Festiwal Szekspirowski - Makbet

Temat dostępny też na forum: Festiwal Szekspirowski - Makbet
Teatr Dramatyczny, Erewań, Armenia „Makbet” (Tragedia w dwóch aktach)Tłumaczenie Hovannes MasehjanReżyseria Armen HandikjanScenografia Karen GrigorjanTło muzyczne Aszot Papazjan i Armen HandikjanEfekty świetlne Vahagn MiqaeljanAsystenci reżysera Hovannes Teqgiozjan i Grigor Haczatrjan Makbet to szósty dramat Szekspira w repertuarze Erewańskiego Teatru Dramatycznego im. ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czuć powiew kraju rad

No cóż. Mam kilku przyjaciół Ormian rodem z Erevania, i są to ludzie prostolinijni i szczerzy. Zupełnie jak aktorzy z Magbeta. To piękne cechy i piękni ludzie. Problem, że ta energia tkwiąca w Ormianach została w tym spektaklu kompletnie źle ukierunkowana. Dobre chęci legły w bezrozumnej reżyserce, która była niczym innym jak monotonne odczytywanie Makbeta wraz z didaskaliami. Główne moje pytanie było: co wniósł reżyser do tego spektaklu, albo chyba jeszcze gorzej: co dokładnie zepsuł reżyser, że w ani jednym momencie nie dotarły do mnie żadne pytania i problemy zawarte w sztuce, nie mówiąc już o emocjach czy o ciarkach przechodzących po plecach, które były zupełnie wyparte przez ustawiczne ziewanie. Trudno mówić że to tragedia. To poprawnie, szkolnie odegrany spektakl, ale jakby z przeświadczeniem, że ci aktorzy byliby więksi, gdyby ktoś im nie przeszkadzał. Czy nie czas zmienić reżysera, dyrekcję teatru itp. biorąc pod uwagę, że to prawdopodobnie jedyny państwowy teatr dramatyczny w malutkiej Armenii. Słowem - nic się nie wydarzylo... a szkoda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Infoshare DEV Gdynia (3 odpowiedzi)

Konferencja technologiczna, której nie możesz przegapić! Tym razem doskonale znana ekipa...

Popołudniowa wycieczka rowerowa wokół ośmiu jezior Kaszub (3 odpowiedzi)

Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza cykl wycieczek rowerowych i pieszych po regionie. Wycieczki...

Święto Kapusty - Dożynki Gdańskie (3 odpowiedzi)

Gdańska Fundacja Integracji Społecznej - Ośrodek Sportów Konnych wraz z Radą dzielnicy Orunia -...