Gdańsk vs. Kraków

Opinie do artykułu: Gdańsk vs. Kraków.

Kraków kontra Gdańsk? Coraz liczniej odwiedzający nas turyści mają wątpliwości - która destynacja jest bardziej atrakcyjna. Co ciekawe na wyspiarskim forum Gdansk vs Krakow! nadmotławski gród wypada całkiem nieźle.

Wszystko zaczęło się w marcu, kiedy użytkownik forum o pseudonimie ScotsThistle poprosił o radę: gdzie jechać do Gdańska czy do Krakowa?

Po przeczytaniu kilku pytań w stylu "Czy jest tam dużo barów i restauracji?", "Czy jedzenie jest tak dobre jak w Krakowie?", ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

coooooo?

jaki pruszcz?!! pruszcz to malenka miescina, nic tu nie ma. zadnego kina, zadnego centrum handlowego, nic, kompletne nic! w ogole jest tak male i brzydkie to miasto, ze niedlugo sie stad wyprowadzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trójmiato jest najlepsze !!!

Sopot-Gdańsk-Pruszcz !!! Najfajniejsze miasta w Polsce !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

3 miasto

Trojmiasto jest najlepsze...Jako ogol i kazde z tych 3 miast osobno :) Cala reszta Polski jest na drugim miejscu. Taka prawda moi drodzy. haha 3miasto rzadzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

oba miasta są piękne choć jednak w różny sposób

oba miasta są piękne. Trójmiasto mam na codzień zatem każdy wyjazd do Krakowa traktuję jak święto. Nieprawda też że Kraków jest drogi - jedzenie w centrum bywa tańsze niż w Gdańsku tylko trzeba troszkę poszukać. A poza centrum dla bardzo oszczędnych patrz stółówka na Nawojki koło parku Jordana. Drogie niestety w Krakowie są muzea. W Trójmieście są drogie tylko Morskie i Oceanarium, bo niestety pozostałe nie są tak imponujace. Nie wiem jak ceny noclegów w Krakowie - zawsze wybieram coś w okolicy Ojcowa, bardzo sobie chwalę a dojazd do Krakowa jest niezły.
Z tego co różni Kraków od Trójmiasta to na pewno ciągłość tradycji kulturalnej Krakowa vs zbiorowa amnezja dotycząca historii i dawnej potegi Gdańska, i to że Trójmiasto nie ma spójnej polityki wobec turystów: Gdynia konkuruje z Gdańskiem, a powinny współdziałać (wspólne bilety komunikacji miejskiej, wspólna strona internetowa z informacjami o imprezach, jakaś komunikacja z Gdyni do lotniska).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk i Sopot to najpiekniejsze miastaw Polsce !!!

Historycznie ze sobą związane tworża przepiękny osobliwy nie tylko nadmorski klimat !!! Niestety obraz ten psuje wiecznie zakompleksiona Gdynia w której po za jednym kinem, Błyskawicą, wybujałymi ambicjami i propagandą rodem z Prl-u nie ma nic ciekawego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdansk-Krakow 3:1

Tak ja uwazam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ostry 107

Pochwała z klawiatury guru działa kojąco, uff :-)
Tak na serio to Jaśkowa Dolina jest perełką z tym że nie podoba mi się dewastacja okolicznych terenów poprzez nowobogacką zabudowę.
W porównaniu Nowy Port jest dziewiczym miejscem i mam nadzieję że tego nie "spieprzą" Podobnie park łączący Brzeźno z Nowym Portem (z siecią umocnień).
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiwaki

kiwaki pięknych i zaniedbanych ulic w gdańsku nie brakuje, stary wrzeszcz, oliwa czy nawet nowy port; bardzo chciałbym aby te ulice odrestałrować; ale cóż wymaga to pieniążków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nasz w Krakowie

krakusy to zarozumialcy nie wiadomo w zasadzie dlaczego : U nasz w Krakowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trójmiasto

gdansk najpiekniejszym miastem w Polsce wraz z sopot i gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kraków to syf pelno pomylonych ludzia do tego jest brudno

