Gdzie rodzić w 2015

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Zakładam nowy wątek, bo mamy nowy rok :)
Mój termin to początek marca. Miałam rodzić w Swissmedzie, niestety ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu porodówka została zamknięta.
Proszę dziewczyny, ktore od niedawna sa szczesliwymi mamami o podzielenie sie swoimi wrażeniami z porodu w 3miescie i okolicach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja polecam Wejherowo - sama jechałam tam z Gdańska (a miałam już regularne skurcze co 5 minut;p).
W skrócie - super położne, warunki komfortowe (miałam salę jedynkę z własną łazienką). Jedynie na jedzenie mogłabym ponarzekać ale mąż donosił więc przeżyłam;D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Dzięki Iwonus. No ja mam Redlowo pod nosem, ale lezalam tam na ginekologii i mam traume i wlasnie myslalam o Wejherowie. A moglabys napisać czy mialas CC czy rodzilas SN i jak to wygladalo. Wiem, ze każdy przypadek jest inny, ale to mój pierwszy porod i chciałabym wiedzieć jak najwięcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

A ja mimo wszystko polecam Redłowo rodziłam w styczniu ale 2014 (myślę że dużo się nie zmieniło) również spędziłam nieciekawe chwile na ginekologi i nawet patologi ciąży - już było nieźle ale porodówka i położniczy to już co innego :) Świetna opieka wszystko w jak najlepszym porządku. POLECAM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Dlaczego porodówka w swissmedzie została zamknięta??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

w wątku o swissie jest napisane- spółka sie podzielila i zamiast położnictwa jest chirurgia plastyczna....

http://forum.trojmiasto.pl/Swissmed-porod-2014-t527611,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

http://www.swissmed.com.pl/?menu_id=393

Jezeli cokolwiek, gdziekolwiek uda sie spółce otworzyć to na pewno ja sie nie zalapie. Mam jeszcze cicha nadzieje, ale raczej musze znaleźć inna alternatywę i to jak najszybciej, stad ten watek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Mamamarcowa rodziłam naturalnie a był to nielada wyczyn bo urodziłam maluszka który miał 4760g . W moim przypadku poszło błyskawicznie - przyjechałam ok.11, o 12 byłam na sali, a o 14:25 mały był ze mną.

Niestety jak przyjechałam maluch był już za nisko, rozwarcie na 6 cm więc nie dali rady go zważyć i tym samym przyjęto wagę sprzed tygodnia (błędną jak się okazało) 3800 i dlatego rodziłam naturalnie. Gdyby było choć podejrzenie tak dużej wagi rodziłabym CC.

Generalnie troszkę przeszłam - popękała mi szyjka (mały zahaczył ją barkiem), straciłam dużo krwi (miałam potem przetaczaną) mdlałam,nie mogłam wstawać przez dwie doby. Ale w tym wszystkim nie wspominam porodu/potem pobytu źle właśnie ze względu na super opiekę i pomoc. Mi też dużo dało że miałam pokój jedynkę i mąż mógł być 24h ze mną.

Podsumowując - ja polecam:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

To przeszłas sporo. Dziekuje i gratuluje!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Gratulacje! A co sądzicie o szpitalu na Klinicznej w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Mama, czy na Zaspie nadal nie mozna rodzić z ZZO?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Niestety nie ma na zaspie zzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja mogę polecić Kliniczną :)
Rodziłam w październiku, SN.
Opieka super, warunki i jedzenie - wiadomo jak to w szpitalu.
Najbardziej bałam się nacięcia krocza, którego niestety nie dało się uniknąć, ale pani dr zszyła mnie tak, że praktycznie nie ma śladu po szyciu :)

Jedyne co wspominam nie najlepiej to poradnia laktacyjna - tu z kolei polecam Zaspę - obie panie Asie są rewelacyjne, bardzo nam pomogły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja rodziłam (przez cc) 3 tygodnie temu w Wejherowie, mogę polecić z mojego punktu widzenia. O ile nie pojedziesz za wcześnie bo jak trafisz na patologię to ciężko się z stamtąd wydostać :) no i jedzenie, warto by miał kto dożywić bo różnie bywa. Ale dwie doby da się zrobić. Ładnie, czysto, opieka na porodówce i położnictwie naprawdę dobra, a jak byłam to dziewczyny naprawdę nie miały czasu się nudzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

