FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

Czy są tu kobietki chcące iść do policealnej szkoły na kierunek OPIEKUNKA DZIECIĘCA? Szkoła jest bezpłatna ale musi być 20 osób by utworzyli grupę w tym kierunku.Dziewczyny-nie zaleznie od wieku,zastanówcie się bo to naprawdę świetna szkoła dla tych które uwielbiają dzieciaczki a potem szansa na świetną pracę bo żłobków i przedszkoli czy domów dziecka i innych podobnych miejsc z maluchami jest coraz więcej. :) Mam nadzieję że znajdzie się więcej osób chcących tam uczęszczać bo Ja bardzo bym chciała ale narazie jest zbyt mała ilość chętnych. Szkoła jest w Gdyni głównej oto link do niej http://www.msz.vti.pl/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

żeby mieć świetną pracę w żłobku lub domu dziecka trzeba skończyć studia o kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a żeby iść do przedszkola wczesną edukację ew. ped. przedszkolną. więc nie wprowadzaj kogoś w błąd. szkoda kasy, uprawnień żadnych nie ma, można najwyżej opiekować się dziećmi prywatnie, co robi się zazwyczaj bez żadnej szkoły.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

No Jak widzisz, Kiedy dowiadywałam się w domu dziecka i w kilku przedszkolach w sprawie stażu i pracy to Powiedzieli że musi być Jakakolwiek szkoła w tym kierunku, nie koniecznie studia,po prostu Papierek. Jeżeli naprawdę ma się doświadczenie odnośnie dzieci,uwielbia sie ich towarzystwo to praca przyjdzie łatwo. A taka szkoła tylko Ci w tym pomoże. W naszych świetnych czasach liczy się doświadczenie.W Moim kręgu najbliższym są osoby po studiach a pracy znaleść nie mogą.A ten wątek był założony nie po to by POUCZAĆ tylko dla tych którzy szukają darmowej szkoły i ciekawego kierunku.POZDRAWIAM
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

Jasneeee, jak napisał przedmówca aby pracować w przedszkolu, zlobku itp. musisz mieć studia. No chyba, ze ma to być praca, jako dodatkowa pomoc typu przynies, podaj itd. to wtedy faktycznie byle jaki papierek starczy.Bez studiów żadna dobra posada w takich placówkach Ci się nie trafi, a pracodawca "na lewo" nie będzie zatrudniał opiekunów bez studiów, bo tych na rynku pracy nie brakuje. I nikt nie będzie ryzykowal, bo jest to karalne. Także nie mydl ludziom oczu, ze "bedą lekarzami mając wykształcenie salowej".
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: fajny kierunek- naprawdę warto! dziewczyny! :D

Pani wypowiada się w taki sposob mając zawyzoną psedosamocene??To smutne..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

Jak dla mnie to strata czasu ;) Jak już wyżej mówili, ustawowo są określone wymagania od osób pracujących w przedszkolu itd - są to nauczyciele po studiach. Ciebie mogą zatrudnić prywatne punkty przedszkolne. Lecz ten papierek Ci nic nie da. Dla mnie jest on nic nie wart.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

Drogie Panie!

Szkoła Policealna o kier. OPIEKUNKA DZIECIĘCA to studnia bez dna!

Pakujecie tam swój czas aby chodzić do tej szkoły,a później gdy przychodzi co do czego zaczynacie szukać pracy okazuje się,że nikt Was do pracy nie przyjmie ponieważ,MUSZĄ BYĆ UKOŃCZONE WYŻSZE STUDIA O KIER.PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA LUB PSYCHOPEDAGOGIKA O SPEC.PEDAGOGICZNEJ.
Nie dajcie się wprowadzić w błąd!!!

