Gdzie kupic mieszkanie ?

Witam zastanawiam sie nad zakupem mieszkania.

1. Nowe 45-50m do 250 tyś. Wiec tylko rumia/chwarzno/wiczlino/ gdynia łanowa/oksywie/obłuze/pogorze chyba nigdzie indziej sie nie da kupic nowego w tej cenie i metrażu, 30-50 tys musze miec na wykonczenie

2. Uzywane w/w dzielnice do 280-300 tyś 45-50m

3. stara kamienica w centrum gdynia albo grabówku dzialkach lesnych

4. Uzywane 10-15 letnie mieszkania w dzielnicach blizej centrum gdyni mały kack/witomino

Czesto słyszalem od ludzi w trojmiescie
- bierz rumie, tania, do centrum szybko skm. jak masz samochod to wszedzie dojedziesz obwodnica. sypialnia gdynii
- znam też zapalenców centrum. mowia wszedzie blisko, oszczednosc czasu i paliwa.
- tansze dzielnice w nowymi mieszkaniami dalekoe za centrum. Ludzie mowia jak w przypadku rumi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Kup na Morenie nie w jakiś norach
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

gdansk odpada
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Ja kupuję na Karwinach, też brałam pod uwagę dzielnice które wymieniłeś, zobaczymy, czy dobrze wybrałam. Dodam, że rynek wtórny, blok z 1982r. Na Pogórzu Górnym jest fajnie, ale za daleko do SKM.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Dlaczego odpada? Morena jest najlepsza, sam bym tam kupował! :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

A Morena to jakaś prestiżowa dzielnia?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Z miejscowosci wymienionych w punkcie pierwszym zdecydowanie Chwarzno. 2x blizej do centrum Gdyni niz z Rumi, nie mowiac o Sopocie czy Gdansku gdzie autem dojedziesz raz dwa. Do tego piekna okolica jesli lubisz nature i pelna infrastruktura a z miesiaca na miesiac powstaje coraz wiecej "rzeczy".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Weź pod uwagę także fakt, że wyjazd z Chwarzna między godziną 7 a 8 to... droga przez mękę. Powrót nie jest lepszy. Dużo samochodów, a droga wąska.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

witam. mowiac chwarzno mowicie tez chwaszczyno ? bo chcwaszczyno jest dalej
a co sadzicie o gdynia lanowa? za 250 tys mozna miec 55m albo taniej

a no i do tych dzielnic obowiazkowo samochod?
bo jesli bym jezdzil na oksywie do pracy/szkoly

to autobusami to by byla jakas masakra? z dabrowki jechalem ponad godzine busem

wiem ze żale sie jak " baba " nie ublizajac kobietom, ale mam poprostu wielki dylemat czy kupic cos starego blisko centrum, czy nowke na chwarznie itp/rumi. Wiem ze decyzja nalezy tylko do mnie ale nie wiem co sie bardziej oplaca i kalkuluje, jesli chodzi o czas i pieniadze bo brakuje mi doswiadczenia w pradziwym zyciu w trojmiescie tj, praca plus zajecia po pracy sport. narazie studiuje i mieszkam blisko uczelnie, w dalszym zyciu nie da sie przewidziec gdzie sie bedzie pracowac i czy lepiej za miastem nowe blisko obwodnicy czy w centrum stare uzywane mieszkanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Chwarzno to nie Chwaszczyno :D to dwie inne miejscowosci, Chwaszczyno jest z 15 km za Chwarznem :D
od 1 wrzesnia z Chwarzna bedzie nowa linia autobusowa na Oksywie takze jak nie masz auta to bezposrednio pojedziesz autobusem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Chwarzno jest ładne pod względem infrastruktury, placów zabaw dla dzieci, ale jakość wykonania budynków przez Hossę pozostawia wiele do życzenia, gołym okiem widać na elewacji. Też tam szukałam, jednak ostatecznie zdecydowałam się na Karwiny mimo, że będę mieć daleko do pracy, tj. na Pogórze, aha.. no i niektóre czynsze na Chwarznie porażają swoją wysokością, widziałam nawet 700zł przy 3 osobach za ok.48m2.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Jest fajna nowa kamienica w centrum gdyni na ul Warszawskiej
Podziemna hala garażową itp, wszędzie blisko
Chwarzno, Rumia wieś ...
Kack - globalna sypialnia
Pomysl ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

