Formeli 17

Temat dostępny też na forum: Formeli 17
Rumia jest integralną częścią małego Trójmiasta Kaszubskiego, od lat jednym z najważniejszych lokalizacji gdzie mieszkają osoby związane z Trójmiastem.

W Rumi dostępna jest pełna infrastruktura potrzebna do wygodnego życia na co dzień - są szkoły, przedszkola, jednostki służby zdrowia, a w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego osiedla znajduje się duży kompleks handlowo-usługowy. ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

opoznienia

Jak idzie budowa? czy są jakieś opóźnienia?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: opoznienia

Są. Pierwsze 2 bloki miały być oddane w październiku a będą podobno w grudniu. Czy macie jeszcze jakieś opinie na ten temat?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: opoznienia

Jakieś znane z uciazliwosci tego miejsca o których przyszly nabywca powinien wiedzieć? Mam tu na myśli np zakłady produkcyjne np hałas smród itp. Czy te okolice to dobre miejsce do mieszkania? Komunikacja?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cisza i spokój kupiłam mieszkanie właśnie z tego względu czekam na odbiór mam nadzieje ze w tym roki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Aktualnie droga dojazdową jest w kiepskim stanie. Wiadomo coś o remoncie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halas jedynie w miesiacach wiosenno / letnich kiedy dzieciaki odwiedzaja lemur park. Brak zakladow produkcyjnych. Obok ogrodki dzialkowe. Na ten moment spore utrudnienie to nieoswietlona droga dojazdowa. Wokol pola i pojedyncze domki.
Blisko do sklepow, przystanek autobusowy jest, SKM samochodem mniej niz 10 minut, na piechote jakies pol godziny.
W wakacje sie korkuje przez turystow jadacych z i na polwysep.
Mieszkanie w rumi to sensowna alteranatywa do kosmicznie drogich mieszkan w gdyni. O ile oczywiscie dojazd cie nie odstrasza
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiór

Będzie dobrze jak oddadzą 31.03.2021.Tam się nic nie dzieje.We wrześniu czy w październiku piknik bez możliwości wejścia. Mamy listopad i dalej nic.Tam po prostu nie widać pracowników .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też czekamy na odbiór , trochę staję się to niepokojące , praktycznie prace stanęły , informacji zero
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy dla budynkow 1 i 2 nie było jeszcze odbiorow? Jaki był pierwotny termin?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Połowa stycznia odbiory mieszkań

Oficjalna informacja to połowa stycznia. Ale nie sądzę aby się wyrobili w tym terminie. Balkony nieskonczone, jeden blok nieocieplony, klatki schodowe nie gotowe. Odbiór budynku oficjalnie w polowie lutego. Wątpliwy termin
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiory mieszkań

Opóźnienia z odbiorami zaczynają być niepokojące, chętnie się dowiem jakie kroki podejmują w tym temacie przyszli sąsiedzi. Czekacie cierpliwie na odbiory czy jednak działacie intensywnie, chętnie się dołączę paula2809@vp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

termin

termin pierwotny to wrzesień 2020 . Termin ostatecny 31 marzec
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy odbiory się już zaczęły? Ktoś z nowych mieszkańców odebrał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

wielkie

Na dzień dzisiejszy 8 miesięcy i raczej będą kolejne miesiące,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trojmiasto

Trojmiasto.pl macie napisane, że inwestycja jest zakończona. Co jest totalną nieprawdą!!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsza inwestycja jaką mogłem wybrać. Miało być szybko i pięknie bo w nowoczesnej technologi, a jest totalne DNO i warstwa mułu - dosłownie tak wygląda elewacja. Terminy co chwile przekładane i kłamstwo goni jeszcze WIĘKSZE kłamstwo i kolejne obietnice.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Następny niezadowolony i wkurzony

Największa porażka życiowa, kupno mieszkania na Formeli 17.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdybys widzial w jaki sposob byla malowana elewacja nie zdziwilby Cie jej fatalny stan. Dzisiaj tam przechodzilam to z daleka widac zacieki, ale nie dziwne jak malowalo to 3 czy 4 panow na drabinach zwyklym pedzlem ciapiac w prawo i lewo :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rumia Formeli to żart

Jak w tytule, to co robi deweloper to jedna wielka kpina! Wstępnie odbiory miały ruszyć w Październiku 2020r. mamy połowę Maja 2021r. a nadal nikt nie odebrał mieszkania! Pracownice w biurze to jedno wielkie nieporozumienie. Nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytania, doproszenie się o jakiekolwiek informacje graniczy z cudem, na mail'e brak odpowiedzi, idąc do którejkolwiek do biura żeby porozmawiać każda wygląda jakby siedziała tam za karę. Skoro praca się nie podoba to wystarczy ją zmienić... Tłumaczą przesunięcia odbiorów nierzetelnymi podwykonawcami, prawda jest taka że to deweloper nie płaci wykonawcom więc ci zawieszają prace. Co 2 tygodnie kobiety z biura znajdują sobie inną wymówkę i z łaską informują dopiero jak klient dopytuje. Termin dla dewelopera już minął, a kupujący bujaj się bo nic nie możesz zrobić i płacisz za nic!
Mamy 15.05.2021r. a przed budynkiem brak dróg dojazdowych czy terenów zielonych, w garażach nadal leżą materiały do remontów, schody w budynku nieskończone.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rumia Formeli to żart

