Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

o matko jaka chuda!!!!!!!!!!!!!!anemik straszny
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nic im nie jest są zadowolone i szczęśliwe- błędy żywieniowe wychodzą dopiero po latach,kiedyś mogą mieć problemy zdrowotne. Nie powinno się podawać takim maluszkom solonych i doprawionych potraw.Pasztecik to też nie dobry pomysł, kto to wie co jest tam zmielone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

za duzo to dajesz cukrow i dlatego tyle wazy moja corcia wazy 8600 g a ma skonczone 10 miesiecy :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moje małe urodziły się o miesiąc za wcześnie. Ważyły 2350 i 2650. W tej chwili ważą 11kg. Dorównały innym dzieciom. Na śniadanie o 7.00 dostają mleko o 10.00 kaszkę o 15.00 zupkę własnej roboty o 18.00 jakieś owoce a w nocy na śpiąco mleko bo zabardzo już go nie chcą. W między czasie dostają chlebek lub bułkę. Czasami kaszkę zastępuję im kanapeczką z pasztecikiem lub masełkiem. Jędzą łądnie chociaż mają po 2 ząbki :) Bardzo często daję im zwykły obiad taki jaki jemy my np. kapuśniak, ogórkowa czy pomidorowa i wbrew zaleceniom lekarza nic im nie jset są zadowolone i szczęśliwe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Mój synek ma skończone 10 miesięcy i je już prawie wszystko,staram się aby poznawał każdy smak.Mleczko piję 2 czasami 3 razy dziennie,jak wstanie rano,potem jakieś śniadanko paróweczka albo chlebek z szyneczka,godziny są zróżnicowane bo i o różnych godzinach wstaje:),ale obiadek staram się dawac o tej samej porze ok 14,po drzemce.Potem jakoś po 2 godz jakiś deserek: budyń,jogurcik,serek itp,po godzinie owoc np jabłuszko lub banan w między czasie jakieś ciasteczka,flipsiki itp,potem ok 19 kolacyjka jakaś kanapeczka i na noc ok 20.30 mleczko.I Nynuś śpi całą noc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a herbatkę podajesz??? Wydaje mi się,że zbyt często podajesz małemu mleczko,powinien mieć bardziej urozmaicone jedzonko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

gotowane nie lepsze. Sloiki przebadane i warzywo i mieso z upraw ekologicznych. Można kupować wszystko w ekologicznych sklepach. Ale to kosztuje majatek
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

To teraz u nas jest tak:
9.00 rano kaszka na gesto ok 150ml albo kanapka z wedliną lub twarożkiem
11.00 120ml mleczka albo jakieś owocki
12-14 drzemka
14.30 obiadek-zupka robiony przeze mnie z mięsa i warzyw albo w słoiczu 190ml
17.30-18.00 kisiel z serkiem homo, ryż z jabłkami, jogurt z kluskami lub poprostu ode mnie z talerza obiad
19.45-kapiel
20-20.30 - kaszka zbozowa nestle 240ml
23.30-00.00 - kaszka zbożowa nestle 180ml
3.30 - mleko bebiko 2R z kleikiem ryżowym - 120ml
i spi do 7.30
Nie tyje ale rosnie jak na drozdżach.jest zadowolona i usmiechnieta.Chyba potrzebuje tyle jedzenia.Wydaje mi się że sporo tego.Ale tak jej się unormowało od miesiąca.z nocnym wstawaniem wprowadzilismy z mężem dyżury bo ja do pracy chodzę.Idę spać o 22 a wstaję o 3.30 na karmienie.Jest lepiej ale nie ma rewelacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witajcie
moja córcia ma 9,5 miesiąca waży prawie nie całe 9kg. wydaje mi się przy waszych dzieciach na chucherko

zaczne może tak bo rano wstaje
6.00 - 7.00 150ml mleka
w międzyczasie szkubnie z nami przy śniadaniu bułeczke lub chlebuś
dostaje też danonka, jakieś flipsy

