Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

hej moj jas je 5 razy dzienne:

6:00 mleko
8:00 kasza albo platki owsiane na mleku
11:00 jogurt albo jakis owoc
13:00 zupa sama gotuje
17:00 drugie danie (z mieskiem )
18;00 deser (melon albo biszkopt)
20:00 mleko i spac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moze sie nie znam ale czy monte naprawde jest zdrowe dla 10miesiecznego dziecka????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

uważajcie na ilość podawanego drobiu swoim dzieciom ponieważ jest w nim dużo hormonów i stąd też takie wyrośnięte dzieci!
maluchom przeważnie gotuje się na "kurczaczku" bo zdrowo.
ja u mojej małej zauważyłam guzki w piersiach, pediatra kazała odstawić drób i już po kilku tygodniach jest poprawa, może jeść tylko cielęcinę królika, rybę i od czasu do czasu wieprzowinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

u mnie tak ok 4 w nocy 180 ml mleka
9:00- kaszka ryżowa na wodzie z owockami
13:00- zupka
16:30 mleko ok 150 ml
20:30 kaszka ryzowa ok 210 ml
w międzyczeasie czasami dam kawałek bułeczki, monte, danonki lub jakieś owoce nie ze słoiczka lub soczki ale nie zawsze...
Mały waży 11,3 kg i jest tłuściutki ale tez bardzo wysoki ubranka nosimy na 92 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja majusia ma też 10 miesięcy i waży tylko 7 kg (po urodzenie 3400)
co do jedzenia to ona nic nie chce jeść tylko by ssała pierś , rano zje kilka łyżeczek kaszki mleczno ryżowej potem na obiadek kilka łyżeczek zupy i po południu cały jogurcik lub serek danon (dobrze że chociaż to ;-(
a w nocy to też się budzi 5-6 razy tylko po to aby pare razy ,, pociągnąć cyca " ale jakoś nie mam serca jej odzwyczajać bo i tak mało waży. Co do podawania mleka modyfikowanego to próbuje podawać ale wypija tylko 50-70 ml i już nie chce więcej ale cyca jeszcze podoi
Co robić z tym nie jadkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

boze jak ty go utuczyłas to tez nie dobrze
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

wiesz, ja mialam ten sam problem z moja coreczka. byla uzalezniona od cycusia. porozmawialam z pewna polozna . mala miala wtedy 8 miesiecy i ta pani powiedziala mi, ze mala jest juz w takim wieku, ze powinna spac cala noc. poradzila, zebysmy ustalili sobie na poczatek, ze np miedzy 23 a 6 rano nie dosttanie cycusia, tylko wode. mowila,ze bedzie ciezko, beda lzy i krzyki, ale trzeba byc konsewentnym. Myslalam,ze mi serce peknie, gdy mala krzyczala, ale ta pani miala racje. juz sie nie budzi na cycusia. Karmie ja jak sie obudzi, raz w caigu dnia i oproznia 2 piersi wieczorem, a tak wprowadzilam normalne posilki i mge spac dluzej. Trwalo to troszke, ale udalo sie i bylo tego warte. Trzeba tylko miec twarda wole!. powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja Niunia skończyła 10 miesięcy. Waży 9,3kg (waga urodzeniowa 2,8kg), od kiedy skończyła 2 miesiące przesypia całe noce. Ma dwa ząbki. Oto jej jadłospis:
godz. 8 - kaszka np. manna czy owsianka ok. 260ml
godz. 11 - deserek (owocowy) ok. 130ml bądź danonek z chlebkiem z masełkiem czy chrupaczkiem
godz. 14 - obiadek (ze słoiczka: duży gerber czy bobovita) koniecznie z mięskiem, a raz w tygodniu z rybką
godz. 16 - zupka ok. 150ml i pół żółteczka
godz. 19 - kaszka bananowa ok. 300ml
Miedzy posiłkami soczek wycisnięty z pomarańczy. Staram się dawać codziennie choć troszke marchewki i dzieki temu ma piękną cere.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witam
a moze przestaniecie marudzic ze wasza pociecha budzi sie w nocy i przerobicie ksiazke " Każde dziecko może nauczyć się spać " to dziala moja pociecha od 5 miesiecy przesypia cala noc teraz ma 9 m i 2 zabki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MOJA CORCIA MA 9,5 MSCA WAZY 10 KG,A SCHEMAT JEST TAKI;
8.00 MLECZKO 250ML
OKOLO 9.00 CHLEBEK Z MASELKIEM
OKOLO 11.MLECZKO Z KASZKA 250 ML
14.00 OBIADEK DUZY SLOICZEK Z GERBERA,HIPP LUB BOBOVITA
17.00 ZUPKA SLOICZEK
20.00 MLECZKO Z KASZKA 250 ML
W CIAGU DNIA,HERBATKI I SOCZKI,OWOCKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Otuż moja Coreczka 10 miesięcy i 19 dni zjada tak:

godz 7: mleko bebilon 200 ml
godz10:kaszka owocowa+wafelek ryżowy
godz 14:obiadek czasem słoiczek 190 ml,czasem to co ja jem
godz:16-17 paróweczkę
godz:19:deserek
godz21:kaszka mleczno ryżowa 220 ml.noce raczej przesypia choc już dwa dni wcześniej wiem kiedy idą jej ząbki bo wtedy budzi się po dwa trzy razy,wtedy je mleko bebilon190 ml i cherbatkę lub wodę na zmianę.

