Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam :)
mam 10 mc córcie waga 8 kg, 80cm wzrost, 4 ząbki
5.00- 150 mleko
10.00 na przemian kaszka, parówki z jajeczkiem
12:00 obiadek ( 3 dni robione zupki z mięskiem) a potem słoiczek duzy
15:00 mały słoiczek owoców
16:30 obiadek
18:00 kaszka
21:00 180 mleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

ja mam synka ktory ma 9,5 miesiåca i wazy 9,5 kg ale jest duzy bo az 79 cm. jest szczuplutki chociaz daje mu ok 8-9 kaszke ok.180.
ok.12-13 obiadek ze sloiczka lub mojå zupke.
ok.15 deserek lub jakis owoc
ok. 19-19.30 kaszka 200ml
w nocy je 150ml.mleka
w miedzy czasie jakies chrupki,biszkopty,lub wafle ryzowe.
jest barzo ruchliwy i juz chodzi,nie caly czas ale prubuje i robi kilka krokow potem biegnie na czworaka i tak wkolo.
nie daje mu za duzo mleka bo ostatnio mial przewlwkly kaszel i lekarz powiedzial ze moze go miec od mleka nan, kupilam hipp-a i daje mu 2 razy zeby pil bo przeciez musi pic mleko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam!
Moj synek ma 9,5 miesiaca i wazy 10kg i 200 gram a u nas jadlospis wyglada tak:

ok 6:30 mleko 260 ml
10:30 - 11 kaszka mleczno-ryzowa + serek homo
ok 13:30 - 14 zupka duzy sloik lub gotowana przeze mnie
ok 16:30 mleczko 260
0k 18:30 kaszka ryzowa lub manna + sloik owocow
ok 19:45 po kapieli mleczko 260
do tego po kazdym stalym posilku i pomiedzy nimi soczek bobofruit lub herbatka
maly przesypia cale noce odkad skonczyl 5 miesiecy spi od 20 - 6 rano jesli zdarzy mu sie przebudzic daje soczku lub herbatki kilka lykow i spi dalej nawet nie wyciagam go z lozeczka i mysle ze w wieku 10 miesiecy dziecko juz nie powinno jadac w nocy bo nie ma takiej potrzeby a jedynie moze to powodowac ze ciagle sie budzi bo zoladek caly czas pracuje
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jak tak to wszystko czytam to niektóre mamy podziwiam a niektóre najnormalniej w świecie mnie dobijaja. Żadnych DANONKÓW, MONTE, KINDERÓW NIE DAJE SIĘ TAKIM MAŁYM DZIECIACZKOM!!! Zawierają one najlepsze mleko, czyli najwięcej białka! Dajecie mleko modyfikowane bądź też pierś i do tego danonek,no bezsens! To lepiej od razu kupcie mleko w kartonie - na dodatek taniej wyjdzie. Nie ma się czym chwalić, to są malutkie dzieci, a nie 5-cio czy 6-cio latki.

Mój Aleks je tak:
9.oo - mleko (210ml, bebilon pepti + kleik ryżowy)
11.30 - kanapka z masłem i z szynka z drobiu, jajko (wymiennie)
12.oo - drzemka
14.oo - zupka (sama gotuję)
15.oo - drugie danie (ziemniaki + mięso + marchew)
18.oo - deserek lub jogurt (nestle albo bobovita)
20.30 - mleko (210ml, bebilon pepti + kleik kukurydziany)
21.oo - spanko

Między posiłkami pije baaaardzo dużo herbatki (zwykły lipton). Soki średnio 4 razy w tygodniu po 150ml. Na przekąskę dostaje chrupki, które uwielbia i raz na czas lubisia (rzecz jasna nie całego i bez masy).
Śpi do rana, bez pobudek, ale wiercioch z niego straszny:) W nocy nie dostaje butelki już ponad trzy miesiące.
Skończył 10 miesięcy i waży 9kg - czyli nie za gruby nie za chudy. Ma 6 zębów, rozwój do wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój maly Stefus wazy 11kg. Rano pije mleko -180ml, potem polowé, zóltka, i biszkopty, na obiadek zupka z królika lub indyka, nastépnie po 2 h sloiczek gerbera z owocami, a wieczorem mleko 180ml. i klade go spac, jak nie zasnie to okolo 23.00 500ml piwa - zubr lub zywiec...;))) dla mojego faceta , aby mial natchnienie do uspienia malego, a potem dziki sex - polecam - Kochane - kazde dziecko jest inne i zycze wam aby wszystkie nasze pociechy byly zdrowe. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nasza Lenka ma 9 miesięcy i 10 dni waży 7700 kg i mierzy 75 cm jest drobniutka ale nie malutka :) zajrzałam na to forum bo wydawało mi się ze je za często z resztą sama ją tak nauczyłam.. a je tak:

