Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Spacerując w lesie za pętlą autobusowo-trolejbusową natknęłam się na grób położony na wzniesieniu. Krzyż postawiony w tym miejscu jest w miarę nowy, natomiast tabliczka znamionowa informuje, że w 1991 roku została pochowana tam młoda 16 letnia dziewczyna, która zginęła śmiercią tragiczną.
Czy ktoś zna historię tego miejsca??

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

nie mam pojęćia ale gdybym, była rodziną nie chciałabym aby ktoś szukał sensacji, na temat bliskiej mi osoby, w internecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

gdyby miała rodzinę to pochowałaby ją jak normalnego człowieka na cmentarzu a nie w lesie... Jest to co najmniej dziwne...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Mało,że dziwne...Jak tam się dostać?; o . Jestem z Pustek,ktora sciezka w lesie trzeba isc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

nie ma wymogu chowania ludzi na cmentarzu... a co jak ci powiem, że znam rodzinę tej dziewczyny, ba, to nawet moja daleka rodzina. I specjalnie nie podoba mi się to, że ktoś rozpisuje takie rzeczy na forum !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 20

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

zamordowali ja ? watpie ze kościół zgodził sie na pochowek w lesie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

O tym krążą legendy w naszej okolicy. Wg jednej z nich dziewczyna została brutalnie zamordowana w tym lesie, inne mówią, że popełniła tam samobójstwo.
Tak czy siak pochówek w lesie jest NIELEGALNY i zabroniony prawem. Nie opowiadaj takich banialuków Kasia!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

A może tam tylko zginęła a pochowana jest na cmentarzu? Może na tabliczce jest błąd?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Ona jest pochowana w Gdyni na Cmentarzu Witomińskim . Wystarczy poszukać na ostatnio ''modnym '' serwisie Grobonet.Krzyż zapewne został zabrany z cmentarza po postawieniu nagrobka i oto przyczyna całego zamieszania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

A wiesz może co się stało?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Niestety nie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

ta dziewczyna miała jakies problemy rodizinne i popełniła tam samobojstwo. Głosno o tym bylo w tamtym czasie.
Wiecej tam takich przypadkow było.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Bujda. Po pierwsze dziewczyna została w okolicach tego miejsca zamordowana. Sprawca w tym roku ma prawo ubiegać się o zwolnienie warunkowe. Co do samego krzyza, nie jest to miejsce pochówku tylko symboliczny grób. Trochę mnie dziwi, że przez 6 lat nikt tego nie naprostował.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Trzeba było naprostować skoro wiedziałeś jak było. A nie wróć, sam się dowiedziałeś ostatnio bo pisali o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Wtsk, nie naskakuj tak na Tuomiego, bo dowiedział się wszystkiego ode mnie. To ja pierwsza przeczytałam artykuł i mu o wszystkim powiedziałam. Fajnie zachowujesz się w stosunku do osób spoza regionu, zainteresowanych sprawą.

Gdyby ktoś nie znający miejsca chciał odwiedzic ten symboliczny grób, służę współrzędnymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Czy można przeczytać ten artykuł?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Pewnie, że można. Służę linkiem.

https://mlodagdynia.pl/pl/473_na_sygnale/38845_czy_morderca_wyjdzie_na_wolno_c_wraca_sprawa_zbrodni_na_pustkach_cisowskich.html.

Współrzędne prowadzące do krzyża to : N 54° 32.478' E 18° 25.666' aczkolwiek google maps lekko leci w kulki i pokazuje, że jesteśmy na miejscu , znajdując się u podnóża góry. Trzeba iść ścieżką zaczynającą się u podnóża na sam szczyt, a krzyż jest ukryty pomiędzy drzewami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Serdecznie dziękuję, mieszkam tu od niedawna (2 lata) i nie wiedziałem że tak straszne rzeczy się tu działy, oby ten potwór zgnił w celi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Ja mieszkam tu od 22 lat. O sprawie dowiedziałam się chyba w 2013/2014 roku i moje przerażenie było ogromne. Aczkolwiek starsi mieszkańcy osiedla tak pokrętnie tłumaczyli jak się dostać do tego miejsca, że odpuściłam i zapomniałam na dłuższy czas.

W zeszłym tygodniu jakiś dobry człowiek z facebooka podał mi współrzędne tego miejsca.
Wybrałam się tam pierwszy raz w niedzielę. Nie mogę zaprzeczyć, że to miejsce ma jakiś dziwny klimat, ciarki lecą same po plecach.

Myślę, iż dla Zenona Gliwy ( mordercy) nie będzie litości i go nie wypuszczą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Przykre jest to,że osoba w tak młodym wieku zakończyła swoje życie przez kogoś ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Tu masz opowieść i nie wróży nic dobrego

https://mlodagdynia.pl/pl/473_na_sygnale/38845_czy-morderca-wyjdzie-na-wolno-c-wraca-sprawa-zbrodni-na-pustkach-cisowskich.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Gdynianka, wątpię że go wypuszczą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Grób w lesie na Pustkach - co się stało??

Mam taką nadzieję!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie wrażenia po kolędzie? (19 odpowiedzi)

Mieszkańcy Pustek Cisowskich, i jak wrażenia po kolędzie? U kogo był proboszcz?