również rodziłam na Klinicznej w październiku i polecam, mimo przeciwwskazania w postaci wytatuowanych pleców dostałam ZZO, po którym akcja porodowa tak przyspieszyła, że w 3 godziny urodziłam córkę 4140g , nacięcie krocza zrobione przez położną tak, że byłam przekonana, że w ogóle nie zostałam nacięta, bo nic nie czułam, samo parcie 10 minut i po wszystkim. Na położnictwie ok, trafiłam z koleżanką z patologii do sali 2 osobowej, jedzenie nawet do przełknięcia, położne noworodkowe super, żadnego terroru laktacyjnego , nie chcesz karmić piersią to dają butlę. Poza tym, często zabierają dzieciątko na jakieś badania itp więc można się przespać, pójść pod prysznic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Panna P gratuluje! Kawal baby z tej Twojej corci :)
Dziewczyny napiszcie jeszcze proszę jak wygląda sprawa golenie krocza i ewentualnej lewatywy, czy jest konieczne, czy na zyczenie etc. Czy ktoras rodzila w tym roku w Redłowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

golenie krocza i lewatywa nie są obowiązkowe, nawet nie pytają czy chcesz,ja akurat nie byłam ogolona, bo tydzień leżałam już na patologii, a jak się dowiedziałam że akurat tego dnia będe miała indukcje, to tak mnie pogonili, że po prostu nie zdążyłam . co do lewatywy, to jak główka dziecka już jest bardzo nisko to sama polecisz do toalety, a każda sala porodowa ma swoją, więc jak już miałam skórcze co 3 minuty to mąż mnie trzymał za ręke bo nie mogłam wysiedzieć a położna mi kazała iść siku zrobić.

Jeśli chodzi o redłowo, moja przyjaciółka rodziła u nich 1 grudnia. I niestety wspomiona to jako koszmar. 1 łazienka dla całego położnictwa, patologii i porodówki. O 23 odeszły jej zielone wody, pojechali do szpitala a dopiero o 8 rano lekarz zapytał , czy może chce oksytocynę to przyspieszą poród. Poza tym, dziecko zaklinowało się w kanale rodnym i dopiero po 1,5 godziny parcia położna pozwoiła jej przeć na klęczkach a nie w pozycji leżącej. Nacięła jej krocze pomiędzy skórczami. Poza tym pediatra nie wypuściła w 3 dobie 14 z 20 położnic, bo dzieci miały podwyższone crp (normalne u noworodków) i przez 9 dni leżała w szpitalu a mały był faszerowany antybiotykami Także, nie wierzyłam, że można przeżyć coś takiego a jednak można :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Wierzyć mi się nie chce ze odeszły jej zielone wody i trzymali ja tyle czasu, mi w redlowie też odeszły zielonkawe wody i lekarze dali mi godzinę na pelne rozwarcie, niestety nie zrobiło się i miałam cesarke a crp dziecka musi spaść normalne ze jest wyższe jak sie urodzi , chyba koleżanka troszkę ubarwia swoja historie zielone wody groza śmiercią twoja i dziecka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja niestety slyszalam same zle opinie o Redlowie, sama lezalam na ginekologii i nie wpsominam tego milo. Ale stad ten wątek, bo moze malo kobiet pisze o dobrym porodzie wlasnie tam, a odzywają sie czesciej te, ktore przeszły traumę. Każda opinia jest dla mnie bardzo cenna. Zastanawiam sie czy jechalyscie do szpitala ze tak powiem z "marszu" czy moze wasz lekarz prowadzący pracuje w szpitalu, który wybralyscie. Czym sie kierowalyscie przy wyborze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Może jeszcze jakieś świeże opinie że szpitala z Zaspy? Zamierzam tam rodzić i zastanawiam się właśnie, czy to dobry wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

witam,
także chciałam tam rodzić ale się zastanawiam. w przeciągu ostatnich dni natknęłam sie na złe opinie.
http://www.gdzierodzic.info/placowka/737 - ostatni komentarz
http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/19535-zle-warunki-na-porodowce-szpitala-na-zaspie-przezylam-koszmar-totalne-upokorzenie.html

mi także zależy na aktualnej opinii :)

trochę przeraża mnie trakt porodowy, np to że będę słyszała inne rodzące. A jak to jest u Ciebie- justicia85 ?

chciałbym również poznać opinie o porodówce w dawnym szpitalu wojewódzkim w Gdańsku obecnie COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp.z o.o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