Moja znajoma ukończyła taki kierunek w szkole Policealnej w Gdańsku obiecywano jej,że po tym kierunku znajdzie pracę bez problemu.
NIKT NIGDZIE JEJ NIE CHCIAŁ PRZYJĄĆ! Wszędzie oczekiwano Wyższego wykształcenia.
Teraz ukończyła kier.Wyższej uczelni i pracę otrzymała ALLLE!!! DOPIERO PO STUDIACH!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: FAJNY KIERUNEK- NAPRAWDĘ WARTO! DZIEWCZYNY! :D

Nie mogę z tym się zgodzić. Jednak to również jest jakiś papierek który pomaga. Tutaj w dużej mierze zależy od "pracodawcy" który chce nas zatrudnić. Więc może ona po prostu źle trafiała ?
Szkoła Delta edukacja ma bardzo fajny ten kierunek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: fajny kierunek- naprawdę warto! Dziewczyny! :d

Jeżeli chce się całe życie być tak zwaną pomocą w prywatnych, małych punktach opieki za najniższą krajową to może i warto to kończyć. Celowo piszę o małych, prywatnych punktach, ponieważ w przedszkolach mających jakieś standardy nie ma szans na pracę po czymś takim. Jest masa osób po studiach pedagogicznych, których dyplom jednak bardziej skłoni pracodawcę do zatrudnienia. Jest sporo ciekawszych kierunków w szkole policealnej, po których masz tytuł technika, np fryzjerstwa. Jeśli ma się zdolności i smykałkę do interesów to można nawet po takim kierunku jak fryzjerstwo dobrze zarabiać. A po kierunku opiekunka dziecięca? To taki dziwny twór ;) Opiekunką się jest zazwyczaj bez kwalifikacji u prywatnych ludzi, którzy mają obecnie wiele absolwentek studiów pedagogicznych bez pracy do wyboru. Więc warto to jednak przemyśleć ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: fajny kierunek- naprawdę warto! dziewczyny! :D

Oczywiscie że po tym kierunku nawet i bez wyższego wyksztalcenia można pracować w żłobku a nawet awansować !!! Obecnie sama pracuje i staram sie o awans!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W moim kręgu wiele dziewcząt decyduje się na kierunek kosmetolog, wizażysta, uważam, że to bardzo przyszłościowy zawód. Szkoły policealne mają swoich przeciwników, ale myślę, że to świetna alternatywa dla studiów. Ja ukończyłam http://www.dziewulscy.pl/wydzial-wizazu-stylizacji/ i jestem bardzo zadowolona! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też uważam że szkoły policealne to dobre rozwiązanie - ale tylko DOBRE szkoły, więc trzeba sensownie wybrać, żeby później oprócz papierka zdobyć też porządną wiedzę i praktykę.... ja zadowolona jestem z cosinusa, gdzie też mają kosmetykę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, Cosinus jest ok. Mają dużo praktyki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko jakie? Często słyszę, że jest tam zły i niski poziom. Jest jakaś szczególna jaką polecasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jakie? Jakie praktyki? Pytasz o konkretny kierunek? No ja tam chodziłam i słabego poziomu nie widziałam... Nie wiem, może w innych miastach jest inaczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam Cosinusa. Dużo praktyki i brak opłat zdecydowanie na plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadal tak jest. Jestem na III sem opiekunki, dużo wiedzy, praktyki (mamy pracownię), odbyłam praktyki w żłobku, wiele się tam nauczyłam. A wybrałam ten kierunek, bo odkąd skończyłam 18 lat dorabiałam na studiach jako opiekunka i ta miłość do dzieciaków została, że postanowiłam iśc w to dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry kierunkiem jest technik bhp, po którym w tym momencie można bez problemu znaleźć pracę. Ja ukończyłam go w Policealnej Szkole dla Dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory/ z bardzo dobrym wynikiem. Zajęcia odbywały się w weekendy więc to dla mnie był duży plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ten kierunek traktowałbym bardziej jako dodatek do posiadanych umiejętności. Z samym tech. BHP może być ciężko znaleźć sensowną pracę.... Ale co do szkół z tym kierunkiem pokleić mogę Cosinusa - też bezpłatny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