8-9 150 mleczka
10:30 deser
13 zupka obiadek okolo 220
przed snem kolo 15 mleko 180
17:30 180 mleczka chociaż teraz jak idą ząbki to raczej owoc i herbatka
20:30 kasza kolo 200

i mam wrażenie ze cały nasz dzień kręci się w kolo jedzenia Leny...
czy mam jej zmniejszac te posiłki dawac moze wiecej na raz a zadziej nie mam pojęcia,, hms
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam
Moja coreczka ma 10,5 miesiaca i wazy 8,5 kg.

A to jadlospis:
Rano 8.00: 210 ml mleka
11-11.30 kaszka Bobovita przeznaczone na ten wiek
Obiad 15-16 (w zaleznosci jak dlugo spi)sloiczek z jedzeniem lub zupka zrobiona w domu ok.170-190ml
18.00-owoce
20.00-210ml mleka

Do niedawna dostawala mleko o 23 ale teraz juz nie chce pic!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

ja podobnie bardzo karmie mojego 10 miesiecznego synka:

7:30-8 mleko modyfikowane okolo 150 ml (wczesniej wypijal wiecej ale ostatnio butelka mu nie pasuje)
10:30-11 kaszka nestle na wode
14-15 obiadek słoiczek
16:30-17 deserek
19:30-20 mleko lub kaszka na mleku
i spi do rana czasami sie budzi okolo 12 w nocy ale nie z glodu poprostu tak ma.Zastanawiam sie wlasnie czy nie powinnam zaczac podawac małemu czegos wiecej? pozdrawiam wszystkie mamay
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a mi sie wydaje że żywienie każdego dziecka jest bardzo indywidualne.
Ja Magdzie z opóźnieniem wprowadziłam słoiczki (miałam ku temu powody, ale mniejsza o to) i obecnie ma 6,5m-ca, 75cm i 7600g, a zajada tak:

7.oo mleko ok 80ml
10.oo-11.oo mleko 100ml
13.oo-14.oo obiadek (pol sloiczka malego)
między 13.00 a 16.oo owoc, sok albo herbatka
16.oo-17.oo mleko 150ml
20.oo kaszka ryżowa 120ml
3.oo mleko 150ml

Mała nie chce więcej jeść.
Nie wiem dlaczego je więcej na noc zamiast w ciągu dnia... Nie wiem jak ją przestawić, próbowałam ale ona nie lubi jesc w ciągu dnia, woli na noc :/ a przecież to niezdrowe :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

za duzo tych posilkow podajesz malemu:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Do podawania owockow, warzyw czy ciasteczek jest super siateczka z gryzakiem. Super sprawa w okresie przejsciowym pomiedzy piciem mleczka a gryzieniem pokarmow stalych.

Tutaj firmy NUBY
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Lepiej jak mniej waży niż za dużo. Moja waży też ok. 8,5 kg i ma skończone 10 miesięcy, a i tak wydaje mi się że jest okągła. Wzrost ok. 70 cm. Urodziła się malutka 2,6 kg. Moja córeczka dostaje: 8.00 - kaszka na 120 ml mleka (nie lubi kaszek zbytnio dlatego tak mało) i trochę suchego chleba skubie (alergik), 12.00 obiadek ok. 130-150 ml, 14.30 230 ml mleka, 16.30-17.00 deser owocowy 125 ml, 18.00 130 ml mleka i o 19.30-20.00 kaszka na 100-130 ml mleka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Spi cala noc.... moj spi cala nocod 20 do 8.30(czasem dluzej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

wcale nie chuda tylko drobna - i mamusia nie bedzie miala w przyszlosci problemow z nadwaga dziecka.
Moj synek ma prawie dziesiec miesiecy i wazy ok 9 kilo przy 76 cm wzrostu.
A mala mojej kolezanki ma prawie 2 latka i wazy ok 12 kg i wszystko jest wporzadku.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Oj ja za potrawami "dorosłymi" i pasztecikiem tez bym raczej nie była :) Błędy żywieniowe nie pojawiają się po miesiącu :)
Poza tym w tym wieku sól jest zbędna. Tak samo jak słodzenie.