A ja mimo wszystko polecam Redłowo rodziłam w styczniu ale 2014 (myślę że dużo się nie zmieniło) również spędziłam nieciekawe chwile na ginekologi i nawet patologi ciąży - już było nieźle ale porodówka i położniczy to już co innego :) Świetna opieka wszystko w jak najlepszym porządku. POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Basiekk - przyznam szczerze, że o tym nawet nie myślałam. Ja chciałabym po prostu ludzką położna i lekarza, którzy nie będą mi wmawiać, że na tym etapie to jeszcze nic nie boli, czy czekali do ostatniej chwili ryzykując zdrowie i życie moje i mojego dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Cześć dziewczyny
U nas już po wszystkim ale nie miałam czasu pisać. Synek urodził się 5 stycznia przez cc tak jak miało być. Sliczny i zdrowy. Zaspe polecam . Rodziłam tam dwukrotnie przez cc i jestem bardzo zadowolona . Po cesarkach nie było problemu. Szybko doszłam do siebie choć pierwsze wstanie z łóżka po operacji do przyjemnych nie należało. Dla mnie ból po cesarce nie był nawet w połowie tak bolesny jak bóle przy SN zanim zrobili cesarke za pierwszym razem. Gratulacje dla wszystkich mamus a wciąż oczekującym lekkich i jak najmniej bolesnych porodów!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

mnie też dzisiaj ano info w swissmedzie wybiło z rytmu
a jeszcze wczoraj się zastanawiałam czy to już pora z lekarzem coś ustalać czy nie

ciekawe ile czasu zajmie im znalezienie nowego lokum i jak tam będzie
mogę się nie załapać :(((
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

zamierzam rodzić w Redłowie tylko z racji tego ze najbliżej , wiem ze nie ciekawe sa opinie o szpitalu 6 lat temu rodziłam pojechałam jak miałam skurcze tak mi sie wydawało jak juz byłam i lekarz zakwalifikował mnie na poród zostałam podłączona pod ktg i mieliśmy czekać po jakimś czasie pielęgniarka powiedziała ze jak nie zacznie sie akcja to położą mnie na patologię ok 2 w nocy na ktg nie było tętna dziecka i lekarze stwierdzili cc moja córka urodziła sie 2.40 wiec całkiem ok mnie potraktowali
moje zdanie jest takie zależy jak sie trafi to zależy od lekarzy i położnych trzeba być dobrej myśli i tyle co będzie to będzie ale koniec wszędzie taki sam mały człowieczek który krzyczy i płacze na którego czekamy 9 miesięcy i nic już dla nas nie bedzie miało znaczenia czy ból czy jakość opieki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

może i nie chce Ci się wierzyć, ale to nie pierwszy przypadek wśród moich znajomych, że poród po odejściu zielonych wód tyle trwał, druga koleżanka też miała zielone wody i rodziła normalnie, 11 godzin siłami natury rodziła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Znam historię porodu na klinicznej z zielonymi wodami. Cisneli babkę 2 doby, 2 tyg po terminie zeby rodziła naturalnie, bo pierworodka, ale szyjka była dluga i zamknieta. W końcu jakiś madry lekarz z rannej zmiany szybko na CC i dzieciatko 2 tyg lezalo z 3 antybiotykami, skutki do dzis...także tak jak agawera napisała to zależy na kogo sie trafi. Chyba każdej rodzącej chodzi o to, zeby lekarze odpowiednio reagowali w kryzysowej sytuacji i nie cisneli na sile do porodu SN, bo naprawdę nie każda kobieta jest w stanie tak urodzić. A niestety zrobiła sie jakas dziwna moda w 3miescie, ze w XXI wieku kazda ma rodzic SN w ogromnych bolach bez znieczulenia i każda ma karmić piersią, a jak nie wychodzi to zamiast pomoc patrza jak na wyrodna matke. Szkoda, ze mamy maly wpływ na to ogromnie ważne wydarzenie w zyciu każdej z nas.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie rodzić w 2015

Kiki mialas cc ze wskazaniem? Czy bylam umowiona na ciecie czy jechalas jak sie zaczal porod? ;) dziekuje z gory za odp pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Miałam wskazania do cc. Umawiałam się szybciej .Cięcie było robione na zimno i nikt nie czekał na początek akcji porodowej. Poprostu rozcieli wyjeli i zaszyli :-) ani ja sie nie meczylam ani dziecko . Pierwsza doba po cieciu jest ciezka jak zejdzie znieczulenie ale przeciwbólowe które podają są wystarczajace. Po cieciu karmiłam od razu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja mialam tam cc 5 lat temu i tez bylam umowiona ze wskazaniem na zimno.Teraz babeczki na IP jak bylam zapytac z ciekawosci z wyrzutem do mnie ze zawsze robia ciecie jak sie akcja zacznie ze nie umawiaja i nigdy nie umawialy,nie docieraly nawet argumenty ze ja 5lat temu tam rodzilam i bylam tak umowiona :) jak widac chyba mialy zly humor. Dzieki za odp troche mnie to uspokoilo bo znow bede musiala miec cc to moze uda sie umowic na ciecie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

mnie zawsze bolała szyjka przy badaniu ginekologicznym i nie wiem jak teraz będzie i chciałabym mieć cc ale nie wiem jak tym razem będzie , niestety nie mam wskazań do cc , a to że 6 lat temu miałam cc to nie jest wskazanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja byłabym spokojniejsza jakbym miała cc tak jak wtedy umówione itp. na spokojnie :) ale życie pokaże :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

który szpital - zaspa czy wojewódzki ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

