Fiat Punto II

Fiat ten jest jednym z bardziej popularnych aut klasy C w naszym kraju. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Punto II jest dostępne w 3- i 5-cio drzwiowej wersji, z pięcioma silnikami (1.2 8v, 1.2 16v, 1.8 16v, 1.9 D, 1.9 JTD), dwiema manualnymi skrzyniami biegów (5-cio i 6-cio biegową), przekładnią automatyczną/sekwencyjną (6-cio lub 7-mio biegową) oraz 15 kolorami karoserii, z dwoma odcieniami ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

punto 2 1.2 2003

jazda po dziurach 5 km na 2 biegu co 3 dzień na ryby 190 tys na liczniku wymiana sprzegla na tyle lat porównanie golf 4 2003 mój kumpel z awieszenie pompka paliwowa rozrzad wachacz wymiana sprzegła 120 tys moim zdaniem fiat jest na 4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeszcze do powyższego

Silnik to 1.2 8v, 60KM - zatem potwór to nie jest :). Z drugiej strony 860kg - więc lekki samochód. Mój rekord to powrót z zagłębia trasą krajową nr 1, około 3 w nocy, trafiłem tylko 1 raz na czerwone - średnia predkość 75km/h i spalanie 3,8l/100km !. Wiadomo - to była zabawa ale wynik świetny. Na codzień pomiędzy 5,5-6l w lecie i 6,5-7,2 zimą. Niestety jak pisałem, cały tydzień krótkie trasy. Przy dalszych dojazdach wynik mógłby byc lepszy o te 0,5l.
Ciekawostki
Jazda za TIRem w niedużej odległości - spalanie 3,5l/100km przy 90-100km/h - opór powietrza przy tej prędkości to już dominujący element wszelkich sił;
Jazda A4 przy 160km/h - spalanie 9,5-10l/100km - widac jak brakuje mocy wtedy;
Prędkość max to 183km/h jaka osiągnąłem u zachodnich sasiadów na prostej drodze - GPS pokazywał ta wartość, licznik ~195;
Da się tym autem na suchym asfalnie pojechac 4-5 sekund bokiem ;) - samochód bez modyfikacji;
Przy obciążeniu 1-2 osobami w miejskich prędkościach jest nadzwyczaj dynamiczny;
Samochód bezpieczny - znajomy przetestował - a wynik 4 gwiazdek NCAP w aucie tak lekkim robi bardzo pozytywne wrażenie. Konstrukcja przemyślana.
Wspomaganie kierownicy - da sie przeprogramować ;) siłę wspomagania tak w trybie normalnym jak i City;
Przy przebiego 89tyś km założyłem 3 komplet opon letnich - zatem niedzielnym kierwoca jak widac nie jestem;

Lubię moje auto :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

od początku ze mną - 2003 rocznik

Witam.

Punto 2 FL mam od początku to jest 2003r. Nie ukrywam że gdyby finanse pozwoliły, miałbym już większe auto. Ale mam Punto które przez 7 lat (pierwsza rej.2004) zawiodło mnie na trasie tylko raz a i tak winę ponosi za to serwis. Jeszcze na gwarancji problemy z alternatorem (denso) - głośna praca. Serwis odpalantował że wg nich wszystko jest igiełka - potem w nocy na deszczy skończył sie prąd. Poza tym 1 x wydech się skończył, 1 x prawa wycieraczka - spadało cięgienko, 1 x akumulator (ale już miał prawo), 1 x klocki przód, niedawno termostat troszke się nie domykał i powoli autko się nagrzewało - 32zł ;). Mam teraz 95tyś km i poza wymienionymi jest wporządku. No, tylna belka w chłodne dni poskrzypuje, ciągle zapominam na jakiś kanał wjechac i fuknąć sprayem w tuleje gumowe. Generalnie - zero śladów korozji, problemów z zawiasem, silnik wszystko przetrzyma (spala mi około 1l oleju na 12-13tyś km - raz zalaałem na minimum i miałem uzupełnić - zapomniałem, po blisko roku stan był sporo poniżej minimum a tu wszystko śmiga. Na szczęście nic a nic mu to nie zaszkodziło. Jeździ dalej i już wiem że jeszcze musi ze mna wytrzymać jakieś 3 lata. A lekko nie ma - czasem i pokatuję go znacznie.

Ogólnie - ładne nawet wnetrze, znośnie wyposażony, ładny bardzo design - nie jest nudny ani tez ostentacyjnie 'sportowy' w kształtach - ot dynamiczna, wciąż świerza linia, jeździ cichutko, prowadzi się lekko i przyjemnie, troszkę miękki na dynamiczną jazde za to komfort wysoki, wnętrze bardzo funkcjonalne z przodu (tyłu nie używam ;P, a jak ciasno to problem pasażerów), duży bagażnik jak na segment B. Polecam - i dzisiaj moja decyzja czy Punto, 207, Polo czy Fabia - była by identyczna. No i mam bardzo ładny kolor :). POLECAM z czystym sumieniem. Aha - nie serwisuję go u jakiś magików - oleje, klocki i inne płyny wymieniam sam lub u kolegi. Robie to nie z oszczędności (taka wymiana oleju jest gratis w niedalekiej firmie) co z pietyzmu czy faktu że robiąc wymiane eksploatacyjna poprzyglądam się tu i tam, cos wyczyszczę, doglądnę itp.
Jeszcze istotny fakt - autko 7 lat pod chmurką, na codzien bardzo krótkie trasy (praca to 4km tam i z powrotem). Zawsze pali za 1 razem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2001

nie jest zły mało pali przeć.6.2 tani w utrzymaniu bogate wyposarzenie-HLX 1.2 16V
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