Czy ktoś już odebrał mieszkanie? Zastanawiam się nad kupnem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Rumia Formeli to żart

Nie kupuj nic od tego dewelopera. Nie dotrzymuje terminow, nic jeszcze nie oddal a mija rok.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Rumia Formeli to żart

Chamstwo w czystej postaci! Nie polecam dewelopera!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rumia Formeli to żart

Zgadzam się z Tobą, że ten deweloper to porażka a pracownicę to jakaś żenada i brak profesjonalizmu. Zastanawiam się nad pójściem do sądu i szukam chętnych.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również dałam się nabrać do końca kwietnia obiecali mi klucze byłam zmuszona wynająć mieszkanie za duże pieniądze .Może lepiej porozmawiać i zwołać grupę ludzi i coś z tym robić już sama nie wiem jestem u kresu wytrzymałości. tel 501625706 Bożena
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy taki sam problem- Pruszcz Gdański Sikorskiego 36. Prawie rok od planowanego oddania a prawie nic się nie dzieje...

Można połączyć siły.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

My obiecano we wrześniu 2020 , a kupowałem w marcu 2020, czekam czekam czekam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może założyć grupę na fb Forneli 17 ?
Bo tak szybko nam nie oddadzą tych mieszkań?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

grupa już jest ponad 100 osób fb
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Formeli 17, Rumia

szukam kontaktu z innymi niedoszłymi mieszkańcami .....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Formeli 17

Jest grupa na Facebooku osiedle Formeli 17.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez kupiłam tam mieszkanie....

Poszukuję kontaktu z kupującym mieszkania na Formeli 17. Trzeba w końcu coś z tym zrobić!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, kupiłam mieszkanie ,ciąży na mnie ogromny kredyt i nie wiem co dalej. Kolejna transza niewypłacona, mieszkam 250 km. od Rumi dokładnie nie wiem co tam się dzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mie dzieje sie nic od wielu tygodni :( przechodze tam codziennie.. jak cos sie ruszy moge napisac :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rumia, Formeli 17

Mam bardzo podobne spostrzeżenia. Usterek jest ogromna ilość, panie konfabulują, mydlą oczy - nie chcę używać epitetów. Deweloper ewidentnie ma problemy finansowe!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś wie z jakiego powodu została wstrzymana budowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno wysokość budynku się nie zgadza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdruzgotana

Proszę o informacje z jakiego powodu została zamknięta budowa i czy można wycofać się z zakupi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest grupa osiedlowa Formeli 17.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest tyle wersji ze nie wiadomo w ktora wierzyc. Wysokosc budynku, kominy, garaze, kasa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sikorskiego 36

Mamy 08.08.2022 i dalej budowa nie skończona!!!w dalszym ciągu mają problemy z "nierzetelnymi"fachowcami,prawie im współczuje,tyle,że 16 miesięcy po terminie to oni powinni mi współczuć!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

negatywna

Szczerze odradzam zakup mieszkania u tego dewelopera!! Budowa opóźniona o rok ! Kłamstwa, oszukiwanie i konfabulacje !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dramat !!

Budowa została wstrzymana ! Cofnięte pozwolenie na budowę ! Zero konkretów! Kłamstwa !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dramat !!

Czy ktoś z Panstwa po otrzymaniu pisma od developera o możliwości odstąpienia od umowy zrezygnował i dostał zwrot środków wpłaconych?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dramat !!

Na dniach zapewne ogłosi bankructwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mieszkaniec

Tak
Jest grupa na Facebooku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mógłbym prosić o linka do tej grupy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie można dodawać tutaj odnośników / linków. Wpisz Rumia - osiedle Formeli 17 / Wiejska 13. Nazwa grupy została rozszerzona ponieważ nieuczciwy deweloper resztę inwestycji realizuje teraz pod nazwa wiejska 13 żeby zmylić niczego nieświadomych kupujących
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziś zastawiają się jakąś covidową ustawą i nie udzielają informacji poza sugestią rozwiązania umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Formeli blok 1 i 2

Blok mial byc oddany w grudniu 2020, przeniesienie prawa wlasnosci do konca marca 2021, do chwili obecnej -wrzesien 2021 bloki nieskonczone, w czerwcu budowa wstrzymana. Kompletna olewka dziewczyn z baraku / biura sprzedazy, Warszawka nie ma nic do powiedzenia . Nikt nic nie wiem. Nie polecam. Najgorsza inwestycja poza Trojmiastem , to samo w Pruszczu , ludzie mieszkaja bez pozwolenia !
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brak odbioru mieszkań