według mnie najlepsze jest SPMiS, szybko się przeniosłam od Żaka. nauczyciele znacznie bardziej kontaktowi no i oferta dużo ciekawsza, a praktyk nie ma nawet co porównywać. egzaminy zdałam na spokojnie (tak jak zdecydowana większość) i znalazłam fajną robotę, także zdecydwanie polecam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się zapisałam do Cosinus w Krakowie, bo mi najbardziej pasowało lokalizacją i darmowością :) zero ukrytych opłat, sale są dobrze wyposażone i babczeki z grupy przesympatyczne. Polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też ich wybrałam głównie bo 0 opłat, w Krakowie lokalizacje mają takie, że nie ma żadnego problemu z parkowaniem. Ale zachwyciłam się na pierwszych zajęciach, jak zobaczyłam jak super mają sale wyposażone na kierunku Opiekunka. Łóżeczka, manekiny, przewijaki. Ekstra! To było dwa lata temu, dziś zaczynam kolejny kierunek u nich, a właściwie uzupełnienie - terapeuta zajęciowy. Ja akurat problemu z praktykami nie miałam, ale słyszałam, że jak ktoś miał, to pomagali od razu znaleźć miejsce :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety w Trojmiescie żaden Cosinus nie zapewnia jakiejkolwiek pracowni, totalne zero, a praktyki w dobie koronawirusa? Zapomnij...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

http://wrozkaastyllla.pl
ma lepsze kubki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba http://wrozkaastylla.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam teraz staż w przedszkolu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W którym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zostałam z lo na ich policealce. Jestem bardzo zadowolona, mam świetne wspomnienia z LO. W policealnej wybrałam florystykę i bardzo dużo się uczymy. Tworzymy kompozycje, bukiety, uczymy się ich sprzedaży .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy szkoła zapewnia jakiekolwiek materiały? Jak z zajęciami? Zdalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoła i nauczyciele zapewniają materiały, wyposażają pracownie w niezbędne produkty, sprzęty i matieriały. Póki co zajęcia są normalnie w szkołach, ale wiem, że są gotowi na e-learning, bo na wiosnę kiedy wszyscy byli zamknięci oni też i zajęcia były wtedy online.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Cosinusie nigdy nie ma problemów z utworzeniem grupy :) Jestem już na drugim kierunku i nie było w Krakowie w tych latach takiej sytuacji. A opiekunkę dziecięcą mają bardzo fajną. Bezpłatną i sale są dobrze doposażone w akcesoria i sprzęt do ćwiczeń, łóżeczka, przewijaki, zabawki do stymulacji rozwoju sensorycznego. Warto!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Gdyńskim Cosinusie nie ma żadnej pracowni, jakiegokolwiek sprzętu, materiałów... zdecydowanie odradzam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy jest tam angielski ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy na tym kierunku jest angielski ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super kierunek! Ja osobiście polecam naukę w cosinusie, bardzo dobrze przygotowują do zawodu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osobiście serdecznie polecam opiekunkę w cosinusie, super wyposażona szkoła i bardzo dobrze naucza :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czego oni w takiej szkole uczą? Jakieś nowatorskie metody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dzisiejszych czasach zrobienie kursu na opiekunkę to bardzo dobry pomysł i mówię to sama pracując w żłobku. Robiłam kurs na opiekunkę w żłobku i klubie dziecięcym na stronie opiekun.net i powiem jedno: obecnie liczą się kwalifikacje, które można potwierdzić i to one decydują o przyjęciu do pracy w pierwszej kolejności. Sam kurs był zorganizowany bardzo dobrze i dał mi sporo wiedzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

depilacja laserowa- opinie (263 odpowiedzi)

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad depilacją laserową. Męczy mnie depilacja za pomocą...

spotkanie z osobami zajmujacymi sie rekodziełem (45 odpowiedzi)

Tak pomyslalam sobie, ze fajnie by bylo nawiazac kontakt z osobami ktore zajmuja sie roznymi...

Wielkosć członka (21 odpowiedzi)

Czy jakaś kobieta wysmiała kiedyś jakiegoś faceta z powodu jego małego knuta ? :D