Facety!-jak piła dobra?

Temat dostępny też na forum: Hydepark
po wibratorze...wdrazam program od-uzalezniania sie od płci włochatej
wiec PIŁA
taka ,zeby cieła grubsze kawałki i na dłuzej, a nie na chwile...ogladałas Ja..i nie wiem czy takie rzedu ok 500 zł to jakies badziewie czy moze byc,......potrzeba opinii biegłych Używaczy.??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, może być nawet znacznie tańsza. Popularny Oregon na przykład albo Sterwins, czyli marka z Leroya. Dają 2 lub nawet 3 lata gwarancji, to co się zastanawiać. Łańcuch ostrzysz za 11 złotych w castoramie i kilka razy możesz to powtórzyć. Potem kupujesz nowy za około 50 zł. Jak masz naostrzony łańcuch to silnika nie spalisz i tania pilarka zupełnie daje radę. Chyba że prądu nie masz, to wtedy polecam spalinową lepszej klasy, np. Stihl. Tam jest dużo zmiennych, które mogą się rozregulować, więc lepiej mieć coś solidnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam pilarkę coś koło 350pln z obi, elektryczna bo spalinowa była za ciężka do trzymania, działa trzeci sezon i daje rade nawet przy solidnych pieńkach, raz ostrzona i raz wymieniany kabel bo wyszarpnęłam...do ogrodowego użytku spokojnie w tej cenie znajdziesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzieki adm--bo nawet pytajac o piłe --naruszam regulamin...(.piiiip)strasznie mnei musicie nienawidziec za niewyparzony ale szczery jezyk,co

Kocio--dzieki za b.pomocna babska opinie
paliwo?---samemu trzeba mieszac czy jest opcja gotowca i czy mieszanka czy sam olej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dwusuw. Nie na olej ale na benzynę. Trzeba wymieszać w kanistrze najpierw z niewielką ilością oleju do dwusuwów. Nie pamiętam, w jakich proporcjach. Do motoru to się lało mixol w stosunku 1:30. A inna sprawa to smarowanie łańcucha. Trzeba nalać sam olej do łańcuchów do zbiornika w pile
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

czytałam po wierzchu--1:50...kłopotliwe..kurcze
dzieki Krauku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli kanister 5 litrowy sobie kup i wlej tam 100 ml oleju. To nie jest trudne. Butelki z olejem są często tak skonstruowane, że mają osobny zbiorniczek z podziałką. Trudno to wyjaśnić opisowo. Tam się wlewa te 100 ml odpowiednio przechylając butelkę a potem wylewa tylko to, co zostało wydzielone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~isztar

1) pila elektryczna , zalety to, łatwisc oslugi, lekka, w miare prosty serwis, poreczna nawet dla słabszej i nie wprawionej osoby. Łatwy serwis.
Wady, mala moc, potrzebne zrodlo energii, tanio można pile kupic uzywana z ogłoszenia lub w lombardach.

Pila spalinowa:
2) wady ..... pila raczej do cięższych prac,duza moc, drogi serwis i części ,(sama wielu rzeczy przy pile nie zrobisz), trudniejsza w obsłudze. duzy ciezar , raczej nie dla kobiety czy pana w rurkach .
Zalety: duza moc, można zabrać tam gdzie nie ma pradu, szybkość ciecia .

Elektryczna pilarka łańcuchowa (Makita UC3541A) ta ma 1800W jeśli chodzi o moc to już sama musisz zdecydować. w dobrych sklepach internetowych dostaniesz w dobrej cenie dobry produkt. Tylko nie kupuj w marketach budowlanych. Jeśli kupisz elektryczna to, pamiętaj żeby nie uzywac w czasie deszczu i takie tam.
Sumujac, na dzialke-ELEKTRYCZNA wystarczy o ile będzie dobrej firmy odpowiedniej mocy., SPALINOWA dla drwala.

co do mieszanek do pil spalinowych to: gdy pila jest nowa i na dotarciu ,używa się innego oleju a jak pila się już dotrze to należy zmienić olej na inny. proporcje sa podane na opakowaniu oleju do sporządzenia mieszanki.
Wiadomo do smarowania łańcucha należy kupic olej który nadaje się do tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tu ..jak zwykle.... encyklopedia... pilarna:)

to juz wiem,ze ciezka ..skoro ma swoje zasilanie i miejsce na paliwo..pewnie czesci tez specjalne
kłopot na kłopocie

pracowałm kiedys przy pile ..małej oczywiscie stacjonarnej
----opcja na stałe zamontowac
..pewnie droga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może napisz co chcesz rznac ciac pilowac...? bo to ze chcesz pilowac drewno mało mowi co by ci tu polecić. mysle ze pila stacjonarna będzie najlepsza, możesz to trzymać w drewutni albo gdzie tam chcesz byle nie na deszczu. Obsluga prosta i w miare bezpieczna o ile się nie jest po procentach. Ale koszt zdecydowanie większy , można taniej z ogłoszenia kupic ale trzeba jechać z kims kto ma poojecie co sprzedający oferuje. tu znowu sa wady i zalety...na takiej pile nie przetniesz kloca po wyżej 15 cm chyba ze masz duza krajzege samorobke:) ciężko się tnie mokre drewno i galeziowke ta grubsza oczywiście. a o zaletach to już sama poczytaj . takie male stacjonarne pilari zazwyczaj sa malej mocy i nadaja się do ciecia deseczek czy listewek. Isztar... zainwestuj w solidny pieniek i dobrej jakości siekiere , zestaw ponad czasowy i nigdy cie nie zawiedzie czy to na deszczu , sloncu czy mrozie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