I zaspa i wojewódzki to teraz to samo jeśli chodzi o porodowke, podobno sie połączyli i maja dokładnie takie same procedury.
A powiedzcie mi jak to jest w naszych szpitalach z cc ze wskazaniem, czy próbują to podwazyc? Ja będę miała i od okulisty i prawdopodobnie od psychologa, bo jestem po poronieniu i strasznie boje się o dzidzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

A ja bym chciałą wiedzieć czy umawiają be problemów na planowane cc czy czekają do skuczy. Jak to teraz jest? Któraś miała skierowanie i dostała termin bez problemu czy robili łaskę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Byłam ze wskazaniem do cc od neurologa na Zaspie i Klinicznej i w każdym z tych miejsc powiedzieli że będą czekali na akcję a decyzję o tym czy będzie cc i tak podejmie lekarz dopiero jak się zacznie.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

no to załamałaś mnie tym...w takim razie pozostaje szukać innych szpitali :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Pewnie trudno to określić i zależy od indywidualnego przypadku ale czy długo zwlekaja z cesarka w Redłowie lub Wejherowie. Ktoras w tym roku miała rodzic SN a skończyło sie w tych szpitalach CC?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

no tak zamknęli na Swissmed. można się zastrzelić :-( czy ktoś z was dziewczyny rodził na zaspie ( CC)?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie rodzić w 2015

nie przesadzaj, na swissmedzie świat sie nie zamyka :) Są jeszcze inne szpitale w Trójmieście gdzie mozna rodzić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: Gdzie rodzić w 2015

Może i swiat się nie zamyka, ale opieka jest zupełnie inna
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie rodzić w 2015

Przede wszystkim ja bym Ci radziła nie słuchać opowieści zimowej treści, typu koleżanka koleżanki, i jeszcze inna koleżanka, co miała traume itd.
dwa razy rodziłam w Redłowie, ostatnio w 2014, więc nie dawno, te opowieści snują pretensjonalne panny, którym nie dogodzisz, skoro dziecko miało podwyższone CRP, co przy zielonych wodach jest bardzo częste to chyba dobrze, że szpital leczył i trzymał 9 dni, sama tak leżałam, a jakby wypuścili i dziecku by się coś stało - nie rozpoznasz u noworodka czy coś jest nie tak, to oczywiście szpital byłby winny, to że na zapas nie ładują oksytocyny to też źle, widać żadna z wypowiadających się nie miała oksytocyny, lekarz winny zielonych wód ? żart, tak się zdarza u najzdrowszej ciąży, z czystym sumieniem polecam REDŁOWO, bardzo dobra opieka w czasie porodu jak i po, zarówno dla dziecka jak i dla mamy, ohydne jedzenie - mi przywoził mąż, pewnie, że przydała by się jeszcze jedna łazienka, ale żadnego dramatu z tym nie było bo można korzystać z na porodówce również, spędziłam właśnie 9 dni, więc wiem o czym mówię, synek miał podawany antybiotyk, zrobione wszelkie badania na miejscu, żadnych skutków później nie było i nie ma - nie wiadomo co na myśli miała forumka tak pisząca o dziecku koleżanki i koleżanki, liczy się TWOJE NASTAWIENIE, nie jedziesz do SPA, tylko urodzić, nikt Ci tam krzywdy na pewno nie zrobi, a i warunki naprawdę są OK, poszperaj bo realnych wypowiedzi na temat REDŁOWA trochę się przewinęło, nie czytaj tych bzdurnych bo się tylko nie potrzebnie zupełnie nakręcisz, życzę dobrego wyboru i sprawnego porodu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Gdzie rodzić w 2015

witam dokładnie zgadzam sie z wypowiedzią każdy ma inne wymagania rodziłam w redłowie 12 latemu i nie moge narzekać a przez taki długi okres czasu to mysle ze sie poprawiło i opieranie sie na wypowiedziach koleżanki koleżanka to bzdura zakładam ze jade urodzić zeby wszystko było ok to nie Grand hotel a gwiazdy które wymagaja bóg wie czego i wymyślają historie i są mądrzejsze od lekarzy bo sie w necie naczytały niech zamówią poród d do domu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie rodzić w 2015

