Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

te deserki to trochę za póżno i owoce też,owoce daje się najlepiej do godziny 16.00 na wieczór nie daje się już owoców ani deserków
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córeczka ma identyczny jadłospis i jada prawie w tych samych godzinach. Troszkę podjada ziemniaczka z naszego obiadu,jajeczka sadzonego,ostatnio zajadała się domowym rosołkiem i pomidorówką u teściowej.Długo wystrzegałam sie wszelkich nowości w jadłospisie, ale widząc, że mała bardzo chętnie zajada już bardziej "dorosłe" i przyprawione jedzonko, zaczęłam powoli urozmaicac jej dietę.
Jada danonki, miąższ bułeczki drożdżowej i chlebka, chrupki kukurydziane, twarożek z jogurtem naturalnym, ale nie daje jej żadnych twardszych kawałeczków, dlatego, że nie ma jeszcze ząbków i boje się, że się zakrztusi.
Myślałam, że nasz jadłospis jest bardzo ubogi, ponieważ mam koleżanki co mają dzieci w tym samym wieku i jadają już parówki, kiełbasę, pasztet,szynki i inne tego typu rzeczy, ale z tego co widzę to karmię małą, jak większośc z was.
Dziękuję za pomoc forumowiczki, niech wasze dzieciaczki rosną duże i zdrowe!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam wszystkie mamy;) Moj synek za kilka dni konczy 10 miesiecy.Wsaje ok 8.00rano i tak zaczyna dzien:

8.15-kaszka na mleku ok 180ml
10.30 jogurt przeznaczony dla niemowlat(zadne danonki!)
12-12.30 kaszka na mleku 180ml
15.00 obiadek ugotowany przez mame
17.30 czasem jakas kanapeczka + owoce
ok21 kaszka przed snem.
Kaszke na mleku je tylko 3 razy dziennie i to wystarcza dla niemowlaka w 10 miesiacu trzeba juz wzbogacac diete i podawac powoli wszytsko.Aha i przesypia cala noc czasem tylko sie przebudzi jak zmarznie bo sie odkryjei wtedy wstaje go przykrywam i spi dalej.NIE JE I NIE PIJE W NOCY! pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek ma 10 miesiecy wazy 11 kg i ma 75 cm i wydawalo mi sie ze jest taki troszke grubiudki ale jak to czytam to juz tak nie uwazam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam. Moja córcia ma 10 miesięcy i waży 10 kg. Daję jej po przebudzeniu i po kąpieli kaszkę mleczno-ryżową (pyszną waniliową), obiadek ze słoiczka (1/2) między 12-13, deser owocowy ok.15 a także chrupki i herbatki między posiłkami. Poza tym mała budzi się ok. 6 na cycusia i ok.18 tez dostaje cycusia. A ja i tak się martwię. że ona powinna jeść więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

za dużo jej dajesz do jedzenia i dlatego wymiotuje !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

według mnie to nic dziwnego że twoje dziecko wymiotuje, bo tak często i tak dużo mu dajesz do jedzenia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie martw się, to minie:), moja córlka dawała mi do wiwatu co 3-4h miedzy 7-8 miesiacem,a teraz spi cala noc od 22 do 10-11
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

też tak uważam, że późne te obiady koleżanki podają, ja preferuję 13-14.00. nie wiem dlaczego mamy tak podkreśłają,że same przygotowuja obiad. też mi wmawiano,ze domowe lepsze,a czy ktoś pyta ile chemii w opryskanych warzywach kupionych w markecie?bo nie wierzę, iż wszystkie mamy kupuja w sklepie ekologicznym
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek jutro skoncz 10 miesiecy i jest menu wyglada tak:
7- mleko modyfkowane ok 20ml
10- kaszka (wielozbozowe, ryzowe, pszenne) 180ml
14- obiadek duzy sloiczek (co drugi dzien z zoltkiem)
16.30- deser owocowy w rozenj postaci
19- mleko ok 180ml
w miedzyczasie soczki , herbatki, malo flipsow i troszke kanapeczi podjada

Czytaam gdzies ze po 10miesiacu mozna wprowadzac np kakao , ale czy przygotowac je na mleku modfikowanym? (bo krowiego chyba jeszcze nie powinien pic? )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Gabryś jeszcze nie skończył 10m-cy :)

ma 80cm długości i 9110g wagi :] (przy urodzeniu 3820g)


1 śniadanie ok godz. 8(przesunęły nam się godziny, wcześniej wstawał 6-7 i tak było jedzenie) - ok 110-140ml mojego mleka

2 śniadanie ok 11 - 12 - ok 100-150ml mleka + owoce ze słoiczka + kleik ryżowy --> w sumie wychodzi spora miseczka :) (na oko ponad 200ml)

