciagaja ludzi A jak P odpiszecie kontrakt z diabłem to już po was nikt i nic wam nie pomoże do końca umowy. ludzie wyszczegajcie się tej energi. to lichwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to bym nie wierzyła takim promocjom. Gdzieś kurde musi być haczyk.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Energa bez skrupułów oszukuje odbiorców z którymi zawiera umowy ;Gwarancja stałej ceny ; Takie umowy powinny być zawierane tylko na 3 lata a oni te umowy z odbiorcami zawierają nawet na okras 5- letni . Faktura z opłatą handlową przychodzi po takim okresie żeby odbiorca nie mógł wypowiedzieć umowy ,bo takiego punktu o opłacie handlowej w umowie nie znalazłem. W tej sprawie skierowałem do Energii kilka pism odpowiedz wymijająca co do pytania , jedynym to regulamin .W tym który otrzymałem nie ma mowy o opłacie handlowej to jest regulamin obowiązujący od 25.12. 2014r. do 31. 03. 2015 r. jest jeszcze jeden regulamin który obowiązywał parę dni . W regulaminie który obowiązywał od 25 12 .14 r. w rozdz. V nie ma mowy o opłacie handlowej .Opłata handlowa jest w regulaminie obowiązującym od dn. 01.07 .15 r. rozdz, V lub III. zależy która strona się odtworzy .Ja podpisałem umowę w 22.01 2015 r. w której to opłaty handlowej nie ma ,ale na fakturach tako opłat jest . Kilka pism nic nie dało Energa idzie w zaparte . Ale my dojdziemy do prawdy tak jak prezes PIS-U.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Przymorze - jakiej wielkości grzejnik łazienkowy? (21 odpowiedzi)

Nie znam się na tym. Nie wiem jaki grzejnik kupić do łazienki. Ktoś pomoże? Przymorze, blok 4p. W...

gdzie chodzicie do stomatologa? (10 odpowiedzi)

Gdzie chodzicie do stomatologa częściowo refundowanego przez NFZ? proszę o rady i namiary na...

Willa Krzywoustego (5 odpowiedzi)

W okolicy, w której powstaje Willa Krzywoustego znajduje się bogato rozwinięta infrastruktura -...