podkreślę mała ma już 6 ząbalów i waży 11 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Skąd możesz wiedziec ze wypija np 180 ml mleczka skoro karmisz piersia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

6 mies i 11 kg !
kobieto spasłaś dziecko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Za dużo dajesz kaszki i dlatego waży 11,5 kg!
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

no napewno nie 4 razy dziennie po takiej ilości mleka moim zdaniem za dużo ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

myślę że w tym wieku podajesz za dużo mleka nie wiem może się mylę ale mojego synka jadłospis wygląda tak;

7-7.30 mleko 180ml
10-11 kaszka owocowa 180ml
15 obiadek
18 owoc lub soczek
i zalezy od dnia 20-21 mleko 200ml ale czasem nie wypija i śpi całą noc :)

pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mała za kilka dni skończy 10 miesięcy.
Jadłospis wygląda tak:
7.00/8.00 -mleko 150ml - 200ml gotowej mieszanki
10.00 owoce 125g +czasami 30ml mleka z kaszką - ostatnio rzadko
13.00 obiadek - gotuję sama lub słoiczek - 170-230g - codziennie 10g mięsa i pół żółtka
16.00 kaszka ze 150ml wody
20.00 200ml mleka

Widzę, że wszystkie dzieciaki już jedzą kanapki, u nas tylko gładka papka przechodzi ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

p/s. Zapomniałam dodać...
Co drugi dzień do obiadku dodaje jej pół żółtka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam :)
Moja córcia od 10 dnia życia jest na mleku modyfikowanym. Obecnie ma ponad 10 miesięcy i waży 9kg.
Od 5 miesiąca przestała w ogóle pić mleko z butelki i do dziś na widok smoczka reguje płaczem.

Jadłospis wyglada nastepująco:

ok 9 - czasem śpi do 10 - kaszka ryzowa/ryżowo kukurydziana lub ryzowo pszenna - na mleku modyfikowanym (180ml wody)

12:30-13 - obiadek, najcześciej gerber 190g

po obiadku około 1,5godzinna drzemka na powietrzu przy ładnej pogodzie :)

po drzemce sok. ok 50ml - podawany łyżeczką

16 - owoce lub 'misiowy jogurcik' plus ok. 90ml mleka - podawane łyżeczką

18 - kaszka na mleku modyfikowanym (150 ml wody) -najczęściej misiowy ogródek z brokułami lub dynią

21 - kaszka na mleku modyfikowanym - 'zdrowy brzuszek' nestle lub 'zdrowy sen' nestle

22- 22:30 sen i przesypia całą noc.

Mała ma 2 ząbki na dole i prawie całe wyszły jej dwa górne.

W między czasie daje jej do pochrupania ryzowe krążki lub kawałeczek chlebka - zazwyczaj miętoli w rączce a gdy weźmie do buźki to się krzywi. Czasem daje jej dodatkowo starte jabłuszko lub banana choć go mniej toleruje.

Od czasu do czasu w ciągu dnia dostaje wodę - oczywiscie podawaną łyżeczką.
Nie chce pić z żadnego kubeczka. Z mlekiem sobie poradziłam, na napoje znalazlam sposób choć przyznam szczerze, że dość uciążliwy. Może znacie jakis lepszy sposób?
Pozdrawiam serdecznie! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

8:00 - kaszka na mleku z owocem / kanapka z twarożkiem / kleik na mleku + lane kluseczki
11:00 - jogurcik / jajecznica + kromka chleba z masłem / twarożek z owocem / owoce z kleikiem
14:00 - obiad (standard - mięso + ziemniaczki / ryż / makaron + warzywa)
17:00 - jogurcik (jeżeli nie było na II śniadanie) / owoc z kleikiem / sam owoc
19:30 - kaszka na mleku

pomiędzy posiłkami - sok z wodą lub sama woda, Młody nie pije ani herbatek (nie lubi, powoli chcę mu wprowadzać herbatę zieloną zalecaną przez naszego pediatrę) ani mleka (odrzucił w połowie 10 miesiąca). Staram się aby w ciągu dnia 3 posiłki były mleczne - najczęściej jest to śniadanie, kolacja i podwieczorek lub II śniadanie. Magicznych 600 ml mleka na dobę nie osiągamy, ale z przyrostem nie ma problemu - Młody ma skończone 10 miesięcy i waży ok 10 kg (waga urodzeniowa: 3,2kg)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

W góry pociągiem - gdzie? (49 odpowiedzi)

Mam pytania do bardziej doświadczonych turystów. Gdzie najlepiej wybrać się z dzieckiem na...

otworzyć firmę ?? (35 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Dobry ortodonta (27 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?