3 obiad - słoiczek 190g ok godziny 15

4 około 18 mała kaszka(ze 100ml mleka) lub owoce ze słoiczka/banan

5 około 20-21 mleko ok 150ml + kleik ryżowy + owoce - w sumie wychodzi 240-270ml :)


poza tym w ciągu dnia dostaje coś z naszych talerzy :) np. grillowanego pstrąga(uwielbia), kawałek serdelka, mini kanapeczkę, chlebek albo flipsy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam. Moja córeczka ma 10 miesięcy.Waży 8.880 kg i ma 73cm. Nasze menu:
5/6h około 200ml mleka z kaszka zbozową ( 8 zbóż)
9/10h około 100 ml kaszki ryżowej z np.bananem lub brzoskwinią.
12/13h obiadek 200/250ml zupki ze słoiczka lub domowej wlasnej roboty. po obiedzie soczek z pomarancza swiezy lub kawleczki pomarancza (uwielbia je)
16/17 jogurcik z owocami lub pure z owocow (banan,jabłko,gruszka,brzoskwinia ok 120 ml)
18/19 pure z warzyw z np szyneczką 100-200 ml
21/22 200ml mleko z kasza zbożowa
Pije najwiecej wody,od czasu do czasu robie herbatki owocowe. Zajada tez chrupeczki kukurydziene bez glutenu ktore tez uwielbia. Noc przesypia cala pod warunkiem ze spi z mama i tata :). Ma 7 zabków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nasz Maluch je tak :) :
6 - 150 ml mleka,
8/9 - 150 ml kaszki bobovita na wodzie, co drugi dzień inny smak,
12 - jogurcik bobovity, banan/jabłko i ostatnio nektarynka bo uwielbia, jakiś owoc ma od 6 miesiąca codziennie,
14/15 -obiadek własnej roboty, słoiczki są tylko na wyjazdy,
18 - posiłek różny np. arbuz lub kanapeczka z wędlinką czasami mleko, często zjada tyle obiadku mamci, że do wieczornej porcji mleka nie jest w ogóle głodny.
21/22 - 180/210 ml mleka. Noc śpi całą.

Do każdego posiłku ma picie woda/herbatka bobovity/od czasu do czasu soczek bobovity najczęściej na wycieczkach.
Flipsy lub biszkopty petitki dostaje czasami w weekend jak mama i tata je coś dobrego :) Ma około 9,6 kg :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witam mam blizniaczki 10 miesieczne waża po 7300 (z waga urodzeniowa 2kg) i nasz jadlospis wyglada tak:
rano ok 8-9 kaszka na mleku ok 240 ml
12 00 deserek - sloiczek owoca lub serek danio
15 00 obiad miesko z warzywami
18 00 owoc, ciasteczko, bułeczka
21 00 kaszka na mleku ok 240
do picia soczki i herbatkin
Od miesiaca przesypiaja cala noc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

prawidłowo:)pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a u mnie wygląda to tak ma skończone 10 mięsięcy waży ponad 9 kg.waga urodzeniowa 3260g.

7-rano wstaję
9-kasza z mlekiem dodaję 260ml
11-drzemka
12-zupka z mięskiem itp. i soczek
13-słoik owoców
15-kaszka i mleko dodaje 260
16-drzemka
18-cherbatka
20 kąmpiel i kasza
i dopiero zasypia o 21 i w nocy niestety 12 mleczko i potem tak 0 3 rano cherbatke ale on się czesto budzi w nocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

momentami jak czytałam co jedzą maluchy - to aż mnie ciarki przechodziły :P

ale mamy inne podejście :) uważamy, że na cukier jest zdecydowanie za wcześnie i nie mamy zamiaru podawać biszkopcików, danonków i innych wynalazków :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

- wiola, T.dziecko je 7 razy, mleko to tez posiłek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

troche dużo waży, moja ma 84cm i lekko ponad 9kg, a nasze posiłki to:
7:00 kaszka smakowa 150ml
10:00 danonek
13:00 zupka (sama gotuje)
16: mleko 150ml
17.30 owoc
19:00 mleko 150ml i
przez sen 21:30 mleko 120ml i śpi całą noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja Kalina je różnie, zauważyłam nawet że jak jeden dzień ma apetyt to na drugi nie ma:)
6-7 pobudka
ok 9 bułeczka z masłem,mleko ok 150 ml
9-10 śpi
11 cherbatka,chrupeczki
12-13 obiadek ok 1/2 słoiczka
13-14 śpi
14-15 mleko ok 150 ml
16-17 jabłuszko z biszkoptem,cherbatka
18 bułeczka,a od dziś paróweczka gerbera
19.30-20 mleko z kaszką ok 150ml
23-mleko z niewielka ilościa kaszki ok 180 ml
czasem budzi się jeszcze w nocy na mleko ok 150-180 ml
wała zkaczyła 10 miesiecy i wazy 8.200 moze nie wiele ale jest bardzo zwinna i juz od dobrego mieisąca chodzi:)
23 mleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Fajne Thrillery- co polecicie? (44 odpowiedzi)

j/w, ale nie z domieszka horroru, takie mocno trzymające w napięciu.

kto sie bawi z scrapbooking ? gdzie kupujecie, moze ktos mi cos pomoze:) (41 odpowiedzi)

zainteresowało mnie bo tak sobie wymysilam zrobic kronike malej i wlasnie uzyc takich roznosci,...

Rodzice dzieci z AZS? (50 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AZS - są tu może jacyś? SZukam porady w sprawie emolientów na atopowe zapalenie...