Fiat Siena

Sienę pokazano po raz pierwszy w Polsce, na Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Poznaniu w 1997 roku. Wcześniej jednak produkcję samochodu uruchomiono w Brazylii. Montowany w zakładach Fiat Auto Poland w Bielsku-Białej.Fiat Siena to czterodrzwiowy, pięciomiejscowy sedan, charakteryzujący sie olbrzymim, jak na tę klasę samochodu, bagażnikiem o pojemności 500 l (po rozłożeniu tylnego ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fiat siena 1.6 16v 1997 +lpg

mam ja od roku do tej pory wymienilem rozrzad wszystkie oleje płyny chamulce usterki jakie mi sie zdarzyly to nieodbijajace klamki ale je zdemontowalem gdzie pryczyna jezt rdzewiejacy bolec na kturej jest sprezynka wyczysciłem nasmarowałem i jest ok w zimie zamarzał mi central i to mnie denerwuje ale to maja tez lepsze fury poza tym auto jezdzi bez zarzutów ppali mi ok 11l gazu przy dynamicznej jezdzie troszke za slabe chamulce pomino nowych bebnow troche za glosny przy wiekszych obrotach ale radyjko głosniej i ko ale co mozna wymagac za 10 letnie auto za takie pieniadze aco do alternatora to dobrze radze kupic obudowe pod silnik za100zł i problem zniknie ja tak zrobiłem za wczasu i nic sie nie dzieje a wdodatku silnik jest czysty wystarczy dbac anie czekac az sie usterki nawarstwja i pózniej koszty rosna nie wazne jakie ma sie auto moj tesciu ma od nowosci poloneza atu 1.4 iprzejechal ok 40 tys km ale co z tego jak zal mu bylo na dobry olej i przez 10 lat lał wode do chlodnicy a teraz ma do roboty glowice za 2 tys zl co sie wodule nie kalkuluje pozdrawiam uzytkownikow sieny ale tylko 1.6 16v bo mój koles ma 1.2 i jak wyprzedza w trasie to przełacza na benzyne bo mu mocy brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bryka

siene mam 0d 2 lat i w ciągu tego czasu 2 razy byłem u mechanika. żyć nie umierać z takim autkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siena 1.2EL

Mam Sienę rocznik 2000,jestem drugim właścicielem.Przebieg 58tyś. Najpierw wady-samochód bardzo czuły na wiatr,przy prędkościach pow. 100km/h-szczególnie załadowany.Zalety-wielki bagażnik 506 litrów,bardzo tanie części(np. filtr powietrza ok.10zł),nieduże opłaty-1.2,moc 75KM,niewielkie spalanie(min. na trasie 5,6l/100km)średnio na trasie ok.6,miasto7-8.Usterki-cieknąca uszczelka pod pokrywą zaworów,przepalona żarówka,ostatnio szumi przednie łożysko(cena łożyska to ok 40zł.)Siena to dobry samochód dla rodziny.Mój jest garażowany od nowości zero rdzy.Za te pieniądze naprawdę wart polecenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

BEZAWARYJNA

Jestem posiadaczem Sieny 1,2 El od 2000r, jestem pierwszym właścicielem, na liczniku 105 tys., założyłem gaz na którym przejechałem już 60 tys.km, pali maks 8,5l gazu to ok 15zł na 100 km, oprócz klocków, filtrów i oleji, paska rozrządu profilaktycznie nic nie wymieniałem i auto nie psuło się. Żadnych śladów rdzy.
Żden w tej klasie i za te pieniądze Mu nie dorównuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

???

kupiłem sienkę w 2001 roku. mam przejechane 170 tys. km. i juz dwa razy wymieniałem kolumnę kierowniczą. poza tym bardzo fajne autko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siena jest OK

Mam Sienę 1.4 z 1997r. Przejechałem 100 tys.bez większych problemów. Wymieniłem łożysko w przednim prawym kole dwa razy i po pęknięciu obudowy alternatora przy 70 tys.naprawiono mi go za dwieście zł bez potrzeby kupowania nowego.Zawieszenie przednie do tej pory bez żadnej ingerencji sprawuje się dobrze. Wymieniam tylko podstawowe materiały eksploatacyjne i tego trzeba pilnować. Pasek rozrządu wymieniłem po 65 tys. km. Samochodem jeździ się wygodnie, porównywalnie z innymi a droższymi tego typu kompaktami. Spalanie poza miastem w granicach o 1 l większe jak podaje fabryka tj. 6,5 do 7,1 l/100 km. Poza tym nie ma samochodów, które się nie psują, Volvo czy Mercedes też się psują tylko tu naprawy i eksploatacja są o kilka razy droższe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE TAKI STRASZNY DIABEL...