Po pierwsze zgadzam się z twoją pierwszą czesci wypowiedzi , ze kazda z nas ma inne wymagania, wiec mogę mieć oczekiwania wyższe niż czesc kobiet, bo od zycia też mogę mieć wyższe oczekiwania, nie oczekuje złotych klamek ale na przykład nie życze sobie żeby jakas wredna położna np. nie pomogła mi wstać po cc albo nie podała czegoś jeśli o coś proszę. W Swissmedzie tak było, bo już raz rodziłam. dlatego się boje, bo mam do tego prawo. musiałam wybrać zaspe, wiec dlatego informacje na temat Zaspy sa dla mnie teraz bardzo istotne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Hm niewiem czy to pomoże, na zaspie rodziłam w 2009r i będąc jeszcze na patologi ciąży była ze mną w pokoju kobieta, która miała planowaną cesarkę. Z tego co widziałał to nie robili problemu, dzień wcześniej miała badania zrobione, a planowanego dnia przyszła pielęgniarka, kobitka wzięła swoje rzeczy i poszła na zabieg:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

hej, a czy to prawda, że na Zaspie jest remont? mimo to jest tam w tej chwili porodówka czy została zawieszona? gdzieś coś wyczytałam i nie mogę teraz znaleźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Witam
Ja w zeszłym roku rodziłam w Wojewódzkim i nie mam zastrzeżeń ani do sal porodowych ani do pań położnych (bo w zasadzie to One odbierają porody -lekarz tylko nadzoruje). W Copernicusie są 3 sale porodowe (dobrze wyposażone). Jedynie co mi nie odpowiadało to sale poporodowe przepełnione (po 3 osoby w sali -bardzo ciasnej )Ale może dużo porodów było i dla tego tak ,,upychali ". Pamiętaj tak naprawdę jak zobaczysz swoją dzidzię to nic nie będzie się więcej liczyło :)pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie rodzić w 2015

Rodziłam w redlowie w 09.12 i 12.14 i oba porody wspominam w dobrze, w sensie profesjonalnej opieki i pomocy. Dla mnie 5+.Potem już średnio, przy pierwszym dziecku brak wsparcia przy KP, niemiły personel. Przy drugim dziecku miałam je w d....robiłam to co ja uważałam za słuszne i mówiłam co chcialy usłyszeć. Ogólnie byłam zadowolona, z obiema córeczkami leżałam tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Cześć dziewczyny pierwszego synka rodziłam w 2012 r w swissmed s teraz drugiego urodziłam na klinicznej w tym tygodniu :) jak cos pytajcie.osobiscie jestem o wiele bardziej zadowolona z tego szpitala niż ze Swiss.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Gdzie rodzić w 2015

5 lutego urodziłam synka w szpitalu na Zaspie. Obecnie porodówka jest tam, gdzie kiedyś była patologia ciąży- czyli warunki kiepskie.Na porodówce trwa remont. Z drugiej strony każda rodząca ma osobną salę, a nie jak kiedyś - trakt porodowy z przesuwanymi drzwiami.
Jeśli któraś z przyszłych mamuś ma jakiekolwiek pytania- chętnie odpowiem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Z wiązku z tym remontem i warunkami nie ma problemu, żeby mąż był podczas porodu na sali? Noi czy poza tym, że jest porodówka w remoncie coś jeszcze uległo zmianie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

A jak wygląda sprawa z kibelkami i wyposażeniem sali porodowej i ew znieczulenia na zaspie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Nie nastawiajcie się na żadne znieczulenie- zewnątrzoponowe nie jest dostępne na Zaspie.Jest gaz rozweselający, który wg mnie można sobie za przeproszeniem wsadzić- ale gdzie indziej (przepraszam raz jeszcze, ale ja miałam ochotę szurnąć tym przez całą salę). Rzekomo dostałam coś dożylnie, ale w karcie wypisu doczytałam, że była to papaweryna (sprawdzcie w google) i ku mojemu zdziwieniu- oksytocyna. Nikt mi nie powiedział, że dostanę, bo jest taka konieczność. Podsumowując- znieczulenia brak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