siekiere,pieniek i piłe reczna tez mozna miec
ale belek nie potnie..a siekiera to sie zajade
piszcie..piszcie...nie spiesze sie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ja jeszcze napiszę, czego dowiedziałem się z doświadczenia. Nie twierdzę, że robiłem wszystko dobrze, ale jakby mierzyć skutecznością, to nie narzekam. Jedną zimę dzień w dzień paliłem w kominku. Dostałem z pkp wywrotkę ściętych drzew. Były różnej grubości, średnio 20-30 cm, niektóre grubsze - około pół metra. Kupiłem sterwins 1800 wat w Leroy Merlin. 3 lata gwarancji. Pociąłem to wszystko bez problemu, kilka razy ostrzyłem łańcuch. Nie zauważyłem ani spadku mocy ani zużycia części. Potem 4 lata paliłem w piecu, głównie deskami z rozebranych domków i europaletami. Myślę, że 7-8 trzymetrowych przyczep z plandeką tych europalet przywoziłem co roku. Pilarką ciąłem palety na długie podłużne kawałki, a potem używałem małej stołowej piły tarczowej. Takiej naprawdę niedużej - wysoka może na 30 cm, długa na jakieś 60. Deski tnie bez problemu, a tarczę za 18 zł zmieniałem raz na sezon. Sterwins używany był też sporadycznie do cięcia kantówek, albo pniaków. Mechanicznie jest nadal ok, tylko kabel się przerwał pod izolacją. Bo podłączałem przedłużacz z 4 gniazdkami, który za bardzo ciążył w dół i w końcu się urwało. Muszę się tym zająć.
Teraz nic mi się nie chce, w soboty wolę dłużej pospać, zjeść wypasione śniadanie i iść do lasu zamiast piłować albo rąbać, a w niedzielę też nie hałasuję. Mam kozę, w której najlepiej mi się pali brykietami. Liczę na to, że lex szyszko i huragan przełoży się na cenę brykietów w casto i że 200-300 zł załatwi sprawę zimy. Ale jak trafię jakąś okazję z drewnem, to myślę że i tania pilarka z Leroya i tarczówka marki krzak po raz kolejny dadzą radę.
Choć wiem, ze szukanie informacji o markach, porównywanie cen, kupowanie, rozpakowywanie przesyłki, testowanie i świadomość, że się dokonało przemyślanego i dobrego wyboru to bardzo przyjemny rytuał. Spalinowej jednak nie polecam dla kobiety. W klasztorze w Żarnowcu pomagałem w pielęgnacji ogrodu i trochę poszalałem ze Stihlem. Jest bardzo ciężka i ma fajną duszę. Znaczy się takie kaprysy, np silnik potrafi się zalać, trzeba opanować kiedy ze ssaniem odpalać, a kiedy bez itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

cenne informacje
czyli na samodzielnosc potrzebna niejednej ...
stołowa widziałam za ok 400 uzywana..blisko..ale na wielu ogloszeniach sprzet wyglada na styrany..bez ogladu faceta znowu n ie obejdzie sie..pewnie
gdzie mnie ogladanie zawiodło..
-to jest k..a tak piekne! ogladac i tworzyc!
(jak ja załuje ze facetem nie jestem)

https://www.youtube.com/watch?v=KWAUAgrYctY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Brico jest teraz lekko przeceniony ursus spalinowy za piec i pól paczki. Spora spalinowka ktora wszystko potniesz. Sily nie trzeba miec Bo pilarki sie nie "ciśnie" tnąc. Trzeba miec kręgosłup,i lędźwie mocne :) na drobnicę elektryczna spokojnie wystarczy. Tu Makite strzel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem wszystko?
Żartowałem.

https://m.youtube.com/watch?v=HdgMcbNwZ3o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

diable:)
zaraz obok tego co wkleiłes--jakie maszyny do np przesadzania drzewa---
jak pada martwe --to przykro patrzec
chłopcy polke do spania-koje w drzewie/pp

https://www.youtube.com/watch?v=uKRngCynXXA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze można się ładnie uśmiechnąć do faceta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chciałem tego pisać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I masz drzewko pocięte i poukładane
Ale najpierw trzeba je zamówić ,dobrze ze o tym mowa bo ja znów w tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podejrzewam ze @C jest młodszy sporo ode mnie--wiec nie bede bałamucic chłopaka:)
grubsza sprawa z drewnem jest załatwiona
a ciensza ----własnie w tej sprawie chciałam sobie sama poradzic --stad ten post