Mam sienę dziewić lat od nowości i jest ok. Są tacy fanatycy niemieckiej motoryzacji zwłaszcz VW co za wszelką cene szukaja jakiś wad we fiatach i innych autach na ''F''. W każdym bądz razie ja nie mogę nażekać nie wiele miałem niespodzianek kture by utrudniały mi eksploatacją, przeciętnie! Mam przebiek 145000 km. po za wymianą sworznia prawego wachacza i ograniczników otwierania drzwi nie wiele się dzieje. podejrzewam ze w najbliższym czasie wymienię tłumik. Nie ma śladów korozji na i pod podwoziem. Szesnasto zaworowiec daje dużo zadowolenia z jazty. Komfort zadowalający zwłaszcza na naszych drogach w zakretach dzielnie walczy zawieszenie z wysokim i wąskim nadwoziem, trzeba się tylko przyzwyczajić do lekkich przechyłów.Jeżdzę dużo i wieloma samochodami więc mam porównanie. Owszem pali dużo w mieście nawet ''łyka'' 11 lirów ale nie bez przyczyny bo sprint do setki jest zaskakująco krótki. Pod koniec lat dziewiędziesiątych byl to naprawde nie przeciętny samochód pod względem komfortu zawieszenia i osiągów. Konkurencja w tedy kazała płacic znacznie więcej za swoje produkty z takimi parametrami. A kowalski miał ta możliwość posiadania małego sedana. W końcu do malucha to przepaś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problemik

ogólnie autko to mi spisuje sie bez zarzutu, jest naprawdę dobre i tanie. ale wydaje mi sie ze pierwszy biek jest w porównaniu z innymi samochodami krótki. ona tak ma czy to jakaś wada???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7722505
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedam siene ;)

Naprawdę warto ;)
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7722505
6500 do negocjacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siena 1.6 16V

Mialem okazją jeździć tym wozem i za kółkiem i na holu :D Ale muszę powiedzieć, że osobiście w życiu bym Sieny nie kupił. Niezbyt wygodne fotele, ciągle coś nawala, a wrażenia z jazdy? NIESAMOWITE, przez 3 dni kark mnie bolał jak Siena szarpała moje auto na lince ;/ Ogólnie niezbyt udana fura.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia!!!!!!!!!

Psuje się dość często a ceny jak i jakość niektórych części to koszmar ,stały punkt to pękający alternator ,szwankująca elektryka ,korozja nadwozia i podwozia oraz miski olejowej a nawet przewodów hamulcowych , słabe oświetlenie skrzypiące plastiki i wiele innych jedno co cieszy to dynamika mam silnik 1,6 i jest ok poza oczywiście spalaniem .Dla mnie to tragedia nie samochód bardziej chwaliłem sobie poloneza z 91 roku niż siene z 98
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

siena 1.6 jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

?????????????????????????????????????????

Chcialbym zapytac ile wynosza oplaty roczne za siene 1,6. rocznik 98 hm ????? mam zamair ją kupic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

maximum satysakcji

wspaniałe autko rodzinne i nie tylko, jego plusy (zwrotność, wszechstronność) przewyższa wady, nie jeden kierowca WV Golfa III na skrzyżowaniu się ździwił i szczena mu opadła - Siena 1,6 HL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siena 1,2 po taxi

Nie nadaje sie na taxi, ale dla rodziny jak najbardziej polecam! Od znajomego taksówkarza dostala mi sie wysluzona sienka... Podobno wszystko sie w niej popsulo co moglo sie zepsuc, silnik padl przy 234tys przebiegu... teraz jest zalozony nowy i chodzi jak zyleta, ale... wszystko inne sie powoli sypie :/ w tym momencie ma 255tys nie widzialem sieny ktora by wiecej przejechala ale moja nadal jezdzi i jeszcze mam zamiar nia zrobic przynajmniej ze 100tys, ale napewno bede musial w nia troche wlozyc, ale co tam, warto! W sumie w normalnym uzytkowaniu auto nie do zdarcia. Na gazie żre okolo 13-14litrow po miescie... Najwiekszy plus - blacha pierwsza klasa zero korozji a to najwazniejsze, a drugi to tanie czesci :) ona ma dusze pamietajcie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak narazie ja nie narzekam

Mam Sienke dopiero kilka miesięcy , ale narazie nie mogę narzekać silnik jeszcze mnie nie zawiódł ( a jest to 1600cm3 16V+ gaz)a pozatym , jak ci samochód służy to zależy tylko od kierowcy jak dbasz tak jeździsz , ja o nią dbam i se ją chwale bo ona odwdzięcza mi się tym samym .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

misa olejowa

wymieniałwm misę olejową i nie ma uszczelki tylko smaruje się sylikonem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ekonomiczny

Mam Siene 1.2. Samochód ma przejechane 90 000 km. Jestem drugim właścicielem. Jeżeli wszystko robi się w swoim czasie i nie jeździ sportowo wszystko będzie ok. Silnik może nie jest dynamiczny, ale za to ekonomiczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaką instalację LPG wybrać?

Wkrótce kupię od siostry Sienę 1,6 16v i muszę założyć w niej gaz.Wolałbym starszą instalację przełączjącą się na obroty silnika,a nie sekwencję.Ponieważ jeżdżę często na krótkich odcinkach i przy sekwencji byłoby duże zużycie benzyny,bo przełącza się na gaz dopiero po zagrzaniu silnika do odpowiedniej temp.Oczywiście jest też sporo droższa.Jakie macie instalacje w swoich Sienach?Dziękuję za odpowiedzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0