o tym mowisz? http://otodom.pl/mieszkanie-gdynia-dzialki-lesne-id30702419.html

cena tez fajna chce kupic 45-55m do 250k nowe
albo do 300 uzywane
wiec co cudo 7k za m odpada ; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Negocjuj !,
jest mieszkanie 40 m - powiedz, że dajesz za całośc z m2 - np. 5,5 tys. PLN i czekaj.
Pytanie, czy takie mieszkani Ci pasuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

I nie idź do pośredników bo prowizje zapłacisz
Uderz do właściciela
Jakby co to daj znać
Pzdr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

mysle ze sie nikt nie zgodzi na taka obniżke, dzwonilem po ludziach setki razy , schodza max kilka % a deweloper jeszcze mniej, dopiero schodza jak długo nie mogą sprzedac ; )
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

czasami można mieć szczęście i dostać 10% mniej, tyle udało mi się wynegocjować:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

taaaa z 7 za metr na 5,5... swietny biznes to by byl

Moim zdaniem lepiej kupić gdzieś dalej ale żeby budynek/okolica/cena/opłaty odpowiadały.

Co ci zrobi za różnice 10 minut dłuższy dojazd do pracy jak i tak musisz tam 8 godzin siedziec ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

no widzisz, a jednak można i to za nieco ponad 4 tys.zł, minus to dosyć wysoki czynsz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

a jaki autobus jedzie z Chwarzna na Oksywie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem mieszkanie http://pacal.pl/kupuje-domki-w-gorach-i-wynajmuje-turystom/ mają znakomite oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Pomyśl o Gdańsku ,jest dużo więcej możliwości . Dzięki SKM -ce dojazd na uczelnie ,czy do pracy nie jest aż takim problemem .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Poszukaj czegoś w Gdyni północ lub w Kosakowie np. Osiedle Morskie - cisza, spokój, dobry, szybki dojazd do centrum.
Ewentualnie Reda, Rumia blisko SKM.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

W Redzie masz nowe osiedla rzut beretem od kolejki w cenie pewnie cos troche powyzej 4tys/m a opłaty niskie ogrzewanie miejskie a nie jak w osiedlach za obwodnicą gdzie masz tylko gaz i wtedy płać i płacz. Sklepy, szkoły wszystko już jest teraz a nie za 10 lat aquapark w budowie. Jak jedziesz do centrum Gdyni transportem publicznym to zajmie ci tyle samo czasu kolejką skm co autobusem z chwarzna czy innych dzielnic przy obwodnicy czyli okolo 20minut.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Powinnas się podpisac Semeko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Polecam Kosakowo, w cenie mieszkania w blokowisku mam dól domku z cudownym ogródkiem :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

jeśli ludziom nie pasuje dojazd z Chwarzna do SKM, bo za długo to Ty proponujesz Kosakowo..... padłem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

hej pod koniec roku będe sprzedawał swoje mieszkanie na Obłużu 60 m2, budynek 3 pietrowy, tuż obok przychodnia, przedszkole i szkoły, plac zabaw, tereny rekreacyjne, 100 m do przystanku 194 ok 10 min i jestes w centrum. daj znać jak jestes zainteresowany/a: keyfight@onet.pl (spokojnie zmieścisz się w założonych widełkach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

