Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

MojA OLCIA ma 9.5 miesiaca
8.00-mleczko z kaszka 180 albo 210
12.00-obiadek z sloiczka albo to co jej ugotuje,soczek lub herbatka
13.00-danonek,herbatka i jakis chlebek lub chrupki
czasami o 15.00 daje jej mleko 150 przez sen jak malo zje obiadku
17.00 jak wypije mleczko przez sen to daje jej deserek banan z jablkiem lub cos z gerbera plus cos do picia glownie soczek.A jak nie wypie mleczka dokladam jeszcze zupke o19.00
22.00-mleczko przez sen 150
czesto podaje malej mleko przez sen bo ona bardzo malo zjada i dodam ze od urodzenia do 8 miesiaca miala anemie i strasznie wolno przybierala no ale moze sie to zmieni i zacznie sama chetnie jesc bez zmuszania:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

zajmujesie juz 3 wnusie ,rano 8-9 plaster halki na mleku lub rogal miedzy posilkami pijemy owocowe herbatki ,owoce z sloiczka dotego biszkopty lub ciasteczka ,13-14 obiadek z sloiczka lub taki jak my jemy. okollo 17-18 kaszke lub chlebek z szyneczka i maselkiem inanoc mleko i troche kaszki to wszystko inaczej morzna ustawic , rano jajko z buleczka i ogorka kiszonego kub szyneczki oooojakie dobre Igorek ma 9.5 miesiaca wazy 9 ,20kg wnocy to roznie czasem mleko czasem ,samo picie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

ja tez,poł na pół :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

Mariola ja uważam niech kazda mama karmi swoje dziecko jak chce, nie każdy ma talent kulinarny:)może mamy wolą zaufać słoiczkom. Ja swojemu synkowi czasem gotuje a czasem daje gotowa danie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

gdzies czytałam ze dzieci powinny jesć max 5-6 razy dziennie i nie dawac im nic słodkiego do "podjadania"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

witam wszystkie mamy:)) czytam wasze posty i czxasem tak sie zastanawiam dlaczego tak wiele z was tam mało gotuje swoim maluszkom :(( słoiczki ..... sztab ludzi pracuje przy nich , jedni brudnymi łapskami dotykaja te jedzonka , i niech mi tu nikt nie pisze ze to nieprawda, lub te jagurciki .. tak łatwo samemu mozna dziecku zrobic taki smakołyk , sama mam corcie wiec jej przyrzadzam takie jedzonko , w razie pytan chetnie napisze jak to robie ..:)) drogie mamy mam synka tez 16 letniego wiec moge wam rowniez słuzyc rada i doswiadczeniem ... tez był niejadkiem jak niektore wasze dzieciaczki jest jedna zasada niech dziecko je to co lubi np jezeli uwielbia nalesniczki to robic mu je na okragło az mu sie one przejedza i przerzuci sie dziecko na cos innego znam to z autopsji:)) nie chce dziecko jesc owocow to niech zjada 2 razy dziennie zupke jezeli ja lubi itd , nie martwcie sie az zanadto wyrosna dzieci nie wiadomo kiedy :) pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

cze3sc emilko poczytaj powyzsze posty to odpowiedzx ci sie sama nasunie:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

do złego tematu dodałam. Co powinno jeść 10-miesięczne dziecko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

Moja Córka je koło 9 rano jak się obudzi z nocy kaskę mleczno-ryżową bananową
11:00 danonki 2 lub monte
13:00-14:00 zupkę(sama gotuję)
17:00 jabuszko
20:00 kaszka mleczo-ryżowa
koło 22 cyca i na spanko
pomiędzy posiłkami dam jej jeszcze pare kęsów tego co sama jem, żeby spróbowała :)W nocy jeszcze ze 3 razy budzi się na cyca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

mój schemat żywienia jest taki sam jak Pani, jedynie różni się godzinami:) z czym kanapeczki, jaki jest odstęp czasu między I a II daniem? jakie obiadki można podawać? jakie zupy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja mała je tylko trzy razy w ciągu dnia nieje mleka waży lo kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ile powinno jesc 2miesieczne dziecko z piersi i jesli jest dokarmiane mlekem