:):):)
ja se moge ...do emeryta pomrugac..a jemu to trzymac...mocno.... ,zeby raczka nie drzała:)pp
:
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Się obśmiałem, az mi Redrum z kolan spadła.
Mnie nie zbałamucisz o kobieto. Moje serce jest pokryte żrącą rdzą i przyprószone smolistą, tłustą sadzą. Ale jesli chodzi o bałamucenie to badz uważna niewiasto. Wkraczasz na grząski grunt. Leśni drwale urodzeni na torfowych chylońskich bagnach prześwietnie sie na nim odnajdują. Zbyt dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tos mnie zdziwił--az przerwe te dzierganie na serwecie i pojde w te chlape po fajki..jednak..a moze wytrzymam

tym całym tekstem byłbys w stanie ..mnie dopasc
gdyby nie zawierało ostrzezenia:)
pp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe...dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chyba już tez tylko emeryta muszę szukać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chyba już tez tylko emeryta muszę szukać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo gdzie ci wszyscy piękni i młodzi co tylko niosą pomoc ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w te pedy proxa i wklejam-

-ani mi sie waż!
co dla mnie zostanie?

zadna podroba nie zastapi prawdziwego..zywego ..nawet lekko mietkiego konara
litosci!
pp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie będę Cie dopadał.
Poczekam.
Aż zlekceważysz ostrzeżenie.
U mnie piła zalana do fulla.
Mieszanką i olejem. I naostrzona.
Poczekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

C zawsze gotowy nieść pomoc ;) Z piłą czy bez ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszą pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-ide po fajki
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pierwsza pomoc najważniejsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale ja sie własnie o serce boje!
pp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja chyba też ;) choć nie palę hehehh... ale moje baby już siedzą pod drzwiami i czekają :) to mały spacerek i warka i spanko....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co dziewczyny masaż serca i całowanko dla dotlenienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najpierw musisz nagryzc jabłko a ja się nadasz to i całowanie i masaż.....hehehhe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osz Ty Mała szara Renato.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ty chcesz łamac czy ratowac?
ech te chłopy..z lasu czy nie
wierzyc ani ufac nie mozna
---------------
na razie siekiera
pp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mała złota Renata.
Lepiej brzmi.
Stawiam se plusa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szara czy złota ? ;)) Renata ...

smakosz jak nic ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od razu las plusów wstaw
bo nie tylko lepiej brzmi ale i pewnie lepiej chodzi:)

:(pp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko za noc z Renatą ;)
http://www.youtube.com/watch?v=_9e9CMnLiBQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Połamię truchło by móc ratować. Tak po biblijnemu.
Każdy pretekst u nas chłopów dobry byle skuteczny.
Stara jesteś to zapewne wiesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

może i nawet lepiej wchodzi ??? jak tam komu leży ??? ;) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobiety całkiem nieźle radzą sobie same w życiu poza technicznymi sprawami.Tego ja też nie ogarniam :-p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przytyłkowego faceta rzeczywiscie nie musimy miec:)
pp

jednak...tak ogolnie bez ich pmysłu,,intelektu..rak
a nawet ramion swiat stanałby w miejscu
i nie oszukujmy sie
nie znam kobiety,ktora nie korzysta z warsztatu,,fachowca do grubszej roboty itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze prawisz:-)
Ja mam jeszcze taki sposób że udaję głupszą niż jestem ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No musze sie dopisac. Po tym co Inka x2 powiedziala o udawaniu glupszej.. Nie wytrzymam..
Ja mam tak, ze nic nie umiem. Kompletnie nic.. Takim ludziom sie pomaga, a poza tym niczego od nich sie nie oczekuje..
I teraz próbuje sobie przypomniec kto mi zakladal kiedys lancuchy na kola, zima w gorach, bo tego rzeczywiscie nie potrafie, a miewalam je zakladane.. Chyba jacys ludzie spotkani po drodze..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm...
czasem sie nei chce
ale tez brak cierpliwosci ..szczegolnie jak przeraza --ile ja musze sprzetu kupic i nauczyc sie obsługiwac
to ok--da sie przebrnac--bo dosc fajne te meskie zabawki..tylko
do umeijetnoesci uzywania ich nie wystarczy--pokaz Pana w markecie albo filmik w necie
jak wszystko ma swoje"kruczki" niepisane i wazne ,zeby sprzetu nie zniszczyc i sobie paluchow nie zaorac
ja bym bardzo chciał..a satysfakcja ..chybaby mi cycki o 2 rozmiary powiekszyła
gdybym mogła chociazby bude dla kotów zrobic--przy tym taka wpasowana w tło krajobrazu
skrzynki..półki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reasumując....facet bywa pożyteczny ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Ja mam jeszcze taki sposób że udaję głupszą niż jestem ;-)

Zauważyłem, ze nie tylko kobiety stosują ten zabieg.
Dodałbym nawet, ze niektórym facetom wychodzi to zupełnie naturalnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No piły nie umiem obsługiwać. Technika u mnie leży. Za wyjątkiem ustawienia programów w tv ;) I obsługi laptopa. Nowego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przed pierwszą. Potem za jej następczynią. Dopiero przy piątej, zmienisz układ. Będzie działało bez zarzutu.
BZ. Ty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.