"Gdyni" przez jedno "i"!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Jeżeli zmienisz zdanie i będziesz zastanawiał się nad Gdańskiem, zobacz Gdańsk Osowa. Można tam dostać nowe mieszkanie 45m2 do 250 000.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

za co sie pytam kupic jak tu zarobki 1500 brutto i na smieciowke, ja nie bede zaciagac kredytu na ponad polowe zycia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

jak sie wezmiesz do pracy to moze dasz rade uzbierac taka tygodniowke. za siedzenie i placz nad wlasnym losem nikt wiecej jak 1500 zl nie zaplaci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Reda - blisko SKM jest mnóstwo dobrych mieszkań. Porównując czas dojazdu do centrum z niektórymi dzielnicami Gdyni wychodzi dużo lepiej. Do tego ciągły rozwój miasta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Wynajmowalem przez rok mieszkanie w Redzie w 2013r. Nigdy więcej Redy. Piszesz chlopie o rozwoju miasta...Reda to miasto ? 20 tys mieszkancow ? bo buduja aquapark dla turysciakow od lipca do września ? Dojazd lepszy niż z niektórych dzielnic Gdyni ? haha genialne :) sorki ale z Redy do Gdyni jest 20 km pracowniku Semeko :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

jak masz coś tak głupiego pisać to lepiej nic nie pisz skoro już nie mieszkasz w Redzie to dobrze dla Redy śmiało możesz wracać na meksyk Opata Hackiego tudzież na Gdynski pekin mysle że te dzielnice wpełni spełniają twoje wymagania "miasta". Reda to małe miasto wielkości niektórych dużych dzielnic trójmiasta o zaletach mieszkania w małym mieście nad dużą dzielnicą na dalekich przedmieściach trójmiasta chyba nie trzeba pisać. Do centrum Gdyni jest 15km jakieś 20minut kolejką.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Wynajmowalem mieszkanie w Redzie, pozniej w Rumi, obecnie juz na swoim w Chwarznie wiec moze obiektywnie sie wypowiem skoro mam porownanie. (miejsce pracy caly czas to samo, centrum Gdyni na Swietojanskiej). Poruszam sie glownie autem.

Po pierwsze do osoby wyzej - kto teraz kupuje mieszkanie w takich dzielnicach jak meksyk czy pekin ? porownalas ta swoja Rede do takich miejsc, ze hoho :) brak slow :)

Jezeli chodzi o zmotoryzowanych to tutaj bezkonkurencyjne jest Chwarzno. Rumia pod tym wzgledem nie jest zla jezeli dojedza sie do Gdyni ale z Redy juz robia sie spore koszta i mysle, ze jak kogos stac na to aby dojezdzac do pracy samochodem z Redy chociazby do Gdyni(nie mowiac o Sopocie czy Gdansku) to stac go i na to aby kupic mieszkanie blizej Gdyni. Z Chwarzna koszta paliwa do centrum Gdyni sa bardzo male i to jest niewatpliwie duzy plus. Odleglosci jakie musialem pokonac mieszkajac w Redzie w Rumi i na Chwarznie zmniejszaly sie 3 krotnie. W jedna strone z Redy prawie 20km, z Rumi niecale 14km z Chwarzna niecale 7.5 km mowia same za siebie i jaks ktos porusza sie autem to latwo sobie obliczy ile bedzie go to kosztowac.

Jezeli chodzi o infrastrukture. Tutaj moze troche obecnie wygrywa Rumia ale na Chwarznie jest juz praktycznie wszystko co potrzeba do normalnego funkcjonowania czlowieka - sklepy, przychodnie, szkoly i tak dalej a jak ktos widzial plan zagospodarowania przestrzennego i terminy tych wszystkich inwestycji to wie jak bedzie wygladalo Chwarzno w przeciagu 2 lat. Reda ponownie w tej kwestii jak dla mnie nie ma nic do zaproponowania. Dobre restauracje,puby ? W Rumi moze cos tam sie znajdzie ale bez szalu, z Chwarzna do centrum wieczorkiem kilka minut i jestes na skwerku lub w Sopocie a co w Redzie ? bar pod Lipa ?

Jezeli chodzi o dojazdy srodkami publicznymi to tutaj wygrywa Rumia ale tylko i wylacznie dla tych ktorzy jezdza SKmka. Ja Skmki nie cierpie, ujdzie miedzy lipcem a wrzesniem ale pozostale miesiace jak dla mnie to jakas makabra nie mowiac o Polskiej zimie. Dojazdy autobusami, Erka z Rumi do Gdyni to jakies 35 minut a z Chwarzna na przystanek kolo Batorego 22 minuty.