odradzam stanowczo wizyt w tym miescie ;) są ladniejsze miasta i ciekawsi ludzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

baja: gwoli ścisłości Św. Wojciech to Gdańsk :P

Gdynia ma najlepszą komunikację w całej Polsce - jakby ktoś nie wiedział /naprawdę, rankingi i oceny niezależnych speców na to wskazują/, ale proszę zwrócić uwagę KTO w gdyńskim ZKM pracuje /spojrzeć na UG i inne szkoły nie tylko w 3city/ -> same spece transportowe! według mnie nie ma się więc co dziwić, że jest tam najlepsza komunikacja :)

mieszkam w Gdańsku i lubię to miasto o każdej porze roku :) są wyjątki oczywiście, ale tak jest w każdym mieście :) jeśli nie pasuje mi tłum na jarmarku to nie idę tam - wybieram raczej park oliwski :) widzieliście historie życia kilkunastu ludzi związanych ze stocznią? na murze okalającym Stocznię Gdańską? coś zupełnie innego, nowego, interesującego, taki "pamiętnik w pigułce" :) znajdziecie w innym mieście coś takiego? wątpię :) albo taka ulica Jana z Kolna - okropna, brudna... ale przyjrzyjcie się niektórym budynkom - są wspaniałe /no, przynajmniej ich fasady/... pojedźcie na Dolne Miasto, poszukajcie, poszperajcie - przecież tu mieszkamy warto więc wiedzieć nieco więcej niż przyjezdny :)
może nie jest zbyt czysto, pachnąco, schludnie, ale jest naprawdę CIEKAWIE

pomijając to co wyżej - postarajmy się mimo wszystko nie oddzielać Gdańska od Sopotu i Gdyni :) choć niedługo trzeba będzie dodać do tych trzech miast kilka innych - Rumię, Redę, Wejherowo, Pruszcz Gdański... i się robi megalopolis ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie Trojmiasto???

Chcialbym, zeby wylaczyli moj ukochany Sopot i Gdynie z dyskusji o Gdansku... Bardziej optowalbym za Trojmiastem jako Gdynia, Sopot, Rumia.... Niech se Gdansk bedzie najpiekniejszy ale z daleko od nas... smierdzi tam przejechac nie mozne i te tlumy troglodytow...
Kazdy normalny nie mieszka w Gdansku... ot co
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Vincent Gdynia to sztuczne miasto. Gdańsk ma swoje tradycje, jest miastem, które ma swój klimat. Po za tym w Gdańsku są milsi ludzie i Gdańsk ma tramwaje, w dodatku aż pod same plaże.
W Gdańsku kupisz smaczne pieczywo na każdej głównej ulicy, w Gdyni rzadko.
W Gdańsku są też ładniejsze plaże.

A jakie polskie miasto podoba się Wam najbardziej OPRÓCZ Gdańska/Krakowa:
- Wrocław
- Poznań
- Toruń
- Bydgoszcz
- Szczecin
- Gorzów
- Zielona Góra
- Katowice/GOP
- Łódź
- Warszawa
????
Oczywiście mam na myśli duże miasta powyżej 300 tys.!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krakow jest ladny ale w Gdansku jest lepszy klimat i moim zdaniem atutem gdanska jest morze nad ktorym fajnie sie spaceruje o kazdej porze roku ;) Minusem sa korki ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Gdynia?? Jest piekniejsza od obu tych miast razem wziętych!! Nie śmierdzi i jest czysto. Komunikacja - pierwsza klasa. Njalpiekniejsze plaże i zabudowa.

Gdynia rządzi proszę państwa! Gdańsk byłby niczym, gdyby nie było Gdyni w trójmiescie.

pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

TF; )pózno wróciłem to póżno czytam, ale fakt Twoja racja:D

N.POrt i Brzeżno....,dodaj jeszcze "Jaśkówkę";) i faktycnie rewelka:D
pzdr.;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo śledzie są ponad te wszystkie dywagacje i...

... cieszą się, że mieszkają w swojej Gdyni! :) Pzdr z Wlk. Kacka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawe czemu śledzie siedzą cicho

hehehehehehe
to pytanie retoryczne :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0