10.00 - 11.00 mleczko 150ml lub kaszka, biszkopcik
14.00 - 15.00 obiadek
w międzyczasie jakiś deserek owocki ale nie codziennie bo jak ide na spacerek to puźniej zapominamy czasem się zdarzy że po 16.00

koło 20,00 kaszka

oczywiście nie jest to codziennie tak samo ponieważ godziny sie zmieniają ale tak mniej więcej
u nas stałych godzin dokładnych nie ma bo nie zawsze chce zjeść no i pije dużo herbatki

ma 8 ząbków, raczkuje juz skończywszy 6 miesięcy, chodzi przytrzymując się moich rąk i robi kilka kroków sama :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a od kiedy ta ryba? moj nie moze jesc wolowiny od razu ma krostki na pleckach a cielecina to mala krowka za to indyk nie przyjmuje hormonow czyli jest bezpieczny . Takie kurczaczki na hormonach sa szkodliwe ale nie dla ciebie ale racze dla wnuczka czy prawnuczka ,co nie to bardzo zle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Filipek potrafi zjesc i 8 porcji dziennie ale podaje mu 5 a owoce maja duzo cukru i mozna podawac suszone rodzynki czy morele mozna kupic takie paczuszki z poporcjowanymi kartonikami suszonych owocow to swietna nagroda dla malucha podaje mojemu od 9 miesiaca mial tylko 4 zabki i dawal rade to lepsze niz paproszki z podlogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

oczywiscie ze to dobra waga na tak duzego chlopczyka , moj ma 9,5 miesiaca 10.5 kg i wzrost 68 cm do tego bardzo ruchliwy od 7 miesiaca raczkowal a teraz juz potrafi przejsc bokiem z pokoju do pokoju trzymajac sie sciany to dobrze znaczy o jego kondycji. Dieta na sniadanie kaszka lub platki Hipp na mleku modyfikowanym owoce przed poludniem obiadek lub zupka okolo 14 00 deserek zupka okolo 17 czesto daje mu do wyboru rozne owoce czy warzywka chlebek i twardy i miekki sam sie czestuje i w miedzy czasie herbatka moze byc lipowa koper rumianek woda bez cukru mleczko ale nie chetnie za to do piersi to idzie od razu o kazdej porze szczegolnie przed snem i w trakcie nocy a budzi sie czesto . Czasami zjada duzo a czasami odmawia sam sobie decyduje ile moze zjesc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie zgadzam sie z twoją opinią ,że dziecko jest utuczone.Mój syn ma 11mies i waży 11kg i wcale nie wygląda na grubego jest poprostu dużym chłopakiem!Wzostem dorównuje 15mies dzieciaczką.Jest bardzo zwinny,aktywny,raczkuję chodzi koło mebli nie usiedzi na 5 sek.Lubi zjeść bardziej mu smakują obiadki które specjalnie dla niego gotuję niż picie mleka czy kaszki.hodz mnie to martwi bo od pewnego czasu mały odmawia picia mleka NAN ACTIVE2 wiem ,że tak małe dziecko powinno pić min 5l mleczka dziennie.A on jak wypije 210ml to już jest sukces.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Kasiu, moja Mała do 8 miesiąca przesypiała juz całe nocy, budziła się do jedzenia ok 6-7 rano...od 7 miesiąca jej sie odwidziało i zaczęła sie budzic do jedzenia o 1-2 w nocy, nie wiedziałam co robic, woda nie skutkowała, myślałam że się budzi przez ząbkowanie ale ząbki wyszły a ona dalej się budziła. Ostatnio stwierdziłam że półgodziny przed mlekiem na noc, podaje jej o 20.00 łyżeczką kaszkę mleczno ryżową, na wodzie, o 21.30 ją kąpiemy i 210 ml mleczka z kaszą manną lub inną. Mleka zjada ok 150 ml, bo 210 ml nie chce, ale śpi mi do 4 rano... zawsze to 3 godzinki zyskuje na spaniu. sprobuj ta metodę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

9.9-30 mleczko 180 ml z kleikiem 2 miarki

12-13 - owoc lub deserek (np na spacerku )

16-17 obiadek (albo je z nami tylko jej oddzielam i nie doprawiam) albo coś ze słoiczka (ale ok pół lub max 3/4 duzego słoiczka)

jezeli jest szybciej głodna na obiadek to wtedy jeszcze ok 18 na kolacje kanapeczka

