FRASZKA NA WÓJTA

Fraszka na wójta,

Piękne Kielno jest w asfalcie
Wójt się stara, nie gadajcie -
- klasa, szyk i elegancja,
mała wieś a jaka gracja!

Tyle dzieje się w tej gminie,
Kielno w asfalt stale tyje.
Piękne nawet szczere pola,
też z asfaltu są dokoła!

Tylko taka wieś Bojano,
co największe daje wiano,
przy warszawskiej w błocie chodzi
tu cywilizacja wciąż zawodzi...

Kielno zdaje się ma nowy
już obyczaj asfaltowy...
Kawa niegdyś czy herbata,
Już odeszła, asfalt nastał!

Pije się go tak obficie,
że już cala wieś w zachwycie.
Nawet z kranu asfalt leci
że już kłopot, gdzie go zmieścić...

Trunek ten dość oryginalny,
ma mieć jednak walor marny -
- rozeznanie ma zabierać,
jak traktować.. dobrodzieja!?

Czy tak wójt nam deklarował,
gdy w wyborach wciąż startował,
że my chętni czy bez zgody,
porozdajem swe dochody?

Wójt ma jednak argumenty -
- brak asfaltu? Będzie wielki...!
I sąsiadów wnet obdarza
S6 trasą... a tu... malkontenctwo się powtarza...

Czy ta miłość do asfaltu jest wybiórczą?
Nie ma żartów.. :)
Może asfalt się obraził?
Czas w Bojanie by zabawił...!!!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niezależnie od intencji , gratuluję polotu twórczego , serio !
Co do asfaltu w Kielnie... Sam byłem w wakacje zaskoczony rozmachem inwestycji asfaltowej , bo od kapliczki obie nitki ( na Kielno i na jezioro Marchowo) piękny droga asfaltowa, a że mało uczęszczana, to dzieci na rolkach mogły pojeździć. :)

Jeśli kogoś "swędzi" i ma wątpliwości dotyczące finansowania drogi, można w drodze ustawowej zapytać pisemnie w gminie o formę finansowania i tryb uchwalenia budowy ( terminy) tych inwestycji, jeśli było finansowanie z gminy, wszystko musi być transparentne i gmina jest zmuszona na piśmie odpowiedzieć na konkretne pytania. Info ( skan odpowiedzi) można na stronie kreowanej właśnie http://www.bojano24.pl zamieścić. ( choć na razie Zbigniew Grabowski się pojawia , jak na nią wchodzę, może t inicjator- tzw "Ojciec założyciel" ( nie mylić z Ojcem Dyrektorem ! )

Niezależnie od tego Kielno ładna wioska z ciekawymi ludźmi, gratuluję mieszkańcom pięknego asfaltu w polu. Można? - MOŻNA ! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

cel szlachetny:

STARTujmy z Warszawska+ (za te 3,5 mln, bez fuszerki, cięcia kosztów, to się należy mieszkańcom)

autor rymowanki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bez progow bo bede żądał zwrotu pieniędzy - poważnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mieszkańcy Bojana vs. Kielna przeznaczyli na drogi (2014 - I półrocze 2017r.) ok.:
782 tys. vs 140 tys.
Czyli 5:1, nawet więcej - Czy wybudowano u nas 5 x tyle dróg, co w Kielnie? - bez komentarza

Nie dziwcie się, że stałem się poetą...:)

Źródło:
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/Sprawozdanie-opisowe.pdf
str 5 (za 2014)
Bojano ok 307 tys. Kielno ok 8 tys.

http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/2-Sprawozdanie-opisowe-z-wykonania-bud%C5%BCetu-za-2015.pdf
str. 7 (za 2015)
Bojano ok 235 tys. Kielno ok 40 tys.
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/Sprawozdanie-opisowe-z-wykonania-bud%C5%BCetu-za-2016-.pdf
str 7 (za 2016)
Bojano ok 197 tys. Kielno ok 24 tys.
http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2015/11/Sprawozdanie-opisowe-z-wykonania-bud%C5%BCetu-za-2017.pdf
str 6 (za 2017 - I półrocze)
Bojano ok 43 tys. Kielno ok 68 tys.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wójt do siebie tez asfalt doprowadził a nie mieszka w centrum . No ale samochód musi być czysty bo w Kielnie myjni nie ma . My mieszkańcy Bojana mamy myjnie i warsztaty samochodowe Wiec jak po tych dziurach rozwalimy i pobrudzimy samochód to damy zarobić naszym ;) Nasz wójt to dobroduszny człowiek Oczywiście ironia :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

