Futura Apartamenty

Temat dostępny też na forum: Przymorze
Futura Apartamenty to inwestycja zlokalizowana przy ul. Beniowskiego w Gdańsku. Stanowić ją będą trzy cztero- i pięciokondygnacyjne budynki o niebanalnej, odważnej, łamiącej schematy architekturze. Proste bryły przełamywać będą fragmenty okładzin miedzianych. Dodatkowo wygląd podkreślą asymetryczne przeszklenia klatek, podświetlone liniowo światłem LED. Wewnętrzne patio wypełni zieleń oraz ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobra lokalizacja i ciekawa architektura

Wydaje mi się, że to bedzie bardzo ciekawa inwestycja. Lokalizacja rewelacyjna. Architektura wg mnie jest bardzo dobra, w tym równiez rozkład pomieszczeń w mieszkaniach. Na plus także kameralny charakter "osiedla" oraz to, że przewidziano troche miejsca na usługi. Trochę mało miejsca na tzw. patio i niewiele miejsc postojowych (czy będą dodatkowe dla usług przy ul. Beniowskiego?). Na rogu Beniowskiego i Bora Komorowskiego jest niezagospodarowana działka Gminy, na której deweloper mógłby postawić jakiś plac zabaw. Oczywiście duż będzie zależeć od jakości materiałów, wykończenia i zagospodarowania terenu. Jeśli będzie tak jak na Oliwa Park lub na sąsiadującej Novej Olivie Allconu to OK, jeśli słabiej (patrz Nowy Horyzont lub osiedle Morskie) to kiepsko i ES zmarnuje szansę na zrobienie w tym miejscu czegoś dobrego.

Mam nadzieję, że nie zawiodą - w końcu porównanie Futury do Oliwy Park no i premiera w mercedesie zobowiązuje ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

apartamenty?

Racja - wizualizacje wyglądają b. fajnie, projekt pracowni DEGUTIS, tylko pytanie jak będzie z wykonaniem? Czy ta inwestycja zasługuje na miano "apartamentów"? Chcą to machnąć w ok. 16 miesięcy, więcz szybko. Cena nie jest niska więc powinni się postarać i zrobić to jak najlepiej, przynajmniej tak jak np Invest Komfort na Focha. A czy osiedle bedzie ogrodzone jak sąsiadująca nowa oliva? Allcon tam przynajmniej zrobilł to porządnie, a nie najtańszym materiałem jak eurostyl na Gorczycowej 3. Od strony Novej Olivy będzie ładne ogrodzenie allconu, a od stony straży pożarnej i Beniowskiego? Czy ES znów pójdzie po taniości?

Usługi w parterze to wg mnie też dobry pomysł - w tej części Oliwy porządane, przy czym powinni zrobić jakieś dodatkowe miejsca postojowe bo tam jest zakaz parkowania i nikt tam nie przyjedzie... chyba że planują sklep z alkoholem dla lokalnych koneserów :) wtedy wystarczą jakieś ławeczki nieopodal krzaczorów :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

euro oszczędności

Szukałam mieszkania dla córki lub na wynajem i nawet zaciekawiła mnie ta lokalizacja jednak wolę poczekać na więcej konkretóww bo obecnie naprawdę trudno powiedzieć co z tego wyjdzie. Podobno zrezygnowali ze szkleń balkonów we wszystkich budynkach więc tak jak ktoś tu już napisał - istnieje ryzyko, że to początek ograniczenia i kosztów i finalnie zrobią to najniższym sumptem - a cena jest dość wysoka.

Według mnie gdyby mieli to zrobić porządnie i gdyby wykończenie miało być na poziomie adekwatnym do ceny, to juz dawno by o tym by trąbili i się chwalili. A tymczasem generalnie blokada informacji albo brak decyzji. Nie wiadomo jak będzie wyglądać klatka schodowa, jak będzie wyglądało patio, co z małą architekturą, co z roślinnością, czy i jak będzie ogrodzenie osiedle ...

Coś mi się zdaje, że deweloper odwali tutaj taniochę a głównym wabikiem mają być światelka LED i brązowa okładzina (podobną zastosowano na budynku INPRO przy Słowackiego, i można zobaczyć jak to wygląda po paru latach..) Ja czekam na przecenę po wybudowaniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Od początku nie miało być szklenia we wszystkich mieszkaniach - na pokazie umyślnie wybrałam mieszkanie bez szklenia, bo nie będę tyle szyb myć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjedź i zobacz teraz, jak wygląda osiedle. Na przecenę sie nie załapiesz. Wartość mieszkań wzrosła raz dwa. Znam wiele osiedli, na tym mieszkam 3 lata i lepszego pod względem wykonania nie widziałem w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

izolacja fundamentu

Pytanie : Czy części fundamentowe, ściany pionowe żelbetowe winny być izolowane i w jaki sposób?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

izolacja

nie znam sie ale pewnie powinna byc jakas izolacja - na tej inwestycji widzialem jakas pape-smole (?) + warstawe cienkiego styro + znow warstwe czegos czarnego. A skad to pytanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budynek B1

Też zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Zastanawia mnie jedna kwestia, czemu budynek B1 posadowiony będzie na działce z wieczystym użytkowaniem, budynku B2 i B3 na własności. Poza tym oferta wydaję się być ciekawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ponieważ inwestor nabył działki od miasta, które od początku były w takim charakterze własności/użytkowania. Nic nie było zmieniane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...a pozniej bedzie trzeba zaplacic za wykup

ale sie oplaca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1