PS. Sprzęt na sali porodowej? Łóżko, krzesło, kroplówka, aparat ktg, usg w razie potrzeby i to by było na tyle. Podły zielony kolor na ścianach;-) Jeśli komuś się marzą piłki, drabinki itp... Nie ma nic.
Kibelki? Dwa na położnictwie- w tym jeden razem z prysznicem (stary, kiepsko pachnący) więc średnio. A propos- proponuję zakup podkładek papierowych (turystycznych -jakichkolwiek) na deski sedesowe (np. w Rossmanie w dziale "miniaturek turystycznych" są). Absolutny must have.Jak mi się przypomną inne rzeczy, będę dodawać posty:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Mąż może być obecny- nie ma żadnego problemu. Wszystko dokładnie tłumaczy położna na IP porodowej, tam mąż dostaje "szpitalne wdzianko";-) i dalsze instrukcje.
Oprócz tego chyba nic nie uległo zmianie- położnictwo bez zmian, warunki takie, jak pamiętam sprzed 9 lat (1-szy synek).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Dziewczyny podzielcie sie wrazeniami po cc na Klinicznej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja rodziłam tam 6 lat temu i tak się zastanawiałam czy coś się tam zmieniło od tego czasu:) fajnie, że mimo tego remontu mąż moze być obecny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Może jeszcze jakieś nowe mamy podzielą się swoimi opiniami? Zastanawiam się między Zaspą a Kliniczną. Szczególnie interesuje mnie, jak wyglądają teraz porody na Zaspie w czasie remontu. A może któraś korzystała podczas porodu z aparatu TENS? Wiem, że mają na Klinicznej, ale trzeba mieć swoje elektrody - warto się zaopatrzyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Tydzien?czemu tak długo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Czy wiecie może do kiedy ten remont na Zaspie? ja mam termin na początek czerwca i zastanawiam się, czy już będę rodzić w nowych salach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Witajcie, rodziłam w Redłowie dwa razy, ostatnio 10.2014r. I ja polecam. Szpital jak szpital wiadomo luksusów nie ma, ale opieka jest naprawdę na dobrym poziomie. Przy pierwszym dziecku, poród cięższy, dłuższy, ale położna która go przyjmowała wspaniała kobieta i dzięki niej wspominam go dobrze i nie mam żadnej traumy. Pobyt na położnictwie już gorzej..ale dzieckiem zajęli się wzorowo, a mieliśmy problemy. Drugi poród po dniu spędzonym na patologii ciazy, wywoływany oksytocyną. Poszło b. szybko. Podczas porodu naprawdę się mną interesowali, położną akurat mogłam mieć fajniejszą bo już je pamiętałam z poprzedniego pobytu;) lekarze ginekolodzy do rany przyłóż, są naprawdę b. mili, rozładowują napięcie, interesują się. Pobyt na położnictwie też ok. Wiadomo, że człowiek po porodzie najchętniej zwiał by z dzieckiem do domku;) ale swoje trzeba tam odklepać. Położne interesowały sie, jak z karmieniem, same pytały czy dokarmić (szok bo przy pierwszym dziecku to był problem), jak miałam nawał same przynosiły mi kapustę z kuchennej lodówki, ciagle pytały czy nie chcemy środków przeciwbolowych itp. Ostatniego dnia trafiłam na jakąś wredną położną od noworodków, ale szybko się poprawiła jak poprosiłam o jej nazwisko bo chciałam je uwzględnić w ankiecie o warunkach pobytu na oddziale:) Reasumując naprawde polecam. Wszędzie mozna trafić i dobrze i źle, w każdym szpitalu. A tak naprawdę to zależy, od zmiany, od ludzi i ich humorów. Moim zdaniem duzo sie w Redłowie zmieniło. Wiele moich koleżanek w zeszłym roku rodziło i na Zaspie i na Klinicznej i szczerze mam wrażenie, że ja chyba byłam najbardziej zadowolona z wyboru szpitala..
Jak macie pytania to piszcie. Wiedzę z Redłowa mam świeżą;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie rodzić w 2015

Rodziłam 7.7.2014 na zaspie. I szczerze polecam. Trafiłam na świetną ekipę. Położna Barbara jest kochana. Opieka poporodowa również na wysokim poziomie. Panie chętnie pomagają. Nie trafiłam ani razu na jakąś złośliwość z ich strony. Poradnia laktacyjna bardzo pomocna. Miałam problem z karmieniem -pierwsze dziecko wiec byłam totalnie zielona.
Drugie dziecko na pewno też będę rodzic na zaspie. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Rodzilam na klinicznej cc w sierpniu.i zlego slowa powiedziec nie moge.opieka byla super a lekarze rowniez konkretni.polecam salke o podwyzszonym standardzie- ohhh ulatwia funkcjonowania w tym ciezkim czasie.pozdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Dziewczyny założyłam ten wątek i czuje się zobowiązana podzielić się moimi wrażeniami z porodu. Bardzo chciałam rodzic w Wejherowie, ale przypadek sprawil, ze wyladowalismy wczesniej w Redlowie na patologii. Dzięki temu, ze lezalam tam ponad tydz zdazylam poznać prawie wszystkich lekarzy i położne. Personel jest fantastyczny, mieli nas obserwować kilka dni a w rezultacie zostalismy do porodu ze względu na spadek tętna u dziecka urodzilismy po teście oct. Warunki całkiem dobre, mieliśmy poród rodzinny, ale najważniejsze ze dzięki położnej p.Lucynie i dr Marciniakowi mamy zdrowego synka, chociaż końcówka była dramatyczna, bo mały zawinął się w pępowine. Lekarze bardzo dobrzy,szybko reagują gdy cos się dzieje, a przez te kilka dni napatrzylam sie na różne przypadki. Na położnictwie opieka bardzo średnia, chyba ze akurat maja dyżur położne z patologii. Polecam z czystym sumieniem! Czulam się jak w prywatnej klinice, wszyscy czuwali zeby nic zlego się nam nie stało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie rodzić w 2015