20 - mleczko 180 ml z kleikiem 2 miarki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam. Moja córcia ma 10 miesięcy i jej jadłospis wygląd tak:

8.00/9.00 - 180 ml mleka

12.00/13.00 - obiadek, gotuje sama zupki, np: kalafior, brokuly, ziemniaczek, groszek zielony, kukurydza, marchewka i cielęcinka lub piers z kurczaka. troszczeke dodaje przyprawy żeby był jakis smak, ale bardzo malutko. Czasami zamiast ziemniaka to dodaje ryż, czasami makaron...no i urozmaicam jak moge. Nie bede opisywała bo dużo tego, no chyba że ktoś bedzie chcial.

14.00- owoce np, deserek owocowy pół sloiczka i herbatka do popicia.

17.00 - kaszka mleczno-ryzowa lub

- wielozbożowa lub

- częściej daje jej kaszkę manną z jabłkiem (gotuje wode (ok. 1 szkl) wsypuje kasze manną tak aby była w miare gesta ale nie za gęsta, ścieram jabłko i mieszam (jak jabłko jest kwaśne to dodaje troszeczke cukru), pysznę, szybkie i bardzo zdrowę. lub

- 1/3 parówki i 1 kromeczka (kroję na małe kawałeczki, daje na talerzyk, i Kinia sama sobie paluszkami je), herbatka do popicia.

19.00 - kiesiel owocowy, lub joghurcik lub deserek owocowy (często bywa tak że nie daję jej o tej godzinie nic jeść dopiero o 20.00 - dostaje łyżeczką kaszkę mleczno ryżową. To jest mój sposób aby Kinia spała dłużej w nocy bo inaczej budzi sie o 1 w nocy a tak ok 4 i dostaje 180 ml mleczka.

20-30 - 210 ml mleka z kaszą manną. (najczęściej wypija ok 150 ml)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

No właśnie po 6 miesiącu powinno sie unormować.A tu już 10 miesięcy stuknęło mojej Córci i nic z tego.Jest jeszcze gorzej.Co 2 godziny wyje aż nie dostanie butli.Zjada naprawdę due ilości.Ni będę Wam pisać bo za głowę się złapiecie.Martwi mnie to bo żołądek musi przecież odpocząć.Gdzie jej się to mleczko mieści?Woda nie pomaga, sok nie pomaga, herbatka też.Wypija i jedno i drugie.Przesikuje pampersa i drze się bo jej mokro.Nie moge jej uspokoić w żaden sposob.Dopiero jak zje butle to jeszcze się chwilkę pokręci i zasypia.Śpi niespokojnie bo jak tu z takim pełnym brzusiem spać.Nie wiem już co mam robic.Może mleko zmienię.Lekarze nic nie mówią bo dziecko ma dobrą wagę (ani za mało ani za dużo).Wszyscy rozkładają ręce że widocznie tyle potrzebuje jeść.Ale bez przesady!Nie w nocy!Pomocy!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Kasiu a czemu nie stosujesz na noc termosu, miałabys mleczko w 30sekund zrobione.Ja robiłam tak wieczorem wlewalam wode temp.jak na mleczko no troszke cieplejsza bo wiadomo ze z czasem sie wychladza do tego miarka mleka juz przygotowana, jak mala sie budzila w nocy to tylko psyk otwieralam wode z termosu wlewalam do butli, dodaje mleczko,siup siup shake mieszanie i gotowe.
Naprawde polecam bo expresowo sie robi, na spacery tez zabieram termosik i jak cos to w mig mleczko gotowe :)) a no i życze niedlugo przespanej nocki, dzieci przewaznie normuja spanie po 6mies. u nas akurat córcia miala 6,5m i odsapnelam wiec moze lada dzien u ciebie tez tak bedzie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Może się budzić przez ząbki albo za ciepło ma w pokoju.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

od mojego przyszłego męża bratowa utuczyła swoją córeczke do 13 kg a mała ma 10 miesięcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...

ortodonta gdańsk (26 odpowiedzi)

Hej Polećcie mi proszę bardzo dobrego i sprawdzonego! ortodontę dla nastolatki. Często słyszę, że...

Dobry ortodonta (27 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?