Witamy w 2022 roku. Odbiory mieszkań dalej nie rozpoczęte. Zanosi się na 2023 jak dobrze pójdzie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Brak odbioru mieszkań

A czy budowa ruszyła? Bo przez jakiś czas była chyba wstrzymana?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sikorskiego 36

Czekamy,czekamy,czekamy....14 miesięcy pi terminie a na budowie pusto!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielka kpina

Moja największa porażka życiowa było zakupienie mieszkania od tego developera. Straciłem pieniądze (inflacja) . Nie maja ochoty wywiązać się z umowy i oddać mieszkań w terminach . Co więcej czekają aż sami porezygnujemy by sprzedać drożej i nie płacić odszkodowań . Wielka porażka mojego życia ;(
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Formeli 17 w realizacjach
https://heritagere.pl/realizacje

a jednak podejrzane
https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/hre-investments-pod-lupa-uokik,110141.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sikorskiego 36

Brak ludzi na budowie,brak postępów,0 kontaktu z paniami z biura!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Sikorskiego 36

Szukam prawnika który chciałby się zająć sprawa. Chcę założyć sprawę sadowa deweloperowi. Chyba nie są aż tacy nietykalni?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Sikorskiego 36

Ja takze. Moze lepiej zebrac sie i zlozyc pozew grupowy. Prawnicy mowia, ze zgodnie z prawem developerskim developer powinien placic 0,005% od kwoty wplaconej za kazdy dzien zwloki, chociaz tego nie ma w umowie. Dodatkowo za straty przez nas poniesione. Pieniadze leza zamrozone juz prawie rok, a nawet ponad od tych dwoch pierwszych budynkow. Czy ktos probowal sprawdzic przebieg sprawy w sadzie, przeciez developer odwolal sie, ale o przebiegu nie chce nas informowac. Prawdopodobnie ma problemy ze zwrotem pieniedzy ludziom, ktorzy o to wystapili.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz będzie to oddane do użytku:) Kończą robić tereny zewnętrzne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brak ruchu na budowie

Mieszkam obok opisanej inwestycji od października 2021r. Odkąd tu mieszkam nie było żadnych działań na budowie, brak jakichkolwiek pracowników oprócz ochroniarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wyglada obecnie sytuacja? Czy mieszkania w ogóle zostaną oddane? Nic tam się nie dzieje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozbierali ostatnio ostanie piętro. Nie mam pojęcia z jakich powodów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A my za moment już będziemy mieszkać na Sikorskiego. Mam nadzieję, że Rumia też będzie skończona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Formeli 17 nieodpowiedzialny deweloper

Zdecydowanie nie polecam tego dewelopera. Umowa przewidywała oddanie mieszkań we wrześniu i październiku 2020 r. Do dnia dzisiejszego nie są oddane. Terminy były wielokrotnie przekładane. Żaden termin nie został dotrzymany. Ostatnio obiecany - grudzień 2024 r. Oczywiście niedotrzymany (idzie już czwarty rok!). W dodatku żadnego zawiadomienia z obowiązkowymi grzecznościami (dokłądamy wszelkich starań, ale to nie nasza wina). Żadnej informacji o kolejnej obiecance terminu. Myślę, że do grona oszukanych doszli również ci, którzy kupili tam mieszkania po wznowieniu budowy z nadzieją na odbór w grudniu ubr. Nawet zmienili szyld. Utworzyli spółkę Lotnisko Park do budowy w Rumi. Pierwotnie firmowała to Nord Star Dewelopment. Po interwencji Powiatowego Inspektora Nadzoru i wstrzymaniu prac budowlanych do czasu rozstrzygnięć sądowych, kiedy wrócili na budowę firmą matką nie jest już Nord Star, tylko Hreit. Niby inny podmiot, ale ten sam właściciel spółki Lotnisko Park (obie spółki są właścicielami spółki Lotnisko Park).
Decyzję o zakupieniu mieszkania pozostawiam do przemyślenia.
Jako dodatek - uwaga na rozmieszczenie urządzeń w łazience. W 2020 r. w ofercie była inna niż w wybudowanym budynku. Projektant nie zauważył, że kabina prysznicowa i muszla wc nie zmieszczą się na szerokości 1,3 m. Co zrobił deweloper? Bez uzgodnienia z osobami, które kupiły to mieszkanie zdecydował o przeniesieniu muszli wc w inne miejsce i doprowadzeniu do niej rury odpływowej po podłodze na długości około 3 m. Plus miało być ogrzewanie grzejnikowe w łazience. Oczywiście bez uzgodnienia deweloper zrobił ogrzewanie podłogowe i, zapewne przewidując, że będzie niewydajne, dołożył grzejnik elektryczny na ścianie. Niech sobie lokator dopłaca za dogrzanie łazienki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

Gdzie w Rumi można zjeść coś dobrego (4 odpowiedzi)

Od niedawna mieszkam w Rumi, chciałbym dowiedzieć się co polecacie za miejsce aby zjeść jakiś...