Dziewczyny nie nastawiajcie sie na jakies extra zmiany na porodowce na Zaspie. Sale porodowe nie sa remontowene,tylko zaplecze dla sali ciec cesarskich. A ze sala cc jest w jednym ciagu z salami porodowymi,to jest wszystko zamkniete.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

~Mamamarcowa2015 kiedy rodziłaś? Dr Marciniak odbierał poród?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Rodzilam 2.03 tak dr Marciniak i p.Lucynka odbierali poród. Fantastyczni ludzie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja mam nadzieje ze trafie na dr Marciniaka w czasie porodu. rewelacyjny lekarz. Od paru lat jest moim ginekologiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Katia - rodzilas niedawno na Zaspie? Możesz coś więcej napisać?
Jak personel? Jakie rzeczy należy zabrać dla noworodka i ile się leży po cc a ile po porodzie sn?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Czyli na Klinicznej jest jakaś salka o podwyższonym standardzie? Czy ktoś ma może więcej informacji na ten temat? Chodzi o salę porodową, czy poporodową? W jaki sposób załatwia się miejsce w takiej sali? (odnoszę się do posta ~lilu z 2015-03-13). Z góry dzięki za odpowiedź!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Na klinicznej sale porodowe są odremontowane i z łazienkami, więc nie trzeba się martwić. Są 2 sale poporodowe o podwyższonym standardzie (połączone wspólną łazienką) - jedna z nich 1 osobowa, a druga 2 osobowa. Ja byłam w 1 osobowej (ok 200 do 300 zł/dobę) i na prawdę byłam zadowolona - wygodne łóżko, przewijak, duża umywalka, fotel. Niestety nigdy nie wiesz czy będzie wolna, a wcześniej nie ma możliwości jej zarezerwować, nawet jeśli masz jakieś znajomości (no bo przecież nikogo nie wyrzucą, aby przyjąć inną). Trzeba mieć szczęście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja bylam na klinicznej w 2 osobowej sali poporodowej i naprawde polecam!nie wiem skad informacja o takich kosztach za dobe gdyz ja bedac 5 dni zaplacilam na ich fundacje 300zl -ponoc jest to co laska.ale po dzis dzien jestem wdzieczna mezowi ze zalatwil te sale bo bylam dzieki temu wyluzowana psychicznie i moglam skupic sie na dziecku.takze jesli tylko jest salka wolna,to polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

rodzilam w czerwcu 2014 na zaspie, ja polecam, personel mily, polozna wrecz cudowna, polozne laktacyjne pomagaly w nocy mojej sasiadce przy karmieniu, same przychodzily pytac czy wszystko ok czy cos wytlumaczyc, warunki higieniczne wiadomo..bez rewelacji ale mimo to uwazam ze dobrze wybralam i mam nadzieje wrocic tam na porodowke:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Do kk- dziękuję za opinie! A rzeczy dla noworodka nalezy zabrać, czy szpitalne sa?
Mogłabyś napisać co gwarantuje szpital, a co warto na pewno spakowac i zabrac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Witam,
szukam opinii na temat Zaspy i Klinicznej (zarówno CC, jak i SN).
Rodziłam na Zaspie (SN) w 2012 i byłam zadowolona, jednak teraz w grę wchodzić może również CC, więc fajnie by było usłyszeć jeszcze jakieś opinie :)

Co należy zabrać do szpitala (przede wszystkim dla dziecka)? Bo nigdzie nie widzę takich rozpisek, a pamiętam, że na Zaspie ubierali synka w szpitalne ciuszki. Czy coś się zmieniło?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Witam, czy są jakieś "nowe" opinie o zaspie?
Będę wdzięczna, termin mam na początku października.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja urodziłam na zaspie 5 sierpnia to już mój drugi poród tam ;)
Trafiłam na fantastyczną położną- wspierającą i motywująca :) młoda dziewczyna p. Kasia :) życzę każdej przyszłej mamie takiej położnej :) Potem na oddziale położniczym spędziłam 9 dni i przewinęło się wiele położnych i nie mogę narzekać na opiekę! Zawsze pomogą czy to problem z karmieniem czy maluszkiem czy z nami :) Wiadomo są położne te lepsze i gorsze wszystko kwestia dopasowania charakterów ;) miały też naprawde nawał pacjentek i mnóstwo pracy więc czasem trzeba było się o sobie przypominać ale to chyba normalne :)
Nawet jedzenie było znośne :) Do tej pory wspominam pyszny ryż z jabłkami :D
Za to pierwszego porodu tak cudownie nie wspominam więc no wiadomo zależy na kogo się trafi ;)
Pierwszy poród zakończony cc a drugi po 2 latach sn :)
Po cc dzieciątko odrazu jest z mamą. Położne przystawiaja do piersi i dopuki mama nie jest na chodzie to przychodzą przewijają i opiekują się maluchem ale generalnie dzieciaczek jest z mamą :)
Mogę z czystym sumieniem polecić zaspę mimo, że nadal nie ma zzo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