Minusem Chwarzna sa wyzsze rachunki za ogrzewanie wzgledem Rumi badz Redy ale jak dla mnie plusy i tak przyslaniaja ten minus.

Moglbym tak pisac i pisac ale moje wnioski sa proste. Chwarzno i Rumia tak ale Reda zdecydowanie odpada. JAk dla mnie nie ma nic do zaoferowania, ludzie sie ciesza, ze buduja tam Aquapark a niech zadaja sobie pytanie ile razy w roku chodza do Aquaparku w Sopocie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Ja moge sie tylko wypowiadać nad swoimi powodami dlaczego zdecydowalam sie na mieszkanie w Redzie. Po pierwsze pracuje w centrum Gdyni i poruszam sie komunikacją publiczną dlatego wiedziałam że musze mieć w pobliżu jakiś transport szynowy czyli w takim przypadku wchodzi w gre wyłącznie bliskość skm bądź tramwaju z całym szacunkiem ale nie bede sie tu rozpisywała nad wyższością takiego transportu nad autobusem który stoi zawsze w korku w godzinach szczytu a to ze wieczorem w weekendy można sobie pojechać do centrum Gdyni samochodem w 10minut to raczej nie jest jakas wielka zaleta w moim przypadku bo zazwyczaj jade wtedy spotkać sie z przyjaciółmi przy jakimś winie czy piwie czyli auto odpada. Autobus z Chwarzna jedzie praktycznie tak samo długo jak SKM z Redy pod warunkiem że nie są to godziny szczytu w innym wypadku szybciej dojade z Redy a mieszkanców Chwarzna przybywa samochodow również więc lepiej już nie bedzie tylko gorzej. Juz nie mówie jak chcesz pojechać do Gdańska czy Sopotu to w takim przypadku musisz sie jeszcze przesiadać z jednego autobusu do drugiego a to tylko wydluza dojazd i zmniejsza komfort. Jednym słowem dzielnica tak daleko położona od centrum bez porządnego transportu publicznego mija sie z celem przynajmniej dla mnie. Po drugie kupując mieszkanie byłam ograniczona budżetem wiedziałam że nie chce mieszkać w kawalerce, chce mieć te 2 pokoje w nowym budownictwie i dysponowałam budżetem 4, max 4,5tys/m2 i niskie opłaty za mieszkanie i ogrzewanie co by nie mówić też są istotne w skali roku może sie z tego uzbierać niezła sumka. Brałam pod uwage Rumie ale tam jest drożej i praktycznie nie ma takiego wyboru mieszkań w pobliżu SKM. Po trzecie nie chciałam mieszkac gdzieś w polu z jedną biedronką na całą dzielnice. Co by nie mówić jak ktoś pisze że w Redzie nic nie ma to jest zwykłym ignorantem. Szkoły dla dzieci pod nosem, bardzo ładny park miejski, stadion z kilkoma boiskami do piłki i z kortami do tenisa równiez kort kryty własnie powstał. Aquapark w budowie i tu nie ma co porównywac go do tego w Sopocie bo tu bedzie jeszcze osobny basen oddzielony od aquaparku, fitness club, sala do squasha, sauny, kawiarnie, kręgle, spa itd... Pewnie że każdy mieszkaniec sie z tego cieszy a co ma niby płakać że mu pod nosem budują taki kompleks. do tego do auchana rzut beretem właściwie w 15minut można dojść piechotą, dużo marketów, 3 biedronki Lidl, Polo, lewiatan i pełno osiedlowych sklepików. Kilka mniejszych hoteli z restauracją do tego hotel Ibis w którym znajduje się kręgielnia, mały basen i spa do tego ich restauracja uchodzi za jedną z lepszych na pomorzu, restauracja z Sushi która również ma bardzo wysokie recenzje i szereg innych mniejszych lub wiekszych knajpek. Załatwienie różnych spraw pod nosem w urzędzie w Redzie a urzędzie w Gdyni tu chyba nie musze pisać gdzie jest szybciej i sprawniej. Kino w Rumi zaledwie jeden przystanek w SKM. to są miedzy innymi te powody dlaczego wybrałam mieszkanie w Redzie. Obszarowo Reda jest porównywalna z taką dzielnicą jak Chwarzno-Wiczlino więc takie porównanie jest jak najbardziej zasadne pewnie za jakies 20 lat na Chwarznie bedzie podobnie to wszystko rozbudowane ale ja nie chce mieć czegoś za 20 lat jak moge to mieć tu i teraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Aga25, zmien dilera :) nie masz zadnego pojęcia o Chwarznie a piszesz takie dyrdymały, ze wyszedł z tego dobry kabaret :) ta Twoja Reda to normalnie Hong Kong albo NY.
A tak na boku, musisz mieć smutne zycie skoro tylko w weekendy jeździsz do centrum ze znajomymi...tylko ciekawe po co się tam pchasz skoro Reda taka wypasiona :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Jak ktoś nie ma nic mądrego do napisania i brak mu argumentów to pisze takie dyrdymały jak ty smutne to... a o Chwarznie może nie mam pojęcia ale długo mieszkałam w innych dzielnicach Gdyni jak Witomino czy Karwiny i jestem Gdynianką od urodzenia i to właśnie do tej Redy czy Rumi młodzi ludzie z Gdyni sie wyprowadzają wystarczy spojrzec w statystyki. Jak się pracuje do 18 to nie zawsze chce mi sie jechać do Gdyni aby sie spotkać ze znajomymi, zresztą nie chwytaj się argumentów personalnych odnośnie mojego życia bo nic o nim nie wiesz i tylko się kompromitujesz. Każdy sobie mieszka gdzie mu odpowiada i na ile go stać. Ja wybrałam Rede bo stwierdziłam że to że zaoszczędze na dojazdach do Gdyni "całe" 10minut w jedną strone dziennie nie kalkuluje sie z tym że zapłace za mieszkanie 30-40tys mniej plus zaoszczedze na opłatach jakieś 2-3tys rocznie reszte argumentów wypisałem powyżej. Być może dla ciebie osoby z takim bogatym życiem towarzyskim i opływającym w gotówke nie są to dobre argumenty tylko dlateczego wtedy wybrałas mieszkanie w polu na Chwarznie a nie w centrum Gdyni czy Orłowie. Chwarzno to jest raczej dzielnica dla ludzi ceniących sobie spokój i bliskość natury (gnojówka na polu, łąki, lasy itd.) a nie wiecznych imprezowiczów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

"..o zaletach mieszkania w małym mieście nad dużą dzielnicą na dalekich przedmieściach trójmiasta chyba nie trzeba pisać..."

Aga25....proszę, napisz jakie to zalety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

zaspaaaa:)!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupic mieszkanie ?

Jasien lub Osowa sa ok, MDM wchodzi w gre, polozone przy obwodnicy, wiec wszedzie sobie dojedziesz, w miare centralnie w aglomeracji, i mozna znalezc atrakcyjna oferte nowych mieszkan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz Osowa juz sie nie lapie na MDM, ceny sa okolo 5500 za metr i to jest dalej atrakcyjne :(
Jasien - zalezy bardzo jakie konkretnie miejsce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to polecam targi domów i mieszkań. Jutro się zaczynają w Hali Expo, wstęp darmowy, więc jeśli nie macie planów na weekend, to idealne miejsce, bo atrakcji też nie zabraknie na pewno :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie biuro nieruchomości polececie ?? (91 odpowiedzi)

Jakie biuro nieruchomości polecacie ? . Mam zamiar sprzedać mieszkanie , a potem kupić większe...

gdzie kupic tanio zlew do kuchni w Gdańsku (6 odpowiedzi)

witam, pytanie jw., w sklepach typu castorama praktiker? a moze gdzies w mniejszym sklepie?

Gdzie kupic okna PCV w Wejherowie? (3 odpowiedzi)

Musze wymienic okna mozecie polecic jakas sprawdzona firme.