Moje małe urodziły się z wagą 2400 i 2380. 10-go stycznia skończą 10 miesięcy.

Na dzień dzisiejszy dzień od strony karmienia wyglada tak (oczywiście godziny orientacyjne bo budzą się raz o 7.00 raz o 8.00)

-7.00 pobudka i mleko z 210 ml wody
-9.00 mleko z 180 ml wody przed drzemką nr 1
-11.00-11.30 pobudka i kaszka ryżowa 100 ml+70g owocków- pół małego słoiczka na przemian z połową bułeczki pszennej z masełkiem i piersią z kurczaka lub indyka wędzoną (co drugi dzień) + herbatka ziołowa/owocowa taka słabiutka min. 150 ml
-13.30 drzemka nr 2
-16.00 pobudka i obiadek po 150-190 g w zależności od humoru :) + sok przecierowy 150 ml
-18.00 jogurcik 100g lub kisielek mleczny 100 ml lub owoce
-20.00 mleko z 210 ml wody zagęszczone 3 miarkami kaszki ryżowej

Czasami zdarza się, że nie chcą spać to dostaja do łapki chrupaczka lub coś innego- stosownie do wieku oczywiście :)

Co do kanapek to wykrawam dwa krażki ze środka bułki, smaruję masłem i daję tą pierś zblenderowaną trochę :)
Ząbkami się nie przejmujcie. Małgosia nie ma ich wcale a Marysia od 3 tyg. 2 sztuki na dole :)
A radzą sobie doskonale :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dodam ze ma 5 zabkow rozwija sie super waga 10 kg wzrost 74 cm zaczyna chodzic sam tz puszcza sie i stawia po 3 kroczki zaczol siedziec jak mial 5 miesiecy sam a raczkowac jak mial 6 miesiecy jada precle suchary ryby szpinak od 6 miesiaca nasz lekarz jest bardzo zadowolony z rozwoju synka pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

jojjjjjj czytam czytam i czytam i oczom nie wierze poniewaz moj synek 9,5 miesiaca i ma calkiem inne menu niz wasze dzieci a wyglada to tak

8 rano sniadanie musli na mleku guten morgen
10,30 owoce jablka gruszki banan jezyny do wyboru
12 obiad makaron z brokulami (warzywa) lub miesko z ziemniakami lub szpinak z lososiem na smietanie
19-16 deser jogurt z owocami, chrupki
17 kolacja ryz z warzywami to zalezy co bylo na obiad jesli ziemniaki to ryz lub makaron ( dodam ze dziecko powino dziennie zjadac potroszke makaronu ryzu i ziemniakow dodaja energii)
19 flacha mleka ( specjalna na noc) OK 200 ml
dodam ze jada precle pieczywo platki na mleku kiwi itd

Jesli chodzi o kaszki to podawalam ale szbko zrezygnowalam poniewaz nie lubi
Wprawdzie nie mieszkam w polsce i moze dla tego tak bardzo jest rozna dieta dla dzieci
ps do obiadkow podaje lyzeczke oleju rzepkowego pomaga w lepszym wyproznianiu i w zdeciach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

urosnie Ci pudzian jak bedziesz tak przekarmiac!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Ja bardzo podobnie karmie swoja corcie, teraz wazy 8,400 , skonczyla 10 miesiecy. W ciagu dnia podaje jej juz zroznicowane jedzenie, a najchetniej je to co my:) jest zgrabna, filigranowa, ale bardzo silna. wciaz czekamy na zabki, juz sie jedynka wyrzyna bo czuje, ale mała radzi sobie z gryzieniem buleczki, flipsow czy biszkopcikow:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Masz racje, zgadzam sie z Toba , ze za duzo cukrow. Moja coreczka tez tak wazy i skonczyla 10 miesiecy, jest silna i zwinna. Zaraz bedzie biegac, bo juz chodzi trzymajac sie mebli:)) drogie mamy, duzo wazace dziecko wcale nie jest powodem do dumy i zadowolenia:) pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

dr Joanna Renke (14 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś ma może aktualny kontakt do dr Renke, pediatry i immunologa. Chodzi mi o wizytę...

przedszkole "Zielona Dolina" na Jasieniu (6 odpowiedzi)

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi opiniami na temat tego przedszkola? Jak personel, warunki,...

co myślicie o mieszkaniach w Falowcu (72 odpowiedzi)

mam zamair kupić mieskzanie i zastanawiam się nad falowcem