miło czytać tak dobrą opinię. Też mam zamiar rodzić po raz drugi na Zaspie już niebawem. Z pierwszego porodu byłam bardzo zadowolona ale to było ponad 7 lat temu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

również myślę o zaspie, pierwsza dzidzia urodzona na klinicznej- zdecydowanie odradzam! proszę o namiary na ginekologa, który poprowadzi obciążoną ciążę z zaspy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Ja prowadziłam ciążę u dr szemryka z zaspy :) dobry specjalista przyjmuje na NFZ na Mickiewicza i gdzieś na morenie chyba. Prywatnie w starmedzie na ul. Piecewskiej na morenie. Ja chodzilam na nfz i 71st za każdym razem ogólnie jestem bardzo zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie rodzić w 2015

Rownież polecam dr Szemryka, zdecydowałam się na niego ze względu na opinie i nie żałuję, kompetentny lekarz i bardzo sympatyczny. Jeździłam do niego na wizyty na Morenę z Redy. Ogólnie polecam placówkę Starmed na Morenie.
A jeśli chodzi o poród- rodziłam w październiku 2015 w Wejherowie (poród fizjologiczny) i jestem bardzo zadowolona, opieka naprawdę bardzo dobra, położne sympatyczne i zawsze, gdy potrzebowałam słuzyły pomocą, bez względu na to, która była godzina. Wszystko super, poza jedzeniem- ale w końcu nie to jest w tym czasie najważniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

Tez jestem ciekawa jak jest z ubrankami i akcesoriami dla.Maluszkow ?
wiadomo.swoje napewno.przywiesc trzeba ale.slyszalam ze w innych szpitalach robia mala.wyprawke.
Na mam na grudzien termin i tez zaczynam sie rozgladac juz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

UCK czy Zaspa? co polecacie? gdzie sympatyczniejsi lekarze/położne i możliwość wyboru pozycji/ znieczulenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie rodzić w 2015

ja rodzilam 3 tygodnie temu na klinicznej- polozne, pielegniarki rewelacja ale sam porod- dramat! tak przeciagali ze znieczuleniem ze w koncu okazalo sie ze za pozno, w trakcie porodu nie zrobiono usg i kazano mi rodzic naturalnie a okazalo sie ze dziecko jest owiniete pepowina i to dwa razy... oczywiscie nie bylo mozliwosci zeby urodzic naturalnie wiec zakonczylo sie cesarka- tak wiec nameczylam sie 4h zeby na koniec trafic na stol operacyjny. I kiedy juz myslalam ze wszsytko co najgorsze za mna po 2 tygodnieach od porodu okazalo sie ze mnie zarazili bakteria i znowu trafilam do szpitala na 4 dni... caly czas sie mecze bo mimo ze juz mnie wypuscili to musze jezdzic na czyszczenie rany bo nadal sie dobrze nie goi. poza tym dostalam antybiotyk, przez ktory nie moge karmic malej... tak wiec ja na pewno bede ten szpital omijac z daleka, chociaz zdaje sobie sprawe ze moglo mnie to wszystko spotakc tez w innym :P taki juz moj los ;) najwazniejsze ze malutka jest zdrowa ;) jak traficie na dr Pabin lub Traczyk-Łoś proponuje udac sie do innego szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja też niestety trafiłam w szpitalu uniwersyteckim na ginekolog Traczyk - Łoś . Totalny szok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mamuska w 2015

Hej :) ja rodzilam na poczatku grudnia w Wejherowie byla to moja druga ciaza i jestem bardzo zadowolona z opieki :) na patologi super babki, łazienki czysciutkie, na porodówce nie bylam zbyt długo bo w przeciągu 2h z 5cm zrobili sie pelne rozwarcie :) dostałam gaz... Jest to super sprawa. Polozna ktora odbierala poród super kobieta, konkretna i pomocna. Jesli chodź o poloznictwo no cóż zalezy jak się trafi... Niektóre pomocne a niektóre potrafił opierdzielic za to ze sie ma jakies wątpliwości dotyczące dziecka... Takze nawet z nimi nie wchodziłam w dyskusje bo nie chciałam sie stresować... I na lekarzy tez nie mogę narzekać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki