Fiat Punto II

Fiat ten jest jednym z bardziej popularnych aut klasy C w naszym kraju. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Punto II jest dostępne w 3- i 5-cio drzwiowej wersji, z pięcioma silnikami (1.2 8v, 1.2 16v, 1.8 16v, 1.9 D, 1.9 JTD), dwiema manualnymi skrzyniami biegów (5-cio i 6-cio biegową), przekładnią automatyczną/sekwencyjną (6-cio lub 7-mio biegową) oraz 15 kolorami karoserii, z dwoma odcieniami ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

YXZ

debil jesteś i tyle a ta swoją yaris TO WYPIERDOL NA ZłOM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

światła

czy ktoś wie jak zmienić żarówkę halogena w lewym (od strony kierowcy) reflektorze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

THE BEST OF FIAT PUNTO II

Witam od pół roku jestem szcześliwym posiadaczem Fiata punto II i naprawde nie narzekam na niego:)Fiacik ma to coś :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Punto jest ok.ale serwis do dupy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

FIAT PUNTO -DZIADOSTWO

Jestem niestety posiadaczem już piątego FIATA.Ten egzemplarz PUNTO III ma 5 lat i 130 tys przebiegu.Jestem jego pierwszym właścicielem.O samochód dbam(dobre oleje,przeglądy).JEST TO DZIADOSTWO.
Rdzewiejące progi,odlatujące klamki,zerwane linki jazdy foteli,trzeci akumulator.Parę dni temu spadł nawet znaczek FIAT.W czasie jazdy już kilka razy wyłączyło się wspomaganie układu kierowniczego.Jest to straszne uczucie-wyrywa kierownicę z rąk.Naprawa wspomagania w ASO to koszt rzędu 120-2000 zł.Podobno jest to częsta wada tej WIODĄCEJ DZIADOWSKIEJ MARKI.Nigdy nie kupię już FIATA.Mam nadzieję ,że tym DZIADOSTWEM uda mi sie dojezdzić do wiosny i dobrze go sprzedać jakiemuś hobbiście .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Strzeżcie się Adama

To facet który narozrabiał w pewnym serwisie. Teraz próbuje się "odgryzać"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz Punto

Wześniej seicento potem panda a teraz punto|| o fiacie 126p nie wspomne,także jeszem wierna FIATOWI i polecam napewno lepiej nowe punto jak jakieś zachodnie auto 10-letnie pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

p2fl

miałem fl przez prawie 4 lata rocznik 2003 salonowe które zgineło tragicznie 90k przebiegu jedynie co padało to kontrolka poduchy powietrznej razy kilka zawieszenie sie wybiło powód zgonu samochodu lekkie wycieki z pod głowicy i padniety 3 bieg
jak było jeszcze na gwarancji to wymienili łożysko w tylnej belce bo niby piszczało ale to pewnie było spowodowane złożeniem felgi w pół
jeżeli ktoś chce tanie autko w naprawach wygodne i ciche to polecam to autko
po 2 latach przerwy szukam ponownie jakiegoś punciaka z 2004-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż dziw bierze, że YARIS i PUNTO są zaliczane do tego samego segmentu. PUNTO bardziej przestronne, zwłaszcza tylna kanapa (YARIS to SEICENTO),komfort jazdy w PUNTO o klasę lepszy, a jeśli chodzi o osiągi to Punto 1.2 16v objężdża i YARISA i całą konkurencję w segmencie ( no nie całą, bo CORSĘ to przeskakuje)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heh

Bo Punto to samochód na miasto ;> a na miasto najlepszy jest silnik 1.2 8v. A jak chcesz jeździć szybko to pewnie, że weź sobie autko 16 zaworowe ;> ale nie fiata i nie renault tylko japońca :P Ja mam 1.2 8v z 2002 roku i wymieniłem tylko troche na poczatku a od 2 lat juz nic sie nie psuje :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

radek

mam od dwóch miesięcy punto 2 z 2003r jest wszystko ok. jezdzi cicho i płynnie tyle ze w jezdzie mieszanej pali 11 litrów benzyny przy poj. 1200 na komputerze jest wszysto dobrze.wymieniłem sondę i dalej tyle pali,paliwo spala ładnie nie śmierdzi benzyną i nie zalewa się.co jest nie tak /
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

punto

chyba jestes niedzielnym kierowca w doslownym slowa znaczeniu - ile lat jezdzisz mozesz dodac sobie 5 lat wiecej praktyki niz masz gaz do dechy i ile na blacie to nie wszystko naucz sie jezdzic lub zmien auto na mercedes itp.to bedzie bez narzekan.kierowca TIR 25 lat praktyki.12.000.tysiakow miesiecznie przelicz to sobie przez 25 latek.Moj punciok 5 latek ma 142.400.Co Ty na to.bezawaryjny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

punciak

Nasze babcie zawsze powtarzały ,że kiepskiemu tancerzowi nawet koszula przeszkadza w tańcu. Jestem drugim właścicielem punto II 2003 r ,przebieg 139 tyś i niet problemu,ale wychodze z założenia ,że kiedy czas na przegląd to jest wykonany. Może małżonek kiepsko sie stara z P i z fiatem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bra

sam jesteś śmieć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

punto I I 2003 rok

kupiłem wczoraj auto tego typu , wrażenia 10 punktów, komfort 10 punktów, wygląd 100 punktów ,dzięki fachowej pomocy rodziny która sie zna na autach pomogli mi zdobyć ato piękne jak ze snu nikomu go nie odam to cudo nad cudami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

punto 2

Jestem 6 właścicielem kropki 1,2 16v,z serwisu nie korzystam (drogo a obsługa nie ciekawa).Przejechałem już 170000 kilometrów, leję paliwo, uzupełniam tylko płyn do spryskiwacza i w drogę.Wymiana klocków,oleju,świec to normalna eksploatacja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super

Punto posiadam od 2000r wersjaELX 3d 8v.
Po 9 latach małe usterki sprzęgłowe.{100000km}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Punto III

Autko bardzo delikatne. Mogę podać parę sposobów na usunięcie drobnych uciążliwości.
1. Skrzypienie z tyłu tak jakby się ocierały butelki z woda mineralną, nasmarować albo przeciąć gumowe osłony linki hamulca ręcznego na tylnych wahaczach.
Skrzypi wewnątrz z tyłu , nasmarować smarem zaczepy mocujące tylną kanapę tzn tą część na która zahacza rygielek kanapy.
3.trzeszczy przy prawych drzwiach przednich , nasmarować miejsce zatrzsku tych drzwi smarem, broń boże nie np.pastą silikonową.
4. szarpanie przy ruszaniu. dodać gazu zdjąc noge z pedału gazu i pomału puszczac sprzegło- ruszyć , lub pod górę ruszać na obrotach około 1800 tylko to niszczy okłądziny sprzęgła.Kilka razy odpowietrzałem układ sprzęgła i tak co jakiś czas auto szarpie, nigdy to się nie robi gdy auto stoi dłużej kilka dni lub tydzień - dziwne serwis tego nie umie naprawić,proponują wymienić sprzęgło.
5.Na razie nie wiem co zrobić z przełącznikiem nawiewu jak jest zimno około 3 stopni do temp. minusowych zacina się i nie można powrócić do pozycji "0".może ktoś to już rozgryzł , skorzystam z pomysłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Punto II

Autko dla mało jeżdzących
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Krew mnie zalewa na niektóre opinie

Zakupiłem punciaka w 2000r., nowego z salonu. Jeździłem nim i ostro eksploatowałem to auto przez 5 lat. Jestem młodym kierowcą więc nogę miałem twardą. Nie zgadzam się z niektórymi opiniami, że jest to złe auto. Wymieniłem je na fiata stilo, a punciak nadal został w rodzinie, przekazałem go rodzicom. Dziś ma 9 lat i nadal jest super. Założyłem instalację gazową w 2003r.- nie u kowala, lecz u fachowca i autko pomyka po dzień dzisiejszy pomimo 140 tys.km przejechanych, jest jak nowe, w dobrej kondycji i nie zamierzamy sie go pozbywać. a wszystkim, którzy wypisują te bzdury najpierw radzę upewnić się skąd to auto pochodzi i czy korzystali z dobrego mechanika, jezeli w ogóle była taka potrzeba. Dzisiaj ma superowego Stilaka 1.8 16V, 135 k.i paski mam daleko za sobą nawet z 1.9 TDI. Niech nikt mi nie pieprzy, że niemcy się nie psują!!!
Następnym moim wybranym autem będzie Fiat Croma, czy komuś się to podoba czy nie, tobędzie to CROMA!!! Pozdro.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0