To normalna prawidłowość i nie ma się co dziwić.Kto ma wójta ten ma asfalt :D .Jeszcze nie dawno Częstkowo i okolice asfaltowano ile wlazło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sąd o normalności vs patologii wyprowadzać się tutaj powinno nie z poziomu powszechności zjawiska czy uzurpacji tejże, ale z poziomu istoty rzeczy - To jest taka "normalność", jakby żona ubierała się inicjatywnie u Armaniego a męża posyłała do lumpexu, jeździła Aston Martinem a mężowi kazała podjeżdżać taxi do skm-ki, uważając to za normalne; męża, który nadto zarabia wielokroć więcej (oczywiście uważam małżeństwo za wspólnotę, również w finansach, mimo częstej asymetrii wpływów, dlatego dodałem słowo "nadto", jako uwypuklenie analogicznej niewdzięczności jak w przypadku Kielna względem Bojana)
Do nas w Bojanie wójt mówił, że połowę dorzuci jak uzbieramy konkretną kwotę - czemu nie stosował analogicznej zasady wobec Kielna?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo mieszka w Kielnie.Ot i normalna nienormalność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anonim.... zainteresowałem się budżetem gminy przez Twoje linki i jest to zatrważające, z roku na rok gmina jest coraz bardziej zadłużana, może to ogólnopolska tendencja, nie jestem w temacie, ale w normalnym "przedsiębiorstwie" już dawno by zbankrutowali, a w dużych spółkach Rady Nadzorcze wywaliły by Zarząd ( włodarzy ) ze stołka. Ja bym prosił zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz, gmina się zadłuża ( czasem w słusznej sprawie) koszt pieniądza w czasie rośnie, z roku na rok deficyt rośnie, a nie maleje, pytanie, kto zarabia na użyczaniu Gminie kasy ? W finansach jest prosta zasada, nie stać mnie na mercedesa, kupuje używanego forda, jeśli i na niego też nie, to jadę na giełdę po zdezelowanego "POLDKA" ( Poloneza) którym też pojeżdżę z punktu A do B.... Mam wrażenie , że gmina wydaje, wydaje, wydaje... zapożycza się, dalej wydaje.... HEJ ! Trzeba optymalizacje kosztów / wydatków gminy zrobić w końcu i INTENSYFIKACJĘ ZYSKÓW GMINY ( ,ściąganie firm na nasz teren) W urzędach Państwowych jest rozporządzane tzw "Dobro Wspólne" , które jest pozyskiwane z naszych podatków bezpośrednich i pośrednich, niestety poniżej 1% społeczeństwa się tym interesuje, a szkoda. Mnie laikowi pozostaje wierzyć, że nasi włodarze robią nie tyle zgodnie z prawem, co zapożyczają się z głową mając świadomość, że za pożyczone trzeba oddać, kadencja minie, ludzie się zmienią, a długi pozostaną...

GMINA POWINNA ROZPOCZĄĆ MEGA INTENSYWNĄ KAMPANIĘ ZWIĄZANĄ Z ZAMELDOWANIEM, szczególnie w miejscowości Bojano, widać to często po nr rejestracyjnych samochodów ( choć nie jest to akurat wymierny wyznacznik) . Losowanie nagród rzeczowych jest .... nieadekwatne do skali problemu.Nagroda w postaci TV dl osoby, która ma dom za milion... to tak, jakby Billa Gatesa namawiać do gry w lotto, bo akurat jest kumulacja na 5 mln złotych :) Jeśli oszacować, że min 15% mieszkańców Bojana NIE JEST ZAMELDOWANA TU na stałe, to spowodowanie zameldowania , a co za tym idzie wpływów z podatków bezpośrednich ( patrz przychodów do Gminy !) przez nawet 5% mieszkańców jak łatwo zauważyć nie zarabiających najniższe krajowe , będzie już POTĘŻNYM ZASTRZYKIEM FINANSOWYM dla gminy. Ale żeby zrobić POSPOLITE RUSZENIE w tym temacie, trzeba przekonać ludzi do dobra ogólnego ( trąci utopią z deko...) Gdyby część budżetu wynikającego ze wzrostu przychodów spowodowanych zwiększonym tempem zameldowania, była WPROST przeznaczana np na UPIĘKSZANIE MIEJSCOWOŚCI ( wprost, śmietniki na przystankach, wybudownanie jakiegoś parku, kwietniki na ulicach, zadbany pas zieleni przy drodze chociaż głównej) miałoby to sens !

A tak... pozostanie po staremu... dopóki nikt nie wymyśli, żeby tu jakąś elektrownie wybudować, żebyśmy byli jedną z bogatszych gmin ;)

Spokojnego weekendu !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

któryś raz czytam że tablice rejestracyjne.. że tablice.. a guzik prawda, mnóstwo aut w leasingach. Sam mam i mam jedno GA, drugie GSP a jestem całą rodziną zameldowany w Bojanie! Ot, co.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to mówił Molier "sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało". My Bojanie sami "ukatrupiliśmy" naszą kandydatkę. Tak więc prosze nie płakać teraz nad rozlanym mlekiem. Trzeba poszukać kandydata/-tki i mocno, lojalnie wesprzeć. Inaczej znowu nam takie Kielno zagra na nosie.
To samo zresztą dotyczy "naszych" ( z nazwy) radnych bezradnych
A to co robi wójt to bezczelność i hucpa.
Jest trochę czasu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cóż myśleliśmy, że Wójt zrobi coś więcej dla nas niż poprzedni, a tu lipa. Trzeba niestety dać o tym znać w następnych wyborach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze jeden budżet przed nami... Wójt generalnie ma potencjał, a rada w większości, to ludzie niczym specjalnym się nie wyróżniający, jak na mój gust, więc powinni wiedzieć,i wójt i rada, że przekroczyli poziom dopuszczalnej społecznie tolerancji dla pewnych niesprawiedliwości i jeśli ostatni budżet tego nie skoryguje, to bardzo ryzykują, że Bojano i parę innych wiosek się zbuntuje i w wyborach wywróci do góry nogami obecny układ.
Wg mnie najbliższy budżet powinien zawierać dla Bojana, patrząc na potrzeby ludzi (bo tego zabrakło jako kryterium słuszności w decyzjach) a nie pól czy swego ego (w kolejności) -
- Warszawska asfalt, chodniki etc
- Hebla - chodnik
- Na Dambnik - chodnik
- Gryfa - też jakoś podobnie

Bez tego nie wyrównają, moim zdaniem, niesłusznej asymetrii , resztę czas pokaże
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

takich radnych wybrali mieszkancy obiecali gory teraz siedza cicho
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

Mieszkanie w bliźniaku (58 odpowiedzi)

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za...

Centrum Samorządowe Szemud (64 odpowiedzi)

Szanowni Mieszkańcy, Czy wiecie coś o budowie Centrum Samorządowego Szemud ? Kolejna dość...