tomvvv

ja mam punto II 1.9d juz 10lat zrobione 222278km i nic tylko podstawa klocki filtry olej mobil1 półsynt amory z tyłu z przodu gazowe ale już je czuć i niech nikt mi nie pierdzieli ze to złom bo nie jeżdża a piszą i gaje mu po garach nie zrywam ale często licznik zamykam mam na to świadków jest to moje 2 punto wcześniej miałem punto I 1.6mpi to też rwało asfalt jeździ się ok jaki w zime taki latem dlaczego kupiłem punto II? bo punto I nie zawiodła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super autko

jest suuperrrrrr
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój Puntek

Witam!
Mam Puntka rocznik 2000,więc już wiekowy.... :) Przebieg 170tys
Prezentuje się świetnie,niezawodny,odpala w największych mrozach.Co do usterek to jedynie wymiana amortyzatorów,klocków itp... wszystko co wynika z eksploatacji! W ferie wybraliśmy się na Słowację.
Gorąco polecam!!!
Co do komentarzy "jak dbasz tak masz" Czy to fiat czy audi czy merc.Tylko niech Ci się zd.... sprzęgło w audi!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

PUNTO

Mam punto II 1.2 8V jeżdżę tym samochodem ponad rok i nie mam powodów do narzekania,wszystko działa bez zarzutu.Nie rozumiem tylko ludzi którzy wystawiają opinie na temat samochodu którym nigdy nie jeździli nie mając pojęcia o tym aucie.Swoją drogą kupując samochód nie patrzy się tylko na jego wygląd ale i na jego stan techniczny więc nie rozumiem ludzi którzy narzekają na punto bo tak naprawdę mogli by kupić inny samochód w takim stanie....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

punto 1.2 8v 2001-moze byc

kupilem go w 2007 mial 41000tys km.dzis ma 95000tys. jezdzi sie fajnie,choc uwazam ,ze ma za slaby skret.moj jest lekko obity z kazdej strony-przez roznych dupków:)
przez 54000tys jakie przejechalem moim szerszeniem
wymienilem:2 razy tlumik,sprezyny tylne,amortyzatory przednie,2 razy klocki hamulowe,sprzeglo,rozrzad,2 razy uszczelke pod pokrywa silnika,akumulator,alternator,cale tylne hamulce z bebnami,linke recznego,teraz pekla mi szyba przednia pod lusterkiem,uszczelke pod zymeryngiem lewym,zgubilem jeden kluczyk:),
co do wiatraka przy chlodnicy strasznie skrzeczy ale pare razy psiknolem go wd-40 i raz wadzilem tam w te dziurki troche smaru i narazie jest spokoj.wymienilem tez tuleje z pzrodu i lewa koncowke drazka kierownicy,nie ma co mowic ciagle cos w nim leci ale naszczescie robie u garazowych ludkow i zawsze jest troch etaniej niz we fiacie.mam 95000tys-chce nim przejechac jescze ze 100000tys mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

punto 2 2000rocznik

opowiadacie pierdoły o usterkach tego autka,jeżdżę nim już tyle lat i poza wymianą płynów eksploatacyjnych ,akumulatora i żarówkiH7 nie mam z nim żadnych problemów.Przejechałem ponad 100 tys kilometrów.Znajomy ma 6 letniego WW Golfa z podobnym przebiegiem i same problemy,co rusz coś zepsute,łącznie z zawieszeniem.Tak więc stereotypy o usterkowości Fiata,a niezawodności WW nie są prawdziwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

smierc

facet piszesz bzdury zamien na wiejska fure ale bez konia bo też ci nie bedzie pasowal
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawde mam juz przejechane 116 tys przypominam 2000r i nic zupełnie nic konkretnego nie zrobiłem ... normalne olej klocki to jest standard samochod w 3 furtkach ladnie sie przedstawia zwykły silnik 1.2 w 8 zakładam gaz i bede jezdził za grosze :) autko bajeczki ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mam Punto 2 z 2000 roku samochód wypas :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam opla Omegę b 2.0 i zastanawiam się nad punciakiem! Ale po waszych za i przeciw muszę się bardzo zastanowić bo lubię szybką jazdę a nie wiem czy to autko ma wystarczającą siłę żeby mnie zadowoliło... :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupilem auto nowe1,2 16v dynamic przejechalem 160tys wymieniam to co zaleca serwis jedyny problem w okresie gwarancii to sprzeglo wina kiepskich mechanikow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmieć

Mam Punto 11 lat zmieniam olej i klocki hamulcowe + przeglądy poza tym 5z+ !!
polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mało dopracowany!

Witam wszystkich konsumentów punta,ja sam takie posiadam punto 2 1.2 8v rocznik 2002r.na początku wydawało sie wszystko ok,do czasu po p€ł roku użytkowania padła centralka od komputera koszt wymiany 7000tys na szczęscie jeszcze na gwarancji ,po gwarancji padły pułosie zgrzyty podczas jazdy ,liczne wizyty w aso fiata zakłucenia pracy silnika jedna wizyta 280zł,pużniej kłopot z układem zapłonowym gdy zamontowałem gaz pojawiła sie nierówna praca silnika ,mam go 9lat bieże olej ,głosniej pracuje,kłopot kontrolkami i czujnikami choć wymienione,obsługa w aso na 3,ogulnie auto na 4,drugi raz bym go niekupił
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Boski :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to masz szczęście, ja mam z tego samego okresu, ale już wymieniłem dwukrotnie sterownik i cewki i nie wiem dotąd jaka jest tego przyczyna serwis aso też nie ma pokęcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

punto hgt

jak macie problemy z punto to kupcie hgt 1.8 16v 133kM.mam hgt 2 lata i jestem zadowolony troche pali ,ale za to wrazenia sa zadawalajace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0