Proszę o odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Aniu27-Sarka mleczko pije tylko na noc.wiecej nie chce.czasem zdarza sie ze wypije jeszcze w srodku nocy,ale rzadko.na sile jej nie zmusze pic rano.woli konkrety:)
z reguly je np kaszke lub inny deserek,potem pochrupie paluszki ,troche sie pobawi,o 11-12 idzie na krotka drzemke i miedzy 13-14 je obiadek(dosc sporą ilosc:P)

oooo 9,5 kg faktycznie klopsik maly:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

taaaaaaaaa to ja mam niezłego klopsika, moja mała ma 7,5 miesiąca i waży 9,5kg:):):) Jest co nosić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie dawajcie dzieciom MONTE- tam jest skrobia modyfikowana, czytałam że dopiero po 6 roku życia można, bo w tym straszna chemia jest---wiem wiem smaczna, boja też lubię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Justi a mała nie pije rano mleczka?ten deserek to jej starcza do 14?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Sarka ma 9 miesiecy i dzienne jedzonko wyglada tak:
8-9 rano jak wstanie deserek owocoy ,danonki luba jakas kaszka smakowa
13-14 obiadek
17-18 deserek
20-20:30 mleczko na noc(rozna ilosc,raz zje 210,raz 180,a czasem tylko 120)
W miedzy czasie miedzy posiłkami podjada paluszki,wafelki od lodów itp.
Herbatke lub wodę pije w ciagu dnia kilka razy.
W nocy z reguly daje herbatke lub wodę,chyba ze mocno krzyczy to znaczy,ze chce mleczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nigdy nie podajemy posilku przed kapiela... powinnas to wiedziec jako mama :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

dokładnie cie rozumiem ja też mam 11miesięczną córkę, która wymiotuje na zawołanie jak tylko jej coś nie podchodzi, z jedzeniem to też wszystko zmiksowane , je różnie czasem więcej a czasem mniej
a do tego energia w niej wybucha aż ciężko mi sobie z nią poradzić
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja córcia ma 11 miesięcy ale nie rózni się jej jedzenie niczym od tego w 10 miesiącu
o 6 kaszka 210ml
0 9.,30 banan lub inny owoc lub kanapka
o 13 zupa (ponieważ ciężko było ja przekonac do jedzenia zup ,zupe gotuje sama i pasteryzuje około20 słoiczków różnej zupy musi byc miksowna na maxa dodatkowo dostaje na talerzu kilka makaronów lub jakies warzywo i wtedy szybko muszę machac w międzyczasie łyzeczka zeby zjadła)
o 16 budyń,kisiel,danonek lub parówka +owoc
o 20 kaszka 210ml
zupa miksowana na maxa inne dostaje w kawałkach do rączki i pomimo że ma 3 zęby zjada nawet paluszki.jedyne z czym mamy problem to niechce jeść jajka nawet w postaci jajecznicy,zupy tez tylko ogórkowa i pomidorowa i ogólnie uwielbia wszystko co czerwone od pomidorów po arbuza.Przeżyłam już tyle bitw na płacz do szlochania że teraz jej nie zmuszam jak czegoś nie lubi to porostu nie dostaje,od czasu do czasu próbuje czy jej sie gusta nie zmieniły ale nic na siłę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Rodzice dzieci z AZS? (50 odpowiedzi)

Rodzice dzieci z AZS - są tu może jacyś? SZukam porady w sprawie emolientów na atopowe zapalenie...

Ręczniki... Gdzie warto kupić aby nie zbankrutować? (22 odpowiedzi)

Witam, czeka mnie wymiana ręczników... no dobre z 10 sztuk. Poprzednie były z ikea i polskiej...

dom czy mieszkanie??? (423 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...